Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vintage_Watches_Collector

Dział o diverach

Rekomendowane odpowiedzi

 

Daito - Piotr różnic technologicznych jest jednak więcej niż tylko uszczelki [...]

Mateusz jasne że to co napisałem było ogromnym uproszczeniem, ale temat różnic konstrukcyjnych oraz historycznego przeznaczenia możesz objąć jednym, przydługawym postem, historie od Marina Militare po powiedzmy Casio GWF-D1000 to drugi przydługi post i co dalej? ;)

 

 

Ps. Kim są "łowcy postów"?

 

To tacy użytkownicy którzy potrafią jednym zdjęciem "obskoczyć kilka, a czasem kilkanaście tematów - :D nie pytaj mnie po co - bo nie mam pojęcia... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, to jest zasada działania wyszukiwarki, która selekcjonuje daną frazę, ale to nadal nie rozwiązuje problemu nowego użytkownika, który chciałby się szybko zorientować w zakresie omówionych już w temacie wątków. Tylko odpowiednio podzielony dział daje takie możliwości.

 

Ogólnie mam wrażenie i piszę to bez grama negatywnych emocji, żeby nie było :) że na forum przydało by się nieco świeżej krwi. Pytanie czy ktoś będzie moją krew chciał :) O tym samym temacie rozmawiałem prywatnie z Dariuszem Chlastawą, niestety spojrzał na to dość "urzędniczo" i rozmowa utknęła w martwym punkcie.

Z ciekawością popatrzę jak rozwinie się ten temat. Chciałbym jeszcze poczytać opinie innych osób. Może to mój kierunek myślenia jest błędny. Tego nie wiem, staram się mieć otwartą głowę nie tylko na własne pomysły.

 

Paweł Bury co do mojej wiedzy znam co najmniej kilku-kilkunastu Kolegów z większą. Rzecz w tym, że głos zazwyczaj należy do tych, którzy chcą mówić. W każdym razie poszerzam wiedzę wielopłaszczyznowo, a jeśli pisze staram się o porządne research, aby nie powielać nieumyślnie błędnych informacji. Na początek to musi wystarczyć.


Daito to musiał by być baaaaaardzo przydługi post, albo przycięty językowo do granic możliwości. Pisze akurat większe opracowanie o sposobach uszczelniania kopert od poł. XIX wieku do lat 20. XXw. Na ten moment to ma ponad 7000 słów.

Jasne wszystko można streścić, skrócić, ale wydaje mi się że gdzie jak gdzie ale na Klubie Miłośników Zegarów i Zegarków warto pisać o na takie tematy w sposób obszerny, wyczerpujący, pięknym językiem i z odpowiednimi źródłami :) Inaczej to trochę chodzenie na skróty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

No tak, to jest zasada działania wyszukiwarki, która selekcjonuje daną frazę, ale to nadal nie rozwiązuje problemu nowego użytkownika, który chciałby się szybko zorientować w zakresie omówionych już w temacie wątków. Tylko odpowiednio podzielony dział daje takie możliwości.

.

Mam odmienne zdanie.

Nowy użytkownik nim pozna dział i jego strukturę będzie musiał poświęcić więcej czasu niż przy użyciu wyszukiwarki.

Edit

Piszesz i pomagasz, super, napisz kilka ciekawych opracowań na łamach forum, a moim zdaniem taki dział się pojawi szybciej niźli byś sobie życzył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że dopiero zaczyna wchodzić w temat diverów i potrzebuje wiedzy z różnych tematów. Wtedy łatwiej i z większym pożytkiem jest dla niego przeglądać poszczególne części działu niz wpisywać w wyszukiwarkę hasła, które akurat pamięta. 

To dobrze, że mamy odmienne zdanie, na tym zazwyczaj polega dyskusja. Inaczej było by klepanie się po plecach i "Pytanie na śniadanie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Sugeruje założyć tematy o nurkach w poszczególnych działach, tj, szwajcarskie, japońskie, itp...

W każdym z nich dać link do uprzednio napisanego tematu wprowadzające w zagadnienie na forum głównym-traktującego w zarysie o tym typie zegarków.

