Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arkady

Le Locle - stary vs. nowy

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu jakiegoś stosunkowo niedrogiego garniturowca - i raczej padnie na Le Locle. Często jednak słyszę opinie, by brać starsze wersje i unikać wersji powermatic. Jakby jakaś mądrzejsza głowa mogła wyjaśnić kompletnemu laikowi jakie w praktyce są różnice między wersjami? Tak jak wspominałem w zegarkowym świecie jest totalnie zielony, więc raczej staram się unikać kupowania używanych rzeczy nie znając się zbytnio na ryzyku, dodatkowych kosztach przy egz. używanych itp.

 

Innych propozycji też chętnie posłucham - wymagane jedynie by rzeczywiście był w miarę cienki i miał te w okolicach 38 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Powermatic to większa rezerwa chodu - 80 h, mniejsza częstotliwość pracy mechanizmu i plastikowe części w werku. Jakoś nie słyszałem, by użytkownicy Powermatica skarżyli się na ten werk... Jeśli jednak nie zależy Ci na zwiększonej rezerwie chodu, to ja zdecydowałbym się na wersję na 2824-2. Alternatywa? Zdecydowanie Seiko SARB 033/035, a od Tissota Visodate z linii Heritage :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako szczęśliwy posiadacz powermatica 80 bardzo go sobie chwalę i polecam oczywiście. Z alternatyw obejrzyj Certine DS-1. Bardzo elwgancki sikor w podobnych pieniądzach. Dostępny zresztą również z powermatikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Inną fajną alternatywą będzie np. Orient Star Classic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę coś troszkę odważniejszego i bardziej oryginalnego. Nowy wypust od Aeviga, Thor. Ciekawy manual na miyocie.

 

59245bb03f03b68d177d2548cfb22fe5.jpg

 

a682a2ffa626e796c105f9f8e65d6c82.png

 

99f6d69747e29ddcebb163fa5174f6ea.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że wybór uzależniony jest od charakteru użytkowania. Starszy le locie ma krótsza rezerwę chodu- nosimy zegar codziennie lub nastawiamy jak chcemy założyć. Powermatic można zakladac co 3 dzień, powinien trzymać czas, za to jest serwis ciut droższy i nie u każdego zegarmistrza. Miałem oba na ręku i wskazówki płyną tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał nowego powermatica 80 niż używanego 2824-2, nigdy nie wiadomo jaka była historia zegarka. Z własnego doświadczenia powiem, że 2824-2 wcale nie jest taki niezawodny wół roboczy, po 5 latach tuż przed przeglądem generalnym nawalił. Oczywiście czas pokaże jak to będzie z powermatic 80, ale histeria ;-) związana z tym werkiem jest przesadzona moim zdaniem (więcaj obaw niż faktycznych kłopotów), a 80 h rezerwy to fajna sprawa.:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bójcie się plastiku w mechanizmach - czołowi producenci do zegarków typowo wojskowych (dla wojska) narażonych na wyjątkowo trudne warunki pracy ładowali niezawodne chronografy napakowane plastikiem działają niezawodnie od wielu lat często bez serwisu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karosek

Wydaje mi sie że wybór uzależniony jest od charakteru użytkowania. Starszy le locie ma krótsza rezerwę chodu- nosimy zegar codziennie lub nastawiamy jak chcemy założyć. Powermatic można zakladac co 3 dzień, powinien trzymać czas, za to jest serwis ciut droższy i nie u każdego zegarmistrza. Miałem oba na ręku i wskazówki płyną tak samo.

Nie, nie płyną tak samo. ETA 2824-2 to 28800 wahnięć na godzinę, natomiast Powermatic to 21600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szwajcar, to polecam Certinę DS-1. Na bransolecie świetna na codzień, a na czarnym pasku typu aligator - do garnituru. Sam posiadam, a przez kilka lat służył mi jako zegarek na wszystkie okazje  :)

Jeżeli coś z japońskiego, do SARB033/035. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inną fajną alternatywą będzie np. Orient Star Classic.

Dobra alternatywa w stosunkowo niewielkim budżecie za taki zegarek.

 

To ja polecę coś troszkę odważniejszego i bardziej oryginalnego. Nowy wypust od Aeviga, Thor. Ciekawy manual na miyocie.

Manual , na Miyocie , ciekawy niesztampowy wybór.

To zawsze cos innego niż Tissot , Certina itp .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie płyną tak samo. ETA 2824-2 to 28800 wahnięć na godzinę, natomiast Powermatic to 21600.

Daje to 8 kontra 6 wachnieć na sekundę. Jak wpływa to na ruch wskazówki? Wiesz może jakie jest przełożenie, czy 1:1 czy jeszcze coś trzeba wziąć pod uwagę? Jeśli nie to tę drogę o długości około 2 mm dzielimy przez 6 lub przez 8?

 

Miałem na ręku jednocześnie ETA i Powermatic i nie widziałem różnicy, może dla mnie była zbyt mała aby ją dostrzec.

 

P.S. kupiłem ETA 2824 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4e312239196c29aa92c8b554a9f335b5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Karosek

Daje to 8 kontra 6 wachnieć na sekundę. Jak wpływa to na ruch wskazówki? Wiesz może jakie jest przełożenie, czy 1:1 czy jeszcze coś trzeba wziąć pod uwagę? Jeśli nie to tę drogę o długości około 2 mm dzielimy przez 6 lub przez 8?

 

Miałem na ręku jednocześnie ETA i Powermatic i nie widziałem różnicy, może dla mnie była zbyt mała aby ją dostrzec.

 

P.S. kupiłem ETA 2824 :)

Różnica nie jest duża, jednak istnieje. Tutaj bardzo fajny filmik zestawiający zegarki wyposażone w mechanizmy pracujące z różną częstotliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.