Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matt90

Zeppelin Flatline Automatic 7364-3

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mój pierwszy post, niemniej zanim rozpocząłem do pisać przeczytałem kilkanaście postów w podobnym temacie do tego, który mnie interesuje, a mianowicie zegarek:

 

- na codzień, ale również do koszuli, garnituru (praca)
- wypukłe szkiełko
- open heart

- niebieska tarcza

- na pasku

- mechanizm raczej myślałem o kwarcowym, ale może warto pierwszy raz spróbować mechaniczny, tylko zastanawiałem się, czy w tej cenie znajdę coś godnego uwagi

- cena w okolicach 1000-1200 PLN

 

i padło na powyższego Zeppelina.

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-zeppelin-7364-3

 

czy Waszym zdaniem jest to najlepszy wybór w tej cenie, mając na uwadze moje oczekiwania?

jeśli macie inne propozycje, chętnie się przyjrzę. jeśli wygrywa Zeppelin, to gdzie szukać najatrakcyjniejszej ceny, oczywiście z pewnego źródła? czytałem, że można kupić w lepszej cenie poza PL i naszymi serwisami.

 

z góry dzięki za pomoc,

 

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

mój pierwszy post, niemniej zanim rozpocząłem do pisać przeczytałem kilkanaście postów w podobnym temacie do tego, który mnie interesuje, a mianowicie zegarek:

 

- na codzień, ale również do koszuli, garnituru (praca)

- wypukłe szkiełko

- open heart

- niebieska tarcza

- na pasku

- mechanizm raczej myślałem o kwarcowym, ale może warto pierwszy raz spróbować mechaniczny, tylko zastanawiałem się, czy w tej cenie znajdę coś godnego uwagi

- cena w okolicach 1000-1200 PLN

 

i padło na powyższego Zeppelina.

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-zeppelin-7364-3 

 

czy Waszym zdaniem jest to najlepszy wybór w tej cenie, mając na uwadze moje oczekiwania?

jeśli macie inne propozycje, chętnie się przyjrzę. jeśli wygrywa Zeppelin, to gdzie szukać najatrakcyjniejszej ceny, oczywiście z pewnego źródła? czytałem, że można kupić w lepszej cenie poza PL i naszymi serwisami.

 

z góry dzięki za pomoc,

 

Mateusz

Znalazłem na eBayu za 225 GBP, ale to niewiele taniej niż w Zegarowni, a tam deklarują upust jak znajdziesz taniej. Jakby co masz około 50 zł zniżki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na eBayu za 225 GBP, ale to niewiele taniej niż w Zegarowni, a tam deklarują upust jak znajdziesz taniej. Jakby co masz około 50 zł zniżki. :)

 

Paulus, rozumiem, że podzielasz mój wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paulus, rozumiem, że podzielasz mój wybór?

W świecie zegarków jest tyle pokus, że choć w moich licznych planach Zeppelina nie planowałem, a tym bardziej "open hearta", to ten wybrany przez Ciebie podoba mi się. Ponieważ nie wyświetlał mi się link, nie mam pewności co do koloru. Jaki wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-zeppelin-7364-3

to jeszcze raz link. granatowy zdecydowanie.

Nie wiem, chyba coś nie tak z moim kompem, ale nadal nie wchodzi link.

Te z eBaya tańsze były białe i czarne. Ten granatowy jest droższy, prawie 400 USD, plus vat i cło, wyjdzie około 1800 zł.

Za ile jest w Zegarowni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, chyba coś nie tak z moim kompem, ale nadal nie wchodzi link.

 

klilknij w link i w okienku adresu usuń spację, która wrzuca się na koniec linka jakimś sposobem :)

Nie wiem, chyba coś nie tak z moim kompem, ale nadal nie wchodzi link.

Te z eBaya tańsze były białe i czarne. Ten granatowy jest droższy, prawie 400 USD, plus vat i cło, wyjdzie około 1800 zł.

Za ile jest w Zegarowni?

