Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

On 12/9/2021 at 12:46 PM, Iko said:

Nowy Baltic Revolution - limitka powstała we współpracy.

https://revolutionwatch.com/baltic-bicompax-pulso-for-revolution.html

1.png

 

Spóźniłem się, obecnie osiąga jakieś kosmiczne ceny na ebay (minimum to 1200£.. aż do 2000£). ;)

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.02.2022 o 11:26, DawidM86 napisał(-a):

 

Spóźniłem się, obecnie osiąga jakieś kosmiczne ceny na ebay (minimum to 1200£.. aż do 2000£). ;)

 

Hej, ja przez chwilę próbowałem złapać gdzieś wersję łososiową zrobioną dla Worn and Wound, ale ta sama ściana - oferty pod 10k pln... Ale przez już mi te Baltici w głowie zostały - zbieram się na Aquascaphe'a Blue Gilt albo srebrnego Bicompaxa 002. W zasadzie chciałbym oba, więc pytanie, który pierwszy :P (co swoją drogą wiążę się z potrzebą sprzedania obecnych zegarków, niestety...).

 

Odnośnie twojego HMSa - jak się "nosi" ten polerowany step case? Ten polerowany ring przy szkle mocno się "palcuje" w codziennym życiu na nadgarstku?

 

No i finalnie, fajny sprzęt - graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 hours ago, surovytsch said:

 

Hej, ja przez chwilę próbowałem złapać gdzieś wersję łososiową zrobioną dla Worn and Wound, ale ta sama ściana - oferty pod 10k pln... Ale przez już mi te Baltici w głowie zostały - zbieram się na Aquascaphe'a Blue Gilt albo srebrnego Bicompaxa 002. W zasadzie chciałbym oba, więc pytanie, który pierwszy :P (co swoją drogą wiążę się z potrzebą sprzedania obecnych zegarków, niestety...).

 

Odnośnie twojego HMSa - jak się "nosi" ten polerowany step case? Ten polerowany ring przy szkle mocno się "palcuje" w codziennym życiu na nadgarstku?

 

No i finalnie, fajny sprzęt - graty.

 

Dzieki!

 

HMS002 o dziwo nie palcuje się dość mocno, za to dość specyficznie odbija światło. Daje to fajny efekt. Zegarek nosi się bardzo dobrze, dość wygodny, mimo prostych uszu jak np. w niektórych Longines czy Hamiltonach. 

 

Ja się cieszę że udało mi się kupić tą Geckote W-02. Teraz mam dwa zegarki które nawiązują do lat 20/30. :)

 

Tobie życzę owocnych zakupów i oczywiście pochwal sie w czas.  

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 5 rocznica, coś przewidywali z tego tytułu? 

 

Edit.

 

Wypuścili limitkę 200 sztuk.

Edytowane przez RoKoKo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wyprzedana.

image.thumb.png.cbbce9ce98c36d63759a923e92694528.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybko poszło. Jak odpalili to spokojnie przez pół godziny były. Średnio mi się spodobał i celuje (chyba) w wersję podstawową, więc nie zdecydowałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquascape wychodzi teraz jakieś 3.8k. Opłaca się? Bo zegarek bardzo mi się podoba (no może ryżowa bransoleta najmniej), czy celować w coś innego?

 

Kojarzycie czy były jakieś kody promocyjne?

Edytowane przez Quiet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baltic nie ma promocji. 

 

Zegarki będą tylko drożeć, więc jak Ci się podoba to warto. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.07.2022 o 16:12, Quiet napisał(-a):

Aquascape wychodzi teraz jakieś 3.8k. Opłaca się?

 

To zależy czy chcesz go nosić czy zakładasz sprzedaż w przyszłości - jak to pierwsze to nie ma sensu pytać czy się opłaca - podoba się to kupuj, a jak zakładasz że będziesz chciał sprzedać to...  sprawdź najpierw w jakiej cenie są inne modele używane tej marki... poczekaj i kup używkę ;) jak poszperasz to kupisz za pół ceny, albo i taniej... za 4k możesz swobodnie znaleźć coś bardziej renomowanej marki... co trzyma cenę.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baltici mocno tracą na rynku wtórnym, poszukaj używki, znajdziesz za 50-60% ceny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 hours ago, beniowski said:

Baltici mocno tracą na rynku wtórnym, poszukaj używki, znajdziesz za 50-60% ceny. 

 

Fajne bajki opowiadasz ;) Tak na poważnie, to polecam wpierw zobaczyć po ile jest najtańszy Baltic na ebay czy Chrono. 

 

Modele standardowe maja max -15% od RRP, zaś limitowane mają od + 60% do ceny RRP. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DawidM86 napisał(-a):

 

Fajne bajki opowiadasz ;) Tak na poważnie, to polecam wpierw zobaczyć po ile jest najtańszy Baltic na ebay czy Chrono. 

