Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zxcv74

Garniturowiec, elegancki (ale bez przesady) do 500zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat rzeka, zgłębiany już przeze mnie i na forum i przeszukując internet.

Szukam zegarka pasującego do garnituru i bardziej eleganckiego ubioru, ale żeby nie odstawał aż tak bez takich ciuchów, niemniej głównie do nich.

Z moich wymagań to na pewno mechanizm kwarcowy, bo pracuje fizycznie i w pracy nosze g-shocka oraz zegarek jeśli już to byłby zamieniany z moim edificem, który jest głównym "edc" lub zakładany "na okazje", także raczej na pewno nie będzie noszony 24/7, a to z tego co wiem "nie lubi się" z mechanizmem.

Na pewno na pasku.

Bez żadnych złoceń i złotopodobnych kolorów, to jest ważne.

Raczej ciemna tarcza.

BARDZO fajnie by było gdyby znalazło się coś z rzymskimi cyframi, niemniej da się to przeskoczyć.

I teraz rzecz mało istotna, ale mimo wszystko nadmienię (choć raczej rozwiąże temat jakimś paskiem) - mile widziane akcenty w zielonym kolorze :P.

 

Zapisanych zegarków mam takie:

 

Lorus RT347FX9 http://lorus.pl/lorus-rt347fx9-p-41405.html

Casio edifice EFV-500L-1AVUEF https://www.zibi.pl/edifice/produkt/efv-500l-1avuef/

 

Znacznie bardziej podoba mi się ten edifice (dodatkowo ten lorus chyba ciężko dostępny), niemniej jest (chyba?) za duży jak na garniturowca wg "prawideł", mimo, że nie gubi się na moim nadgarstku (mój główny zegarek jest większy, ale jest na bransolecie). Dodatkowo chronograf nieco ujmuje "elegancji" (chyba?). Miałem gdzieś jeszcze coś zapisane, ale teraz szukając nie mogę znaleźć, niemniej myślę, widać co mam na myśli. Przeglądałem głównie właśnie casio i lorusy, z tańszych seiko nie widziałem raczej nic co jakoś mnie "porwało"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Hdybyś mógł nieco nagiąć budżet, to może Bulova 96B242? No i jest zielony akcent ;-)

Inna propozycja to Citizen AW1231-07e...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten citizen wygląda bardzo fajnie, niemniej odrzuca mnie trochę temat eco drive, jak będę go trzymał na półce i mi zdechnie akumulator to nie bardzo mam ochotę na wymianę za 200zl czy coś.

 

Bulova za to znacznie przekracza dla mnie pojęcie "naciągnięcia budżetu" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Eco drive, po naładowaniu, powinien pracować kilka ...miesięcy :-) Zakładam, że na tyle jednak nie będziesz go odkładał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie należy się obawiać eco drive. Raz zostawisz na słońcu na dzień i naładujesz baterię, później zwyczajne światło dzienne doładowuje ją na bieżąco w trakcie noszenia. No chyba że schowasz zegarek na pół roku do pudełka, ale przecież nie po to właśnie kupujesz. Jak sie podoba to brać śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten citizen wygląda bardzo fajnie, niemniej odrzuca mnie trochę temat eco drive, jak będę go trzymał na półce i mi zdechnie akumulator to nie bardzo mam ochotę na wymianę za 200zl czy coś.

 

Bulova za to znacznie przekracza dla mnie pojęcie "naciągnięcia budżetu" :P

Eco drive to bardzo dobre rozwiązanie godne polecenia.

Śmiało kupować.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję pogadać z ludźmi w lokalnych salonach czy dadzą radę go ściągnąć do przymierzenia i zobaczymy, póki co zajął miejsce faworyta, skoro ten eco-drive nie jest problematyczny. Obawiam się czy nie będzie jednak za mały, średnice nadgarstka mam jakieś 20cm (posiałem gdzieś metr krawiecki, a miarką metalową słabo to zmierzyć :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło ze średnicą 20 cm to powinieneś jakiś zegar naścienny nosić!

 

Raczej chodzi o obwód. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Przy takim obwodzie to prodiż nawet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tak, obwód miałem na myśli, chory jestem, przepraszam :P

 

Eedit: Udało mi się trafić tego citizena w jednym z salonów swiss, na żywo robi znacznie lepsze wrażenie, mógłby być te 2mm większy w kopercie, ale jest dobrze, także raczej padnie na niego ;). Pytanie mam takie, co sądzicie o tym salonie? Bo po moim ostatnim kupowaniu zegarku w salonie jestem straszliwie źle nastawiony do nich. W necie 399, tam 470, niby prosta kalkulacja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mieli do przymierzenia, prawda? ;)  

20% obniżki powinieneś dostać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten citizen wygląda bardzo fajnie, niemniej odrzuca mnie trochę temat eco drive, jak będę go trzymał na półce i mi zdechnie akumulator to nie bardzo mam ochotę na wymianę za 200zl czy coś.

 

Bulova za to znacznie przekracza dla mnie pojęcie "naciągnięcia budżetu" :P

Z tym eco-drivem to przesadziłeś mocno. Mój ma baterię która ładuje się od światła słonecznego i innych oświetleń. Ma rezerwę 7 lat, z tym że po kilku miesiącach w całkowitej ciemności przechodzi w stan czuwania, tzn. zatrzymuje się, ale po ponownym umieszczeniu w świetle uruchamia ustawiając do czasu właściwego. Trwałość deklarowana to 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.