 

1164 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klilknij w link i w okienku adresu usuń spację, która wrzuca się na koniec linka jakimś sposobem :)

 

1164 zł

Jakoś nie mogę go znaleźć, ale wiem jak wygląda. Chodzi o model "Flatline"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie mogę go znaleźć, ale wiem jak wygląda. Chodzi o model "Flatline"?

zeppelin flatline 7364-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek fajnie się prezentuje i przede wszystkim wydaje się uniwersalny. Choć garniturowiec, to nudny na pewno nie jest. Zresztą najważniejsze jest czy się podoba. Producent solidny i wstydzić się go nie będziesz musiał. Można oczywiście kombinować i szukać sposobów na lepsze wydawanie pieniędzy, ale jak zaczniesz słuchać wszystkich forumowiczów, to się załamiesz i nie wybierzesz lepiej, bo to nie będzie Twój wybór. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki piękne za pomoc, podoba mi się i chciałem się przekonać, czy warto w ten zegarek zainwestować taką kwotę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki piękne za pomoc, podoba mi się i chciałem się przekonać, czy warto w ten zegarek zainwestować taką kwotę :)

Niech Ci się dobrze nosi. I pochwal się nim jak dojdzie. :)

Jeszcze jedna rada, poszperaj w necie w niemieckich sklepach. Może przydać się w negocjacjach ze sprzedawcą w Polsce. Tylko pamiętaj, że do ceny z Niemiec trzeba doliczyć wysyłkę i różnicę w Vacie (19%+4%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój (niedoświadczony) nos Orient (choć dobra marka), wydaje się mniej prestiżowy od Zeppelina. Oczywiście odczucie jest subiektywne. Jeżeli już kupować Orienta, to raczej import z Azji, wyjdzie zdecydowanie taniej. Dla mnie dylematem byłoby wybierać między nimi gdyby uwzględnić cenę azjatycką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój (niedoświadczony) nos Orient (choć dobra marka), wydaje się mniej prestiżowy od Zeppelina. Oczywiście odczucie jest subiektywne. Jeżeli już kupować Orienta, to raczej import z Azji, wyjdzie zdecydowanie taniej. Dla mnie dylematem byłoby wybierać między nimi gdyby uwzględnić cenę azjatycką.

No rzeczywiście Zeppelin jest bardziej prestiżowy, korzysta z mechanizmów Citizena, a Orient biedaczek musi wsadzać własnej produkcji....

Aczkolwiek zgadzam się, że płacić za Orienta czy Seiko tyle ile chcą polskie sklepy to zły pomysł, co nie zmienia faktu, że Junkresy, Zeppeliny czy Laco to składaki z zawyżoną ceną co najmniej o 30-40%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój (niedoświadczony) nos Orient (choć dobra marka), wydaje się mniej prestiżowy od Zeppelina.

Co by nie mówić o prestiżu w zegarku za ok 1000 pln to wg. mnie nie masz racji co do Orienta.

 

 Jeżeli już kupować Orienta, to raczej import z Azji, wyjdzie zdecydowanie taniej.

Sprawa jasna .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście Zeppelin jest bardziej prestiżowy, korzysta z mechanizmów Citizena, a Orient biedaczek musi wsadzać własnej produkcji....

Aczkolwiek zgadzam się, że płacić za Orienta czy Seiko tyle ile chcą polskie sklepy to zły pomysł, co nie zmienia faktu, że Junkresy, Zeppeliny czy Laco to składaki z zawyżoną ceną co najmniej o 30-40%.

Nie wydaje mi się, by mechanizmy Citizena były czymś wstydliwym. Technologicznie raczej w czołówce. Sam mam CC3001-51L i... dobry raczej jest ;) . Nie napisałem, że Orient jest kiepski. Jak na moje oko wyglądają tak jakoś mało atrakcyjnie, co nie znaczy, że nie kupię sobie jakiegoś (pod obserwacją). Ogólnie jednak ich wygląd trąci myszką. Zeppeliny podobają mi się bardziej, tak to jest już z gustami. 

Kolega Matt90 wypatrzył sobie zegarek, który mu się podoba. Zapytał o niego na forum, no i... jak zwykle. ;) Zamiast powiedzieć mu, że dobrze wybrał, zaczyna się, wybaczcie to słowo - mędrkowanie. A, że tamte są super, a owakie jeszcze lepsze, bo np. mają swoje mechanizmy. Ludzie, taki człowiek czuje się zdezorientowany i nic mu takie rady nie dadzą oprócz totalnego "skołowania". Czy wybór Zeppelina, to zły wybór? Na pewno nie, to po co mu utrudniać. Niech się cieszy fajnym zegarkiem. Jeszcze trochę, a jakiś Seiko-fan zacznie mu udowadniać, że do garnituru idealny będzie SKX007.

