Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chlebstone

Automat Longines czy kwarc TAG HEUER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od dawna przymierzam się do zakupu zegarka. Wiem już, że będzie to diver, na początku miała być Certina DS, później rekin od DOXA, EPOS Sportiva.

Rozważania skończyły się na modelu Longines HC. Już miałem go kupić, kiedy zauważyłem, że w podobnym budżecie można mieć TAG'a z bateryjką, który bardzo mi się podoba.

 

Czy warto zawracać sobie głowę TAG Heuer Formula 1 Quartz Chrono z paskiem NATO, czy zakup będzie przewartościowany? A może dopłata do Formula 1 Automatic Calibre 5 na kajdanie to dobra inwestycja w zegarek z wyższej  półki niż Longines czy SEIKO?

 

Poza Longines, bardzo podoba mi się także SEIKO PROSPEX  SPB051J1 oraz PROSPEX PADI SPB071J1.

 

Uprzejmie proszę o uzasadnioną pomoc w wyborze najlepszego modelu z tego grona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stałem przed podobnym wyborem, wybór padł na Longines HydroConquest z uwagi ze automat to automat a zakup zegarka kwarcowego za ta cene pozostawia wielki niedosyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to musisz sobie odpowiedziec czy wolisz chrono czy bransolete. Jak zdecydujesz to myślę, że już będzie łatwiej.

 

Moja opinia będzie spatrzona, ale ja wybrałbym albo Longinesa albo Taga w automacie. Nie wiem czy to będzie Twoj jedyny zegarek czy masz tez inne, ale jakoś tak czuje ze jedyny, jeden z pierwszych. Stąd mysle ze taki diver będzie najbardziej uniwersalny, a pasek NATO zawsze mozna tanim kosztem dokupic do zegarka.

 

Pomysl tez czy chcesz kupic nowy czy rozwazasz tez uzywany, w przypadku HC jest ich pare na bazarku (w tym jeden mój ;) )


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zastanowić się nad Orisem Aquis Date? Cena podobna - automat. Wg mnie bardziej prestiżowy i ciekawy model niż HC czy Tag który jest mocno przewartościowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem Tag jest większy od Longinesa. Rożnica na poziomie 2-4 mm, może mieć znaczenie. Ważne jest jaki masz obwód przegubu. Co do wad i zalet w starciu automat vs. kwarc, chyba wiesz co jest dla Ciebie ważniejsze. Wygląd prawie identyczny, cena też. Jeżeli nie robi Ci różnicy napęd, pokieruj się przy wyborze rozmiarem zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zastanowić się nad Orisem Aquis Date? Cena podobna - automat. Wg mnie bardziej prestiżowy i ciekawy model niż HC czy Tag który jest mocno przewartościowany

A gdzie to takie mądrości można nabyć -bzdura wierutna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarc na szmaciaku, czy mechaniczny na bransolecie... hmmm...


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwarcowy TAG odrzucony. Proszę jeszcze o jakieś zdania na temat najtańszego TH w automacie, czyli F1 Calibre 5 i jego pozycji w tym zestawieniu. W grę wchodzą Longines, Prospexy i powyższy TAG.

 

Oris Aqua Date bardzo mi się podoba, szczególnie model z niebieską ciętą pod kątem tarczą i bransoletą. Jednak jedyna ciekawa oferta na ten zegarek przeszła mi koło nosa, a cena tego modelu w sklepach nieco przekracza mój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formuła 1 w sumie dobry wybór ,bo mechanizm ten sam co w wyższych i dużo droższych modelach ,sprawdź tylko czy zapięcie bransolety nie będzie Ci przeszkadzać bo trochę kiepskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to takie mądrości można nabyć -bzdura wierutna

Nie cierpię jak ktoś się wypowiada, nic nie wnosi, a jego krytyka jest pozbawiona jakichkolwiek argumentów  :angry:  

Co jest bzdurą (wierutną)? Oris Aquis Date nie jest zegarkiem automatycznym? Oris robi tylko zegarki mechaniczne. A może cena nie jest podobna do TAG'a Heuer'a Formula 1 Quartz Chrono? Dalej podałem jedynie moją opinię, dlatego użyłem zwrotu "Wg mnie", dalej uważam i myślę, że nie jedna osoba się zgodzi, że Oris jest bardziej prestiżowy od Longinesa HC (dość oklepanego, popularnego), Tag'i na bateryjkach to... płacenie za markę. W cenie takiego "quartz'a" można znaleźć dużo lepsze zegarki automatyczne. Ale jak kto lubi. Ja jedynie podrzuciłem opcję, wg mnie słuszną sprawdzenia. Na gumie jest równie ciekawy, w końcu to ma być diver  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie cierpię jak ktoś się wypowiada, nic nie wnosi, a jego krytyka jest pozbawiona jakichkolwiek argumentów :angry:

Co jest bzdurą (wierutną)? Oris Aquis Date nie jest zegarkiem automatycznym? Oris robi tylko zegarki mechaniczne. A może cena nie jest podobna do TAG'a Heuer'a Formula 1 Quartz Chrono? Dalej podałem jedynie moją opinię, dlatego użyłem zwrotu "Wg mnie", dalej uważam i myślę, że nie jedna osoba się zgodzi, że Oris jest bardziej prestiżowy od Longinesa HC (dość oklepanego, popularnego), Tag'i na bateryjkach to... płacenie za markę. W cenie takiego "q[/size]uartz'a" można znaleźć dużo lepsze zegarki automatyczne. Ale jak kto lubi. Ja jedynie podrzuciłem opcję, wg mnie słuszną sprawdzenia. Na gumie jest równie ciekawy, w końcu to ma być diver ;) [/size]

Bzdura jest to ze oris jest bardziej prestiżowy niż tag czy longines , bo nawet przeglądając różne opracowania zestawienia czy rankingi które oczywiście są mocno subiektywne to nigdy nie znalazłem orisa wyżej w zestawieniu niż wspomniane marki

Samą historią i kultowymi modelami zegarków tag i longines bije na głowę orisa bo któż nie słyszał o monaco, autavi ,carrera podobnie z longiesem , oczywiście jakościowo marki te są porównywalne ale prestiż to nie tylko jakość ale cała otoczka i historia z tym związana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura jest to ze oris jest bardziej prestiżowy niż tag czy longines , bo nawet przeglądając różne opracowania zestawienia czy rankingi które oczywiście są mocno subiektywne to nigdy nie znalazłem orisa wyżej w zestawieniu niż wspomniane marki

Samą historią i kultowymi modelami zegarków tag i longines bije na głowę orisa bo któż nie słyszał o monaco, autavi ,carrera podobnie z longiesem , oczywiście jakościowo marki te są porównywalne ale prestiż to nie tylko jakość ale cała otoczka i historia z tym związana

Widzę, że masz problem z czytaniem. Nie marka, tylko model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz problem z czytaniem. Nie marka, tylko model.

no wiesz to w takim razie bezsensownie jest porównywanie poszczególnych modeli , bo i do roleksa jakiegoś orisa na siłę tez można by przyrównać  - choć fakt myślałem ze piszesz ogólnie o producentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup dokonany. Zadowolenie pełne 2dc8bae9b2e68e4d02632b2a42a99958.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nie zawsze warto słuchać forumowych porad. Miałeś rację.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup dokonany. Zadowolenie pełne 

Nic tylko gratulować. Fajny jest. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zegarek, niech się nosi  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać, nie zawsze warto słuchać forumowych porad. Miałeś rację.

:) dobre.

 

Najważniejsze ze autor tematu zadowolony.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.