Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jimmibaton

Obris Morgan Infinity

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Na początku było WOW!

 

Zaczęło się od pewnego postu w grupie Czasoholików. Zlecenie fotograficzne, grzebanie w telefonie w przerwie tegoż zlecenia i nagle boom! Nie pamiętam kiedy zdjęcie zegarka zrobiło na mnie takie wrażenie. Próbowałem wyszukać więcej informacji na jego temat, ale prawie nic nie znalazłem.

Była to jesień 2017r…

 

Zima 2018r.

Kolega z Czasoholi pisze, że ma do sprzedania świetny zegarek; wrzuca zdjęcie i znowu pojawia się On. Emocje odżywają, serce zaczyna szybciej bić… Niestety jest to okres poświąteczny, jestem spłukany. Do tego Krzysiek oznajmia, że zegarek został już praktycznie sprzedany znajomemu.

No nic myślę sobie… Może kiedyś…

 

Wiosna 2018r.

 

Są fundusze na zegarek. Szukam, siedzę, przeglądam fora, strony… Nagle przypomniałem sobie o pewnym, pięknym diverze. Szukam w sklepach internetowych, na stronie producenta i nic…

W pewnym momencie wpadłem na to, by wpisać OBRIS MORGAN w wyszukiwarkę mojego ukochanego forum. I nagle, ku mojemu zdziwieniu wyświetlił mi się post sprzedaży. Nieodświeżany od wielu tygodniu. Napisałem do Artura i okazało się, że mieszka 50 km ode mnie. Nie zastanawiając się długo pojechałem do niego i oto stałem się posiadaczem jednego z trzystu egzemplarzy zegarka, który, jak się okazało, nie tylko mnie oczarował.

Obris Morgan Infinity, bo o nim tu mowa, wyprzedał się w iście ekspresowym tempie; 300 sztuk tego modelu rozeszło się w kilkadziesiąt minut.

Zegarek został wyprodukowany przez firmę Obris Morgan. Ma ona swoją siedzibę w Hong Kongu. Jest to microbrand, wypuszczający na rynek 1-2 modele rocznie, w dość skromnym nakładzie. Zegarki tej firmy charakteryzują się znakomitym wykonaniem, w bardzo dobrej cenie. Nie inaczej było w tym przypadku.

 

Zapraszam Was do krótkiej recenzji.

 

OPAKOWANIE

Tutaj krótko. W bardzo fajnej walizeczce koloru pomarańczowego skrywają się:

- karta z datą wykonania testu, nazwy mechanizmu, rodzaju systemu antywstrząsowego, etc…

- karta gwarancyja,

- ściereczka,

- śrubokręcik do zmiany i skracania bransolety,

- oryginalny pasek typu „drabinka"

 

12efe443d8561d28933d46b4a21927e6.jpg

9c7f12f11da7f850ad394dcf38553943.jpg

 

 

 

KOPERTA

 

Zacznijmy od koperty Infinity. Jest ona w całości szczotkowana. Jej szerokość wynosi 43mm bez koronki a długość 50mm. Wysokość, wraz z bezelem wynosi 14,5mm. Zaprojektowana została tak, by sprawiała wrażenie bardzo industrialnej i myślę, że efekt ten udało się uzyskać w stu procentach. Całość widzianą z góry wypełnia szafirowy bezel o ciekawych, szerokich nacięciach, który pięknie współgra z ostrymi wykończeniami koperty. 120 - klikowy bezel obraca się z dużym oporem w jedną stronę. Pod jego szafirową warstwą znajdują się nadrukowane indeksy wypełnione Superluminovą BGW-9.

 

fb41af8aae71ec995214f0e37a8c29a9.jpg

 

 

e471a0f20e0fe0efeb3524f35dfd5939.jpg

 

Dość mocno wystająca koronka współgra z mocno widocznymi uszami o szerokości 22mm. Jest ona także w całości szczotkowana. Na jej szczycie znajdziemy logo modelu Infinity, którymi są dwa odwrócone względem siebie trójkąty. Koronka jest zakręcana, dzięki czemu wodoszczelność zegarka wynosi 300m.

Powiem szczerze, że miałem kilka zegarków z zakręconymi koronkami i po ich odkręceniu sprawiały wrażenie luźnych. W tym przypadku jest zupełnie inaczej.

