Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tiguana

Bardziej wyjściowy zegarek - do 600 zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Śledzę forum już od dawna i teraz nadeszła chwila zakupu kolejnego zegarka. Aktualnie mam w posiadaniu EDC - divera i jeszcze 3 zegarki, których nie noszę bo są pamiątką. 

 

Chciałbym coś świeżego do około 600 zł (maksymalnie 700 zł i ani złotówki więcej)

 

W grę wchodzą używane zegarki. Najlepiej byłoby gdybym miał go do 11 maja, ale oczywiście jak będzie coś super spoza kraju to nie ma problemu.

 

Jako, że mam divera chciałbym teraz coś lżejszego i bardziej wyjściowego, bardziej business casual (koszula, spodnie, sportowa marynarka)

 

Nie chcę, żeby miał pustą tarczę (typowy analog), może jakiś pilot/awiator?

 

Uprzedzając propozycję - nie chcę też Seiko 5 - po prostu nie podoba mi się i do tego kiedyś miałem jednego - był za mały.

 

Jak już dochodzimy do rozmiaru - 40 - 45 mm.

 

Nie chcę odkładać i kupić czegoś lepszego, taki mam budżet i więcej nie dam, bo będzie to tylko zmiennik, bardziej wyjściowy zegar i ewentualnie jak nie będzie humoru na divera.

 

Podsumowując:

 

1. do 600 zł (maks 700 i ani zł więcej)

2. ciekawa, świeża tarcza

3. nie typowy analog

4. bardziej wyjściowy - business casual

5. 40 - 45 mm już z koronką

6. może być używany

7. jasna tarcza - może być jakiś kolor. Zawsze podobał mi się niebieski - taki marine blue i około tego

 

 

Trochę duże wymagania, ale może coś poradzicie? 

 

Pozdrawiam, 

Tiguana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm , brzmi jak Parnis Portugalczyk. Połowa budżetu a chyba spełnia wszystkie wymagania.

 

Ojojoj, to jest coś. Tylko czy on nie będzie aż za bardzo homarem?

 

Swoją drogą, gdzie takie cudo dorwę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, dostępne są na aliexpress Parnisy

Problem dostawa. Dostaniesz go najwcześniej za miesiąc, ale i dwa też możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, to jest coś. Tylko czy on nie będzie aż za bardzo homarem?

 

Swoją drogą, gdzie takie cudo dorwę?

http://s.aliexpress.com/uANRbeMn?fromSns=

 

Idzie bardzo szybko(jak na chiny), do mnie jeden szedł 2 tygodnie a drugi 3. Czasami pojawia się na naszym bazarku i na małym bazarku Chińczyków w dziale chińskich zegarków. Według mnie w tej cenie super sikor.

 

Na allegro jest jeden ale za 370zł.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Śledzę forum już od dawna i teraz nadeszła chwila zakupu kolejnego zegarka. Aktualnie mam w posiadaniu EDC - divera i jeszcze 3 zegarki, których nie noszę bo są pamiątką. 

 

Chciałbym coś świeżego do około 600 zł (maksymalnie 700 zł i ani złotówki więcej)

 

W grę wchodzą używane zegarki. Najlepiej byłoby gdybym miał go do 11 maja, ale oczywiście jak będzie coś super spoza kraju to nie ma problemu.

 

Jako, że mam divera chciałbym teraz coś lżejszego i bardziej wyjściowego, bardziej business casual (koszula, spodnie, sportowa marynarka)

 

Nie chcę, żeby miał pustą tarczę (typowy analog), może jakiś pilot/awiator?

 

Uprzedzając propozycję - nie chcę też Seiko 5 - po prostu nie podoba mi się i do tego kiedyś miałem jednego - był za mały.

 

Jak już dochodzimy do rozmiaru - 40 - 45 mm.

 

Nie chcę odkładać i kupić czegoś lepszego, taki mam budżet i więcej nie dam, bo będzie to tylko zmiennik, bardziej wyjściowy zegar i ewentualnie jak nie będzie humoru na divera.

 

Podsumowując:

 

1. do 600 zł (maks 700 i ani zł więcej)

2. ciekawa, świeża tarcza

3. nie typowy analog

4. bardziej wyjściowy - business casual

5. 40 - 45 mm już z koronką

6. może być używany

7. jasna tarcza - może być jakiś kolor. Zawsze podobał mi się niebieski - taki marine blue i około tego

 

 

Trochę duże wymagania, ale może coś poradzicie? 

