Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomaszzt

Zegarek nawiązujący do Omegi AT

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zegarka nawiązującego do wyglądu Aqua Terry, może być auto, kwarc, mechanik. Jednocześnie zależy mi na tym, żeby nie było tzw. loterii jakościowej, co dotyczy wszelkich chińskich podrób tej omegi. Podpowiecie coś ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w kontekście tego sea-gulla pisałem o jakościowych zastrzeżeniach, które mogę mieć do seiko za 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Orient Star "boazeria" ;-) Z jakością nie powinno być jakichkolwiek problemów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fidelis - coś bliżej, przepraszam, ale po wpisaniu orient star boazeria głupoty w internetach wyskakują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelis - coś bliżej, przepraszam, ale po wpisaniu orient star boazeria głupoty w internetach wyskakują

Orient Star Stabdard Date. Jest w linku od Kolegi @pawelb29 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet - to "zachcianki" pod względem wyglądu, do 1500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opel. TYLKO OPEL!!!!


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Opel. TYLKO OPEL!!!!

A zagazowany chociaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zagazowany chociaż?

 

Opel. TYLKO OPEL!!!!

 

O właśnie, o to mi chodziło, super, dzięki za pomoc  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Opelheimer. ;)

Pan się nie odzywaj, stare wersje Redentore  :wub:  no i RIP. Naprawdę trzeba było rezygnować z miyoty ?! 

Certina fajna, nawet bardzo. Własnie się rozglądam po sieci za taką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan się nie odzywaj, stare wersje Redentore  :wub:  no i RIP. Naprawdę trzeba było rezygnować z miyoty ?! 

 

Rozmawiałem o tym przed chwilą z braćmi Morelli. W ramach pokuty zobowiązali się nie jeść spaghetti w każdy czwartek między 17:00 a 17: 17. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to nie sam mechanizm, a szafir nie występuje z kolei w całej masie znacznie droższych niż 1500 zł zegarków. Więc już tak nie mitologizujmy tanich Japończyków. Są ok, bo są dobre i tanie, ale nie są "zamiast wszystkiego". :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek to nie sam mechanizm, a szafir nie występuje z kolei w całej masie znacznie droższych niż 1500 zł zegarków. Więc już tak nie mitologizujmy tanich Japończyków. Są ok, bo są dobre i tanie, ale nie są "zamiast wszystkiego". :)

Trudno się nie zgodzić z Twoją opinią. Co do "mitologii" to głównie jednak specjalizują się w niej te firmy z najwyższych półek cenowych. Jak sam stwierdziłeś sporo zegarków droższych nie posiada szafiru, pojawia się pytanie dlaczego? Czyżby szkiełko mineralne było atutem i podnosiło wartość użytkową zegarka? Tak naprawdę głównym powodem do windowania ceny jest ekskluzywność i skuteczny marketing marki, pozostałe elementy są drugorzędne.

Wartość użytkowa zegarka, czyli dokładność nie ma właściwie większego znaczenia. Nie posiadam wielu zegarków, ale jako ciekawostkę podam, że kupiłem w ramach ekstremalnych     ( ;) ) eksperymentów zegarek elektroniczny firmy SOKI (!!) za niecałe 10 zł i chodzi dokładniej od Deep Blue 1k m (elektronik), który kosztował prawie 150 razy więcej i złych opinii nie zbiera. Oczywiście wykonanie wszystkich elementów w tym pierwszym jest nieporównywalnie gorsze, ale... póki co chodzi dokładnie.

Jak dla mnie podstawowym warunkiem przy wyborze zegarka jest jego wygląd i cena. Jak mi się podoba i nie przekracza moich aktualnych możliwości to kupuję.

Niestety lista nadal długa, na której wysoko się znajdują te Twoje cudeńka - MV. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten sam model chciałem zaproponować, ale cena chyba za niska. Jakość zapewne nie, bo japoński automat (Miyota 8215) z szafirem. Tylko ta cena 370 zł... ;)

Cena zbyt niska , hmm ... to chyba dobrze że nie jest drogi.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena zbyt niska , hmm ... to chyba dobrze że nie jest drogi.

Niska cena w przypadku mało znanej firmy, budzi nieufność. To w zasadzie zrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie jest tak źle z tą jakością  a cena tym bardziej może przekonać do zakupu .

Male ryzyko ewentualnej porażki.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.