Jak tematy ruszą, to kwestia kilkudziesięciu minut by to połączyć w całość ( oczywiście po uprzedniej aprobacie administracji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie potrzeba osobnego działu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że forum potrzebuje zmian. Marzy mi się powrót do "dawnego klubu" bo od jakiegoś czasu podąża w kierunku komercjalizacji. Główny ruch to dział sprzedaży. A później? Czemu nie, może i divery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zasadniczo ten sam kierunek proponuje. Merytoryczny dział na pewno może być przeciwwagą dla tych komercyjnych. Staram się nie składać deklaracji tylko działać na bieżąco. Zmiany odbywają się poprzez działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rk7000 patrzysz zupełnie z innej perspektywy niż moja ale Twój komentarz tylko potwierdza potrzebę budowania tematycznego Działu.

Nie chce powielać kolejnego tematu - bo wszystkie linki, które wstawiłeś to oddzielne tematy, z których może 2 jeszcze żyją.

 

Chciałbym natomiast zebrać te wszystkie rozrzucone teraz chaotycznie informacje w osobnym dziale, nie temacie. Tam watki były by dobrze widoczne i nie zginęły by w odmętach forum. Więc nie mylmy pojęć.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tamte tematy poświęcone diverom  ledwo wiążą koniec z końcem.Ale jak się upierasz i jeszcze jeden temat chcesz ciągnąć po bruku to powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeszcze nie czas na dział tylko i wyłącznie o diverach.

 

Dlaczego? Ano dlatego, że tak naprawdę w większości Ty będziesz tworzył ten dział, a reszta użytkowników będzie pisała "graty", "super", "super się czytało" (czyli też super) itd.

 

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby pisanie tematów w odpowiednich działach "narodowościowych" i tematycznych, czyli np. "Lip diver - historia" (lub coś w tym rodzaju) w ZEGARKI INNE lub VINTAGE, gdzie mógłbyś przybliżyć historię marki i modelu/modelów i zainteresować innych, ale jednocześnie dobrze by było gdybyś publikował na stronie KMZiZ artykuły odnośnie poszczególnych zegarków. Powstałoby wtedy fajne połączenie, bo na stronie widniałyby ciekawe (mam nadzieję) artykuły, a na forum można by je jeszcze uzupełnić o jakieś informacje, podyskutować, czy nawet wyrazić swoje "graty", "+ 500" i wspomniane wcześniej "super się czytało". W obecnym kształcie forum wydaje mi się, że byłaby to najlepsza opcja, a jednocześnie teksty nie zginęłyby pośród setek tematów na forum (bo znalazłyby się na stronie Klubu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mistrz Yoda

Według mnie jeszcze nie czas na dział tylko i wyłącznie o diverach.

 

Dlaczego? Ano dlatego, że tak naprawdę w większości Ty będziesz tworzył ten dział, a reszta użytkowników będzie pisała "graty", "super", "super się czytało" (czyli też super) itd.

 

Wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby pisanie tematów w odpowiednich działach "narodowościowych" i tematycznych, czyli np. "Lip diver - historia" (lub coś w tym rodzaju) w ZEGARKI INNE lub VINTAGE, gdzie mógłbyś przybliżyć historię marki i modelu/modelów i zainteresować innych, ale jednocześnie dobrze by było gdybyś publikował na stronie KMZiZ artykuły odnośnie poszczególnych zegarków. Powstałoby wtedy fajne połączenie, bo na stronie widniałyby ciekawe (mam nadzieję) artykuły, a na forum można by je jeszcze uzupełnić o jakieś informacje, podyskutować, czy nawet wyrazić swoje "graty", "+ 500" i wspomniane wcześniej "super się czytało". W obecnym kształcie forum wydaje mi się, że byłaby to najlepsza opcja, a jednocześnie teksty nie zginęłyby pośród setek tematów na forum (bo znalazłyby się na stronie Klubu).

To samo pisałem, tyle że wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech Kolega V_W_C napisze do Zarządu, ale trudno liczyć, by w najbliższym czasie miał on czas na rozpatrywanie takich rzeczy.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo pisałem, tyle że wcześniej.