 

Pozdrawiam, 

Tiguana

 

Ja mam taką nową bulowę na sprzedaż za 500 zł - jak coś zapraszam na priv

31823834_10211814753388599_5180533133744


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Bulovę podziękuję, jakoś do mnie nie przemawia monotematyczność na tarczy. A może coś bardziej wyrazistego? Przeglądałem teraz aukcje i co sądzicie np o takim: Citizen BJ7010-16E? Czy nie będzie za bardzo rzucający sie w oczy czy może jednak w sam raz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Bulovę podziękuję, jakoś do mnie nie przemawia monotematyczność na tarczy. A może coś bardziej wyrazistego? Przeglądałem teraz aukcje i co sądzicie np o takim: Citizen BJ7010-16E? Czy nie będzie za bardzo rzucający sie w oczy czy może jednak w sam raz?

Parnis portugalczyk bardziej uniwersalny, będzie pasował także do garnituru, Chyba, że nie używasz, to ten Citek jak najbardziej. Nie wiem tylko, czy zmieścisz się w cenie. Parnisa mogę polecić mam jednego.

Taki jak na fotce poglądowej z netu:

 

post-102388-0-69832600-1525301112_thumb.jpg

 

Chodzi lepiej od Alpinista, a tańszy kilka razy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis portugalczyk bardziej uniwersalny, będzie pasował także do garnituru, Chyba, że nie używasz, to ten Citek jak najbardziej. Nie wiem tylko, czy zmieścisz się w cenie. Parnisa mogę polecić mam jednego.

Taki jak na fotce poglądowej z netu:

 

attachicon.gifparnis-43mm-portoguese-tourbillon-zwart.jpg

 

Chodzi lepiej od Alpinista, a tańszy kilka razy. :)

Właśnie nie chodzę w garniturach. Raczej koszule, sportowe marynarki itp.

 

Jestem młody więc mogę jeszcze pozwolić sobie na to :) Kończę studia i dostałem propozycję doktoratu dlatego szukam czegoś też na konferencje itp i nie wiem czy ten Citizen nie będzie za luźny. Na rodzimym portalu aukcyjnym jest za 600 zł. Co myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie chodzę w garniturach. Raczej koszule, sportowe marynarki itp.

 

Jestem młody więc mogę jeszcze pozwolić sobie na to :) Kończę studia i dostałem propozycję doktoratu dlatego szukam czegoś też na konferencje itp i nie wiem czy ten Citizen nie będzie za luźny. Na rodzimym portalu aukcyjnym jest za 600 zł. Co myślicie?

Nie wiem, czy studia doktoranckie są takie luźne obecnie jak sobie wyobrażasz. Za moich czasów garnitur był niejako obligatoryjny już w liceum... Ale czasy się zmieniają, więc zdaj się na swoje doświadczenie i instynkt.

Być może garnitury przejdą do historii jak kontusze... ;)

Mimo wszystko, z własnego doświadczenia i teraźniejszości garnitur  w pewnych sytuacjach jest standardem, także dla młodych. Wiem, widziałem. :)

A jak Cię tak ciągnie do pilotów (zegarków), to kup sobie dwa Parnisy i zmieścisz się w budżecie. Garniturowiec "Panie Doktorancie" to rzecz nieunikniona ;). Na konferencje garnitur i krawat, jak chcesz dobrze wypaść. Wierz starszemu.

http://s.aliexpress.com/uANRbeMn?fromSns=

 

Idzie bardzo szybko(jak na chiny), do mnie jeden szedł 2 tygodnie a drugi 3. Czasami pojawia się na naszym bazarku i na małym bazarku Chińczyków w dziale chińskich zegarków. Według mnie w tej cenie super sikor.

 

Na allegro jest jeden ale za 370zł.

Masz szczęście, albo po nie sam jeździłeś. ;)

Moje wyniki:

1 - 6 tygodni

2 - 10 tygodni

3 - 6 tygodni

4,5 - powyżej 5 tygodni (mają wkrótce być).

Albo ja mam pecha. Nie mniej deklarowany czas na Ali to na ogół 60 dni roboczych, a to daje 12 tygodni (12x5 dni).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.