Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

star_20

damski art deco bez cyferblatu

Rekomendowane odpowiedzi

50-60 lat temu oglądałem zegarek mojej babci. Szukam o nim jakichś wiadomości, choć nie znam marki. Tylko mogę go opisać. Było to niewielkie prostopadłościenne pudełeczko ze złota zmatowionego w jednym kierunku. Nie miał on cyferblatu ani szkiełka, tylko 2 okienka, w których widać było cyfry godzin i minut (czarne na białym). Wyrób międzywojenny art deco(?). Miał wąski miękki czerwony pasek. Był mały,  może 12x17mm.

 

Nie wiem czy ten opis może być wystarczający dla Szanownych. Chciałbym wiedzieć co to było.

 

pumpernikiel & zorkij 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie całkiem niedawno - zegarek wygląda jak malutki gazomierz , jedno okienko nie było lekko zaokrąglone?Niestety zegarek był bez firmowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie pamiętam kształtu okienek. Koperta łatwo się otwierała. Składała się z 2 podobnych połówek. Na froncie nie było żadnych napisów. czy na spodzie nie wiem. Werk był chyba okrągły.

Marzy mi się jego zdjęcie.

 


pumpernikiel & zorkij 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.