Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

m.czerwi

czarne z pomarańczowym, czy pomarańczowe z czarnym?

Rekomendowane odpowiedzi

Z tą kasą to nie przesadzajmy. Wolalbym żeby był to jednak mniejszy wydatek. Wtedy zakup Stowy, na którą się ślinę aż tak mi się nie oddali. W tej chwili z dotychczasowych propozycji Deep Blue jest najbardziej chyba korzystny.

 

Aha, rozszerza poszukiwania o kolor żółty. To też fajnie wygląda, a nie jest tak oklepane.

 

fidelio, oba są fajne, ale w Xicorrze nie odpowiada mi mała sekunda a w Gerlachu indeksy na bezelu. Ale widziałem je tylko na fotkach.

 

dziki, ładny, ale bez obrotowego bezla to nie, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

fidelio, oba są fajne, ale w Xicorrze nie odpowiada mi mała sekunda a w Gerlachu indeksy na bezelu. Ale widziałem je tylko na fotkach.

Mi w Xicorze nie odpowiada tylko jedno, to jest jego wielkość. On ma ponad 50 mm średnicy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A może tak?!

 

61Fw87uEM8L._UL1500_.jpg

Plus guma z CrafterBlue

 

W_CB05J-22A20BZZ-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A podobno Seiko miało nie być  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Znów nie doczytałem :P:D

 

To nie było tematu  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów nie doczytałem :P:D

 

To nie było tematu  :rolleyes:

Ja znalazłem wyjście Deep Blue NATO, prawie identyczny, ale jednak nie Seiko. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może jednak Kolega zmieni zdanie, bo początkowo było tylko o kolorze pomarańczowym, a teraz poszukiwania zostały rozszerzone o kolor żółty  ;) Może więc i Seiko strawi?  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie to, że Seiko nie trawię, tylko sobie założenie zrobiłem, że w mojej skromnej kolekcji nie będzie dwóch zegarków tej samej marki. Taki fetysz. Zeby zakupić nowy musialbym pozbyć sie poprzednila. A Seiko już mam, w dodatku nurka i bardzo go lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może coś ze stajni Orienta?

Jest troche do wyboru.

Saturation, M - Force, Big Mako z pomarańczową tarczą, lub Big Mako a'la PO

21e6e0f70fd91501b96f37769771289d.jpgee30b18a7c50367fe988b2fcf8fe930e.jpg

 

24204bd2fd913fb2e1aa19fe040c00c1.jpg

2e3f4186bba38c7bc974cbf8325b1b96.jpg5fd44ba7ff51bfd495e09a6de1e4be05.jpgb27f5979f480fd7908f3cdae157a1824.jpg254ce68715c35aad44350769045ea24f.jpgdcbfd53b88068e73b27963375631c85d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pisać o Orientach. :) Jest jeszcze pomarańczowy Ray i (ale to chyba hamerykańskie) żółte oraz pomarańczowe Mako.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie duże czasomierze i jak czuć ciężar zegara na łapie. To mi nie straszne.

@brz

Dlatego o 40milimetrowych Ray i Mako nie wspominalem nawet ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kasą to nie przesadzajmy. Wolalbym żeby był to jednak mniejszy wydatek. Wtedy zakup Stowy, na którą się ślinę aż tak mi się nie oddali. W tej chwili z dotychczasowych propozycji Deep Blue jest najbardziej chyba korzystny.

 

Aha, rozszerza poszukiwania o kolor żółty. To też fajnie wygląda, a nie jest tak oklepane.

 

fidelio, oba są fajne, ale w Xicorrze nie odpowiada mi mała sekunda a w Gerlachu indeksy na bezelu. Ale widziałem je tylko na fotkach.

 

dziki, ładny, ale bez obrotowego bezla to nie, dziękuję.

bezel jest obrotowy, jednak ukryty pod szkiełkiem, obraca się go chyba tą dolną koronką. Jest to zegarek typu super compressor. Jak najbardziej diver.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pit83, ale one mają prawie 42 mm, więc są tylko o 1 mm mniejsze od ChrW Tridenta, który obecnie – zdaje się – prowadzi. ;) Poza tym wszystko jest relatywne, jak dla mnie Ray jest duży i ciężki. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorki, troche strzelałem z tym rozmiarem, bo kiedys kupilem Raya i musialem sprzedac wlasnie z tego powodu ze wydawał sie za mały w moim odczuciu.....choc sam zegarek bardzo mi sie podobał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Widzę, że dobrze się bawicie. Lubicie ten sport, co? Tylko ja mam teraz coraz większy problem z dokonaniem wyboru. Ale spodziewałem się przecież tego. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. W domu to spróbuję ogarnąć bo teraz przez te zegarki robota mi nie idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kwarcowe wchodza w gre to certina ma ds action z pomaranczowym bezelem i czarna tarcza i chrono nowy bez problemu miesci sie w 2k.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kwarcowe wchodza w gre to certina ma ds action z pomaranczowym bezelem i czarna tarcza i chrono nowy bez problemu miesci sie w 2k.

Kolega wcześniej powiedział, że kwarce odpadają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.5k pln

 

35463_m0059301106000_9.jpg

maxresdefault.jpg

 

Również 3.5k, tytan.

ocean_star_colour-1000.jpg


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57 no na poczatku mialo byc podobne do PO i bez Seiko, a tu wiekszosc propozycji z pomaranczowym dialem, a nie bezelem i seiko też się pojawiło.

