Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

juvengle

Automat zegarek do 3000 zł (przykłady)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Proszę bardzo ;-)

post-34987-0-13544000-1526228270_thumb.jpg

post-34987-0-41320800-1526228286_thumb.jpg

post-34987-0-74302700-1526228315_thumb.jpg

post-34987-0-08972100-1526228332_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo ;-)

No teraz to powinniśmy od Balla o prowizję poprosić. To prawie jak (skuteczna) akwizycja. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mnie tsm nawet uścisk dłoni prezesa wystarczy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tsm nawet uścisk dłoni prezesa wystarczy ;-)

Ja nawet na tyle nie liczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja w tym kontekście na nic nie liczę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafalczapa ma z rezerwa chodu, ale brązowego. Niebieski już nie do dostania.

 

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za komentarze, a wydaje mi się że zwycięzcą zostanie... <odgłos werbli> 

main-198-1200x675.jpg
 

Certina ds 1 Himalaya Special Edition

Widziałem dziś (w niedziele z zakazem handlu przez szybkę  -_- ), jutro jadę przymierzyć. Jakieś inne/odmienne/złe/dobre opinię na temat jakości zegarka/werku? Z tego co czytałem itd, wydaje mi się to dobry wybór, zarówno do codziennego chodzenia jak i do czegoś bardziej eleganckiego :).

Dziękuje.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za komentarze, a wydaje mi się że zwycięzcą zostanie... <odgłos werbli> 

 

 

 

Certina ds 1 Himalaya Special Edition

 

Widziałem dziś (w niedziele z zakazem handlu przez szybkę  -_- ), jutro jadę przymierzyć. Jakieś inne/odmienne/złe/dobre opinię na temat jakości zegarka/werku? Z tego co czytałem itd, wydaje mi się to dobry wybór, zarówno do codziennego chodzenia jak i do czegoś bardziej eleganckiego :).

 

Dziękuje.

 

nie chcę ale musze Cię sprowadzić na ziemie - ja osobiście nigdy nie kupiłbym nic z tym mechanizmem jest to tania wersja ETY za kilka stów , zawiera plastikowe części , jak się zepsuje to do wymiany cały mechanizm , zegarek z wyglądu ładny ale w środku dziadostwo  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Skąd info, że Powermatic 80 to TANIA wersja Ety? IMO nie jest tak, jak piszesz. To zmodyfikowana ETA 2824-2, w której n.in. obniżono częstotliwość pracy, co przyczyniło się do zwiększenia rezerwy chodu. Plastikowo części są, ale jakoś nie widzę na forum, by użytkownicy Powermatica 80 narzekali na ten werk, który na rynku jest już obecny od paru lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd info, że Powermatic 80 to TANIA wersja Ety? IMO nie jest tak, jak piszesz. To zmodyfikowana ETA 2824-2, w której n.in. obniżono częstotliwość pracy, co przyczyniło się do zwiększenia rezerwy chodu. Plastikowo części są, ale jakoś nie widzę na forum, by użytkownicy Powermatica 80 narzekali na ten werk, który na rynku jest już obecny od paru lat...

serwis tego mechanizmu polega na wymianie  całego mechanizmu koszt jak ktoś kiedyś podał 900 zł - ja imo nie kupię mechanizmu którego nie opłaca się naprawić

 co nie oznacza że będzie się psuł

 

ps.: źle się wyraziłem ten mechanizm to tani odpowiednik ety 2824-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ok, to rozumiem... Ale nadal nie wyjaśniłeś, na jakiej podstawie twierdzisz, że to TANIA wersja Ety? Takie coś faktycznie funkcjonuje - znajdziesz np. modele Tissota z taką Etą, ale IMO nie da się powiedzieć, ż ta Cytryna jest na takiej taniej ecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że zwykłą ETĘ naprawi się wszędzie. Powermatica 80, gdy przyjdzie wymieniać części, tylko w SG. Serwis będzie wobec tego droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Trzeba pamiętać, że zwykłą ETĘ naprawi się wszędzie. Powermatica 80, gdy przyjdzie wymieniać części, tylko w SG. Serwis będzie wobec tego droższy.

Z tym to ja w ogóle nie zamierzam dyskutować  :) Po prostu zastanawia mnie, skąd pomysł na to, że Powermatic 80 to TANIA wersja Ety... Nie słyszałem poza tym, by na ten mechanizm narzekano. Biorąc pod uwagę to, co sa napisałeś jest po prostu tak, że decydując się na ten werk trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jego serwisowanie będzie droższe niż w przypadku zwykłej Ety  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym to ja w ogóle nie zamierzam dyskutować  :) Po prostu zastanawia mnie, skąd pomysł na to, że Powermatic 80 to TANIA wersja Ety... Nie słyszałem poza tym, by na ten mechanizm narzekano. Biorąc pod uwagę to, co sa napisałeś jest po prostu tak, że decydując się na ten werk trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że jego serwisowanie będzie droższe niż w przypadku zwykłej Ety  ;)

Fidelio poprawiłem się jest to tańszy odpowiednik ety -tańszy bo cena jego jest niższa i nie opłaca się go sefrwisować, :)) ma tez mniejsza ilość kamieni , pracuje z mniejszą częstotliwością choć dzięki temu ma wydłużoną rezerwę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Fidelio poprawiłem się jest to tańszy odpowiednik ety -tańszy bo cena jego jest niższa i nie opłaca się go sefrwisować, :)) ma tez mniejsza ilość kamieni , pracuje z mniejszą częstotliwością choć dzięki temu ma wydłużoną rezerwę 

Spoko  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, zależy mi aby ewentualny serwis przebiegł szybko a i żeby zegarek był trwały... a gdybym tak podniósł budżet do 5000 zł, czy wtedy znalazłoby się coś ciekawszego?

