Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

4palce

Tymczasem w Polsce... czyli Paczka+

Rekomendowane odpowiedzi

Historia z życia wzięta, świeża i pachnąca bo z dzisiaj. Do rzeczy.

Upatrzyłem zegar w niedalekim mieście powiatowym, z dawien dawna chodził za mną, wpadły ekstra pieniądze to pomyślałem - kupię. Dogadałem się ze sprzedawcą, nawet rozważałem czy by kuzyna nie poprosić o pomoc w odebraniu, ale nie chciałem go kłopotać, uznałem że Pocztą Polską będzie szybko i pewnie, bo jak mówi reklama:

 

 

Paczka+ to oferta dla osób, dla których liczy się pewność doręczenia oraz swoboda w wyborze opcji dodatkowych.

   

Stanęło na tym, że zapłacę sprzedawcy awansem 40 złociszy na przesyłkę, a pozostałą kwotę skasują na poczcie. Ustalono, że paczka będzie z podaną wartością, za pobraniem, ze sprawdzeniem zawartości i do odbioru w punkcie. Co mogło pójść nie tak? ^_^

 

W sobotę 5 maja sprzedawca napisał, że paczka wysłana. No OK.

W poniedziałek 7 maja o 07:01 przychodzi SMS "w dniu 05.05 bla bla bla została do Ciebie nadana przesyłka nr 1234, link do trackingu". No OK.

Sprawdzam link, faktycznie jest, w sobotę o 10:43 nadano w Bielsku Białej, w poniedziałek rano o 07:00 widnieje SYSTEM. Dobrze jest, czekamy.

Nuda.

Nic się nie dzieje.

Zero.

Null.

Niente.

Linka sprawdzam co pół godziny, bez zmian.

Nuda.

Nic się nie dzieje.

Zero.

Null.

Niente.

Mija poniedziałek i 3/4 wtorku. 8 maja, godz. 14:00 wiadomość od sprzedawcy. "No co tam, odebrał Pan zegarek?". Odpowiadam "Nie. Nie mam awizo ani żadnych wiadomości, wg. trackingu paczka znajduje się od poniedziałku w lokalizacji SYSTEM". Hmm. Dziwne. Hmm.

Nuda.

Nic się nie dzieje.

Zero.

Null.

Niente.

8 maja, godz. 18:42 wiadomość od sprzedawcy "Ja mam pokazane, że nadeszła". I screen z trackingu z którego wynika, że paczka ekonomiczna o numerze 5678, nadana 7 maja o 22:43 w Zabrzu faktycznie 8 maja o 14:24 przybyła do wskazanego przeze mnie urzędu pocztowego. Hmm, dziwne. Ustaliliśmy, że pojadę i się dowiem WTF. W końcu poczta do 20:00 a mnie zależy. :P

Pojechałem, odstałem swoje, mówię "daj, daj, piękna pani, daj zegarek, daj maj treszszzszzzżer".

 

post-94542-0-39531700-1525814907.png

 

No nie dała. Problem. Bo paczka jest. Ładniusia. Na niej naklejka z moimi danymi i nr telefonu. Ale problem. Bo nie ma jakichś dokumentów. A dokładnie nie ma protokołu zgodności, żebym mógł wpisać, że nadawca wysyłając przesyłkę z zegarkiem faktycznie umieścił w niej zegarek. Hmm. Będą się kontaktować, jak ustalą co zaszło. Hmm. Przypomnę. "Paczka+ to oferta dla osób, dla których liczy się pewność doręczenia oraz swoboda w wyborze opcji dodatkowych."

 

Kurtyna. Koniec aktu I.


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kolega meehoo mi w zeszłym roku wysyłał zegarek pocztą polską. Z tego co pamiętam to szła 5 dni z pięcioma przesiadkami. Zegarek zwiedził wtedy większy kawał Polski i więcej miast niż ja w wakacje.

Pierwszy i ostatni raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurtyna. Koniec aktu I.

Czekamy na akt II i następne, jeżeli będą.

