Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

frankenstein

Diver - Certina vs Seiko

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas zakupu divera ale nie potrafię wybrać :D Pomyślałem, że coś poradzicie w kwestiach wizualnie technicznych.

Wybieram pomiędzy:

Cerdina ds action powermatic

presskit_img_2b.jpg

Bardzo podoba mi się ta nowa wersja z błękitną wskazówką.

 

Seiko SRPC25K1

main_02052343725105_jpg.jpg

Seiko SRPA21K1

main_02051250243739_jpg.jpg

Seiko SRPB99J1

main_02052237682347_jpg.jpg

Najbardziej podoba mi się certina... wydaje się taka elegancka. Mam niewielki nadgarstek 16,5cm ds action leży na nim bardzo dobrze. W żółwiu oraz samurai podoba mi się czerwone obramowanie wskazówki ale boję się, że te wakacyjne kolory szybko mi się opatrzą i skłaniam się ku wersji SRPC25K1 bo wydaje się bardziej stonowana.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej podoba mi się certina... wydaje się taka elegancka.

Divery nie mają być eleganckie :)

z Samuraia, bądź też żółwia masz spory wybór wersji kolorystycznej - znajdziesz coś bardziej stonowanego np. SRPB51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica pomiędzy samurai a turtle? Powoli już tego nie ogarniam. W samurai podoba mi się godzinowa wskazówka i srebrne obramowania indeksów i to chyba tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj nadgarstek nie jest dla żółwia. Samuraj też raczej będzie zbyt duży. A certina to naprawdę ciekawy diver z piękną diverową historią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica pomiędzy samurai a turtle? Powoli już tego nie ogarniam. W samurai podoba mi się godzinowa wskazówka i srebrne obramowania indeksów i to chyba tyle.

Najlepiej zobacz na żywo. Samuraj jest sporym, bardzo męskim zegarem na dużą łapę. Turtle jest bardzo retro i wyróżnia się, bo różni się mocno od wszelkich popularnych obecnie zegarków. Osobiście nie znam nikogo, kto pomykałby z żółwiem na ręce. L2L chyba 48 więc nie trzeba mieć mega graby pod niego, ale koniecznie brałbym z bransoletą, bo jest ciężki i będzie wymagał grubego, stabilnego paska skórzanego lub drabinki, która będzie śmierdziała wanilią. W przypadku japońskich zegarków odradzam kolorowe pokemony, bo zwyczajnie Ci się znudzą po kilku dniach. Brałbym czarne. Żółw z czarną tarczą i czarnym bezelem wygląda zaskakująco dobrze jak na japońskiego nurka. Certina jest najzgrabniejsza i najbardziej uniwersalna, ale też najbardziej prozaiczna.Twoja decyzja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 3000zł na co dzień noszę g-shocka gw-9200 do garniaka mam czarny Orient Curator. Marzy mi się diver bo g-shock nie zawsze pasuje do koszuli a Orienta mi szkoda bo jest za delikatny. Podobają mi się wersje PADI kojarzą mi się jakoś tak nadmorsko i wakacyjnie. Szkoda, że żółw będzie za duży na mój nadgarstek :( Myślałem o certinie ale później się naczytałem, że to jakieś zegarki dla korpo szczurów, że powermatic 80 jest plastikowy itp itd... po tych wszystkich newsach zacząłem rozglądać się za seiko... bo co post to ktoś pisze, że seiko lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.ebay.com/itm/New-Seiko-Automatic-Prospex-Samurai-Divers-200M-Men-039-s-Watch-SRPB53-New-Sei/263657342728?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055119.m1438.l2649

 

https://www.ebay.com/itm/DEEP-BLUE-PRO-SEA-CHRONO-WATCH-1K-MIYOTA-QUARTZ-1000mWR-SS-BRACELET-BLUE-DIAL-/282937444410?hash=item41e062c83a

 

http://www.atomictime.pl/product_info.php?products_id=406

 

Takie trzy moje propozycje. Sam posiadam podobny do nr 2 z tym, że w kolorze ciemno czerwonym. Pierwszy Seiko jest na mojej liście. Typowa kolorystyka, wg mnie klasyka w dobrym znaczeniu tego słowa.

