Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawelb29

HAMTUN Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Microbrand założony w 2015 roku przez Rossa Davisa.

Siedziba firmy jest w Southampton w Wielkiej Brytanii.

Założyciel postawił sobie za cel tworzenie wysokiej jakości zegarków w przystępnej dla odbiorców cenie.

Firma realizuje swoje projekty głównie przy wykorzystaniu platformy Kickstarter.

 

 

https://hamtun.co/

 

 

Model H1 na monochrome-watches.com

https://monochrome-watches.com/introducing-the-hamtun-h1-an-affordable-titanium-dive-watch/

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, na pewno nie ostatni Hamtun w mojej kolekcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucę jutro, nie sprawdzałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak luma w tym modelu ?

 

Przepraszam, ze tyle to trwalo ale mialem ostatnio urwanie glowy.

 

Zdjecie sredniej jakosci ale pokazuje co i jak:

 

post-107466-0-14038400-1548944505_thumb.jpg

 

Super akcentem jest kropka na sekundkinu.

 

Nie sprawdzalem ile sie trzyma.

 

Pozdrawiam

Dominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji na fakt iż mieszkam dość blisko siedziby Hamtun Watches, skorzystałem z gościnności właściciela marki, przesympatycznego p. Ross'a Davis'a, który to pokazał pierwsze egzemplarze, dobrej najnowszej produkcji H2/Kraken. Zegarek bardzo sympatyczny i jak na swoją specyfikację, jest bardzo uczciwie wyceniony. Mocno się zastanawiam.

4f16aba6e30321baabd89dd2746191da.jpg392778e68caa550ed4a34f5a05c9d5c5.jpg

Edytowane przez Triptical

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prototypy Nanok miałeś okazje zobaczyć ?

Diverów to chyba mam na razie dość :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prototypy Nanok miałeś okazje zobaczyć ?

Diverów to chyba mam na razie dość :)

Nanok'a Ross miał na ręce. Właśnie to był prototyp taki który nie wszedł do produkcji. Miał inną tarcze i jakieś inne drobne zmiany, których nie zapamiętałem. Jest nieco za mały i w ogóle przyjechałem zobaczyć H2.

Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H2 biały - bomba. Ross to świetny gość, czekam na dress watcha od niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nie mogę doczekać września, kiedy dostanę mojego ciemno niebieskiego Krakena:)

Edytowane przez Laponek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na fotki i recenzje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie sztuki Nanoka w wersji z utwardzana powłoka i bez niej znów do nabycia, brać bo raczej szybko się rozejdą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się już nie mogę doczekać września, kiedy dostanę mojego ciemno niebieskiego Krakena:)

I już październik :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ross miał kłopoty rodzinne, w tym miesiącu zegarki maja zostać wysłane. Czekamy na zdjęcia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nowosci na 2020 rok:

 

1. Hamtun wszedl w posiadanie czesci udzialow nowej budzetowej marki Phantom Watch Co (https://phantomwatchco.com/?__s=t5qfrdcxj2eiftsnacir)

 

post-107466-0-92716600-1579713036_thumb.png

 

Hamtun have an ownership share in a new super-affordable watch brand launching in February.

With Hamtun now well established in the £300-£500 price bracket, we wanted to make sure we weren’t forgetting those that either can’t or don’t shop for watches at that price. It’s where we started, and it’s a market we don’t want to abandon.

Last year we were given the opportunity to become part of a new brand dedicated to staying around the £200 or cheaper price point, and we jumped at it. We get to take advantage of our supply chains and manufacturing partners while doing watches that aren’t especially suited to Hamtun.