U mnie natomiast nagminnym jest, ze listonoszowi nie chce się nosić paczek, tylko bierze awiza z odnotacją że adresata nie zastał i dziad jeden wrzuca ten chłam do skrzynek. I tak paczka priorytetowa idzie jeden dzień do mojego urzędu, a mogę ją odebrać po trzech dniach (weekend) bo dziad z PocztyPolskiej wyrabia "standardy" :wacko:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i rak nasz dobrze, bo mój wspaniały listonosz to nawet awizo nie wrzuca. Wszyscy na nim psy wieszają, a on i tak wie lepiej. Można składać skargi do kierownika listonoszy, ale tylko osobiście, a on przyjmuje jeden dzień w tygodniu przez dwie godziny, oczywiście przed południem, a na taką sprawę brać urlop to słabe. No i czuje się mocny i niedoruszenia. Nie na chętnych do pracy jako listonosz, to ten robi co chce...


Mniejsza z perfekcją, wystarczy być bardzo dobrym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z listonoszami macie w dużych miastach, na wioskach jest wszystko w porządku - pamiętać trzeba że poczta boryka się z niedoborem chętnych do pracy w dużych miastach, często przychodzą nowi a ten zanim zaskoczy to wcześniej zrezygnuje - listonosze nie dostarczają paczek powyżej jakiejś tam wagi, awizo idzie więc z automatu ( u mnie dostarcza nawet ciężkie ale to nasz listonosz) 

U autora tematu ewidentnie widać że po prostu druki zostały źle wypełnione 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na akt II i następne, jeżeli będą.

U mnie natomiast nagminnym jest, ze listonoszowi nie chce się nosić paczek, tylko bierze awiza z odnotacją że adresata nie zastał i dziad jeden wrzuca ten chłam do skrzynek. I tak paczka priorytetowa idzie jeden dzień do mojego urzędu, a mogę ją odebrać po trzech dniach (weekend) bo dziad z PocztyPolskiej wyrabia "standardy" :wacko:

Obawiam się, że kolejne akty nastąpią, bo łatwo z nimi nie będzie. Pomimo całej tej komputeryzacji nadal mentalnie tkwią w latach 80ych. M.in. dlatego wybrałem Paczkę+ z opcją odbioru w punkcie, żeby się z listonoszem nie gonić, bo w ostateczności i tak trzeba jechać do urzędu. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście żeby wysłać pakę prawdziwym kurierem nie trzeba już podpisywać umów, spisywać cyrografów itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega czeka od września na wypłatę odszkodaowania za zagubioną paczkę :-)

w piśmie wrześniowym gdzie przynali że z ich winy paczka została utracona jak się nie mylę było 90 dni na wypłatę kasy

no troszke sie przeciągnęło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Na szczęście żeby wysłać pakę prawdziwym kurierem nie trzeba już podpisywać umów, spisywać cyrografów itp

I słusznie, wystarczy pójśc do punktu z gazetami i można wysłać porządną niemiecką firmą, za pieniądze mniejsze niż na poczcie  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

U autora tematu ewidentnie widać że po prostu druki zostały źle wypełnione 

 

Otwartym pozostaje pytanie w jaki sposób doszło do cudownego przemienienia przesyłki z jednym numerem nadania z Bielska do KRK (pobraniowa, wartościowa etc.) w paczkę ekonomiczną z Zabrza do KRK z innym numerem nadania. :blink:


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta nasza Polska to prawdziwi czarodzieje.

Wysłałem paczkę do USA a ona najpierw poleciała Petersburga potem do jakiegoś miasta w Finlandii po czym wróciła do Polski z powodu błędnego adresu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta nasza Polska to prawdziwi czarodzieje.

Wysłałem paczkę do USA a ona najpierw poleciała Petersburga potem do jakiegoś miasta w Finlandii po czym wróciła do Polski z powodu błędnego adresu :)

Londyn? Nie ma takiego miasta... jest Lądek, Lądek Zdrój... :lol:


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Londyn - hmm pierwsze słyszę  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zamówiona była paczka ze sprawdzeniem zawartości, to konieczny jest taki protokół, w którym nadawca opisuje dokładnie całą jej zawartość.

Powinni to wyłapać już w miejscu nadania.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i powinni, ale nie wyłapali.

