Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dred81

Fossil Grant ME3140 automat. Czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Może ten cię zainteresuje. Mam go od roku i nie ma problemu. Mechanizm Miyota 82S7. Fossil me3110 Cena ok 700 zł

Ewentualnie looknij na Invicty Objet d'art - tylko że tu już chińskie werki, ale z niecałe 100 € na amazonie można wyrwać.

Dzięki kolego, ale ten Fossil jest na Amazonie za 140€, a byl i za 122. Dzieki za podpowiedź o Invicie. Wiem, że szacunku ta marka nie ma i, ze to chińczyk, ale z Amazona warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, ale ten Fossil jest na Amazonie za 140€, a byl i za 122. Dzieki za podpowiedź o Invicie. Wiem, że szacunku ta marka nie ma i, ze to chińczyk, ale z Amazona warto.

Tego Fossila widzę na angielskim Amazonie za 119 GBP co daje po kursie googla jakieś 578 PLN, jak zapłacisz VISA to kurs jest dość korzystny + prowizja narzucona przez twój bank - u mnie jest 3,5% więc i tak taniej niż niekorzystny kurs amazona. Jak masz kartę Revolut to już w ogólne cena będzie zbliżona do kursu międzybankowego. tak czy tak jeżeli chcesz typowego szkieletora to te Invicty są po 80-100 €.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym filmiku (minuta 3,39) https://youtu.be/Msjz7-KofAk

koles mowi, ze mechanizm tego Fossila ME3140, to prawdopodobnie Sea Gull TY 2876 . Jakie opinie ma ten werk? Czy cena 780zl za nowy jest adekwatna do jego jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie może mieć opinie? Zaliczasz właśnie kumulację, interesujesz się "zegarkiem" pogardzanej tu majtkowej firmy wyposażonym w chiński mechanizm. :D Fossil ma złą opinię, i Chińczycy mają złe opinie (no z nielicznymi wyjątkami, ale na pewno nie w tym przedziale cenowym). Czego się spodziewasz? Każdy Ci tu powie, że jak masz 1000 złotych, to warto je wydać na Seiko albo Orienta. a jakbyś zacisnął zęby to byś trafił automat Tissota. Masz tysiaka na rozkurz i fantazję posiadania szkieletora, to kupuj.   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż w końcu któryś z "prawdziwych miłośników" pęknie i zacznie pisać o majtkowcach, wbijac szpile, ironizować, nabijac sie, pokazywac swoja wyższość, pluc jadem i jak zawsze polecac Orienta lub Seiko ewentualnie uzywanego Tissota. Jestescie tacy przewidywalni, a uważacie sie za oryginalnych. Pokaz mi zatem skeletona tych marek do 800zl. A no tak, przeciez skeleton to nie zegarek. To wstyd, to obciach, to golas dla plebsu. Jak bede chciał kupić np. waszego kultowego orienta bambino, to wydam te 400 zl i kupie nowke z massdropa, bo co rusz tam sprzedaja za grosze. A i za 300zl bez problemu mozna kupic Orienta. Teraz mam fantazję kupic skeletona. Jak ci to nie pasuje, to nie zagladaj i nie komentuj, bo nic swoim komentarzem nie wniosles. Nie jestem zapewne tak wytrawnym znawca i milosnikiem zegarkow, jak ty, ale jakie sa opinie o Fossilu wiem i nie musisz tutaj udowadniać swojego zorientowania w temcie.

Pytanie kierowałem nie do takich prawdziwych znawcow, ale do ludzi, którzy maja stycznosc z chińską zegarkową myślą techniczną. Ktorzy albo sledza temat chinskich werkow, albo sami posiadali/posiadaja, albo moze serwisowali. Taki wytrawny milosnik jak ty zapewne wie, ze wsrod tak pogardzanych chińczyków Sea Gull ma dobra opinie. Takze dziekuje ci kolego za ten niepotrzebny komantrzy. Mam nadzieję, że ci ulżyło i bedziesz mial dzieki temu lepszy dzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż w końcu któryś z "prawdziwych miłośników" pęknie i zacznie pisać o majtkowcach, wbijac szpile, ironizować, nabijac sie, pokazywac swoja wyższość, pluc jadem i jak zawsze polecac Orienta lub Seiko ewentualnie uzywanego Tissota. Jestescie tacy przewidywalni, a uważacie sie za oryginalnych. Pokaz mi zatem skeletona tych marek do 800zl. A no tak, przeciez skeleton to nie zegarek. To wstyd, to obciach, to golas dla plebsu. Jak bede chciał kupić np. waszego kultowego orienta bambino, to wydam te 400 zl i kupie nowke z massdropa, bo co rusz tam sprzedaja za grosze. A i za 300zl bez problemu mozna kupic Orienta. Teraz mam fantazję kupic skeletona. Jak ci to nie pasuje, to nie zagladaj i nie komentuj, bo nic swoim komentarzem nie wniosles. Nie jestem zapewne tak wytrawnym znawca i milosnikiem zegarkow, jak ty, ale jakie sa opinie o Fossilu wiem i nie musisz tutaj udowadniać swojego zorientowania w temcie.

