Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Edmund Exley

Mistrzostwa Świata - Rosja 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorsze jest to ze wiekszosc z nich to juz jest u schylku kariery i ile do Euro jeszcze moze dograja to do ew. kolejnego mundialu raczej nie.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie będziesz jedynym.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem jeszcze raz powtorki goli i szczegolnie przy 2 i 3 bramce, to byl dramat i kryminal.

Pierwsza bramka - Rybus z Goralskim ograni jak dzieci, Bednarek pobiegl nie wiadomo gdzie, Szczesny tez mogl do tego szybciej wyjsc.

Druga bramka - zachowanie Krychowiaka ... zart ...

Trzecia bramka - Kolumbijczyk zaczal bieg kilkanascie metrow za Rybusem, zakonczyl kilka metrow przed nim.

Niestety przygotowanie fizyczne lezy ... przygotowanie taktyczne lezy ... na strone Rybusa schodzilo 3 Kolumbijczykow, a Rybus mial tylko czasami asekuracje od Goralskiego ... i zero zmian ustawienia w trakcie meczu - nikt nie powiedzial Kownackiemu, ze musi asekurowac i glebiej sie cofac.

Co robila lawka z calym sztabem? Po raz kolejny nie potrafilismy reagowac na sytuacje na boisku. Pasywna postawa tak jak na Euro. Tylko ram bylo wiecej szczecia i jakosci pilkarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po wszystkim, wracamy do codzienności 4b4f50d66faf2bed2d2dfee8813c93dd.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem zostawiam sentymenty za sobą i będę bogatym człowiekiem. Stawiam wszystko na przegraną Polski... :(

Nie zarobisz na niskim kursie

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to ze wiekszosc z nich to juz jest u schylku kariery i ile do Euro jeszcze moze dograja to do ew. kolejnego mundialu raczej nie.

Może to i lepiej, bo - z całym szacunkiem - nie wiem co robi taki Grosicki w tej reprezentacji...

 

 

iP8


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywistość jest smutna :D


Choose Life.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z niecierpliwością oczekuję wypowiedzi prezesa Bońka. Jak wytłumaczy swoje wybory dotyczące selekcjonerów? Co było priorytetem przy ich wyborze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat wyczerpany. Mozna zamknac i do archiwum :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że przegrali to jest nic. Bywa, taki sport. Najgorszy jest styl, brak pomysłu. Mając kadrę, która składa się 3/4 z typów, którzy grają w naprawdę solidnych klubach jedyna taktyka to dzida do przodu. Wypada tylko zacytować klasyka: "...Ludwiku Dorn i Sabo nie idźcie tą drogą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze ja tam nie żałuję mają to na co zasłużyli. Czas wyciągnąć wnioski.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Starałem się jak mogłem studzić zapał by tym mniejsze było rozczarowanie. Szczerbata, szpotawa panna rozegrała mecz z Senegalem inauguracyjny, o wszystko i o honor jednocześnie. Z Kolumbią i Japonią już o nic.

Nie wiemy jak wygląda "ławka" bo trener zamiast wprowadzić do gry całą ławkę w ostatnich dwóch sparingach zadbał o pompowanie trocin do głów, "atmosfery: Silni, Zwarci, Gotowi".

Za dwa lata na ME jest do zbudowania cała drużyna, zajęcie dosyć karkołomne i trzeba to zacząć już robić. Piłka kopana po tych mistrzostwach "bez udawania i odstawiania teatrzyków" zmieni charakter na bardziej holenderski czyli to co obserwujemy w dobrych meczykach "futbol totalny". Moja lista tych co następne mistrzostwa obejrzą z trybun już jest praktycznie dopełniona pod względem prawie wszystkich nazwisk polskiej reprezentacji  z dzisiejszej murawy.

 

Teraz o meczu, "Jaki koń jest każdy widzi". Pazdan grał chyba najrozsądniej tym nie mniej był źle obsadzony na pozycji. Reszta to tło. Wyglądało to tak jakby Polacy grali po trzech czerwonych kartkach i kilku głębszych.

