Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wjcja

Zegarek automatyczny noszony okazjonalnie

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o zakupie zegarka automatycznego, który będzie okazjonalnie noszony? Zegarek zakładany byłby z raz na miesiąc a niekiedy jeszcze rzadziej. Czy długie leżenie nienakręconego zegarka szkodziło by jego mechanizmowi?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy długie leżenie nienakręconego zegarka szkodziło by jego mechanizmowi?

Nic mu się nie stanie od leżakowania. :)

BTW co będziesz nosił w międzyczasie ? :o


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi . Kupować i się cieszyć z posiadania dobrego niedrogiego zegarka.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lejecie miód na moje serce  :D . Mnie sie kolekcja powoli rozrasta i tez miałem rozterki, czy jest sens kupowania kolejnych egzemplarzy, co siła rzeczy skazuje niektóre z  nich na niewielki udział w rotacji.

 

No ale skoro mówicie, że im to nie zaszkodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, lejecie miód na moje serce :D . Mnie sie kolekcja powoli rozrasta i tez miałem rozterki, czy jest sens kupowania kolejnych egzemplarzy, co siła rzeczy skazuje niektóre z nich na niewielki udział w rotacji. No ale skoro mówicie, że im to nie zaszkodzi ...

W opcji są jeszcze rotomaty, ale to dla tych, którym nie chce się ustawiać zegarka przed nałożeniem. :P

Nie cieszą się szczególną atencją na forum :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrula, oczywiście, że ja tez jak kazdy nowicjusz od początku napaliłem sie na rotomat i to od razu taki na kilka zegarków, ale przebrnąwszy przez przepastene zasoby naszego forum i po rozmowach z kilkoma kolegami zarzuciłem pomysł jego zakupu. Zegarków mam kilka, a doocelowo będzie ich kilkanascie i stwierdziłem, że jakos dam rade ponosic kazdy te kilka dni co pare tygodni, oczywiście z tych które beda miec mniej miejsca w rotacji - reszta na bieżąco regularnie na reku bez zatrzymania. To powinno uchronic je przed "zaschnieciem i skamienieniem" olejów itd.

 

Samo zas ustawianie to pół biedy, gorzej kiedy zgarek zatrzyma sie np. w okolicach 22-23 na tarczy - ustaw sobie wtedy date z rana  :), wtedy człowiek zaczyna doceniać suba no date i marzyć o daytonie ...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego z góry zakładasz w ogóle, że zegarek będzie noszony góra raz na miesiąc?

Tak to ująłem, że raz w miesiącu. Może rzadziej, może częściej ale pewnie więcej będzie leżał nieużywany/nie na chodzie. Z założenia ma to być zegarek na imieniny u cioci itp. Nawet jeśli będzie częściej używany to będę miał dwa automaty i któryś z nich chcąc nie chcąc będzie nieużywany.

Tak czy inaczej dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie kolekcja powoli rozrasta i tez miałem rozterki, czy jest sens kupowania kolejnych egzemplarzy, co siła rzeczy skazuje niektóre z  nich na niewielki udział w rotacji.

 

No ale skoro mówicie, że im to nie zaszkodzi ...

Jest sens kupować kolejne , kolejne i następne egzemplarze.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy lepiej bawić się w np 2 tańsze czy 1 droższy, kiedy Twoja kolekcja jest skromna i szukasz swojego EDC "tego jedynego". Zazwyczaj mając już EDC buduje się kolekcję, a ja jestem w sytuacji bez zegarka i nie wiem czy iść w 2 tańsze czy 1 droższy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile automat nima daty, to i założenie go od czasu do czasu nie jest kłopotliwe. Bo ja wiecie, nienawidzę, jak data pokazuje nieprawdziwy dzień. Jak już jest.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy lepiej bawić się w np 2 tańsze czy 1 droższy, kiedy Twoja kolekcja jest skromna i szukasz swojego EDC "tego jedynego". Zazwyczaj mając już EDC buduje się kolekcję, a ja jestem w sytuacji bez zegarka i nie wiem czy iść w 2 tańsze czy 1 droższy...