Po odkręceniu koronki całość jest sztywna i nie ma żadnego , nawet najmniej wyczuwalnego luzu.

 

ec69108d4eda90fcd73e9fb7ebb46767.jpg

 

706e77b74a67ddd322ef3f5423ee23be.jpg

 

e4242f460979ff689d6bf57e12b5a025.jpg

 

Po przeciwległej stronie koronki znajduje się zawór helowy.

Swoją drogą, używaliście go kiedyś? ;)

Całość zamyka dekielek informujący nas o klasie wodoszczelności, mechanizmie i oczywiście o tym, kto go wyprodukował. W samym jego centrum znajduje się logo firmy, nawiązujące do nurkowego DNA swoich zegarków.

 

378d292ebc1fa7f3e1fc6640d750bf99.jpg

 

 

 

 

BRANSOLETA

To co zrobili projektanci tej firmy, jest prawdziwym majstersztykiem… Bransoleta świetnie współgra z kopertą. Razem wyglądają niczym nieodłączny, nierozerwalny element. Jej maskownice są jakby przedłużeniem koperty. Niesamowite wrażenie zrobiło na mnie także wykończenie zapięcia, które zostało ozdobione metodą perłowania.

 

403db5677b1a6233b07b502d13e6e9e1.jpg

 

98e52da9c5c9ee41f239a50dea5a025b.jpg

 

 

Bransoletę możemy własnoręcznie

skracać i wydłużać za pomocą śrubokręcika, który dostajemy w zestawie, bądź za pomocą specjalnej rezerwy bransolety, którą obsługuje się jednym naciśnięciem specjalnych przycisków na zapięciu. Daje to nam pole manewru około 2 cm regulacji. Jest to opcja, która pozwoli również na bezproblemowe włożenie zegarka na rękaw kombinezonu do nurkowania. Na spodzie, między przyciskami znajdziemy kolejne logo Obris Morgan.

 

b4a20f2a012d5e4d30e1149219cdc247.jpg

 

Cała bransoleta sprawia wrażenie bardzo solidnie wykonanej.

 

de7bc68d12fb4df20b2ca65e819d739a.jpg

 

 

 

TARCZA

 

Tarcza zegarka wykonana jest metodą szlifu słonecznego. Jej szary odcień zmienia się wraz ze światłem, które na nią pada.

W jej górnej części widoczny jest napis OBRIS MORGAN MECHANICAL.

 

9e5ed2aaa8679e223e5a7d3488c0f50f.jpg

 

Poniżej osi wskazówek znajdziemy informację o tym, że zegarek jest wodoszczelny do 1000 stóp/300metrów, oraz że mechanizm jest zabezpieczony przed oddziaływaniem pola magnetycznego.

 

7819a7fedce21f01e942c5df030695d0.jpg

 

 

Na godzinie trzeciej znajduje się okno datownika. Białe cyfry na czarnym tle idealnie układają się w okienku.

 

0d51af7f1b8bebaaebe24b093237a7f8.jpg

 

Indeksy znajdujące się na tarczy są nadrukowane dość grubą warstwą Superluminova BGW-9, świecącą na niebiesko, tak jak indeksy na bezelu. Luma świeci intensywnie, na tyle długo, by móc nad ranem bez problemu odczytać godzinę w ciemnym pomieszczeniu.

 

c0d9e578c33298f64e9bbfc900c9aec8.jpg

 

 

 

Wskazówki są proste, idealnie pasujące do całego konceptu zegarka. W moim modelu wskazówka minutowa jest koloru niebieskiego, który świetnie współgra z szarym odcieniem tarczy.

Dodatkowym smaczkiem jest grocik sekundnika w kolorze pomarańczowym, ale to nie wszystko; na drugim końcu znajduje się sporo mniejszy element, tym razem w kolorze wskazówki minutowej.

 

e96f2a8baccf8b2cb4a082a32d1f382b.jpg

 

 

 

Wszystkie wymienione elementy pokryte są Superluminovą BGW-9.

 

0025ff4dd2f5743917e38944b25b83c3.jpg

 

 

 

 

 

MECHANIZM

Sercem zegarka jest ETA 2824-2 w wersji Elabore, z system antywstrząsowym Novodiac.

