Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vintage_Watches_Collector

Dział o diverach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Chciałbym poruszyć temat utworzenia nowego działu na forach tematycznych. Rozmawiałem z administracją forum na temat założenia subforum poświęconego wyłącznie diverom, które mógłbym poprowadzić.

Temat jest tak duży i zajmujący, że aż dziwne, że nie ma własnego działu. Szkoda go upychać w vintage, a jedyny wątek o diverach jest nieczytelny.

Mam na myśli prawdziwy dział z podziałem np. na Vintage i współczesne divery (są ludzie, których vintage nie interesuje i na odwrót). Dział gdzie w osobnym temacie będą artykuły historyczne, w osobnym recenzje nowości i osobno np. galeria zdjęć członków.

Prowadzę grupę o diverach na Fb oraz od niedawna blog tematyczny i myślę, że na KMZiZ można to ładnie zaadoptować.

 

Czekam na Wasze sugestie.

 

Pozdrawiam Mateusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla czego nie  :)  temat ciekawy, masz energię to działaj chętnie będę zaglądał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem za

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to rozbije strukturę krajowo/producencką forum. Kolejnymi będą propozycje powstania działów chronografów, GMT, pilotów, 24-godzinnych, garniturowych itd , itp,


W dziale głównym mamy już tematy - galerie z ww.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

na watchuseek się to sprawdza, czemu nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na watchuseek się to sprawdza, czemu nie?

 

Powiedzmy sobie że tak jest. Co nie znaczy że się sprawdza :) Moim zdaniem struktura WUS jest wyjątkowo skomplikowana i nieprzyjazna.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wus często dubluje działy np. wspomniane divery.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarant masz absolutna rację, to by rozbiło aktualną strukturę forum. Pytanie czy nie z korzyścią dla KMZiZ? Szczerze mówiąc struktura krajowo/producencka jest nieco sztucznym układem bo np. forum Szwajcarów czy zegarków niemieckich gdzie jest kilka tysięcy producentów versus zegarki polskie z całym szacunkiem ......... kilkunastu producentów licząc vintage i współczesną produkcje. A jedne i drugie mają równorzędny dział :) 

Tymczasem zegarki vintage, o których można pisać przez 20 lat i tematy się nie skończą wszystkie wrzucone do jednego wora.

Divery zasługują na osobny dział. To ogromny i porywający temat, o którym można pisać tak, że ludzie nie będą chcieli przestać czytać :)

Ja nic nie mogę, nowy dział może zatwierdzić tylko administracja.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarant masz absolutna rację, to by rozbiło aktualną strukturę forum. Pytanie czy nie z korzyścią dla KMZiZ? Szczerze mówiąc struktura krajowo/producencka jest nieco sztucznym układem bo np. forum Szwajcarów czy zegarków niemieckich gdzie jest kilka tysięcy producentów versus zegarki polskie z całym szacunkiem ......... kilkunastu producentów licząc vintage i współczesną produkcje. A jedne i drugie mają równorzędny dział :)

Tymczasem zegarki vintage, o których można pisać przez 20 lat i tematy się nie skończą wszystkie wrzucone do jednego wora.

Divery zasługują na osobny dział. To ogromny i porywający temat, o którym można pisać tak, że ludzie nie będą chcieli przestać czytać :)

Ja nic nie mogę, nowy dział może zatwierdzić tylko administracja.

 

Pozdrawiam

 

To zwykli użytkownicy tworzą te forum - administracja zatwierdzi jak będzie taka wola ludu 

Jak masz energię i umiejętności aby to pociągnąć to dawaj śmiało - zmiany są potrzebne trochę się ruszy może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Energie mam ...... mam rybki, dwa dzieciaki, wredną Żonę którą kocham ;) Ogarniam 5 grup na FB, 4 Fun Page, 1 jeden sklep internetowy i 1 bloga. W zeszłym roku praktycznie w pojedynkę zorganizowałem część targową na "It's all about watches" w Łodzi. Do tego normalnie pracuje, pisze, trenuje 4 dni w tygodni, a czasami nawet śpię :) Dużo czytam..... głównie w autobusach i tramwajach.  Myślę, że jeden dział na KMZiZ jeszcze udźwignę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Energie mam ...... mam rybki, dwa dzieciaki, wredną Żonę którą kocham ;) Ogarniam 5 grup na FB, 4 Fun Page, 1 jeden sklep internetowy i 1 bloga. W zeszłym roku praktycznie w pojedynkę zorganizowałem część targową na "It's all about watches" w Łodzi. Do tego normalnie pracuje, pisze, trenuje 4 dni w tygodni, a czasami nawet śpię :) Dużo czytam..... głównie w autobusach i tramwajach.  Myślę, że jeden dział na KMZiZ jeszcze udźwignę ;)

