Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

siemieniaka

Zegarek Tudor Prince Date vs Rolex DateJust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad zakupem Tudora Prince Date 

 

https://www.chrono24.com/tudor/prince-date---72033---diamond-dial---1997--id7897016.htm

 

Jako, że historię Tudora raczej każdy zna, więc rozpisywać się nie muszę. Mankamentów, które mnie trapią przy wyborze tego zegarka, a jego "starszego" brata 

 

https://www.chrono24.com/rolex/datejust-two-tone-steel-and-yellow-gold--id7725523.htm

 

jest w sumie parę. Otóż Tudor jest uważany przez wielu jako gorszy, mniej wartościowy przez brak mechanizmu in-house, tylko ETA. Jak również przez fakt, iż jest tańszy, a także jest to po prostu kwestia nazwy, którą Rolex przyćmiewa. Osobiście nie spotkałem jeszcze osoby na żywo z Tudorem, ale mogłem widywać je na ręku jako szczyl, myśląc, że to Rolex, bo przecież wyglądają podobnie. Tak, wiem, że powinienem kierować się swoim gustem, ale plusy Tudora to nie tylko cena, ale fakt serwisowania z racji właśnie ETA, gdzie zakładam, że każdy lepszy zegarmistrz w moim mieście (Białymstoku) będzie w stanie go serwisować, oczyścić i złożyć. 

 

Tutaj mam ciężki orzech do zgryzienia, ponieważ "chciałbym" Rolex'a, mógłbym go kupić, ale delikatnie szkoda mi prawie trzykrotnej różnicy względem Tudora, jednak boję się kupować Tudora, aby nie narażać się dla ludzi, którzy nie interesują się zegarkami na śmieszność i słuchanie komentarzy w stylu "podróbka Rolexa" lub inne takie. Jaka jest wasza opinia? 

 

P.S. Czy po zakupie jednego lub drugiego powinienem oddać go do czyszczenia i polerowania, żeby nadać mu trochę świeższego wyglądu i zapewnić mu kolejne lata pracy czy to raczej profanacja w waszych oczach i powinien "żyć" ze swoimi rysami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będziesz patrzył na rozpoznawalność marki to wiadomo że Rolex wygrywa bezapelacyjnie.

Rolex , obok Omegi to najbardziej ogólnie rozpoznawalne marki i to się szybko nie zmieni.
Plusy i minusy mechanizmów sam wymieniłeś.

Dodatkowo ( wg. opisu ) : Rolex ma 36 mm a Tudor 32 mm a to już spora różnica.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to prawda, 32, a 36 to duża różnica z tym, że ja właśnie wolę mniejsze zegarki, więc czy 36 czy 32 to nie problem. Mój pierwszy zegarek Festina jest właśnie 32mm wraz z koronką. Zastanowię się jeszcze i poczekam na wypowiedzi innych. Cena serwisu też jest dosyć wysoka, ale zastanawia mnie czy w przypadku powiedzmy Omega Seamaster też mówimy o kwocie 2 tys za serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie pierwsze co mnie rzucilo sie w oczy to rozmiar, jak mowisz ze to dla Ciebie nie problem i wziales to pod uwage to ok.

Wracajac do dylematu na temat marki to mysle, ze musisz sam sobie odpowiedziec na to pytanie. Kazdy bedzie mial na to inny punkt widzenia.

Ja jeszcze pare miesiecy temu myslalem, ze Tudor to przystanek przed zakupem Rolexa. Teraz mysle, ze obie marki jak i zegarki tych marek moga funkcjonowac w mojej kolekcji rownoczesnie. Poki co nie spotkalem sie z krytyka tudora, a raczej z pytaniami co to za zegarek.

Oczywiscie, ze rolex jest duzo bardziej rozpoznawalny, ale zazwyczaj konczy sie to na wiedzy, ze to drogie zegarki.

 

Ja osobiscie wybralbym rolexa, ale glownie ze wzgledu na rozmiar, 32mm nie jestem w stanie sobie wyobrazic na mojej rece. W tym konkretnym przypadku zwrocic nalezy uwage na to ze zegarek jest w USA, wiec dochodza dodatkowe koszty zwiazane z importem.

 

W przypadku omegi serwis moze wyjsc podobnie, zalezy co bylo zrobione.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko odnoszę wrażenie po aukcjach, że większość Tudorów jest w o wiele lepszym stanie, fakt faktem, że ten który podałem jest z 2003, a Rolex z 1990's, to może ty być tylko kwestia zdjęć. Też myślałem nad wyborem Rolexa, moja narzeczona  też mówi, żebym sprawił sobie takiego Rolexa, tylko jej nie pasuje Two Tone - kobiety... A jak to jest z tym polerowaniem? Powinienem po zakupie wypolerować go?

 

http://allegro.pl/rolex-datejust-36mm-jubilee-stal-ref-16220-i7262597309.html

 

Ten też jest piękny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukal zegarka niepolerowanego w dobrym stanie i nie polerowalbym go po zakupie. Niepolerowane zegarki sa duzo bardziej cenione na rynku wtornym w razie ew. odsprzedazy ;) 

 

W przypadku rolexow zwroc jeszcze uwage na stan bransolety, czy ogniwa nie maja za duzych luzow. W temacie o rolexach ostatnio byly pokazane filmiki/zdjecia jak to wyglada i jak pozniej moze wygladac ew. serwis. 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy, na razie zamierzam kupić jednak SKX007K2 z bransoletą, a następnie będę myślał. Zastanawiałem się też nad zakupem czegoś w stylu Daytony z tachymetrem, a widziałem parę ciekawych modeli, aczkolwiek w dużej mierze są one kwarcowe. 

 

Wracając jeszcze do SKX007, niby tak popularny i tani model bo raptem 1 tyś, a tak ciężko go dostać z tego co zauważyłem. Sklepy posiadają po 1-2 sztuki na stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stylu daytony mozesz zobaczyc tudora black bay chrono albo tag hauera autavie. Jezeli jestes przekonany do zakupu seiko to zobacz na eglobal powinno wyjsc taniej ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy sprzedaje tudora 34mm, jak coś daj znać to Was skontaktuję

 

30705634_10215410884294127_4911274186485

30727028_10215410884134123_6342058041961


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.