Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tommy1

kukułka zatrzymuje się

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

niedawno kupiłem kukułkę za jakieś niewielkie pieniądze i postanowiłem ją zreanimować. Była uflejana smarem niesamowicie, rozebrałem, wymyłem, posładałem, naoliwiłem co potrzeba i....

Bicie zasadniczo działa w porządku, czasami połówkę przeskoczy, ale to chyba kwestia ustawienia zębatek względem sienie, tak żeby zatrzymywała się w nieco innym miejscu, jak nie dam rady - poproszę o pomoc, ale póki co sam spróbuję :)

 

problem w tym, że zatrzymuje się po chwili chodzenia. Mam wrażenie, że udało  mi się ją ruszyć i chodziła jakiś czas, a teraz staje po kilku sekundach. Bez wahadła cyka ładnie cały czas. Może to coś z wychwytem? Macie pomysł? Konstrukcja jest mega prosta, a nie mogę ogarnąć... Dodam, że są dosyć duże luzy na kole i samym wychwycie, ale nie wydaje mi się, że to to.

 

Drugi kłopot to pozytywka. Wg mnie ma tak straszne lucy że mega ciężko się obraca. Wyczyszczona i posmarowana. Ktoś by dorobił tuleje do osiek i to ogarnął?

 

Dzięki

post-64073-0-05752300-1525685746_thumb.jpg

post-64073-0-26966100-1525685759_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zdjęciach jest to leciwy kukuł i ma prawo mieć juz wyrobiony mechanizm. Regulację wychwytu w tego typu zegarach zwykle przeprowadza sie delikatnie wyginając drążek (dumna nazwa dla  drutu) wychwytu w lewo lub w prawo. Sprawdź, czy kukuł chodzi przy przekrzywieniu domku w lewo lub w prawo. Jeżeli tak, to w daną stronę (patrząc od przodu) delikatnie wygnij drut i sprawdź , czy działa w zawieszona juz w pionie.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógł już wystąpić bolesny brak powierzchni impulsu na kotwicy. Luzu na łożyskach nie powinno być... :rolleyes:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam filmik jak pracuje wychwyt, jeżeli któryś z Was ma czas - polecam, krótkie to, może wyjaśni coś.... widać tez jak staje kotwica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dźwięku wynika patrz uwaga i porady kolegi taranta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki zadziałało. A takie to było proste.

To pomożecie jeszcze w temacie pozytywki? Luzu trzeba doładować na trybach i wyregulować. Bęben wszystkie żeby ma i nawet stroi. Może ktoś siebie albo kogoś poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz zaryzykować wysyłkę to prześlij mi PW . Ale od razu mówię, że na chwilę obecną dwa tygodnie musi odleżeć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.