Jestem w stanie kupić TH WAR201D.FC6291 ale jakoś nie jestem w stanie się przemóc aby wydać tyle na zegarek :/...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli jesteś w stanie podnieść budżet, to propozowałbym spojrzeć na Eternę oraz na Eposa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakieś konkretne modele/werki godne polecenia?

Jeśli jesteś w stanie podnieść budżet, to propozowałbym spojrzeć na Eternę oraz na Eposa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Masz jakieś konkretne modele/werki ich godne polecenia?

Jeśli chodzi o Eternę, to spójrz na linię KonTiki. Obecnie na werkach Sellita SW 200-1. Miałem dwa zegarki na tym werku, to jest Alpinę Alpinera Automatic i Ch. Warda Tridenta i nie było z nimi żadnych problemów. Co dotyczy Eposa to dla przykładu 3390 na Eta 2892-2 czy 3387 bądź 3420, też na tym samym werku.

Z Eposa fajne są też 3427, na Eta 2824-2.

 

Te werki są znane i sprawdzone. Żaden zegarmistrz nie powinien mieć problemu z ich ewentualną naprawą, a i serwis powinien być w rozsądnych kwotach ;-)

 

Nie wiem, czy ogłszenie jest jeszcze aktualne, ale ja na Twoim miejscu, mając do wydania 5000 zł poważnie zastanowiłbym się nad pewnym ogłszeniem z naszego bazarku:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/162406-nowy-longines-flagship-heritage-l47954782/?hl=longines

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, postanowiłem że nie będę oszczędzać i iść w półśrodki i kupię z TH czy Calibre 5 jest godnym polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Z tego co wiem, to jakaś modyfikowana Eta, ale nie chcę się wymądrzać ;-) Jeśli idziesz tak poważnie, to zwróć uwagę na inne modele Longinesa, antakże na zegarki Orisa oraz na zegarki Balla. Szczególnie te ostatnie to IMO wielce interesująca propozycja :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się podobał poniższy:

Longines Column-Wheel Chronograph
longines-column-wheel-chronograph-automa

Z tego co wiem, to jakaś modyfikowana Eta, ale nie chcę się wymądrzać ;-) Jeśli idziesz tak poważnie, to zwróć uwagę na inne modele Longinesa, antakże na zegarki Orisa oraz na zegarki Balla. Szczególnie te ostatnie to IMO wielce interesująca propozycja :-)

 

 

Szkoda że nie inna kolorystyka, wtedy bym chętnie podjął rozmowe :)

 

Najlepiej chyba zrobię jak pojadę pooglądać zegarki i poprzymierzać je, bo gdybać nad nimi mogę wiecznie :) Wiadomo, co innego zdjęcia a co innego na żywo, więc może któryś ostatecznie mnie przekona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwis tego mechanizmu polega na wymianie  całego mechanizmu koszt jak ktoś kiedyś podał 900 zł - ja imo nie kupię mechanizmu którego nie opłaca się naprawić

 co nie oznacza że będzie się psuł

 

Coś nie chce mi się wierzyć, że serwisowanie powermatica 80 polega na wymianie mechanizmu na nowy... Podobno, te "straszne plastiki" wymienia się całościowo jako kit bez problemów (tak to zostało pomyślane), a koszty wcale nie idą w setki, ale dobra najlepiej niech się wypowie jakiś zegarmistrz. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez dodge66
      Na sprzedaż leci Seiko SNK809 z sercem 7S26C. Ten mały pilot przeleżał u mnie dobre kilka lat, dosłownie o nim zapomniałem. Jest to delikatny MOD - szczotkowana koperta z polerowanymi elementami lunety zdecydowanie ma więcej smaczków niż standardowa wersja matowa. Szkiełko jest haselitowe, co pozwala na przyjemną grę światła na polerowanej tarczy i utrzymuje klimat vinatge. Zegarek sprzedaję na pasku tropic, myślę, że pasuje idealnie
       
      Stan wizualny oceniam (dla bezpieczeństwa) na 8/10 - żadnych rysek na kopercie, oba szkiełka czyste bez skaz. Mechanizm natomiast wymaga uwagi - nie reaguje na pierwszą pozycję koronki przez co nie można szybko zmienić daty. Kręcąc koronką w drugiej pozycji jest to możliwe, oczywiście mechanizm sam zmienia datę o północy. Poza tym wszystko OK  
       
      Cena: REALIZACJA
       
       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • Przez sebwiecz
      Cześć.
      Poszukuję Seamaster Diver, najlepiej taki 210.30.42.20.03.001 jeśli ktoś będzie miał ciekawą ofertę to kolor ma drugorzędne znaczenie.
      Wraz z dokumentami oraz pudełkiem, nowy lub lekko używany.
       