A ile godzin ma Twoja doba?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 19..... ostatnio jest ciężko bo małe dziecko się pojawiło. Kiedy mogłem na psychicznym luzie zarwać noc i popisać do 2 30 nawet 3, bo wiedziałem, że odeśpię, ale teraz jak kilka razy z rzędu dostałem pobudkę o 5 30 rano, to zmiękłem :) Już nie siedzę dłużej jak do 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

młody jesteś, w końcu dojdziesz do wniosku, że gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Dzień dobry

 

Chciałbym poruszyć temat utworzenia nowego działu na forach tematycznych. Rozmawiałem z administracją forum na temat założenia subforum poświęconego wyłącznie diverom, które mógłbym poprowadzić.

Temat jest tak duży i zajmujący, że aż dziwne, że nie ma własnego działu. Szkoda go upychać w vintage, a jedyny wątek o diverach jest nieczytelny.

Mam na myśli prawdziwy dział z podziałem np. na Vintage i współczesne divery (są ludzie, których vintage nie interesuje i na odwrót). Dział gdzie w osobnym temacie będą artykuły historyczne, w osobnym recenzje nowości i osobno np. galeria zdjęć członków.

Prowadzę grupę o diverach na Fb oraz od niedawna blog tematyczny i myślę, że na KMZiZ można to ładnie zaadoptować.

 

Czekam na Wasze sugestie.

 

Pozdrawiam Mateusz.

Już taki dział jest.....wystarczy go sprowadzić "na dobre tory" :)

... i osobno np. galeria zdjęć członków....

 

:P

Na powyższe zgody raczej nie dostaniesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymi rybkami mnie przekonałes, ufam Ci

A tak całkiem serio, to jestem za! Wiem mało o vintage diverach, a chciałbym takowego kupić za niewielki budżet :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to zrezygnujemy z galerii zdjęć członków ;) ...... muszę się precyzyjniej wypowiadać :)

 

Mistrzu Yoda gdzie znalazłeś ten dział? Może słabo szukałem, ale jedyne co znalazłem to wątek "Nurasy Fan Club" w którym zresztą się udzielam. Ale to jest pojedynczy post bez możliwość rozbudowy, a nie dział który można tworzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

No dobrze, to zrezygnujemy z galerii zdjęć członków ;) ...... muszę się precyzyjniej wypowiadać :)

 

Mistrzu Yoda gdzie znalazłeś ten dział? Może słabo szukałem, ale jedyne co znalazłem to wątek "Nurasy Fan Club" w którym zresztą się udzielam. Ale to jest pojedynczy post bez możliwość rozbudowy, a nie dział który można tworzyć. 

Miało być precyzyjnie :)

Temat, nie post ^_^

 

Oczywiście traktuje o całości zagadnienia, ale nic nie stoi na przeszkodzie byś założył własny temat (poglądowo) np o zegarkach nurkowych vintage, sam zobaczysz czy będzie zainteresowanie, a i czy  Twój pomysł o dziale ma sens...

Taka jest moja sugestia ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pomysł ma sens. Nie muszę tego sprawdzać tutaj, bo zostało to już sprawdzone na innych platformach. Na Fb grupa o diverach zebrała ponad 1000 osób w 3 miesiące.

To co proponujesz, to jest powielanie utartego schematu. Co ma wnieść nowy temat o zegarkach nurkowych vintage? Przecież to są setki jak nie tysiące producentów ze Szwajcarii, Francji, Niemiec, Japonii i innych krajów.

Mam ich wszystkich wrzucić do jednego wora? Będzie to nieczytelne i mija się z celem.

W tym momencie dodaje tematyczne artykuły w istniejących działach, ale to nie to.

Miłośnik Balticusa jeśli chce wykazać jego wyższość nad Gerlachem, to ma na to cały dział Zegarków Polskich, a Ty sugerujesz abym 50 lat światowej produkcji "upchnął" w jednym temacie?

 

Ja na serio mam gdzie pisać i jeśli trafie na "beton" to trudno, ale to będzie ze szkodą dla forum.

 

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

 

Rozumiem że masz pasję, siłę by ją realizować i tonę ambicji.

Ale chyba się trochę zagalopowałeś, w tym ostatnim zdaniu, kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Moim zdaniem to rozbije strukturę krajowo/producencką forum. Kolejnymi będą propozycje powstania działów chronografów, GMT, pilotów, 24-godzinnych, garniturowych itd , itp,

W dziale głównym mamy już tematy - galerie z ww.

Zrobisz co uważasz, ja mam zdanie podobne jak w zacytowanym poście.

