Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Luke48

SNK809 problem z długością chodu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Seiko snk809 kupiłem jakieś pół roku temu i do tej pory byłem bardzo zadowolony z zakupu. Jednak od kilku dni zegarek regularnie staje (w nocy, po około 6h bezruchu). Jeśli nim pomacham kilka minut przed snem wytrzymuje do rana, jednak niewiele dłużej. Nie zmieniłem w żaden szczególny sposób trybu życia, więc raczej nie sądzę aby np. nie miał się kiedy nakręcić ze względu na siedzącą pracę, raczej problemu upatruję w systemie naciągania sprężyny.

I tutaj kilka pytań do Was ;)

 

Czy komuś z Was przydarzyła się podobna usterka?

Czy możecie polecić mi jakiegoś zegarmistrza z okolic Rzeszowa? I jaką cenę byście obstawiali? Mógłbym go oddać na gwarancję, ale kupowałem przez Creationwatches i nie wiem, czy przesyłki nie wyjdą drożej ;p

Na początku grudnia zegarek mi upadł i ma (ledwie zauważalny) odprysk na kopercie, mogliby mi przez to odrzucić gwarancję? Zegarek nie był nigdy otwierany.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niedawno opisałem podobny problem z SNZF15K1 kaliber 7s36, zegarek stawał po ok 8h nie noszenia.

Wymieniłem u sprzedawcy na nowy, ale i ten zegarek przestaje chodzić po tych 8-10h.

2 tygodnie temu kupilem SNZE83J1 z tym samym napędem i w tym wypadku nie ma problemu, wytrzymuje do 40h.

Daj znać jak tam wizyta u zegarmistrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Pewnie coś nadruszyles tym upadkiem, i wyszło dopiero teraz. Uszkodzenie łożyska rotora, etc. Spróbuj dać na gwarancję, jak odmówią, to idź do zegarmistrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Też bym spróbował najpierw u producenta/sprzedawcy, w ramach gwarancji/rękojmi. Może być tak, że faktycznie ten upadek mu zaszkodził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Witam

 

Seiko snk809 kupiłem jakieś pół roku temu i do tej pory byłem bardzo zadowolony z zakupu. Jednak od kilku dni zegarek regularnie staje (w nocy, po około 6h bezruchu). Jeśli nim pomacham kilka minut przed snem wytrzymuje do rana, jednak niewiele dłużej. Nie zmieniłem w żaden szczególny sposób trybu życia, więc raczej nie sądzę aby np. nie miał się kiedy nakręcić ze względu na siedzącą pracę, raczej problemu upatruję w systemie naciągania sprężyny.

I tutaj kilka pytań do Was ;)

 

Czy komuś z Was przydarzyła się podobna usterka?

Czy możecie polecić mi jakiegoś zegarmistrza z okolic Rzeszowa? I jaką cenę byście obstawiali? Mógłbym go oddać na gwarancję, ale kupowałem przez Creationwatches i nie wiem, czy przesyłki nie wyjdą drożej ;p

Na początku grudnia zegarek mi upadł i ma (ledwie zauważalny) odprysk na kopercie, mogliby mi przez to odrzucić gwarancję? Zegarek nie był nigdy otwierany.

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Idz do zegarmistrza, prawdopodobnie może być uszkodzona oś balansu.

Szkoda czasu na naprawę gwarancyjną bo i tak usłyszysz że nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A to możliwe, że problem ujawnił się dopiero teraz, choć jak napisał Kolega, upadek miał miejsce w grudniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Bez otwarcia zegarka można tylko teoretyzować....wszystko jest możliwe.

Może jakaś uszkodzona część oderwała się podczas użytkowania i teraz blokuje...?

Zegarmistrz będzie "lekarstwem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

prawdopodobnie może być uszkodzona oś balansu.

Udało ci się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Udało ci się ;)

???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Nieważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Nieważne.

Jeśli tak, to jaki był sens pisania posta? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Troszkę ubawiła mnie twoja odpowiedź, zegarek z uszkodzonym balansem nie zachowuje się w opisany sposób. Tak naprawdę w ogóle się nie zachowuje ;). Dlatego napisałem że ci się ta odpowiedź udała, bo pomyślałem że to raczej nie brak wiedzy, a żart ;). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Nie napisałem że uszkodzony jest balans, a że istnieje prawdopodobieństwo uszkodzenia osi, więc nie widzę tu powodu do żartu....

Napisałem też:

 

Idz do zegarmistrza, prawdopodobnie może być uszkodzona oś balansu.

Szkoda czasu na naprawę gwarancyjną bo i tak usłyszysz że nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.

 

 

Bez otwarcia zegarka można tylko teoretyzować....wszystko jest możliwe.

Może jakaś uszkodzona część oderwała się podczas użytkowania i teraz blokuje...?

Zegarmistrz będzie "lekarstwem"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Oś balansu nie może być uszkodzona, bo zegarek by nie chodził. A jeżeli już, to tylko w jednej z dwóch pozycji, w zależności z której ośka się ułamała, względnie żadnej jak poszła na obu końcach, co jest raczej rzadkie. Ogólnie to jest przyslowiowy, spór o wór. Zegarek jest uszkodzony, więc konkludując - albo serwis gwarancyjny, albo zegarmistrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Na początku grudnia zegarek mi upadł i ma (ledwie zauważalny) odprysk na kopercie, mogliby mi przez to odrzucić gwarancję?

 

Mogliby.

 

Czy możecie polecić mi jakiegoś zegarmistrza z okolic Rzeszowa?

 

Zegaris (ten w Millenium).


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

niedawno opisałem podobny problem z SNZF15K1 kaliber 7s36, zegarek stawał po ok 8h nie noszenia.

Wymieniłem u sprzedawcy na nowy, ale i ten zegarek przestaje chodzić po tych 8-10h.

2 tygodnie temu kupilem SNZE83J1 z tym samym napędem i w tym wypadku nie ma problemu, wytrzymuje do 40h.

Daj znać jak tam wizyta u zegarmistrza.

Kolega autor wątku milczy to odpowiem sam sobie i wam.

Jestem swieżo po diagnozie mojego zegarka u zegarmistrza, wynik - felerny naciąg, działa tylko w jedną strone, w drugą przepuszcza.

Oczywiście skutkuje to niewystarczającym naciągiem spręzyny, a co za tym idzie krótką rezerwą chodu.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Pisałem że wachnik, potwierdziło się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.