Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kinnikinnik

Adriatica A8269.5253QF - ruchomy element?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam "problem" z zegarkiem Adriatica A8269.5253QF, w który niedawno się zaopatrzyłem:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-adriatica-a8269-5253qf

 

Dawno temu miałem zegarek, w którym coś latało i od tamtej pory zawsze sprawdzam, czy z nowym zegarkiem wszystko jest ok pod tym kątem. To samo zrobiłem ze wspomnianą Adriaticą i niestety słyszę bardzo cichy dźwięk przy energicznym potrząśnięciu zegarkiem. Głośność tego dźwięku jest porównywalna z głośnością tykania sekundnika - więc jest to dźwięk bardzo subtelny. Brzmi to nawet tak, jakby sekundnik poruszał się przy potrząśnięciu.

 

Dzwoniłem już do Zegarowni - pomyślałem, że może ten typ tak ma - i nawet osoba, z którą rozmawiałem miała przy sobie podobny zegarek Adriatici i też nim potrząsnęła, nic jednak nie usłyszała. Ostatecznie to jest bardzo cichy dźwięk, trzeba mieć naokoło siebie prawdziwą ciszę, żeby to usłyszeć, więc nie wiem co o tym myśleć. Byłem też u zegarmistrza, który powiedział, że nie ma co się martwić i że wszystko ok - on z kolei potrząsnął zegarkiem i w ogóle nic nie usłyszał, czemu się nie dziwie, bo grało radio i pracował wiatrak...

 

Zastanawiam się co zrobić w takiej sytuacji. Dodam jeszcze, że znalazłem na forum podobny problem - choć dotyczący innego modelu Adriatici: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/83238-adriatica-czy-warto/ (ostatnie wiadomości wątku).

 

Czy ktoś ma ten zegarek, albo podobny, i mógłby sprawdzić (w ciszy) czy coś takiego występuje?

 

Pozdrowienia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Petru23
      Zegarek Adriatica 1046.515.3 Tytanowy w stanie jak nowy z kompletem wyposażenia (pudełko, dokumentacja podbita, poduszeczka).
       
      Cena 200zł
      Wysyłka PP. DPD, Paczkomat
      Odbiór osobisty w Kielcach
      Mogę dowieźć do Warszawy przy przedpłacie
      Płatność blik, przelew, gotówka przy odbiorze własnym.
      Kontakt PW
       
      zegarek kupiłem z portalu aukcyjnego kilka dni temu, jednak bransoleta okazała się na mnie za ciasna. Brakuje ogniwa, sprzedający nic o tym nie wiedział. Historia jest nieznana, jest pieczątka z 2008 roku z salonu z Leszna. Nie mam pewności, czy numeracja się zgadza ale model po zdjęciach w sieci tak (albo nie widzę różnicy, zweryfikujcie proszę sami). Sprzedawca twierdzi, że wymienił baterię.
      Trafia w indeksy sekundnikiem w zakresie 7-12h
       
       
      Stan zegarka wg regulaminu dobry (7/10) ze względu na brak jednego ogniwa bransolety. Tak to posiada kilka drobnych przetarć od przekładania czy przymierzania, na deklu i zapieciu. Widoczne na zdjecich. Więcej nie widzę ale wzrok nie jest jakiś wybitny. Stan dałbym 9/10 gdyby nie ferelne ogniwo.
      Obwód mojego nadgarstka to prawie 19cm, szerokość ok 5,5-6cm. 
       
       
      37mm szerokość
      7mm grubość 
      Tytanowa bransoleta bez jednego ogniwa, max 18-18,5cm nadgarstek.
      Szafirowe szkło
      5ATM
      Biała tarcza (żona mówi, że lekka perła)
      Indeksy liniowe oraz rzymskie (przy krawędzi tarczy)
      Datownik
       
       
       
       













