Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zolty

Zaparowane szkiełko w Bambino

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pomocy. Dziś zauważyłem, że mój Orient Bambino zaparował od środka. Zegarek został kupiony w Swiss przez moją żonę około 1,5 roku temu, jako prezent dla mnie na 30 urodziny. Do tej pory nie było z nim żadnych problemów. Czy macie jakiś pomysł skąd mogła wziąć się w nim woda? Z Bambino obchodzą się jak z jajkiem. Noszę go raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Nigdy nie miał kontaktu z wodą, nawet do mycia rąk go zdejmuję z nadgarstka. Zegarek przechowuję w zamkniętym pudełku w garderobie. Ma on dla mnie po prostu bardzo dużą wartość sentymentalną, piękny grawer na deklu na pamiątkę i liczyłem że jeśli będę na niego uważał to posłuży mi bardzo długo. Znalazłem wątki na forum o odkręcaniu dekla i zostawienia zegarka pod lampą, ale czy to da mi 100% pewności że nie pojawi się korozja? I pytanie nr dwa. Czy ktoś miał podobną sytuację i reklamował zegarek? Mam takie dziwne przeczucie, że dostanę od Swissa odpowiedź, że nurkowałem z tym zegarkiem i ta para pod szkiełkiem to moja wina. Ale mi się beznadziejnie poniedziałek zaczął...

 

post-52901-0-99647100-1527489570_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się może z autoryzowanym serwisem - Poljot Euro. Próbuj telefonicznie, a jak będzie ciężko, to @.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

 

Musi być rozszczelniony i każdą wilgoć łapie. A teraz jest u nas wilgotno, oj wilgotno.

Z drugiej strony przy 3atm wr, to nic dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli puszcza jakaś uszczelka, to słać na gwarancji do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Może oleje serwis i oddam go od razu do polecanego na forum zegarmistrza z Krakowa. Może uda mu się jakoś zabezpieczyć zegarek na przyszłość na podobne ewentualności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Może oleje serwis i oddam go od razu do polecanego na forum zegarmistrza z Krakowa. Może uda mu się jakoś zabezpieczyć zegarek na przyszłość na podobne ewentualności. 

Każdemu się zdarza. Polecany zegarmistrz musi mieć uszczelki do Bambino. Dodatkowo zabezpieczyć się raczej nie da ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Mam zasadę - jeżeli jest aura deszczowa lub panują wysokie temperatury, to nie zakładam zegarka z wr mniejszą niż 10atm. Sprawdza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Faktycznie z tą deszczową aurą to nie jest zły pomysł. Wtedy Monster się nada idealnie:) Zostawiłem teraz na biurku Bambino z wyciągniętą koronką. Co prawda odparował, ale i tak go do zegarmistrza zaniosę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Faktycznie z tą deszczową aurą to nie jest zły pomysł. Wtedy Monster się nada idealnie:) Zostawiłem teraz na biurku Bambino z wyciągniętą koronką. Co prawda odparował, ale i tak go do zegarmistrza zaniosę. 

Jak raz  zaparował to znaczy że jest już nieszczelny.

Do zegarmistrza .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jest jeszcze na gwarancji więc złożyłem reklamację w SWISS. Mają 14 dni na rozpatrzenie. Jak odrzucą to walę do zegarmistrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem zegarek. Ku mojemu zaskoczeniu został on naprawiony na gwarancji. Byłem na 99% pewny, że dostanę odpowiedź w stylu zegarek został zalany itp. itd. i reklamacja zostaje odrzucona. Tymczasem zgodnie z informacją z karty gwarancyjnej uszczelnili go i przedstawili mi testy szczelności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miejmy nadzieję, że po problemie.

Noś i obserwuj czy się nie powtórzy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.