 

Nie czytałem :P Nie miałem czasu :rolleyes:

 

Cześć Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze zapytam jakie poddziały miałby mieć dział tematyczny "Divery"? 

 

Datami produkcji? Nie da sie uniknąć innych podziałów.

 

Brandami? Większość ma w ofercie divery.

 

Państwami? Raczej nie bo nie można Orienta Mako wrzucić tu gdzie  Grand Seiko itd.

 

Jak bardzo bym chciał sobie to wyobrazić to i tak wychodzi mi drabinka do... dna Rowu  Mariańskiego.

 

No chyba że robimy total mix i wrzucamy wszystko do jednego działu ale wtedy wracamy do punktu wyjścia- albo nawet nie - będzie kilka popularnych tematów a reszta poleci w zapomnienie (ciężko mi sobie wyobrazić ze miłośnicy np diverów Seiko zamiast w dziale japońskim będą pisać w "Divery")

 

Edycja 

Pomijam fakt, że za chwilę potrzebny bedział dział  dla zegarków typu:

pilot,chronograf, militarne,marine, rally, casual,world timer, jednowskazówkowce, dwukoronkowce,itd  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo wątków do odpisania ale po kolei:

 

tarant zważywszy na zmiany tj. rezygnację Dariusza z funkcji prezesa i prawdopodobnie nadchodzących nowych wyborów, to faktycznie kiepski sobie wybrałem czas na takie propozycje :) ale cóż, gorąca krew.

 

Wacor i rk7000 poruszyliście ważna kwestię.

Po pierwsze faktycznie pisanie tematów w odpowiednich działach ma sens, ale ma również jedną wielka wadę. Posty będą "rozmyte" po całym forum, a gdyby był dział, to cała ta wiedza znalazła by się w jednym miejscu. Odwołam się do terminologi wojskowej. Dlaczego Niemcy tak łatwo pokonali Francuzów w 1940r?? Bo ich czołgi działały w dużych zgrupowaniach, a francuskie były rozproszone. Podobnie z bazą wiedzy. Jeśli jedna tematykę rozbije się po różnych działach to traci ona siłę oddziaływania, nie widać jej potencjału.

 

Podział jest trudny, ale mógłby się sprawdzić taki:

 

1. Vintage Divery do 1990 roku (wprowadzenie norm ISO)

- tutaj spokojnie można zastosować podział narodowościowy, bo wtedy trzymało się to dość jednolicie mimo przenikać szwajcarsko-amerykańskich czy szwajcarsko-francuskich.

 

2. Współczesne divery

a) Producenci

B) Mikrobrandy

 

3. Kalendarium/Słownik/Indeks osób i nazw

- duża dowolność, coś co wyróżni ten dział i da mu "kopa".

 

To bardzo ogólny podział i wymaga przemyślenia i analizy. Pisany na szybko z głowy.

 

Co do tego czy będę pisał sam? Czas pokaże. Grupe na Fb i stronę zaczynałem samemu, Teraz już mam dwóch piszących "redaktorów" i trzeciego do urobienia ;) Przykład płynie z góry. Najpierw pracuje sam, potem ewentualnie proszę o pomoc.

 

Ogólnie nie spodziewałem się tak dużego oporu, raczej liczyłem na pomoc w przepchnięciu tego projektu.

To i tak ja wykonam 90% roboty, więc jest to dla mnie trochę niezrozumiałe.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie tyle chodzi tutaj o opór, ale o to, że większość sceptycznie nastawionych do Twojego pomysłu Kolegów chce Ci właśnie oszczędzić "przyjemności" pisania z samym sobą. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Wacor i rk7000 poruszyliście ważna kwestię.

Po pierwsze faktycznie pisanie tematów w odpowiednich działach ma sens, ale ma również jedną wielka wadę. Posty będą "rozmyte" po całym forum, a gdyby był dział, to cała ta wiedza znalazła by się w jednym miejscu. Odwołam się do terminologi wojskowej. Dlaczego Niemcy tak łatwo pokonali Francuzów w 1940r?? Bo ich czołgi działały w dużych zgrupowaniach, a francuskie były rozproszone. Podobnie z bazą wiedzy. Jeśli jedna tematykę rozbije się po różnych działach to traci ona siłę oddziaływania, nie widać jej potencjału.