Co do nr 2 na moim nadgarstku (18 cm) leży dobrze, ale to masywny nurek z solidną bransoletą.

Ogólnie polecam Deep Blue, mniej znana, ale szanowana marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak z roztargnienia zapomniałem o mojej "ostatniej miłości". ;)

Zobacz na bazarku Mecchanice Veneziane Nereide. Zegarki robione w Szwajcarii, z włoskimi korzeniami (projekt). Możesz go kupić na bazarku, łatwo znaleźć (możesz dostać lepszą cenę niż na stronie producenta).

Ale uprzedzam ich wygląd jest zabójczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest różnica pomiędzy samurai a turtle? Powoli już tego nie ogarniam. W samurai podoba mi się godzinowa wskazówka i srebrne obramowania indeksów i to chyba tyle.

Najlepiej jakbyś zegarek przymierzył "na żywo". Czasem zegarek na ręku wyglada diametralnie inaczej jak na zdjęciu. Tak szczerze radzę żeby nie było rozczarowań :huh:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszukaj nowego orienta baby mforce Triton bodaj sie nazywa. Kupisz go spokojnie za polowe budzetu a ma szafir i power reserwe i nie jest tak wielki jak mforce czy saturation. Ja prawie mojego submersible Tisela sprzedalem za niego ale sie spoznilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samuraj będzie wg. mnie najlepszym rozwiązaniem .

Sumo lub M-Force jako alternatywa.

post-410-0-14403500-1525676722_thumb.jpg

post-410-0-13774900-1525676748_thumb.jpg


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak wezmę tę certinę. Mierzyłem ją i na ręce leżała dobrze pomimo tych 16,5 cm. Jeśli żółw i samuraj jest od niej wizualnie większy to nie ma co ryzykować. W galeriach handlowych są albo omegi albo majtkowce trudno mi na seiko turtle trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Certine, dość tanio można ja kupić zegarki zielona góra z 20% rabatem tylko z tego co wiem dostępność od czerwca bo sam ja chce kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina jest ok, sam mam poprzedni model i jestem zadowolony.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certinę bierz. Wróciłem właśnie z wyjazdu gdzie miałem głównie na ręce Action Divera i nie mogę się go nachwalić. Cena dobra na codzienny zegarek. Dokładność dość dobra, u mnie 3-9 sekund opóźnienia na dzień. Rezerwa naciągu daje czas na ponoszenie innych zegarków. :) Tylko się zastanów dobrze nad kolorem elementów. :D Jak teraz jest wersja z niebieskimi elementami to miałem problem z wyborem. ;) Ja mam z zieloną wskazówką sekundową a jest też z niebieską i - najpopularniejszy - z czerwoną. Do tego z kolorowymi tarczami. Trudny wybór...  :wacko:  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat troszkę odkopię. Miałem zegarek Certina DS Action (w wersji czarna tarcza, żółtawe oznaczenia na bezelu) i zamieniłem ją na żółwika SRPC25K1. Certina była dla mnie zbyt masywna (17,5 - 18 cm nadgarstek) a żółw jest zgrabniejszy mimo, że formalnie jest szerszy i grubszy to lepiej leży (mniejsze l2l). No i ciężko przejść obok niego obojętnie :) dla mnie jest śliczny, dla żony najbardziej paskudny ze wszystkich moich zegarków :)

A czy wart jest dwukrotności ceny Orienta Ray - to chyba temat na pracę doktorską :)

Z Ray-em jest tak, że już kupiłem go x razy i x razy sprzedałem prędzej lub później.

Edit: koniec końców, mam zarówno Seiko żółwia jak i Certinę Ds Action, oba w wersji blue ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.