Mechanizm jest bardzo dobrze wyregulowany. Nie zauważyłem żadnej odchyłki czasowej do chwili pisania tej recenzji, a mam go prawie od miesiąca.

 

PODSUMOWANIE

Niektórzy pewnie potraktują tę recenzję, jak hymn pochwalny. Być może tak właśnie jest, ale naprawdę nie widzę słabych stron tego zegarka. A powiem szczerze, że przed zobaczeniem go na żywo bałem się, że czar pryśnie ze względu na jakość wykonania. Okazało się, że zachwyciłem się nim zupełnie, jak jesienią 2017 roku, a może nawet bardziej, niż kiedy to pierwszy raz zobaczyłem go na zdjęciu. Zegarek mimo swojej wagi – 220 gram nosi się rewelacyjnie.

Oto krótka historia efektu WOW :) Życzę Wam całego mnóstwa podobnych historii.

 

c5dc068ede1099295e9512eaf7aab1b0.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez jimmibaton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość TigerBear

Fajna recka, no i oczywiście bohater.

Miałem przyjemność i musze stwierdzić, że zawstydzilby on marki, do których wzdycha się tu i uznaje się je za szczyt stosunku cena/jakość.

Gratuluję !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gratuluję nabytku. Miałem tego Obrisa w rękach i jest to jedne z lepszych micro na rynku. Gdyby tylko miał nakładane indeksy to byłby kosmos, ale cóż w zamierzeniach miał być to typowy toolwatch ;) Niech się nosi. Fajnie, że ludzie na forum zaczynają doceniać inne marki, a nie tylko polecać dookoła Seiko, Certinę, Tissota, Taga itd.

Edytowane przez Fiere

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra recenzja , zdjęcia na wysokim poziomie

 

 Fajnie, że ludzie na forum zaczynają doceniać inne marki, a nie tylko polecać dookoła Seiko, Certinę, Tissota, Taga itd.

 

Popularność tych producentów bierze się również z dużo łatwiejszej dostępności.

Zakup microbrandów wiąże się dla wielu potencjalnych klientów z ryzykiem , jaki produkt w rzeczywistości dostaną.

Jak widać, także po powyższej recenzji ,  warto jednak zejść w utartego szlaku i spróbować czegoś innego.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś chrapkę na model Branco. Nim się zdecydowałem który (a było strasznie wiele wariantów) model wyprzedano.

Fajnie że firma nadal istnieje. Tu niby "banalny nurek", ale również zdołali mu nadać własny rys.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recka i zegarek również wygląda bardzo fajnie.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu również jestem posiadaczem zegarka tej marki. Zegarek jest świetny!

Gratuluje fajnego nabytku  :)

 

2303e13260dd9fb6med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja :)

 

Również polowałem na Infinity, ale po bliższym spotkaniu koperta okazała się być trochę za duża na mój nadgarstek. To również było powodem rozstania się z Explorerem II, ale bardzo dobrze go wspominam i pomimo rozmiaru mam ochotę do niego wrócić  :D 

 

gv2U95b.jpg

 

W8KQf06.jpg

 

u6djRUa.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna recenzja :)

 

Również polowałem na Infinity, ale po bliższym spotkaniu koperta okazała się być trochę za duża na mój nadgarstek. To również było powodem rozstania się z Explorerem II, ale bardzo dobrze go wspominam i pomimo rozmiaru mam ochotę do niego wrócić  

 

Ciężko z jego dostępnością, na swojego długo polowałem.

Chyba, że znasz kogoś kto w razie czego odsprzedałby ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ile trzeba dać z ten zegarek? 

Ok. 1800-2300 na rynku wtórnym.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.05.2020 o 19:19, estor napisał:

Witam ile trzeba dać z ten zegarek? 

 

W dniu 1.05.2020 o 19:26, jimmibaton napisał:

Ok. 1800-2300 na rynku wtórnym.

Nie ma to jak sondaż rynku, przed wystawieniem na bazarek, a podobno nie wyceniamy zegarków na forum ?


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to byla taka skrupulatna wycena?  Czy luźno żucona kwota. Raczej wiedziałem ile będę chciał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.