Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jakubartoszewski

Sarb033 lub...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, od dawna chciałem kupić Sarba z czarną tarczą, zawsze jednak cos innego sie trafiało...no i ceny Sarbow, z wiadomych względów, poszybowaly w górę, obecnie realnie patrząc mozna go znaleźć nowego za 1500, i tu pytanie czy za tę cene to dalej zegarek warty zakupu czy może warto rozważyć cos innego? Jesli macie jakies pomysły na codzienny uniwersalny zegarek tego typu... proszę wrzućcie w tym poście swoje przemyślenia. Z góry dziękuję!

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO za 1500 zł to nadal zegarek warty rozważenia. Podobnie jak np. Orient Star Classic, którego w tych pieniądzach też spokojnie się znajdzie. Z tych "swiss made" to w tej cenie szukałbym Le Locla i Visodate od Tissota oraz Certiny Ds1 - raczej używki w dobrym stanie czy też Hamiltonów z linii Khaki. W tej kwocie jest też spory wybór ciekawych zegarków od polskich producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo dobry wybór w tej cenie, lubiany i szanowany model, więc w razie czego również łatwy do sprzedaży ;)


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych pieniądzach wolałbym nowego sarka033 niż używanego Szwajcara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem więcej, wolałbym nowego SARB-a niż nowego szwajcara ze zbliżonej półki cenowej.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

SARB 033/035/017 to oczywiście bardzo dobry wybór, jednak IMO nieco ...mitologizowany. To oczywiście bardzo fajne i świetnie wykonane zegarki - co do jakości wykonania choćby kopert, to w tym poziomie cenowym faktycznie trudno o konkurencję dla nich... Trzeba jednak jasno sobie powiedzieć, że i w przypadku SARBów zdarzają się niedoróbki jakościowe - np. krzywo nałożone indeksy, czego ja sam doświadczyłem w przypadku 033... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli znalazłeś 033 za 1500zł to jest to dobry wybór. one niestety stają się coraz mniej dostępne i zarazem droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 i tu pytanie czy za tę cene to dalej zegarek warty zakupu

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Warto.

 

Powiem więcej, wolałbym nowego SARB-a niż nowego szwajcara ze zbliżonej półki cenowej.

Popieram.

 

IMO za 1500 zł to nadal zegarek warty rozważenia. Podobnie jak np. Orient Star Classic,

Dobra alternatywa.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze w tym wszystkim jest to że dystrybutorzy w Polsce nie mają go na półkach...i ni jak przymierzyć :/

 

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rozpuść "wici", a na pewno znajdzie się ktoś kto ma i będzie w stanie umówić się na jakąś przymiarkę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SARB 033/035/017 to oczywiście bardzo dobry wybór, jednak IMO nieco ...mitologizowany. To oczywiście bardzo fajne i świetnie wykonane zegarki - co do jakości wykonania choćby kopert, to w tym poziomie cenowym faktycznie trudno o konkurencję dla nich... Trzeba jednak jasno sobie powiedzieć, że i w przypadku SARBów zdarzają się niedoróbki jakościowe - np. krzywo nałożone indeksy, czego ja sam doświadczyłem w przypadku 033...

Rafał, mam wrażenie, że na podstawie skrajnych, często częściowo przerysowanych (celowo) opinii Kolegów, wyrobiłeś sobie wypaczone zdanie na temat jakości tych zegarków. Problem, o którym piszesz, to - jak mniemam - nie kwestia krzywo nałożonych indeksów, ale niezgrywania się tych indeksów z podziałką na chapter-ringu. Z moim majstrem dość długo przyglądaliśmy się temu w powiększeniu na moim egzemplarzu i prawdopodobnie jest to problem błędu wydruku na chapter-ringu właśnie. Nie obserwujesz tego problemu np. w OSie, czy Tissotach, bo tam nie ma osobnych chapter ringów albo nie ma na nich podziałki - innymi słowy mniej do spieprzenia Poprzegladałem ostatnio trochę zdjęć DS1 w necie i tam też takie mikro-niezgrania się zdarzają (może to też być oczywiście kwestia zdjęć...).

Jak porównasz z kolei ilość smaczków: powierzchni koperty, wykonanie indeksów, etc., w SARBach vs te tańsze Tissoty (LeLocle, Visodate) - różnice są naprawdę zauważalne. Certina to już jednak trochę co innego, ale i cena circa 30% wyższa.

 

Edit: No i umowny się, że 95% ludzi tych mikro niedociągnięć nie zauważy, jak im ktoś spośród pozostałych 5% nie wskaże

Oczywiście zdarzają się też konkretne babole, ale te trafiają się i w AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rafał, mam wrażenie, że na podstawie skrajnych, często częściowo przerysowanych (celowo) opinii Kolegów, wyrobiłeś sobie wypaczone zdanie na temat jakości tych zegarków. Problem, o którym piszesz, to - jak mniemam - nie kwestia krzywo nałożonych indeksów, ale niezgrywania się tych indeksów z podziałką na chapter-ringu. Z moim majstrem dość długo przyglądaliśmy się temu w powiększeniu na moim egzemplarzu i prawdopodobnie jest to problem błędu wydruku na chapter-ringu właśnie. Nie obserwujesz tego problemu np. w OSie, czy Tissotach, bo tam nie ma osobnych chapter ringów albo nie ma na nich podziałki - innymi słowy mniej do spieprzenia Poprzegladałem ostatnio trochę zdjęć DS1 w necie i tam też takie mikro-niezgrania się zdarzają (może to też być oczywiście kwestia zdjęć...).

Jak porównasz z kolei ilość smaczków: powierzchni koperty, wykonanie indeksów, etc., w SARBach vs te tańsze Tissoty (LeLocle, Visodate) - różnice są naprawdę zauważalne. Certina to już jednak trochę co innego, ale i cena circa 30% wyższa.

 

Edit: No i umowny się, że 95% ludzi tych mikro niedociągnięć nie zauważy, jak im ktoś spośród pozostałych 5% nie wskaże

Oczywiście zdarzają się też konkretne babole, ale te trafiają się i w AP

Ja na temat jakości zegarków z linii SARB, mam tu na myśli 033/035 oraz 017 mam co do zasady bardzo dobre zdanie. Wyrazem tego jest to, że w dalszym ciągu posiadam Alpinista, którego nie zamierzam się pozbywać, a i od strony jakości wykonania nie mam żadnych uwag. Idzie mi o coś innego,a  mianowicie o to, że trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że nawet w linii SARB zdarzają się konkretne modele, w przypadku których można mieć uwago do jakości wykonania. Tak, w moim przypadku rzecz dotyczyła tego, co opisujesz w swoim poście. Czy to powód do tego, by uznać zegarki z tej linii za kiepsko/średnio wykonane? Oczywiście że NIE, zresztą ja nic takiego nie napisałem  ;) Idzie mi raczej o to, żeby mieć świadomość tego, że pośród tych co do zasady SUPER wykonanych zegarków, zdarzają się, jak wszędzie, także wtopy  :) Tylko i aż tyle  ;) I zgadzam się oczywiście z tym, że nie tylko 95 %, ale i nawet 99 % ludzi nie będzie w stanie dostrzec tych niedoróbek. Ale my je dostrzegamy, bo przecież sam nie twierdzisz, że takowe nie występują  ;) A skoro tak, to miałem pełne prawo o tym napisać i swoje zdanie w całej rozciągłości podtrzymuję  :D

Nie wymagajmy absolutu od zegarka w cenie takiego se roweru. ;)

Ja nie wymagam  ;) A co do Absolutu, to w tej cenie można już wymagać  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.