Gdyby wybrał, powiedzmy Invictę z bajerami i wadze pół kilograma, to zrozumiałe byłoby łagodne naprostowanie, ale w tym przypadku? Co to znaczy zawyżona cena, w stosunku do ich wartości? Jak to wyliczyłeś lenybo? Wg tego kupujący Rolexy, to idioci. Ci to dopiero przepłacają!! ;) Solidny Parnis za 100 USD, czy niewiele lepszy Rolex Submariner za 30.000 USD? Czy Rolex jest 300 razy lepszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam na koniec, że bliżej mi do zakupu Orienta, niż Zeppelina, ale to nie jest w sprzeczności z tym co napisałem powyżej. :) 

Orienty też są fajne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient i Seiko z niższych linii są dobre na start, w skromnym budżecie zeg. automatycznych nie mają zbytnio konkurencji. Potem jak iść już wyżej to zaczynają się fajne modele nie tylko u nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się, by mechanizmy Citizena były czymś wstydliwym. Technologicznie raczej w czołówce. Sam mam CC3001-51L i... dobry raczej jest ;) . Nie napisałem, że Orient jest kiepski. Jak na moje oko wyglądają tak jakoś mało atrakcyjnie, co nie znaczy, że nie kupię sobie jakiegoś (pod obserwacją). Ogólnie jednak ich wygląd trąci myszką. Zeppeliny podobają mi się bardziej, tak to jest już z gustami. 

Kolega Matt90 wypatrzył sobie zegarek, który mu się podoba. Zapytał o niego na forum, no i... jak zwykle. ;) Zamiast powiedzieć mu, że dobrze wybrał, zaczyna się, wybaczcie to słowo - mędrkowanie. A, że tamte są super, a owakie jeszcze lepsze, bo np. mają swoje mechanizmy. Ludzie, taki człowiek czuje się zdezorientowany i nic mu takie rady nie dadzą oprócz totalnego "skołowania". Czy wybór Zeppelina, to zły wybór? Na pewno nie, to po co mu utrudniać. Niech się cieszy fajnym zegarkiem. Jeszcze trochę, a jakiś Seiko-fan zacznie mu udowadniać, że do garnituru idealny będzie SKX007.

Gdyby wybrał, powiedzmy Invictę z bajerami i wadze pół kilograma, to zrozumiałe byłoby łagodne naprostowanie, ale w tym przypadku? Co to znaczy zawyżona cena, w stosunku do ich wartości? Jak to wyliczyłeś lenybo? Wg tego kupujący Rolexy, to idioci. Ci to dopiero przepłacają!! ;) Solidny Parnis za 100 USD, czy niewiele lepszy Rolex Submariner za 30.000 USD? Czy Rolex jest 300 razy lepszy??

Po pierwsze nie zrozumiałeś tego co napisałem, bo na czym wg Ciebie polega prestiż firmy pakującej cudze mechanizmy i mający wtórny "design"?

I nie uciekaj teraz do kwestii gustu, bo napisałeś o tzw prestiżu.

Wyliczenie jest bardzo proste, ceny części....zobacz ile kosztuje mechanizm Miyoty (dodam, że nigdzie nie napisałem, że to są złe mechanizmy - no ale tak jak napisałem, problem zrozumienia). Przywołane przez Ciebie chińczyki kosztują około 100$, chyba nie łudzisz się, że Zeppeliny są montowane gdzie indziej?

Więc skąd te ceny?

Przywołując przykład Rolexa tylko potwierdzasz to co napisałeś w pierwszym zdaniu "Na mój (niedoświadczony) nos"  i to że nie masz pojęcia o Rolexie tej firmie, jej historii i produktach.

EOD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Kolega Matt90 wypatrzył sobie zegarek, który mu się podoba. Zapytał o niego na forum, no i... jak zwykle.

Nie do końca .Zapytał też o inne propozycje:

 

https://fabrykazegarkow.pl/zegarek-zeppelin-7364-3

 

czy Waszym zdaniem jest to najlepszy wybór w tej cenie, mając na uwadze moje oczekiwania?

jeśli macie inne propozycje, chętnie się przyjrzę.

I taką propozycję dostał.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie zrozumiałeś tego co napisałem, bo na czym wg Ciebie polega prestiż firmy pakującej cudze mechanizmy i mający wtórny "design"?

I nie uciekaj teraz do kwestii gustu, bo napisałeś o tzw prestiżu.