 

Modele standardowe maja max -15% od RRP, zaś limitowane mają od + 60% do ceny RRP. 

 

 

No to trzeba było ode mnie kupić jak sprzedawałem w zeszłym roku. Wisiał na bazarku dośc długo, potem go sprzedałem poza. Dokładnie za 60% ceny.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DawidM86 napisał(-a):

Tak na poważnie, to polecam wpierw zobaczyć po ile jest najtańszy Baltic na ebay czy Chrono. 

 

To "po ile jest" jest mniej ważne od tego "po ile się sprzedaje" ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daito

 

Przy szacunku bierze się średnią cen wystawionych na aukcjach.

 

@beniowski

 

Miałem HMS002 - kupiłem go za 360 euro plus dodatkowe opłaty (podatek, cło, wysyłka etc.). Sprzedałem go za 320 euro + wysyłka. Osoba kupująca oczywiście opłaciła też swoje opłaty, bo zegarek poszedł do USA. 

 

Więc przy szacunku, odpuścił bym pojedyncze przypadki, szczególnie własne. ;)

 

 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DawidM86 napisał(-a):

 

 

 

@beniowski

 

Miałem HMS002 - kupiłem go za 360 euro plus dodatkowe opłaty (podatek, cło, wysyłka etc.). Sprzedałem go za 320 euro + wysyłka. Osoba kupująca oczywiście opłaciła też swoje opłaty, bo zegarek poszedł do USA. 

 

Więc przy szacunku, odpuścił bym pojedyncze przypadki, szczególnie własne. ;)

 

 

Czyli, jeśli dobrze czytam twój post,  twój przypadek korzystnej sprzedaży zegarka dowodzi twojej tezy że Baltiki trzymają cenę a mój, gdzie nie udało się go korzystnie sprzedać, jej nie dowodzi. Bardzo ciekawe: zbudować tezę na dwóch przypadkach, gdzie owemu drugiemu się zaprzecza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buduje tezę po tym co jest na Ebay, same limitki. Ludzie bardzo rzadko sprzedają normalne wersję zegarków tej marki. Na Chrono24 podobnie. Nie widzę tam nigdzie cen tak niskich jak mówisz. Lokalne rynki jak allegro etc. mnie nie interesują. 

 

Więc od samego początku jesteś w błędzie. Natomiast ciągle próbujesz zamienić igły w widły. Następnym razem przemyśl, zanim wprowadzisz kogoś w błąd. ;)

 

 

Screenshot_20220719-112650.png

Screenshot_20220719-112315.png

Screenshot_20220719-112256.png

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że ani mój ani twój przykład nie przedstawia realnej sytuacji, bo dwa przypadki to za mało abu zbudować tezę, a nie wiadomo jakie są ceny transakcyjne z tych przedstawionych przez ciebie. Ja mogę tylko powiedzieć na podstawie posiadania zegarka Baltic (niebieski Bicompax 002), że to bardzo fajny czasomierz był, niestety jego sprzedaż nie była łatwa, bo sprzedawał się długo i, jak napisałem wcześniej, poszedł za mniejsze pieniądze niż myślałem. 

 

Niestety, podając swój własny przykład nie mogę wprowadzić kogoś w błąd, pisząc prawdę 😂.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko mówię o tym, by na podstawie własnych doświadczeń nie budować tezy że coś mocno traci wartość lub odwrotnie. 

 

Każdy to hobby traktuję inaczej, ja nigdy z pewnością zarobkowo. Inaczej nie miał bym w kolekcji zegarków które mam. 

 

Spekulować na rynku zegarków jest wyjątkowo trudno. 

 

Nic ponad to, nic personalnie. Miłego dnia!  ;)

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie miałem o tym pisać, w zestawie za 2,4k euro jest bransoleta, pasek, narzędzia i 2 stopery do auta.

 

a sam zegarek? jak dla mnie trochę grubasek i łączy daytone Newmana ze speedim i bransoletą a la Ed white.

 

Baltic-x-Peter-Auto-Tricompax-Chronograp

baltic_tricompaxPeterAuto_2022_011_ch24p

stopwatches-tricompax-baltic-x-peter-aut

 

 

Edytowane przez Jan

Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak sie wszystko sprzeda w 10 minut. ;) 

 

Jak dla mnie to bardzo fajny set, pomimo tego ze sam zegarek nie urzekl mnie. Uwazam ze tanszy Bi-Compax jest ladniejszy. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I już Tricompax wyprzedany - przyjechałem z trasy 5 minut po czasie otwarcia sprzedaży. Ludzie chyba jakieś skrypty piszą żeby zdążyć kupić w taki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedal sie w 3 minuty.  Pomylilem sie o 7 minut :P 

Z pewnoscia 30 procent modeli wyladuje na ebay/chrono po zawyzonej cenie. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macaliscie może Balticowego GMT z szarym ringiem? Dość mocno mi się spodobał i zastanawiam się nad klikiem kup 🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.