Nikt, łącznie z Lewandowskim nie ma pojęcia co zrobić między 40. a 20. metrem przed polem karnym przeciwnika. O tym co robi się w polu karnym to już w ogóle. Rzuty rożne były rozgrywane schematycznie, na oddanie przeciwnikowi piłki. To nie lepiej było od razu wybić za boisko by swoi wrócili  i "się ustawili" a bramkarz przeciwnika mógł wznowić od 5. metra? Sprawa podań jak poprzednio, dokładne na max.10m. To jak mają się nie zaharować?

Pod względem przygotowania duchowego, cóż. Mój dawny trener by nikogo z nich nie wpuścił na matę (tatami). Po co walczyć o coś w co się nie wierzy? Dlatego nie mogłem nijak zjednoczyć się duchowo z reprezentacją, inna percepcja rzeczywistości.

 

Podsumowując, skoro tak dobrze idzie reprezentacji trening na rowerach to chyba powinni przy tym pozostać a nie grać w piłkę.

 

Słuchałem urywków polskich komentatorów. Dobrze wiecie dlaczego to max. 3 min. na raz. W jednym urywku dowiedziałem się, że cała polska reprezentacja jest w sumie kalekami po ciężkich kontuzjach. W następnym komentowali chyba inny mecz bo mieli tak najarane jakby polska reprezentacja wygrywała 7:0. W trzecim podejściu dowiedziałem się, że to w ogóle miało wyglądać inaczej.

 

Nam pozostaje oglądać i komentować kolejne dobre meczyki i tego się trzymajmy. Tak by mieć pojęcie jak wygląda prawdziwa piłka kopana. Aby prezes Boniek i cała reszta zasłużonych nie wciskała cienkiego kitu, że mają pojęcie. Jak już pisałem. Obecnie pojęcie jest na poziomie, na którym poruszał się prezes czyli trenowanie 3. ligowej włoskiej drużyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to to właśnie zaczął się proces dewaluacji tych pożal się Boże piłkarzy...

niższe kontrakty, gorsze kluby, odpadki sponsorskie...wielu z nich już nigdy nie zagra w mundialu, nasz najdroższy piłkarz pewnie nie zapisze się już w historii najważniejszej imprezy piłkarskiej świata...o złotych piłkach też może już nie śnić, czy można wytłumaczyć tę katastrofę tylko faktem że połowa tych grajków miała słaby sezon, czy jednak nasz sztab szkoleniowy dołożył im parę cegieł do plecaków...

Nawałka powinien to nam wytłumaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P jak Panama. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz moderator rk7000 chyba troszkę się zapędził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

No to to właśnie zaczął się proces dewaluacji tych pożal się Boże piłkarzy...

niższe kontrakty, gorsze kluby, odpadki sponsorskie...

To jest sedno. W bardzo osobistym wymiarze dla samych piłkarzy. Jak ktoś wypada g.ano na piłkarskich dożynkach to jest już po karierze przez duże K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty nigdy nie byłem, ale zawsze byłem przeciw kopaniu leżącego...

Dajmy im spokój. 

 

Mundial trwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie na kadrę Kolumbii, również z uwzględnieniem zawodników, którzy w ogóle jak dotąd nie weszli na boisko w tym turnieju, i kluby, w których ci zawodnicy występują: Arsenal Londyn, Tottenham, AC Milan, PSV Eindhoven, Barcelona, Boca Juniors, Deportivo Cali, Bayern, Juventus, Villareal, Monaco, Sevilla... I większość z nich gra tam regularnie i odgrywa znaczącą rolę.

 

U nas? Robert, Glik - finito. Zieliński czasem pogra 15 minut w Napoli. Milika chcą się pozbyć. Grosicki nie mieści się w kadrze meczowej spadkowicza z Premiership, podobnie Krycha. Zawodników takich, jak Pazdan, nie udało się przez kilka lat wcisnąć do Kaiserslautern chociażby.

 

Więc chyba każdy inny wynik niż 2 albo 3 zero dla Kolumbii byłby niespodzianką. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z drugim piłki kopnąć nie umie ale będzie gebował na forum.Jeszcze jedno obraźliwe słowo i bany polecą.