Pytanie kierowałem nie do takich prawdziwych znawcow, ale do ludzi, którzy maja stycznosc z chińską zegarkową myślą techniczną. Ktorzy albo sledza temat chinskich werkow, albo sami posiadali/posiadaja, albo moze serwisowali. Taki wytrawny milosnik jak ty zapewne wie, ze wsrod tak pogardzanych chińczyków Sea Gull ma dobra opinie. Takze dziekuje ci kolego za ten niepotrzebny komantrzy. Mam nadzieję, że ci ulżyło i bedziesz mial dzieki temu lepszy dzien.

 

Błądzisz. Jak wrócisz do moich postów z poprzedniej strony i sprzed czterech dni to się przekonasz, że nie należę do "prawdziwych miłośników", nie wywyższam się i nie pluję jadem. Jak Ci już napisałem - podoba się, to kupuj. W tym budżecie nic innego nie dostaniesz.

Miałem już kilka, jeśli nie naście chińskich zegarków z różnymi werkami, powyżej kwoty 80-100 dolarów nie ma biedy, nie rozlatują się w rękach, chodzą, wykonane przyzwoicie. Może nie są to zegary, które chciałbym zostawić wnukom, ale generalnie bez zarzutu. Natomiast jakość - dostajesz to, za co zapłaciłeś. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błądzisz. Jak wrócisz do moich postów z poprzedniej strony i sprzed czterech dni to się przekonasz, że nie należę do "prawdziwych miłośników", nie wywyższam się i nie pluję jadem. Jak Ci już napisałem - podoba się, to kupuj. W tym budżecie nic innego nie dostaniesz.

Miałem już kilka, jeśli nie naście chińskich zegarków z różnymi werkami, powyżej kwoty 80-100 dolarów nie ma biedy, nie rozlatują się w rękach, chodzą, wykonane przyzwoicie. Może nie są to zegary, które chciałbym zostawić wnukom, ale generalnie bez zarzutu. Natomiast jakość - dostajesz to, za co zapłaciłeś.

A bo wyjechałeś z tymi majtkowcami. Ja wiem, ze Fossil to mloda amerykanska firma produkujaca zegarki w Chinach, ale generalnie nie jest to typowy majtkowiec jak Tommy Hilfiger czy tam Diesel. Jest to firma zaczynajaca od produkcji zegarków, a obecnie rowniez robią jakieś tam okulary i bizuterie. Gaci nie produkują .

Poza tym skoro w środku tego sikora siedzi werk Sea Gull, to chcialbym się dowiedzieć czy ten tu to jeden z tych lepszych werkow Sea Gull'owych. Ten Fossil w pl chodzi po ponad 1000zl, ale mozna go wziac z amazona za 180€. Jesli zastosowano drozszy chinski werk, a nie najtanszy, to moze warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jakby to był werk którym można się szczycić, to FOSSIL by to skrzętnie wykorzystał.;) Z Sea Gull jest też taki problem, że czym innym są werki z ich licencjonowanych zakładów, a czym innym "ich mechanizm" ale złożony w jakiejś podupadłej fabryce rowerów, albo przez niewidomą matkę rybaka znad Zółtej Rzeki z elementów dostarczonych przez egzotycznych producentów.  ^_^ W każdym razie FOSSIL to sprzedaje, przez dwa lata masz serwis i gwarancję. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam od początku, po co jest ten temat w ogóle założony. Agresywne podejście OP do innych ludzi jest bardzo nieprzyjemne.

 

propozycja, zeby nie było offtop:

http://allegro.pl/a6-meski-zegarek-winner-skeleton-11-wz8-i6798019316.html

Wystarczyło przeczytać pierwszy post i twoja ciekawosc zostałaby zaspokojona. "Witam

Chciałbym kupic jakiś automat skeleton. Nic drogiego, tak do 1000zl...... Na stronie producenta brak informacji o zastosowanym mechanizmie. Szkło mineralne. Warto za te 770zl? Jestem też otwarty na inne propozycje skeletonow."

