Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miłośnik Historyi

Proszę o pomoc w identyfikacji zegarka kieszonkowego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,do mojej kolekcji dołączył zegarek kieszonkowy nakręcany kluczykiem wiem że ma wskazówki ludwikowskie i srebrną kopertę.

1 Z którego roku może pochodzić zegarek?

2 Kto go mógł wykonać?

3 Czy wiadomo coś na temat zakładu zegarmistrzowskiego Picardat Ojciec i Syn z Riceys ?

Na kopercie wyryty jest monogram (prawdopodobnie właściciela) a pod nim zatarte cyfry ?837 i 1?16,

Na osłonie mechanizmu sygnatura salonu,sklepu zegarmistrzowskiego Picardat Pére & Fils aux Riceys

Znalazłem informację ale według mnie jest to zbieżność nazwisk ,,Louis-François Cartier rozpoczął zawodową karierę w wieku 28 lat. Po odbyciu stażu u znanego rzemieślnika i zegarmistrza Adolpha Picarda, przejął w 1847 roku jego pracownię przy ulicy Montorgueil 29 w Paryżu i otworzył własne atelier." Les Riceys – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Grand Est, w departamencie Aube.

Zegarek chodzi tylko że śpieszy 8 minut na dobę ;)

Proszę o pomoc dla mnie każda historia jest ważna, ponieważ jestem z tych dla których wartość materialna przedmiotów się nie liczy uważam, że każdy antyk ma duszę. POZDRAWIAM :)

Z góry dziękuję za zainteresowanie ;)

Oto mój zegarek kieszonkowy :)

post-104608-0-57993800-1526192218_thumb.jpg

post-104608-0-92906100-1526192239_thumb.jpg

post-104608-0-37087600-1526192254_thumb.jpg

post-104608-0-11291800-1526192271_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z mechanizmem Lepine kaliber IV  sprzedany przez pana z koperty... datowany na około 1850/60


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kobieca intuicja podpowiada mi , że zegar jest co najmniej dwadzieścia lat młodszy , ale sprzeczać się nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ten kaliber produkowany był w latach 1835-1850...   ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ? Lepine 4 powiadasz , ale było tyle odmian ( producentów) .

Czy 1850 to data graniczna produkcji ich wszystkich ? Nie sądzę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ? Lepine 4 powiadasz , ale było tyle odmian ( producentów) .

Czy 1850 to data graniczna produkcji ich wszystkich ? Nie sądzę .

W wersji cylinder kaliber mógł być używany przez niektórych wytwórców jeszcze później, do ok.1880-85, ale jak było w tym konkretnym przypadku tego nie we już nikt i znaczenia zbyt wielkiego to nie ma.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Okres 1880-85 to jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, ja skorzystałem ze źródła internetowego, które jasno rozgranicza okres produkcji tych mechanizmów... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.