Można krytykować ale nie obrażać.

Tyle w temacie.

 

 

Nasz moderator rk7000 chyba troszkę się zapędził...

 

A Ty to tak na serio bierzesz? Jeżeli tak, to nie ma sprawy :) Na cztery lata, do następnych MŚ? :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą Jerzy Dudek powiedział dość prawdziwą rzecz. O ile w ogóle była szansa na awans, to tkwiła w pierwszym meczu. Senegal ma drużynę na teoretycznie - w dużym uproszczeniu - w miarę zbliżonym do naszych poziomie. To zresztą było widać, bo nasz mecz z Senegalem był chyba najgorszym na mistrzostwach. Mimo fatalnej gry, mogliśmy pokonać Senegal, gdyby nie durnota i pech. I wtedy z Japonią gralibyśmy nie o honor, ale o awans. Z tym, że to są detale. Prawda jest taka, że ranking FIFA chyba zbyt wielu osobom delikatnie odebrał rozsądny ogląd sytuacji. 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się z Tobą nie zgodzić. :(


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święty nigdy nie byłem, ale zawsze byłem przeciw kopaniu leżącego...

Dajmy im spokój.

 

Mundial trwa.

Nie chodzi o kopanie leżąceg. Choć piłkę oglądam tylko na mistrzostwach od 82 roku, to chodzi o wypowiedzi, cała otoczkę itd.

Od trzech tygodni słyszałem tylko o barku któregoś zawodnika itd.

Moim zdaniem dzisiaj ktoś tu ma wszystko w du..ie bo i tak swoje zarobił i ma Wyj...ne

na wszystko, smutny znak czasów.

Kiedyś gladiatorzy kończyli smutnie, dzisiaj najlepsze interesy robi się na upadkach czy bankructwach gdyż nikt za nic nie odpowiada i dotyczy to nie tylko sportu- choć to smutne, dzisiaj to najlepszy biznes więc i reguły nim rządzące są identyczne.

Nasz trener wstał z ławki po 3 bramce a nasi zawodnicy po prostu nie mieli siły lub chęci biegać za piłką. Może uznali, że to zbyt ponizajace i prymitywne aby dobrze sytuowani ludzie uganiali się za jednym okrągłym przedmiotem - w sumie można ich zrozumieć.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miały być orły Nawałki wyszły kury,cóż trzeba budować wszytko od nowa, salony nie dla nas, brakuje umiejętności, teraz gadające głowy wszędzie mają dobre rady, wiadomo było że pierwszy mecz był do wygrania a Kolumbia nie te progi,może za 12 lat będzie lepiej o ile dożyjemy.....miało być dobrze......a wyszło jak zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Teraz można na spokojnie i bez zbędnych narodowych emocji, pooglądać mistrzostwa. Oby więcej takich spotkań jak wczorajszy mecz Niemców. Się działo - krew, emocje, czerwona kartka, akcja do ostatniej sekundy. Suspens i finał jak w książkach z Philipem Marlowem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Edmund Exley
      Ja wiem, że to niesłuszne
      Stanisław Barańczak
       
      Panowie - wszyscy wiemy, jak jest. Ale może uda nam się zachować tradycję i w ten sposób wyrazić naszą autoteliczną futbolową pasję.
       
      Składy:
      https://www.fifa.com/fifaplus/en/tournaments/mens/worldcup/qatar2022/teams
       
      Transmisje:
      https://sport.tvp.pl/64461650/gdzie-ogladac-ms-2022-plan-transmisji-mundialu-w-tv-online-aplikacji-i-hbbtv-w-tvp
       
      Mój typ na Mistrza: Brazylia
      Kibicuję, żeby Mistrzem został/została: Urugwaj
      Polska: faza grupowa
      Król strzelców: Neymar
    • Przez Edmund Exley
      Zaczęło się.
    • Przez Edmund Exley
      Rok temu komentowaliśmy tutaj: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/121325-copa-america-2015/?hl=%2Bcopa+%2Bamerica
       