 

 

A co do " upychania w jednym temacie 50 lat produkcji " założyłem na prośbę kolegów kilka lat temu jeden temat o zegarkach kieszonkowych, i ma się dobrze,choć historia tych jest zdecydowanie dłuższą niż nurkow :)

Wszystko się mieści :)

 

No i mniej emocji, bo wiem z doświadczenia że są złym doradcą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chciałbym poruszyć temat utworzenia nowego działu na forach tematycznych. Rozmawiałem z administracją forum na temat założenia subforum poświęconego wyłącznie diverom, które mógłbym poprowadzić.

 

Ale po co? Kolejny temat dla "łowców postów" powstanie. Zegarki "dla nurków" jakoś szczególnie nie różnią się technologicznie od np tych "do garnituru" poza zastosowaniem nieco innej budowy koperty i kilku dodatkowych uszczelek, poza tym różnic jakichś większych nie ma - o czym tu szczególnie deliberować? ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze więc bez zbędnych emocji :)

 

Daito - Piotr różnic technologicznych jest jednak więcej niż tylko uszczelki. Akurat uszczelki typu o-ring, czyli współczesne gumowe wprowadziła Omega ok 1949r. w linii Seamaster i w modelach, które nie były diverami. Nurki to bardzo autonomiczna grupa. Rozwiązanie takie jak koperty kompresyjne, jednostronnie obrotowy bezel, Crown Guards i wiele innych wywodzą się bezpośrednio od zegarków projektowanych do nurkowania. To, że część z nich jest obecnie powszechnie stosowana nawet w garniturowcach to inna sprawa.

Twoja wypowiedz to ogromne uproszczenie a jest wiele osób, które o diverach chętnie podeliberują.

 

Ps. Kim są "łowcy postów"?

 

Co do słowa "beton" napisałem je w trybie przypuszczającym, więc nie godziło w nikogo bezpośrednio.

 

Mistrzu Yoda możliwe, że masz rację, że da się to prowadzić w jednym temacie, tylko jak ma wyglądać nawigacja, jak tam odnaleźć konkretne informacje i watki? Wyszukiwarka tego wszystkiego nie zapewni. Osoba która wejdzie w temat po powiedzmy roku pisania w jaki sposób ma się zorientować w zawartości tematu. Czytać 100 stron? Ja bym przeczytał, ale ilu będzie się chciało? Jeśli mi to wytłumaczysz jestem skłonny przyznać rację.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co? Kolejny temat dla "łowców postów" powstanie. Zegarki "dla nurków" jakoś szczególnie nie różnią się technologicznie od np tych "do garnituru" poza zastosowaniem nieco innej budowy koperty i kilku dodatkowych uszczelek, poza tym różnic jakichś większych nie ma - o czym tu szczególnie deliberować? ;)

Jak powstały i dla kogo - nurki kiedyś nie powstawały tak jak teraz dla pracowników korporacji którzy po pracy idą na basen a Rolexa ściągają aby się nie zamoczył - wtedy ich produkcja miała cel jak konkretne wyprawy, misje, formacje wojskowe itd.... czy to jest tak samo nudne jak geneza powstania kolejnego garniturowca? Uważam że nie i taki temat będzie ciepło odebrany dużo bardziej niż dyskusja nad kolejną Chińsko Polską produkcją 

Widać że kolega ma na ten temat wiedzę i dobre źródła - ja uważam że warto 

Szkoda że pomysł jest hamowany na starcie co wam tak szkodzi aby powstał najwyżej nikt nie będzie czytał w co wątpię  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

.

 

Mistrzu Yoda możliwe, że masz rację, że da się to prowadzić w jednym temacie, tylko jak ma wyglądać nawigacja, jak tam odnaleźć konkretne informacje i watki? Wyszukiwarka tego wszystkiego nie zapewni. Osoba która wejdzie w temat po powiedzmy roku pisania w jaki sposób ma się zorientować w zawartości tematu. Czytać 100 stron? Ja bym przeczytał, ale ilu będzie się chciało? Jeśli mi to wytłumaczysz jestem skłonny przyznać rację.

 

Pozdrawiam

Już mówię :)

Potrzebujesz konkretnej informacji na temat powiedzmy Seiko Monster, w wątku o nurkach używasz wyszukiwarki forumowej by zawęzić poszukiwania w tym temacie, po chwili komputer wyrzuca wszystko co zostało napisane w tym wątku na temat tego modelu.

Gdy chcesz rozszerzyć poszukiwania na całe forum , robisz to samo że strony głównej.

 

Edit

 

Założyłem kiedyś min takie tematy jak " ciekawostki" i " z pamiętnika żołnierza rona", wpisywałem tam wszystko co udało mi się odszukać, koledzy dodawali od siebie różne ciekawe kwestie, tematy żyły. ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.