Wyliczenie jest bardzo proste, ceny części....zobacz ile kosztuje mechanizm Miyoty (dodam, że nigdzie nie napisałem, że to są złe mechanizmy - no ale tak jak napisałem, problem zrozumienia). Przywołane przez Ciebie chińczyki kosztują około 100$, chyba nie łudzisz się, że Zeppeliny są montowane gdzie indziej?

Więc skąd te ceny?

Przywołując przykład Rolexa tylko potwierdzasz to co napisałeś w pierwszym zdaniu "Na mój (niedoświadczony) nos"  i to że nie masz pojęcia o Rolexie tej firmie, jej historii i produktach.

EOD.

W związku z tym, że wg Ciebie niewiele rozumiem, a ręce Chińczyków są mniej zręczne niż Szwajcarów, nie podejmuję podtrzymywać dyskusji (?).

Nie do końca .Zapytał też o inne propozycje:

 

I taką propozycję dostał.

Masz rację, nie zwróciłem uwagi na końcową część pierwszej wypowiedzi Matta90. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz , to tylko zegarki :)

Tu zegarki bez emocji?? Nie żartuj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się czyta te wszystkie sprzeczne opinie. Dzięki nim pojawia się więcej wątków/możliwości. Sam się zastanawiam nad Zeppelinem i to jest jeden z wielu czasomierzy, które biorę na celownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Z_bych
      1. SEIKO PRESAGE COCKTAIL BLUE MOON OPEN HEART AUTOMATIC SSA405J1
      Cena 1990 + koszt wybranj wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęćia i ewentualnie pytać
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      PIĘKNE, MĘSKI Seiko Presage Cocktail Blue Moon Open Heart Automatic SSA405J1
       
      Piękny, niedostępny już model Seiko w klasycznej linii 40 mm z granatową, cieniowaną tarczą z okienkiem, przez które można oglądać pracę koła balansowego. Przez przeszklony dekielek można obserwować pracę ładnego mechanizmu automatycznego ze złoconym wahnikiem.
      Pięknie zaprojektowana i wykonana tarcza z nakładanymi, srebrnymi indeksami, złotym sekundnikiem, elegancki, granatowy, skórzany pasek z klamrą motylkową, niewielki rozmiar – ten zegarek świetnie wygląda i super się nosi.
      Ale nie jest to topowy zegarek do zobowiązującego stroju, na swój ślub raczej się nie nadaje.
       
      Specyfikacja:
      Model: SSA405J1 EAN: 4954628233752 Marka: Seiko Wodoszczelność: 50 metrów Mechanizm: automatyczny, Seiko 4R38, japoński, rezerwa 41 h, 24 kamieni Materiał koperty: stal szlachetna Szerokość koperty: 40.50 mm Grubość koperty: 11.80 mm Kolor tarczy: granatowy Szkiełko: mineralne utwardzane Hardlex Pasek: skórzany, granatowy, szer. 20 mm Maks. obwód nadgarstka 19 cm Stan zegarka: zegarek używany, z minimalnymi, praktycznie niewidocznymi śladami używania (pasek bez śladów noszenia).  
      Zegarek jest kupiony w polskim salonie, jest sprzedawany z kompletem dokumentów i pudełek.
       
      2. POLSKI ZEGAREK MĘSKI XICORR M20 WARSZAWA - OKAZJA!
      Cena 1750 + koszt wybranj wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęćia i ewentualnie pytać
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Znany i lubiany zegarek od polskiej manufaktury XICORR robiącej od kilku już ładnych lat nietuzinkowe zegarki. Podobnie jest z projektem FSO M20. Prace nad zegarkiem trwały dość długo, ale zaowocowały naprawdę udanym modelem, który jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka. Na szczególną uwagę zasługuje moim zdaniem umieszczenie okienka daty, takiego usytuowania nie znajdziecie w innych zegarkach!. Naprawdę super to wygląda! 
      A sam zegarek pochodzi z pierwszej, chyba najciekawszej i najbardziej zbliżonej do oryginału serii zegarków. Jest używany, nosi tego ślady przede wszystkim na kopercie, ale są naprawdę minimalne. Starałem się oddać to na zdjęciach. Zdjęcia przedstawiają sprzedawany zegarek i jego faktyczny stan a mechanicznie zegarek działa bez zastrzeżeń. 
      Technikalia:
      mechanizm: Seagull TY2130 (naciąg automatyczny), łożyskowanie: 26 kamieni,  częstotliwość pracy: 28800 wahnięć na godzinę, bsorbcja wstrząsów: Novadiac, rezerwa chodu: ok. 42 godziny tarcza: czarno-ciemnoszara, indeksy pokryte masą świecącą SuperLumiNova (biała w dzień, jasnozielona w nocy, wskazówki: godzinowa, minutowa: srebrne z masą świecącą SuperLumiNova (biała w dzień, jasnozielona w nocy), sekundowa: czarna z białą (luminowaną) końcówką koperta: materiał: stal nierdzewna 316L wymiary: średnica: 42 mm, wysokość: 11,7 mm wodoszczelność: 100m/10ATM szkło: szafirowe z wewnętrznym AR paski (2 w komplecie) rozmiar: 22mm  
       





