 

...

Porównanie nie wydaje mi się trafne. Wszystko zależy od rodzaju "zgrupowania" - w przypadku tego forum mamy podział "narodowościowy" + vintage, czyli dodanie działu diverów może tylko pomieszać całą strukturę i stworzyć "niebezpieczny" precedens i zaczątek do powstania działów pilot, chronograf, z datownikiem, z podwójnym datownikiem...pomysłów jest sporo... Musisz pamiętać, że baza danych ma jakąś zadaną strukturę i łamanie jej może powodować chaos.

 

...

 

Podział jest trudny, ale mógłby się sprawdzić taki:

 

1. Vintage Divery do 1990 roku (wprowadzenie norm ISO)

- tutaj spokojnie można zastosować podział narodowościowy, bo wtedy trzymało się to dość jednolicie mimo przenikać szwajcarsko-amerykańskich czy szwajcarsko-francuskich.

 

2. Współczesne divery

a) Producenci

B) Mikrobrandy

 

3. Kalendarium/Słownik/Indeks osób i nazw

- duża dowolność, coś co wyróżni ten dział i da mu "kopa".

 

To bardzo ogólny podział i wymaga przemyślenia i analizy. Pisany na szybko z głowy.

 

Co do tego czy będę pisał sam? Czas pokaże. Grupe na Fb i stronę zaczynałem samemu, Teraz już mam dwóch piszących "redaktorów" i trzeciego do urobienia ;) Przykład płynie z góry. Najpierw pracuje sam, potem ewentualnie proszę o pomoc.

...

Tak naprawdę to masz gotowy podział na stronę...Jeszcze raz wielka prośba i pomysł zarazem: napisz artykuł na stronę KMZiZ, na końcu zaproś do dyskusji na forum i załóż temat na forum w odpowiednim dziale - będzie super!

 

...

 

Ogólnie nie spodziewałem się tak dużego oporu, raczej liczyłem na pomoc w przepchnięciu tego projektu.

To i tak ja wykonam 90% roboty, więc jest to dla mnie trochę niezrozumiałe.

 

...

Czy to opór? Nie wydaje mi się. To raczej zdrowe spojrzenie na niektóre sprawy. Jeżeli wykonasz 90% roboty sam to do czego potrzebne forum? Te 10% to będą "graty", "super" itd? A może tematy się rozrosną? (oby) Wykonaj 100% roboty sam pisząc na stronie z odwołaniem do forum - wg mnie będzie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Struktura działu "Fora tematyczne" jest stworzona w formie podziału na państwa produkujące zegarki.

Wiem bo sam długo namawiałem Zarząd na rozszerzenie o ostatni dział "Inne zegarki"  :D

Wprowadzenie innego działu (divery lub tp)  - tak jak pisał @Wacor - zaburzy dotychczasowy układ forum i trzeba się liczyć z..

 

 

 

Edycja 

Pomijam fakt, że za chwilę potrzebny bedział dział  dla zegarków typu:

pilot,chronograf, militarne,marine, rally, casual,world timer, jednowskazówkowce, dwukoronkowce,itd  ;)

 

Jeżeli byłby sens powstania takiego działu to na pewno nie w "forach tematycznych" 

Musiałby powstać jakiś zupełnie nowy zbiór działów.

To niestety będzie rozszerzenie struktur forum i nie wiadomo czy z korzyścia czy nie.

 

Forum w obecnej formie jest (poza działem "sprzedam") przejrzyste i przeglada sie je intuicyinie. Oczywiscie pisze o wersji komputerewej i androidowej. Nie wiem jak inne systemy bo nie korzystałem. Wersja poprzez tt jest moim zdaniem nie do przyjęcia więc nie korzystam choc próbowałem :)

 

To oczywiście tylko moje zdanie ale jak widać dość sporo czasu tu spędzam   :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kilku rozmowach. Temat jest do "ugryzienia", ale dopiero pod koniec roku. Do tego czasu powinienem zakończyć aktualny projekt, a zmiany na forum muszą być przeprowadzane powoli i rozważnie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z chęcią poczytam o diverach, bo lubię takie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.