      Teraz edycja z okazji 100. rocznicy pierwszego turnieju. Prawdopodobnie będzie w cieniu Euro i obawiam się, że nie będzie stała na najwyższym poziomie. No ale Copa to Copa, na swój temat zasługuje. Właśnie zaczyna Urugwaj, czyli jakby dopiero się impreza zaczynała 
       
      Znaczek:

       
      Składy:
      https://en.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_Centenario_squads
       
      Plan transmisji:
      https://sport.tvp.pl/25633658/rozpoczyna-sie-copa-america-centenario-transmisje-w-tvp

      Wyniki i składy z turnieju w 1916 można przypomnieć sobie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_1916
    • Przez Edmund Exley
      Drodzy Koledzy,
       
      temat niszowy, ale potrzebny - Copa America to wspaniały turniej, warto poświęcić mu odrębne miejsce.
       
      Początek już 11 czerwca - na inaugurację Chile-Ekwador (u nas będzie to już 12 czerwca). Finał 4 lipca.
       
      Logo i maskotka:

       

       
       
       
      Skład grup:
      Grupa A: Chile, Boliwia, Ekwador, Meksyk
      Grupa B: Argentyna, Jamajka, Paragwaj, Urugwaj
      Grupa C: Brazylia, Kolumbia, Peru, Wenezuela
       
      Składy drużyn są tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Copa_Am%C3%A9rica_2015_%28sk%C5%82ady%29
      Plan transmisji: http://sport.tvp.pl/20393572/copa-america-2015-sprawdz-plan-transmisji
       
      Zapraszam do dzielenia się spostrzeżeniami, prognozami, sympatiami. Nie ma Niemców, kibicować można wszystkim. W miarę możliwości będę wrzucał jakieś migawki z historii, fragmenty meczów i archiwalne zdjęcia.
       
      Dodam, że mam nadzieję, iż tytuł obroni Urugwaj, choć trzeba powiedzieć, że największym minusem zbliżającego się turnieju będzie brak Luisa Suareza. To efekt kary (moim zdaniem niewspółmiernie wysokiej do czynu) za incydent na Mundialu w Brazylii. O Urugwaju postaram się napisać parę słów w najbliższych dniach.
       
      Życzę ciekawej dyskusji i dobrej piłki
       
       
    • Przez Edmund Exley
      Drodzy Koledzy,
       
      chciałbym zaproponować temat dotyczący tylko i wyłącznie nadchodzącego Mundialu. Nie jestem na pewno jedyną osobą, która od czterech lat odlicza dni do początku turnieju.
       
      Proponuję zapomnieć w tym temacie o rzeczach, których świadomość mamy wszyscy, ale które psują nam zapewne nastrój: postępująca komercha, niedozwolony doping, korupcja, Blatter... Chciałbym, abyśmy pisali o piłce, turnieju, koszulkach, nadziejach i obawach czysto sportowych.
       
      Dla chętnych proponuję przedturniejową zabawę - uzupełnienie mini-ankiety o naszych typach, prognozach i wspomnieniach:
      1. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wygra...
      2. Typuję, że Mistrzostwa wygra...
      3. Rewelacją turnieju będzie...
      4. Królem strzelców będzie...
      5. Największym rozczarowaniem turnieju będzie...
      6. Moje dwa najpiękniejsze wspomnienia z Mundiali...
      7. Ulubiona maskotka w historii...
       
      A tym, którzy chcieliby się przygotować przed turniejem, polecam:
       

       
      No to ja jako pierwszy wypełnię ankietę:
      1. Mam nadzieję, że Mistrzostwa wygra... Urugwaj
      2. Typuję, że Mistrzostwa wygra... Argentyna
      3. Rewelacją turnieju będzie... Bośnia i Hercegowina
      4. Królem strzelców będzie... Karim Benzema
      5. Największym rozczarowaniem turnieju będzie... Holandia
      6. Moje dwa najpiękniejsze wspomnienia z Mundiali...
      - Mondiale 90 - wiadomo, pierwsze mistrzostwa
      - Urugwaj-Ghana 2010
      7. Ulubiona maskotka w historii... Ciao
       

       
      Zachęcam do komentarzy i pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.