Chyba nie ma na to jedynej poprawnej odpowiedzi. Ta pasja ewoluuje, zycie sie zmienia, za jakis czas ten ktory teraz wydaje Ci sie drozszy moze byc jednym z tanszych i na odwrót. Kazdy inaczej do tego podchodzi jedni kupuja tylko nowe inni dopuszczaja tez uzywane, jedni nie rozstaja sie z zegarkami raz kupionymi, dla innych rotacja w kolekcji to cos naturalnego. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z tych co kupują nowe i nigdy się z nimi nie rozstają ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie. Czy lepiej bawić się w np 2 tańsze czy 1 droższy, kiedy Twoja kolekcja jest skromna i szukasz swojego EDC "tego jedynego". Zazwyczaj mając już EDC buduje się kolekcję, a ja jestem w sytuacji bez zegarka i nie wiem czy iść w 2 tańsze czy 1 droższy...

 

O sobie nie będę mówić, ale wspomnę zdanie pewnego Kolegi, który mówi mniej więcej tak: "Mam 14 zegarków, całkiem przyzwoitych, ze średniej półki. Kiedyś policzyłem, że mógłbym je sprzedać i kupić Rolexa i Omegę. Ale nie chcę. Znudziłoby mi się pewnie dość szybko".

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O sobie nie będę mówić, ale wspomnę zdanie pewnego Kolegi, który mówi mniej więcej tak: "Mam 14 zegarków, całkiem przyzwoitych, ze średniej półki. Kiedyś policzyłem, że mógłbym je sprzedać i kupić Rolexa i Omegę. Ale nie chcę. Znudziłoby mi się pewnie dość szybko".

 

O i to jest bardzo mądre. Chyba pójdę tym tropem bo jestem z tych, którym po pewnym czasie większość rzeczy się nudzi. Dziękuję za tą mądra myśl.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to nie jest wątek o sposobach czy koncepcjach budowania kolekcji, ale skoro juz zboczylismy...

 

Co do kolegi, o którym pisał Lincoln i jego pomysle na kolekcję, to ja dla odmiany, m.in. dzieki lekturze forum postanowiłem, że w zasadzie pominę, no dobra poza może dwoma lub trzema wyjatkami  ;) , tzw. "srednia półke cenową", przy czym jako srednia półke rozumiem przedział od 2-3 tysięcy pln do 8-10 tysiecy pln. Dzieki opiniom Kolegów z forum, przeskocze zupełnie poziom swiss kłality z tego pułapu, unikne wszelkiej maści "morisów lakruła" itp., choc miałem etap napalenia na takie zegarki.

 

Jako żółtodziób w temacie zegarków postanowiłem w celu wprawienia sie w temacie "nasycić się" ciekawymi okazami, w tym niektórymi "must have" z "niższej" półki cenowej, ktora takze kryje wiele świetnych czasomierzy, posiadajacych znakomity stosunek ceny do tego co oferują , a teraz powoli bede sie zabierał do pierwszego zakupu z wyzszej pólki.

 

Nawiązujac zas do wypowiedzi Thorstena - ja tez myślałem, że jak juz kupuje zegarek, to będzie miał u mnie dozywocie, ale w zeszłym tygodniu przekonałem sie , że nie ma sie co zarzekać. Odebralem paczkę z czasomierzem, na kupno którego czaiłem sie od kilku miesięcy, ba nawet dzięki uprzejmości kolegów miałem okazję go wczesniej przymierzyć i obejrzeć ( podziekowania dla fidelio i ulotnego) i jak go w końcu mam to okazało sie, że chyba jednak jest ciut za mały do mojego nadgarstka i powaznie zastanawiam sie czy nie wrzucic go na bazar, choc bije sie jeszcze z myślami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.