    • Przez peterc89
      Witam
      Mam do Was pytanie, który z tych zegarków wg Was jest najlepszą propozycją jeśli chodzi o ślub? Przekopałem trochę internet i w sumie spodobały mi się te modele:
      https://wkruk.pl/zegarki/atlantic/zegarek-atlantic-seacrest-14?gclsrc=aw.ds&gclsrc=ds&epi=
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6538-zegarek-meski-0-7640278511117.html
      https://kupzegarek.com/pl/zegarki-klasyczne/6537-zegarek-meski-0-7640278511100.html
      https://westwatches.pl/pl/orient-fac0000ca0
      Z góry dzięki i pozdrawiam!
    • Przez dolar
      Witam,
      Mój problem dotyczy zegarka Edox LES BEMONTS 01651 3 NIN - a dokładnie tarczy faz księżyca. Instrukcja przeznaczona do tego modelu (poniżej) jest tak zdawkowa, że nie jestem w stanie rzetelnie tej funkcji ustawić. Ostatnią deską ratunku wydaje się zaczekanie na dzień najbliższej pełni i ustawienie tarczy tak by księżyc był pośrodku - ale nie po to jest mechanizm by czekać do 30 listopada. Problem:
      brak jest wskazania punktu wyjścia (startu) do prawidłowego ustawienia faz księżyca, nie jest napisane co znaczy (powoduje) pojedyncze przesunięcie tarczy faz księżyca – nie jest określona skala pojedynczego naciśnięcia przycisku B – czy to np. dzień, czy 12 godzin czy co innego…. Wszystko to powoduje, że nie jestem w stanie prawidłowo ustawić tej funkcji zegarka. Zgodnie z oznaczeniem firmy Edox zegarek zawiera mechanizm 0165 (?). Wizyta w salonie Ap..t gdzie był kupiony zegarek - "nie mamy pojęcia proszę Pana" ..... Napisałem maila do Ap...u (sprzedawca) z prośbą o przesłanie mi procedury ustawienia faz księżyca od określenia punktu wyjścia (startu ustawień) i do przesunięcie do aktualnego cyklu pełni. Otrzymałem wycinki instrukcji do innych modeli (pomimo, że wskazałem jakiego modelu dotycz mój problem ...) oraz informację, że jak sobie nie dam rady dzięki tej super instrukcji to proponują udać się do salonu Ap..t ........ Normalnie ręce opadają. 
       
      Jeśli ktoś z Szanownych Forumowiczów jest mi w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny.
       
       
       
       

    • Przez TIK TAK
      Mamy specjalną ofertę na zegarki Schaumburg Watch z kolekcji Moon. Oferta ważna do 25.01. Realizacja druga połowa lutego. Kontakt pw, email: [email protected], 694727167
       
      MooN 1 i Moon 2: Mechanizm SW11 (Schaumburg Watch na bazie Soprod), średnica 43 mm, grubość 14, 5 ATM, perpetual moon z niewiarygodną dokładnością wskazań faz księżyca, błąd 1 dzień na 122 lata. Cena promocyjna 9900 PLN
      Moon 2
       

       
      Moon 1

       


       
       
       Moon Crater : Mechanizm SW12 (Schaumburg Watch na bazie Soprod), tarcza i luneta patynowana, średnica 45 mm, grubość 14, 10 ATM, perpetual moon z niewiarygodną dokładnością wskazań faz księżyca, błąd 1 dzień na 122 lata. Cena promocyjna 9900 PLN


       
       Moon Meteorite z tarczą z meteorytu, Galaxy z tarczą z awenturynu. Średnica 42 mm, WR- 5 ATM, reszta parametrów jak wyżej. Cena promocyjna 15 000 PLN
       
       
      Meteorite

       
      Galaxy :
       


       
       Moon Landscape i Hand Made. Tarcza wykonana ręcznie ze srebra Cena 19000 PLN. Czas realizacji ok 2 miesiące
       

       
      Hand Made Limited- tarcza ze srebra, czas ok. 2 miesiące
       
      Urbanic
      Mechanizm SW12 (Schaumburg Watch na bazie Soprod), średnica 45 mm, grubość 14, 10 ATM, Cena promocyjna 10900 PLN
       
      Czarny

       
       Niebieski


       
       
      Moon Nebula i Andromeda
       
      Mechanizm SW11 (Schaumburg Watch na bazie Soprod), średnica 43 mm, grubość 14, 5 ATM, Cena 11500 PLN
       

       
      2.Nebula Andromeda
       

       
       
       Pozostałem Schaumburgi również dostępne, w tym bestsellery Steampunk i Marine


       
       
      Zapraszam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.