Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
bober5264

'Podział' działu sprzedam

Recommended Posts

Cześć,

Przeglądając bazarek w dziale sprzedam strasznie denerwuje mnie duża ilość nowych zegarków wystawianych przez osoby zajmujące się prywatnym importem. Dzień w dzień masa tych ogłoszeń jest podbijanych przez co nikną w tłumie 'perełki'.

Proponuję zatem posty podział na 

-NOWE

-UŻYWANE

Myślę, że większość z nas wie czego szuka, i ułatwi to oddzielenie pewnej grupy stałych sprzedawców od okazjonalnych ofert 'prawdziwych użytkowników' forum.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

koledze nie chodzi o profesjonalnych, tylko o szeryfów z USA sprowadzających na nadgarstku bez VAT i wystawiających jako nówki

Proponuję zatem posty podział na 

-NOWE

-UŻYWANE

Myślę, że większość z nas wie czego szuka, i ułatwi to oddzielenie pewnej grupy stałych sprzedawców od okazjonalnych ofert 'prawdziwych użytkowników' forum.

Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Popieram , dobry pomysł .

Deus Dona Me Vi

Miałem założyć nowy temat ale wykorzystam ten :P

Rynek vel bazarek wymaga uporządkowania.

Zaproponowane przez kolegę rozwiązanie ma sens, ale dodał bym jeszcze kategorie Paski

Bazarek niebawem zostanie uporządkowany. Chociaż tak do końca nigdy tego nie uda się zrobić na 100 %. Profesjonalni pozostaną wydzieleni tak jak obecnie. Ten status kosztuje, ale Ci którzy go mają godzą się na to. Podstawowy bazarek też zostanie "opodatkowany" 

Mamy już listę / kosztowało to trochę czasu spędzonego przed ekranem /  tych forumowiczów którzy z bazarku uczynili sobie żródło zarobkowania wykorzystując forum jako bezpłatną platformę swojej działalności handlowej.

To ulegnie zmianie. Dostaną propozycję przejścia do grona SP albo ich posty/oferty będą likwidowane. Wejście na bazarek dla wszystkich wystawiających rzeczy do sprzedania będzie w niewielkim zakresie ale jednak płatne.

Może przy okazji 'renowacji forum' pomyślimy jeszcze raz nad tym pomyslem?

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Ja nie w sprawie podziału, ale też w kwestii uporządkowania bazarku.

Czy dla zakładaniu temat w dziale RYNEK da się wprowadzić obowiązkową opcję do wyboru typu: Sprzedam, Kupię, Zamienię, Sprzedam/Zamienię lub podobne?

Niby regulaminowo jest taki wymóg w przypadku działu Poszukuję, ale większość użytkowników, w tym nawet ci ponoć ogarnięcie, to olewają.

W panelu "Najnowsze tematy" co chwila pojawiają się nazwy zegarków i dopóki nie klikniesz w temat, to się nie dowiesz, czy ktoś chce sprzedać czy kupić (albo czy chwali się fotkami lub pytam czy warto).

Jeśli moderatorzy nie wyrabiają albo im się nie chce tego egzekwować, to może wprowadźmy obowiązkową opcję do zaznaczenia albo z automatu oznaczajmy tak wszystkie tematy w dziale Poszukuję.

4 godziny temu, poiuyt napisał:

Ja nie w sprawie podziału, ale też w kwestii uporządkowania bazarku.

Czy dla zakładaniu temat w dziale RYNEK da się wprowadzić obowiązkową opcję do wyboru typu: Sprzedam, Kupię, Zamienię, Sprzedam/Zamienię lub podobne?

Niby regulaminowo jest taki wymóg w przypadku działu Poszukuję, ale większość użytkowników, w tym nawet ci ponoć ogarnięcie, to olewają.

W panelu "Najnowsze tematy" co chwila pojawiają się nazwy zegarków i dopóki nie klikniesz w temat, to się nie dowiesz, czy ktoś chce sprzedać czy kupić (albo czy chwali się fotkami lub pytam czy warto).

Jeśli moderatorzy nie wyrabiają albo im się nie chce tego egzekwować, to może wprowadźmy obowiązkową opcję do zaznaczenia albo z automatu oznaczajmy tak wszystkie tematy w dziale Poszukuję.

A nie widzisz tego na przykład w taki sposób jak ja?

Screenshot_20200919-212118.thumb.png.7f86226dc9c14d23059cbf3107749efc.png

6 minut temu, Kwiatek napisał:

A nie widzisz tego na przykład w taki sposób jak ja?

Nie. Tak jest u mnie:

obraz.png.cf61e56cb21063aba56089712c27bc71.png

Bo patrzysz w sidebar, a nie kanał aktywności.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Nie wiem, co to jest kanał aktywności, i w sumie nie chcę wiedzieć. Patrzę w to, co pokazuje mi się na stronie i co niby miało ułatwić rozeznanie się w nowych tematach. I jak tak patrzę, to widzę, że ktoś chce coś zrobić z Eterną Kontiki, tylko właśnie nie wiem co. Gdyby jegomość wpisał na początku jedną literkę (do czego zobowiązuje regulamin), to wiedziałbym, że nie mam po co klikać, bo nie interesuje mnie, że chce ją przygarnąć w zamian za Orisa na gumie (choć kibicuję). Nie mam pretensji do tego kolegi, bo pewnie nie zna regulaminu albo zapomniał, dlatego fajnie by było, gdyby system wymagał dodania takiego oznaczenia lub wręcz je sam dodawał (najlepiej we wszystkich bazarkowych działach).

obraz.thumb.png.26c2c72dd2465431354f2754f02174aa.png

Dodam tylko, że to samo jest w widoku poniżej - nie wiadomo, czy ktoś chce IWC sprzedać, kupić czy zamienić.

obraz.png.12473e2e537788d7b7ca026073685e14.png

6 godzin temu, poiuyt napisał:

Nie wiem, co to jest kanał aktywności, i w sumie nie chcę wiedzieć.

OK, to wiele wyjaśnia. ;)

Uwagę i pomysł oczywiście do rozważenia.

intermedia - profesjonalne rozwiązania Invision Power Board

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.