Jestem kierownikiem tej szatni i co mi pan zrobisz? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz kamera najeżdża na zawieszkę z napisem:

"za rzeczy wysłane paczką + Poczta nie odpowiada" :D

 

Osobiście mam lepsze doświadczenia z PP, która u mnie działa szybko (w dostarczaniu). Za to kurierzy często nie docierają na czas, nawet jeżeli obiecają telefonicznie, że zaraz będą <_<


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z paczkami i kurierami to jest odwieczny problem, stad jak sie da to staram sie odbierac/sprzedawac osobiscie. Jak jest wola z dwóch stron to i z jednego konca Polski na drugi mozna przejechać i spotkać sie w połowie drogi niby pół dnia to zajmuje ale jakoś tak per saldo mniej to kosztuje nerwów ;)

 

Co do listonoszy to myślę, że jest to problem ogólnopolski mój listonosz to już nawet nie dzwoni do drzwi tylko wrzuca awizo, a list oczywiscie na poczcie.

Z paczkami jest różnie był moment, ze inny listonosz był odpowiedzialny za paczki i chyba jego wynagrodzenie zależało od tego czy dostarczył, czy zostawił na poczcie, bo zawsze dzwonił jak tylko był tenefon na paczce i nawet wieczorem potrafił podjechać.

 

Z kurierami tez mam różne doświadczenia, jeden strasznie się obraził jak nie zgodziłem sie na to żeby zostawił paczkę (z zegarkiem...) w sklepie obok.

 

W tym przypadku na moje oko to paczka została źle nadana, bo z tego co kojarzę to taki formularz trzeba wypełnić w momencie nadania na poczcie. Wydaje mi się, że paczka wróci do nadawcy i będzie trzeba ją nadać drugi raz... ciekawa jeszcze może być batalia o koszty przesyłki w takim wypadku.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Czekamy na akt II i następne, jeżeli będą.

U mnie natomiast nagminnym jest, ze listonoszowi nie chce się nosić paczek, tylko bierze awiza z odnotacją że adresata nie zastał i dziad jeden wrzuca ten chłam do skrzynek.

Kolego, w Warszawie i nie tylko zresztą, listonosz nie jest odpowiedzialny za dostarczanie paczek. Robi to kurier. W 8 przypadkach na 10 zostawia awizo, z prostego powodu - dostarcza w godzinach pracy przeciętnego Kowalskiego, więc prawdopodobnie wychodzi z założenia ze prościej wrzucić awizo do skrzynki, niż sprawdzać czy jest ktoś w domu. Standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wulgarne i abstrakcyjne, ale w temacie.

post-6402-0-60667600-1525868120.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wulgarne i abstrakcyjne, ale w temacie.

attachicon.gif1455265140_jscs96_600.jpg

W punkt :D. Stare, ale wciąż świeże!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akt II. Dzisiaj, 11:20.

 

- Dzień dobry, ja po odbiór paczki o numerze 5678.

- Chwileczkę... hmm, nie mamy takiej przesyłki.

:rolleyes:

- Nie mamy paczki takim numerze.

- Bardzo proszę, to wydruk z waszego systemu śledzenia, co tu jest napisane?

- Hmmm, 08 maja, 14:24, nadejście paczki nr 5678 do UP60.

- I? Czy to jest UP60?

- Tak. Ale nie mamy takiej przesyłki.

- Droga pani, ja tę paczkę wczoraj o 19 z minutami widziałem w ręku pracownika waszej poczty, jak to nie macie, znowu ją zgubiliście?

-Proszę poczekać. 

20 minut później.

- To ja zajrzę za godzinę.

 

Kurtyna.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam kiedy niewinna tragifarsa przerodzi się w film gangsterski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Są rzeczy na niebie i na ziemii, o których się filozofom nie śniło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam kiedy niewinna tragifarsa przerodzi się w film gangsterski ;)

Generalnie raz czy dwa przyszło mi do głowy, żeby tam jakiegoś Mołotowa wrzucić.;) 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było - P.P. to nie moja bajka, ale... ostatnio miałem 2x do czynienia z paczką +. I wszystko było okey tj. szybko i bez problemów.  Co do listonoszy, to na swojego słowa złego nie powiem , w porządku gość  :) .  Co do paczek , to chyba listonosze tego nie robią, inni to roznoszą . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.