Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzymonJestem

Piaskowanie/szlifowanie/szczotkowanie koperty

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako iż mój Lorus to istny tool watch, jest cały porysowany. Jego wartość już pewnie jest znikoma, a mi w nim przeszkadza jeden fakt - połysk. Świeci się jak psu... Ktoś podpowie jak samemu go piaskowac, czy "szczotkowac" lub jaki to koszt? A może ktoś odradzi, jestem gotowy na propozycje :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

905a6cd4102e02c085b1fa5cbffc1f47.jpg5c5f47fdd9928e613f809497404bf77b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że to odpowiedni temat na główne forum?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, przepraszam :o Nie zauważyłem, mój błąd :/ Ktos z moderacji jest w stanie przenieść temat? Dzięki Tarant, że czuwasz :P

Uważasz, że to odpowiedni temat na główne forum?

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczotkowanie możesz zrobić sam. Sprzedają do tego specjalne gąbeczki lub użyć możesz kawałeczka włókniny ze zwykłej dwuwarstwowej gąbki kuchennej. Szkiełko warto oczywiście zabezpieczyć.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A piaskowanie specjalna maszyna? Jeśli kupię to ustrojstwo do szczotkowania, to muszę uważać, żeby wszystko robić równomiernie i np. Od góry do dołu? A jak ma się sprawa ze szczelinami, np. Wokoło koronki?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że mam w garażu sprzęt do szczotkowania :D Teraz rozmyślam tylko jak zabezpieczyć szkło i jak zrobić to wokół koronki oraz w zakamarkach :/

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co konkretnie? Chyba nie planujesz robić to jakąś drucianą końcówką do dużej wiertarki? Szkło i koronkę wypada zdemontować...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ma jakiś "papier" czy gąbke do szczotkowania, spokojnie :D Co do zdejmowania to trochę przerabane, ale spróbuję tak zrobić.

Dzięki za pomoc, jak ktoś ma jeszcze jakieś porady to chętnie wysłucham :)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Idź do zegarmajstra. Niech rozbierze zegarek, tak żeby została sama koperta, a później do dzieła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do zegarmajstra. Niech rozbierze zegarek, tak żeby została sama koperta, a później do dzieła.

Tak chyba zrobię, będzie najbezpieczniej. Dzięki za pomoc, mam nadzieję że efekt będzie zadowalający :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być oszałamiający, tak? ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma być oszałamiający, tak? ;)

A jak!

Nie no, nie podoba mi się to polerowanie, więc stwierdziłem, że czemu nie :D Co do efektu, to drugiego JeanRichard nie zrobię, ale chciałbym żeby zegarek nabrał militarnego wyglądu :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to robić pierwszy raz i od razu przy użyciu maszyny to efekt "militarny" będzie pewny :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to robić pierwszy raz i od razu przy użyciu maszyny to efekt "militarny" będzie pewny :).

Maszyny? Tylko jakaś gąbka :D Myślę żeby wrzucić zegarek na jakieś nato i szczotkowana koperta to będzie to!

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj wszystko jak koledzy podpowiadają i idź do zakładu pomnikarskiego. Prawie każdy ma piaskarkę i zrobią Ci taką powłokę , że mucha nie siada. Tylko powiedz żeby wzięli najdrobniejszy piasek i nie przesadzali z mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

Dobrze znana mi osoba jest kamieniarzem, więc będę mógł tam to zrobić. Pójdę do majstra, żeby zdemontowal kopertę i oddam do piaskowania. A tak waszym okiem, myślicie że będzie to pasowało do zegarka?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że szkoda zegarka i zachodu. Nie lepiej zostawić tego Lorusa w oryginalnym stanie i nie katować go, a zamiast wydawać pieniądze na polerki i rozbieranie na czynniki pierwsze to po prostu dozbierać i kupić do niego jakiegoś field watcha / pilota? Jest tyle fajnych alternatym, począwszy od taniej Seiko 5 (SNK80X), po mechanicznego Hamiltona Khaki, który fabrycznie jest piaskowany. Wrzucić na nato i będzie git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj. Polerowaną i szczotkowaną powierzchnię w przypadku zarysowań można poprawić samemu. W przypadku koperty piaskowanej/szkiełkowanej itp w warunkach domowych tego nie zrobisz.


No i obawiam się, ze jeżeli za robotę weźmie się kamieniarz, to koperta może się nieco zmienić i zmniejszyć...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obawy, mam to po znajomości, za darmoszke :D Zegarka I tak nie sprzedam, bo to był mój pierwszy zegarek i I tak wydałem na niego już trochę ;)

Co do Twojej wypowiedzi Tarancie, to nie mam pojęcia jak to zrobi. W sensie mówi (ten Pan) że wszystko na luzie zrobi, ale jak mocno to nie wiem. Jeśli się zdecyduje to oczywiście poproszę o jak najmniejsza moc.

 

Edit: Seiko snk809 mam również w planach, Hamilton to trochę dalsze plany. Lubię field watch i piloty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko polega na myśleniu w pracy i jakiejś tam wprawie. Nie traktujcie kamieniarzy jak kogoś kto jest tylko troglodytą od przewalania płyt.

Swego czasu robiłem zlecenie które wymagało końcowego piaskowania i właśnie pomógł mi lokalny pomnikarz. Chodziło o zrobienie właśnie klamerek pasujących do Hamiltona Khaki. Gdybym miał zdjęcia to bym pokazał ale musicie mi wierzyć , że efekt był niemalże identyczny. Oczywiście najpierw zrobiliśmy próby  w celu ustawienia wszystkich parametrów. Trwało to chwilę bo gość miał doświadczenie z maszyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kompetencji tego człowieka, to się nie obawiam. Bardziej obawiam się, że zegarek mi się jednak nie spodoba, bądź piaskowanie będzie zbyt mocne, przez co nie otrzymam oczekiwanego efektu. Ale to raczej sprawa do dogadania ;)

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.