    • Przez seched
      Cześć,
       
      Zastanawiam się nad kupnem zegarka. Bardzo podoba mi się model 7680-2, ale czytałem, że mechanizm nie jest zbyt dobry i za tę cenę można kupić coś lepszego. Z drugiej strony jest podobny model 8618-2, ale tutaj cena jest zabójcza. Teraz pytanie czy warto dołożyć do tego droższego zegarka, tj. czy jest warty swojej ceny? Z tego co widzę, to dosyć nowy model. Czy jest szansa, że jego cena spadnie i warto wytrzymać się z jego kupnem?
      Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.
    • Przez Depipi
      Post ten jest moim drugim podejściem w poszukiwaniu drugiego zegarka automatycznego.
      W poprzednim wątku zatytułowanym „automat do noszenia „na co dzień” ” poszukiwałem zegarka japońskiego, mniej formalnego z naciskiem na open heart, wskaźnik położenia księżyca, na skórzanym pasku- budżet wynosił wtedy 6500.
       
      Szukając, przymierzając, a także czytając zmieniłem preferencje dotyczące poszukiwanego zegarka.
       
      Interesuje mnie:
      ·        Zegarek „swiss made”
      ·        Napęd mechaniczny z automatycznym naciągiem
      ·        Płaskie, szafirowe szkło z mile widzianym antyrefleksem
      ·        Minimalistyczna, piękna tarcza (dopuszczam wskaźnik dnia miesiąca, rezygnuję z open heart, księżyca i wskaźnika rezerwy chodu)
      ·        Raczej skórzany, czarny pasek jednak ze względu na cel (zegarek do noszenia na co dzień do pracy, do koszuli, coś formalnego ale mniej niż moje dotychczasowe Seiko SARB065) dopuszczam bransoletę
      ·        Średnica koperty maksymalnie 41, idealnie będzie 40. Nadgarstek w obwodzie ma 18,5 cm.
       
      Zamiast tych wszystkich udziwnień i komplikacji chcę postawić na dobry, sprawdzony i trwały mechanizm.
      W czytanych testach podobają mi się:
      ·        Mechanizmy o wysokiej częstotliwości pracy (28800/h)
      ·        Rezerwa chodu wynosząca powyżej 50 godzin, blisko 70 byłoby idealnie (odkładając zegar z piątku na poniedziałek)
      ·        Zastosowanie krzemowej sprężyny balansu
      ·        Jeżeli będzie to ETA lub pochodna tego mechanizmu to mile widziana w wersji TOP lub COSC
       
      Marki zegarków, które zrobiły na mnie wrażenie podczas poszukiwań:
      ·        Longines- styl i wzornictwo, które ewidentnie do mnie trafiają
      ·        Ball- jest w nich coś wyjątkowego
      ·        Cuervo Y Sobrinos- wyglądają bardzo niepowtarzalnie
       
      Mile widziane Wasze zegarkowe propozycje oraz opinie.
      Nie rozumiem jednego. Czytając opinie o Cuervo na hiszpańskich forach oraz na reddit wszyscy piszą, że są za drogie względem mechanizmów, które oferują. Przykładowo ich mechanizm CYS 5124 oparty jest na Joux-Perret G-100, a ten z kolei kompatybilny jest z ETA 2824-2.
      Tylko… czy w przypadku innych producentów zegarków jest inaczej?
      Rzeczywiście bardziej zawyżają ceny względem np. marki Longines?
       