      Pozdrawiam
      Sebastian
       
       
    • Przez Z_bych
      1. SEIKO 5 SPORTS STREET AUTOMATIC BLACK SRPD79K1
      Cena 1250 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Cały czarny a jednak zadziwiająco czytelny i w dzień i w nocy. W nocy to oczywiste, w końcu to Seiko i świeci jak na Seiko przystało, ale w dzień także nie ma żadnych problemów, bo stalowe, polerowane ramki indeksów i wskazówek łapią każdy promień światła. 120-klikowy bezel działa super, jest na dodatek wzorcowo spasowany – ZERO luzów a jednak działa Czarna, matowa koperta wygląda super i nie sprawia wrażenia plastikowości, co, niestety, nie jest standardem. Jednym słowem – zadziwiająco udany pod każdym względem, czarny zegarek. 
      A! Super leży na małym nadgarstku a na dużym (niestety ) tylko lepiej. Szczególnie na dedykowanym, pasowanym do koperty pasku z kauczuku od Wujka Seiko (nie silikon, kauczuk, który na dodatek po dniu noszenia nie wymaga odkurzania. Poważnie, ten pasek nie łapie kurzu... (Może by go nie sprzedawać? )
      No dobra, konkrety.
      1. zegarek w stanie nowym
      2. komplet z pudełkami, oryginalnym NATO, instrukcjami itd.
      3. mechanicznie bez zarzutu
      4. wizualnie bez zarzutu
      SPECYFIKACJA
      Marka: Seiko SRPD79K1 Wymiary: średnica: 42 mm, wysokość 13 mm, uszy 22 mm Mechanizm: automatyczny Seiko 4R36 (min. 41 h rezerwy chodu, częstotliwość 21600bph, 24 kamienie, dzień tygodnia, dzień miesiąca Koperta: stalowa Bezel: jednokierunkowy Dekiel: przeszklony, zakręcany Szkło: mineralne (Herdlex) Pokrycie indeksów i wskazówek: LumiBrite Wodoszczelność: 10 Atm (100 m) Pasek: oryginalny, nylonowy z logowaną klamrą i kauczukowy od Uncle Seiko   
      2. SEIKO SPB257J1 – CZARNY ŻÓŁW W ROZMIARZE 40 MM
      Cena 4300 + koszt wybranej wysyłki
      Stan 9/10 - proszę obejrzeć zdjęcia, ewentualnie pytać.
      Zegarek z roczną gwarancją
       
      Limitowana do 5550 sztuk na świat wersja klasycznego żółwia Seiko. SPB257 utrzymał proporcje większej, klasycznej wersji 44 dzięki czemu nie tracąc nic z super wyglądu większego brata oraz z jego funkcjonalności. Wskazówki napędza doskonały mechanizm 6R35 stosowany w najlepszych modelach Seiko.
      Zegarek w bardzo dobrym stanie, nie dopatrzyłem się śladów noszenia. Mechanicznie zegarek bez zastrzeżeń.
      Paski są nowe, nie były używane.  
      Sprzedawany jest pełny, sklepowy komplet. Zegarek kupiony w polskim salonie w czerwcu 2022 r. wypełniona karta gwarancyjna.
      Specyfikacja:
      Mechanizm: automatyczny, cal. 6R35, możliwość ręcznego dokręcenia mechanizmu, stopsekunda, 24 kamieniowy, rezerwa chodu 70 h Koperta: stalowa Szkło: szafirowe, wewnętrzny antyrefleks Rodzaj paska: wymiennie: nylonowy (nato) i silikonowy Obrotowy bezel jednokierunkowy, antyrewersyjny Datownik: pojedynczy, dzień miesiąca Pokrycie warstwą fosforyzującą LumiBrite Dodatkowe uszczelnienie Zakręcana koronka i dekiel Wodoszczelność: WR200 / 20ATM / 200M Wymiary koperty: szerokość: 40,5 mm, grubość: 13 mm Szerokość paska: 20 mm Obwód paska: minimalny: 15,5 cm, maksymalny: 26 cm Produkcja: Japonia  




















    • Przez KOVVAL
      Cześć. Zegarek nawet mi wygląda na podróbkę. Ale ceny tych zegarków są tak wysokie, że chciałbym mieć sto procent pewności. Zapięcie zegarka jest lekko uszkodzone. Dziękuję z góry za wszelką pomoc.




    • Przez Feymozim
      Niestety zegarek trafił do mnie z innego zakładu po rzekomym serwisie, plusem jest to że nic nie ruszył to nie miał okazji niczego uszkodzić  
      Naprawa Seiko na mechanizmie 4R35B

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.