Dostalem kilka ciekawych rad za co podziękowałem forowiczom.

Mnie zastanawia z kolei po co wchodzic w temat, ktory cie nie interesuje. Mnie szkoda byloby czasu.

Niestety bolączką tego forum jest zakladanie tematow o zegarkach innych niz uznanych marek, bo zawsze znajda sie hejtujacy specjalisci. Na szczescie jest tu sporo zyczliwych ludzi, którzy chetnie pomogą i służą radą. Marek zegarkowych sa tysiace, a modeli zegarków pewnie miliony. Dlatego zawsze warto zapytac przed zakupem. Mnie wydaje sie to oczywiste. I to jest to tez odpowiedz na twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i też dostałeś odpowiedź... nie warto, ale jak się podoba to kupuj. Do 1000 ze skeletonów warto tylko Swatch, są dwa modele, bardzo dobry mechanizm i przyzwoite wykonanie, wręcz nie do wiary jak mało te zegarki kosztują biorąc pod uwagę ich DNA, mechanizm in house i estetykę wykonania.

Jeśli jednak kupujesz oczami, to bierz to co się podoba.

Napisanie o FOSSILU, że to firma majtkowa, a o chińskich werkach że są słabej jakości nie jest żadnym hejtem, tylko stwierdzeniem faktu. Przykro mi, że odbierasz szczera wypowiedź jako hejt.             


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Dred81 odpowiadając na Twoje pytanie z tematu

"Fossil Grant ME3140 automat. Czy warto?"

Moim zdaniem nie warto. Lepiej dozbierać kasy i kupić sobie konkretny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dread81, to nie forumowicze są przewidywalni, tylko ty zadałeś nie takie pytanie jakie powinieneś. Twoje pytanie powinno brzmieć "Kupuję Fossila Grant ME3140, pochwalcie moja decyzję!". Zadałeś takie pytanie, a nie inne i uzyskałeś w sumie konkretną odpowiedź, że nie warto. To jest forum zegarkowe, a nie grupa wsparcia niestabilnych mentalnie wielbicieli chińszczyzny. Jak CI się podoba to kupuj i skończ swoje pierdolamento o "prawdziwych wielbicielach zegarków", którzy może jeszcze po nocach nie śpią bo przeglądają katalogi z cudami chińskiej sztuki zegarmistrzowskiej.

 

Nie wymagaj od ludzi by chwalili kupno chińskiego majtkowca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie fossil to marka amerykańska.  Mają siedzibę w Stanach i fakt robią różne rzeczy. Ale zegarki mają wg mnie całkiem ładne, jakościowo też wg mnie jest ok. Patrząc w ten sposób to nasze marki zegarkowe też chińskie, rowery wszystkie (pawie) azjatyckie, a volkswagen poznański.  A do tematu - podtrzymuję swoją propozycję Invicty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pitole nastepny krzyżowiec. Nie kupilem kolego i nie kupię, wiec mozesz odetchnąć, spuścić powietrze i zluzowac pośladki. Mnie zastanawia po co tacy sfrustrowani krzyżowcy zakonu "jedynych słusznych mechanicznych szwajcarów" wchodza w tematy chinszczyzny? Nie szkoda ci czasu? Zasmiecasz temat nic nie wnoszacym komantarzem. Mam nadzieje, ze przynajmniej sie wyżyles i ci ulżyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a może by tak zamknąć ten temat modzi? :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się włączę do tematu, bo mam tez zegarek fossil. Mechanizm to jedno a drugie to estetyka. Miałem orienta bambino i mi się przejadł po miesiącu... pasek kiczowaty. Kupiłem sobie fossila za 500-600 zł i jestem pod wrażeniem. Estetycznie to mój najładniejszy zegarek.

 

Mechanizm może i jest kiczowaty, nie wiem ponieważ się tak nie znam. Ale zegarek jest naprawdę super i choć to nie skeleton ja markę lubię. Ładne zegarki. Pasek solidny. Bije orienta paskiem na głowę. Pewnie orient wygra pod katem mechanizmu ale najważniejsze żeby się podobał :)

 

post-91833-1527439231,0547_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się włączę do tematu, bo mam tez zegarek fossil. Mechanizm to jedno a drugie to estetyka. Miałem orienta bambino i mi się przejadł po miesiącu... pasek kiczowaty. Kupiłem sobie fossila za 500-600 zł i jestem pod wrażeniem. Estetycznie to mój najładniejszy zegarek.

