Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pawelb29

MARC & SONS Watches

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Niemiecki microbrand założony w 2007 roku przez Marco Heimricha. Siedzibą firmy jest Landshut.

W ofercie firmy głównie typowe zegarki typy diver oraz piloty.

 

 

https://www.marcandsons.de/

 

post-410-0-90542400-1525448241_thumb.jpg

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem - świetne zegarki w niezłej cenie:

 

DSC00856.jpg

 

2b.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt , niezły zegarek ale ceny sporo poszły do góry.

post-410-0-51754300-1526238934_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Poszły bo mechanizmy się zmieniły - chyba już nie robią nic na Miyota 8215, jak dawniej, teraz jest 9015 albo NH35 od Seiko, wypuścili też coś na ETA 2824-2 i tutaj faktycznie ceny są adekwatne do mechanizmu, jednak cieszy to że nie wstydzą się swojego kraju i nadal na tarczy "Made in Germany" - a nie tak jak "niektórzy makaroniarze" którzy nie dość że na rynku "od wczoraj" to jeszcze wrzucą do środka "byle co" żeby tylko swiss made móc na tarczy "wystukać" i cenę w kosmos wydupić... 

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Miałem, przez krótki czas, divera, tego z dwiema koronkami. Jeszcze na M 9015, dziś już nie do kupienia ta wersja.

Kosztował, bodaj, 1200 pln.  Dobrze wykonany jak za tę cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszły bo mechanizmy się zmieniły - chyba już nie robią nic na Miyota 8215, jak dawniej, teraz jest 9015 albo NH35 od Seiko, wypuścili też coś na ETA 2824-2 i tutaj faktycznie ceny są adekwatne do mechanizmu, jednak cieszy to że nie wstydzą się swojego kraju i nadal na tarczy "Made in Germany" - a nie tak jak "niektórzy makaroniarze" którzy nie dość że na rynku "od wczoraj" to jeszcze wrzucą do środka "byle co" żeby tylko swiss made móc na tarczy "wystukać" i cenę w kosmos wydupić...

 

Piloty są jeszce na "starej " Miyocie

https://www.marcandsons.de/en/collection/pilot-watches/marc-sons-pilot-watch-series-classic-msf-006-8l3/a-2189/


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle masz teraz Tisela, powiedz mi jak twoje opinie na temat Marc Sons w porównaniu do Tisela. Jak w ogóle tą firmę oceniasz w temacie homarow Suba a do porównania mam na myśli takie firmy jak Steinhart Davosa Squale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle masz teraz Tisela, powiedz mi jak twoje opinie na temat Marc Sons w porównaniu do Tisela. Jak w ogóle tą firmę oceniasz w temacie homarow Suba a do porównania mam na myśli takie firmy jak Steinhart Davosa Squale.

Jak dla mnie Tisell jest lepiej wykonany od M&S.

W budżecie ok 250-300 USD będzie to prawdopodobnie najlepiej wykonany homar suba.

Steinharta nie miałem akurat suba ale był pilot i marina . Wg. mnie Tisell nie odbiega.

Squale nie miałem. Davosa kiedyś się przewinęła nie widziałem znaczącej różnicy do Tisella.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle masz teraz Tisela, powiedz mi jak twoje opinie na temat Marc Sons w porównaniu do Tisela. Jak w ogóle tą firmę oceniasz w temacie homarow Suba a do porównania mam na myśli takie firmy jak Steinhart Davosa Squale.

Miałem Tisell'a, zegarek Marc &Sons i Steinhart'a, Ternos'a oglądałem wnikliwie przed zakupem jednego z O1, Squale ma kumpel - najlepsza proporcja jakości do ceny to zdecydowanie Tisell, Marc & Sons jest większy, koperta 42mm, jakość Davosa i Squale bardzo zbliżona do Koreańczyka - Steinchart O1 to zupełnie inna bajka - nie mam pojęcia dlaczego go forumowicze stawiają przy homage Submariner'a bo on dużo z tym zegarkiem wspólnego nie ma, zupełnie inna koperta, długie uszy, inaczej na nadgarstku się układa, w wersji 42mm zdaje się być większy niż jest i świetnie leży na nadgarstkach 19mm i więcej na mniejszych wygląda "tak se", jedynie tarcza i wskazówki nieco go do Sub'a upodabniają ale nawet wersja 39mm zdecydowanie od sub'a odbiega.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zawsze mnie dziwiło uznawanie Steinharta O1 jako kopia Rolka tylko z powodu podobnej tarczy i wskazówek z resztą zupełnie z innej bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów ma może Marc Sons profesional III? Powiem szczerze że niesamowicie podoba mi się na filmach na youtube koperta tego zegarka jak i całośc.

Jest może w Polsce jakiś diler tej marki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.