      Przyznam, że poszukiwania prowadziłem również od drugiej strony- szukając mechanizmów, które mi się podobają, a dopiero następnie zegarków wyposażonych w wybrane mechanizmy.
      Być może to głupie rozumowanie ale średnio patrzę na zegarki o wartości 10 000 zł widząc ten sam mechanizm w zegarku za 2100 zł nawet, jeżeli ten pierwszy jest mocno dopieszczony.
       
      Mój nieprzekraczalny budżet to 8000 zł ale nie muszę go wykorzystać w całości- równie dobrze mogę kupić zegarek za 3000 zł jeżeli poczuję, że to jest to.
       
       
       
      W załączniku przesyłam kilka zdjęć dla rozbudzenia wyobraźni.
      Jeżeli moje wymagania są zbyt wygórowane w stosunku do założonej kwoty to idę na ustępstwa stawiając na pierwszym miejscu jakość mechanizmu.



    • Przez Wisnia_Daniel
      Cześć.
      Rozglądam się za kolejnym zegarkiem, czymś na brązowym pasku z niebieską tarczą i okrągłą kopertą, bo takiego jeszcze nie mam i mi się podoba ten styl. Będzie to dodatek do luźnej stylizacji, jakiejś grubszej koszuli, swetra albo bluzy, bardziej jesienno czy zimowo. Zeppek pasuje do opisu ideolo, powoli przymierzam się do finalizacji tej zachcianki, jednak mam lekkie obawy, bo widzę kilka mankamentów. 
      Rozmiar - 43, duży, możliwe że za duży. U mnie w nadgarstku 16.5, w szczycie bliżej 17
      Grubość - 13 mm, no też kawał żelaza
      Mechanizm - automat od Miyoty, 82S7. Nie będę go nosił codziennie, mam inne zegarki, więc może praktyczniejszy będzie kwarc 
       
      Mam Seiko chrono 43 mm, Alpine pilota 42 mm i noszą się znośnie, choć to już dla mnie limit. Tu bym celował w coś do 40 mm, bo niżej pokazany gagatek nie ma za dużo mięsa na kopercie i o taki styl mi właśnie chodzi. 
       
      Biorę po 200 zł z konta każdej z drużyn i słucham Państwa. 
      Jakie inne propozycje przychodzą Wam do głowy? 
      Nie mam specjalnych wymagań co do kraju pochodzenia, budżet podobny do tego za Zeppka (wiadomo, że będą propozycje za więcej, pytanie o ile więcej). Pusta tarcza też mnie nie kręci, na tym coś się dzieje i w podobnym klimacie szukałbym alternatyw. Szkiełko oczywiście wypukłe, jak w modelu wyjściowym. 
      Jeśli ktoś ma ochotę zabrać głos, to już mu jestem wdzięczny. 
       
      To opisany wcześniej model. Zeppelin New Captain's Line ZE-8662-3
    • Przez MichTheOne
      DUŻA I OSTATNIA OBNIŻKA CENY  🐢
       
      --------------------
       
      Sprzedaję SEIKO SRPC23K1 "Turtle".
       
      Jeden z najlepszych Żółwi ever.
      Takich zegarków w takiej cenie już nie ma (i nie będzie)  
       
      Zegarek jest używany, stan 7/10. Jestem drugim właścicielem. Zestaw obejmuje zegarek, bransoletę z wszystkimi ogniwami, oryginalne pudełko. Nie mam dowodu zakupu i papierków (pierwszy właściciel wyrzucił po upływie gwarancji...). Zakupiony pierwotnie z polskiego sklepu.
       
       

       
       

       
       
       
      Ryski i ślady używania są widoczne na bransolecie i elementach polerowanych koperty. Są to rysy powierzchniowe, standardowe od trzymania nadgarstka na biurku przy pracy z komputerem. Nie ma głębszych zadrapań, poza jednym niedużym przy lewym górnym uchu (zob, zdjęcia). Szkło bez skazy. Na bezelu jakieś drobne "dotknięcia" i mikrodrapki (zob. zdjęcia). Nosiłem ten zegarek codziennie przez kilka miesięcy, także nie ma wątpliwości że jest używany. Ale jest w dobrym stanie. 
       
      Naprawdę udany egzemplarz:
      bezel ładnie centruje  chapter ring idealnie spasowany mechanizm trzyma dobrze czas   
       
      Cena: 1300 zł    1000 zł
      w tym wysyłka paczkomatem InPost
      albo odbior osobisty Warszawa i okolice.
       
      Po więcej informacji zapraszam na priv.
      Michał
       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       

       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.