 

Mechanizm może i jest kiczowaty, nie wiem ponieważ się tak nie znam. Ale zegarek jest naprawdę super i choć to nie skeleton ja markę lubię. Ładne zegarki. Pasek solidny. Bije orienta paskiem na głowę. Pewnie orient wygra pod katem mechanizmu ale najważniejsze żeby się podobał :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ja nie wiedziałem, że Bambino produkują w opcji z przytwierdzonymi paskami, człowiek uczy się całe życie  :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja nie wiedziałem, że Bambino produkują w opcji z przytwierdzonymi paskami, człowiek uczy się całe życie :o

Ale ja tego nie powiedziałem. Jedynie porównałem oryginalny pasek załączony do zegarka z oryginalnym do fossila. Czy to przestępstwo??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się włączę do tematu, bo mam tez zegarek fossil. Mechanizm to jedno a drugie to estetyka. Miałem orienta bambino i mi się przejadł po miesiącu... pasek kiczowaty. Kupiłem sobie fossila za 500-600 zł i jestem pod wrażeniem. Estetycznie to mój najładniejszy zegarek.

 

Mechanizm może i jest kiczowaty, nie wiem ponieważ się tak nie znam. Ale zegarek jest naprawdę super i choć to nie skeleton ja markę lubię. Ładne zegarki. Pasek solidny. Bije orienta paskiem na głowę. Pewnie orient wygra pod katem mechanizmu ale najważniejsze żeby się podobał :)

 

 

Pasek w Bambino możesz bez problemu wymienić na inny, lepszej jakości.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tego nie powiedziałem. Jedynie porównałem oryginalny pasek załączony do zegarka z oryginalnym do fossila. Czy to przestępstwo??

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Porównujesz Bambino za 350 zł z zegarkiem za 600 zł. Za te 250 zł można sobie kupić pasek w razie czego. No ale to sprawa indywidualna i cieszę się, że Twój Ci się podoba.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek w Bambino możesz bez problemu wymienić na inny, lepszej jakości.

Tak. Wiem o tym. W każdym zegarku praktycznie możesz. Ja powiedziałem ze pasek w zegarku orient jest do kiczu i ogólnie ze mój bambino znudził mi się po miesiącu. Natomiast fossil może i nie jest w świecie zegarków uznana marka ale ma po prostu fajne ładne zegarki które się niezłe prezentują.

 

W dużym skrócie bo chyba niektórzy za poważnie to wszystko traktują. Uważam ze zegarek ma się podobać. Bez względu czy to Chińczyk czy Rolex. Musi spełnić warunek i być ładny. Dopiero potem dla mnie liczą się bebechy.

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużym skrócie bo chyba niektórzy za poważnie to wszystko traktują. Uważam ze zegarek ma się podobać. Bez względu czy to Chińczyk czy Rolex. Musi spełnić warunek i być ładny. Dopiero potem dla mnie liczą się bebechy.

Oczywiście najważniejsze aby Tobie się podobał bo to Ty będziesz go użytkował.

Tylko tak na marginesie , to forum jest także dla ludzi którzy zwracają uwagę nie tylko na to czy zegarek jest "ładny " :) 


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się włączę do tematu, bo mam tez zegarek fossil. Mechanizm to jedno a drugie to estetyka. Miałem orienta bambino i mi się przejadł po miesiącu... pasek kiczowaty. Kupiłem sobie fossila za 500-600 zł i jestem pod wrażeniem. Estetycznie to mój najładniejszy zegarek.

 

Mechanizm może i jest kiczowaty, nie wiem ponieważ się tak nie znam. Ale zegarek jest naprawdę super i choć to nie skeleton ja markę lubię. Ładne zegarki. Pasek solidny. Bije orienta paskiem na głowę. Pewnie orient wygra pod katem mechanizmu ale najważniejsze żeby się podobał :)

 

attachicon.gifIMG_5981.JPG

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez mam tego Fossila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Bo sam zasięgałem pomocy przy wyborze. Moja wiedza nie jest tak duża i kompletnie sie nie znam na mechanizmach. Oczywiście chciałbym mieć w określonej cenie najlepszy wybór jakościowy ale nie zawsze jest to możliwe.

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tez mam tego Fossila

Ostatnio byłem na spotkaniu i mój rozmówca tez miał ten sam. Trochę to było zdziwienie ale znaleźliśmy wspólny temat ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.