Our first model, the Caleuche, launches in February. It’s a watch that we’re proud of and excited by. Starting at £159 (+ VAT & shipping) it’s on its way to reviewers at the moment, we’ll share their thoughts as soon as they do.
  • Seiko NH35a automatic movement
  • American Horween leather strap
  • 40mm diameter, 47mm lug-to-lug, 13.3mm thick
  • Brushed & polished 316L stainless steel case
  • 200m water resistance
  • Sapphire crystal
  • Swiss Super-LumiNova
  • Price starts at just £159 + VAT

 

2. Nanok 2020

 

post-107466-0-81048800-1579713029_thumb.jpg

 

Next on the schedule is an updated Nanok Day-Date. So what's different? Well quite a lot, actually.
 

  1. This time, by popular demand, it's made from titanium
  2. We've got a load of new colourways
  3. You can pick between a fixed bezel, like before, or a 12 hour rotating bezel for tracking a second timezone.

 

 

 

3. Kraken H2 2020 edition, w tym GMT

 

We're very aware that large numbers of you are still hoping to get your hands on a Kraken but so far have not been able to. Well we've got good news! In the summer we'll be launching:

 

  • A GMT version of the Kraken
  • A second run of the original 3-hand Kraken, perhaps in a few new colours

We don't have a confirmed date yet, but we'll give you plenty of notice. Just stick around, the Kraken is around for the long haul.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i H3 ruszyl na Kickstarterze - w przeciagu poltorej godziny zebral ponad 200.000 EUR.

 

Udalo mi sie upolowac standardowego 3-wskazowkowca z PT 5000 (klon ETA 2824-2) w cenie 300 EUR z dostawa, bylem w grupie pierwszych 50 szczesliwcow.

Zonie marzyl sie bialy Kraken, na ktorego sie spoznilismy, H2 przeszedl obok nosa z innych powodow ale jak widac do 3 razy sztuka - zegarek jest piekny.

 

93874867_2572262253062304_65880093699363

 

Sa jeszcze do zlapania, polecam tez GMT - wygladaja oblednie, jak ktos szuka fajnego divera to nie ma co sie zastanawiac!

 

https://www.kickstarter.com/projects/rossdavis/hamtun-kraken-h3-the-best-titanium-watch-replaces-the-h2/description

 

Powodzenia!

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

 

Niestety to dla zony ... ale licze, ze jesli bedzie regulacja na zapieciu bransolety to moze sie uda podebrac od czasu do czasu  :P

 

Dwie sztuki by nie przeszly neistety  :D

 

PS. Mnie kupilo okno daty, niby szczegol a jest obledne:

 

Hamtun-Kraken-H3-date-window.jpg?fit=170

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego , jak dla żony to niestety ;)

 

Co do okna daty , to widać dbałość o szczegóły.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety bo sam ostrzylem sobie na niego zeby ... ale mam juz dwa divery a zona tylko jeden wiec ...

 

Zreszta: happy wife - happy life  :D  Namawialem ja na GMT bo nie ma ale uznala, ze +50% za czwarta wskazowke to kiepski deal.

 

Czekam na kolejny wariant Nanoka bo z tego co pamietam, to ma sie pojawic po Krakenie, zobaczymy.

Bedzie albo Nanok 2020 dla mnie albo Vratka Architekt V2, do ktorej wzdycham juz jakis czas, okaze sie.

 

Tak duzo fajnych zegarkow a tak malo pieniedzy i czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarnego h2 z sw200. Bardzo fajny zegarek, ale poprzednia kampania byla porażką. Dostawa bardzo spóźniona, słaba komunikacja. Do dzisiaj nie została dostarczona obiecana klamra z regulacją. Ale trzeba sprawiedliwie stwierdzić, że zegarek bardzo dobry, pięknie wykonany. Bransoleta niesamowicie wygodna ( mnie wszystkie bransolety obcierają  nadgarstek, a Krakena 2 na bransie noszę).

Szkoda, bo nowy pomarańczowy model obłędny. Sam się waham, ale jednak chyba się nie zdecyduję. Za dużo nerwów kosztowało mnie czekanie na poprzedni i troche jest to kupowanie kota w worku. Ja poprzednio zamówiłem niebieski model, ale w oryginale niebieski był zupełnie inny niż w projekcie. Dlatego zamieniłem na czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.