Przez to spróbowałem ;)


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57 no na poczatku mialo byc podobne do PO i bez Seiko, a tu wiekszosc propozycji z pomaranczowym dialem, a nie bezelem i seiko też się pojawiło.

Przez to spróbowałem ;)

Do PO miało nie być (zbyt) podobne też. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jestem. Przejrzałem propozycje. Mój podstawowy wniosek jest taki, że jednak skupię się na tych tańszych modelach. Nie to, że przeszacowałem, ale uważam, że wydając mniej zaoszczędzę na kolejny zegarek, taki który od dawna mi chodzi po głowie. A ten pomarańczowy orangutan ma być jedynie w założeniu fajnym akcentem na lato. Nie musi mieć nie wiadomo jakich wodotrysków, a te egzemplarze z niższego pułapu też są świetne. Przyznam szczerze, że po wrzuceniu wizualizacji tych Orientów przez Pit83 nabrałem na taki ochoty.

 

Ale po kolei z dotychczasowych opcji:

- ChWard jest w górnej granicy pułapu cenowego, wygląda bardzo dobrze, ale mimo kolorowej tarczy jest jednak zbyt zachowawczy;

- DanHenry to ciekawa opcja, ale lubię jednak kręcić bezelem, a poza tym jest to część, która wyróżnia nurka;

- Helson niezły niezły, ale nigdzie nie mogę znaleźć parametrów technicznych;

- Orthos sam w sobie jest ok, ale wkurza mnie ten kundel, który robi za logo;

- Doxa zbyt kosztowna;

- Alpina za mało pomarańczu;

- Mido j.w.

 

Pozostaje na placu boju Deep Blue raczej Master 1000 (wersje orange, orange/black, yellow), Pro Sea Diver 1000 Orange/Black,

oraz Orient Big Mako (orange lub orange/black).

 

Nie wiem co zrobić z tymi wersjami kolorystycznymi. Ogólnie bardziej mi się podoba czarna tarcza i pomarańczowy bezel. Z bliskiej odległości są różnice w stosunku do Omegi, ale z daleka chyba każdy będzie się zastanawiać, czy to Planet Ocean, czy nie, a jak nie to pewnie podróba. A tego bym nie chciał. Takie mam obawy. Jak Wy myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, jestem. Przejrzałem propozycje. Mój podstawowy wniosek jest taki, że jednak skupię się na tych tańszych modelach. Nie to, że przeszacowałem, ale uważam, że wydając mniej zaoszczędzę na kolejny zegarek, taki który od dawna mi chodzi po głowie. A ten pomarańczowy orangutan ma być jedynie w założeniu fajnym akcentem na lato. Nie musi mieć nie wiadomo jakich wodotrysków, a te egzemplarze z niższego pułapu też są świetne. Przyznam szczerze, że po wrzuceniu wizualizacji tych Orientów przez Pit83 nabrałem na taki ochoty.

 

Ale po kolei z dotychczasowych opcji:

- ChWard jest w górnej granicy pułapu cenowego, wygląda bardzo dobrze, ale mimo kolorowej tarczy jest jednak zbyt zachowawczy;

- DanHenry to ciekawa opcja, ale lubię jednak kręcić bezelem, a poza tym jest to część, która wyróżnia nurka;

- Helson niezły niezły, ale nigdzie nie mogę znaleźć parametrów technicznych;

- Orthos sam w sobie jest ok, ale wkurza mnie ten kundel, który robi za logo;

- Doxa zbyt kosztowna;

- Alpina za mało pomarańczu;

- Mido j.w.

 

Pozostaje na placu boju Deep Blue raczej Master 1000 (wersje orange, orange/black, yellow), Pro Sea Diver 1000 Orange/Black,

oraz Orient Big Mako (orange lub orange/black).

 

Nie wiem co zrobić z tymi wersjami kolorystycznymi. Ogólnie bardziej mi się podoba czarna tarcza i pomarańczowy bezel. Z bliskiej odległości są różnice w stosunku do Omegi, ale z daleka chyba każdy będzie się zastanawiać, czy to Planet Ocean, czy nie, a jak nie to pewnie podróba. A tego bym nie chciał. Takie mam obawy. Jak Wy myślicie?

Na pewno wariant z pomarańczową tarczą i czarnym bezelem, będzie bardziej się odróżniał od PO. Jak jesteś za PiS bierz ;)...

Tak bardziej serio i bez podtekstów politycznych. Weź pod uwagę swoje wyjściowe założenia:

- idzie lato

- chcesz zaszaleć

- odmienny od Omegi.

No i co z tego wychodzi??

Tylko - Deep Blue. :D

 

A tak już zupełnie serio, to Orient wydaje się taką "grzeczną firmą". Ja w ich zegarkach szaleństwa nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak założy na nadgarstek bardziej szalonego DB to od razu stanie się dziarskim łobuzem, co to dziewoje majty same będą przed nim ściągać? ;)

 

m.czerwi, spokojna głowa. 99,999% społeczeństwa nawet nie wie, że istnieje coś takiego, jak Planet Ocean. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.