Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Boniek88

Nowy, a może używany? Budżet 800 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukam czasomierza w budżecie do 800 zł - budżet nieprzekraczalny ze względu na to, że końcem roku sprezentuje sobie coś droższego. Na teraz raczej szukam woła roboczego na co dzień.

 

Warunki:

Mechanizm: Automat

Średnica: 40-42 mm, wolałbym w górnej granicy rozmiaru

czarny pasek lub bransoleta w przypadku divera

Jasna tarcza (jasna, niebieska, szara w przypadku divera)

Koperta w kolorze srebrnym 

Styl: Tu jest lekki dysonans. Potrzebuję niby zegarka do ubioru Casual business co dla mnie oznacza eleganckie obuwie typu oxford, koszula (i ewentualnie) marynarka. Stawiam na klasykę lub na jakiegoś fajnego divera którego uważam za dobrą alternatywę do takiego ubioru.

 

To co znalazłem z nowych zegarków:

Orient sun and moon FET0P004 W0 https://www.amazon.de/Orient-FET0P004W0-fet0p004-W0-Armbanduhr-Lederband/dp/B00J8KLNZE

Orient bambino open heart https://zegarownia.pl/zegarek-orient-meski-bambino-automatic-ra-ag0002s10b

Seiko 5 SRPB85K1 http://happytime.com.pl/zegarki_meskie/seiko/automatic/zegarek_seiko_5_automatic_srpb85k1.html

Orient Big mako Blue https://www.zegarek.net/zegarki/orient/zegarek_orient_fem75002d6.html?gclid=CjwKCAjw6djYBRB8EiwAoAF6odOqxusYVXrGeaVhAeeQemm_gbn2NI-y3g3BuAyDNV1KLBwuC1MUvRoCXGQQAvD_BwE

ewentualnie Seiko Kinetic  SRN073P1 https://www.zegarek.net/zegarki/seiko/zegarek_seiko_srn073p1.html

 

Nie sugerujcie się proszę cenami regularnymi w linkach które podałem. Potrafię je skutecznie wyszukać w założonym budżecie doliczając już oczywiście cło i VAT.

 

Jeżeli chodzi o używki to generalnie szukałbym czegoś w idealnym stanie powiedzmy 9/10, 10/10

I tu może udałoby się znaleźć jakiegoś fajnego szwajcara ale tu tylko i wyłącznie klasyka. Może szanowne grono coś poleci. Byłbym wdzięczny za wszelkie odpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdecydowałbyś się na Orienta Big Mako Blue to mam nówkę sztukę do oddania za 650 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szedłbym w bambino. Za k.600 zł do przywołanego przez Ciebie stylu nie ma wg mnie nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO też Bambino. Z mojej perspektywy najfajniejszy jest ten:

 

post-34987-0-75571500-1523098104_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną wątpliwość względem Bambino jako "woła roboczego" na co dzień. Oczywiście to bardzo fajna seria zegarków (sam nawet jednego posiadam), ale ze względu na wypukłe szkiełko mineralne, nie koniecznie widziałbym go w roli "woła roboczego". Chyba lepszym rozwiązaniem na zegarek to takich zadań będzie jednak diverek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I proszę, nie noś divera do koszuli i marynarki :) A samych Orientów Bambino mamy tyle do wyboru, że ciężko czegoś dla siebie nie wybrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mam pewną wątpliwość względem Bambino jako "woła roboczego" na co dzień. Oczywiście to bardzo fajna seria zegarków (sam nawet jednego posiadam), ale ze względu na wypukłe szkiełko mineralne, nie koniecznie widziałbym go w roli "woła roboczego". Chyba lepszy rozwiązaniem na zegarek to takich zadań będzie jednak diverek. :)

Masz rację, ale kolega @Boniek coś pisał na temat stylu "Casual business" i nawet dość dokładnie go opisał  :) Do takiego stylu Bambino będzie spoko  ;) Zgadzam się jednak, że wypukłe szkło mineralne w zegarku, który miałby robić za typowe EDC, to powód do głębszego zastanowienia się. U mnie Bambino było którymś tam z kolei zegarkiem, zakładanym tylko "od czasu do czasu" i wówczas dawało radę  :D

I proszę, nie noś divera do koszuli i marynarki :) A samych Orientów Bambino mamy tyle do wyboru, że ciężko czegoś dla siebie nie wybrać. 

Ja znam przynajmniej takiego jednego, którego nosiłbym nawet do pełnego garnituru  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeślibym pracował w zawodzie, w którym ważny jest mój wizerunek (na szczęście nie pracuję :) ) do garnituru nie założyłbym niczego na bransolecie. Tylko coś na skórzanym pasku, z jasną tarczą. Do zestawu koordynowanego może wybrałbym coś z tarczą ciemną. Ale pasek skórzany musi być. Moja opinia :)

 

@fidelio a jakbyś schował divera pod mankietem koszuli? Kolega chce nosić koszule, a zatem problem istotny. Wypukłe szkło wg mnie ładnie chowa się pod mankietem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I proszę, nie noś divera do koszuli i marynarki :) A samych Orientów Bambino mamy tyle do wyboru, że ciężko czegoś dla siebie nie wybrać. 

Broń boże, Diver tylko do koszuli:) Nie śmiałbym go założyć do Marynarki. Mój zmysł estetyczny cierpi na samą myśl.

 

Mam pewną wątpliwość względem Bambino jako "woła roboczego" na co dzień. Oczywiście to bardzo fajna seria zegarków (sam nawet jednego posiadam), ale ze względu na wypukłe szkiełko mineralne, nie koniecznie widziałbym go w roli "woła roboczego". Chyba lepszy rozwiązaniem na zegarek to takich zadań będzie jednak diverek. :)

Jako wół roboczy mam na myśli zegarek na co dzień jako n-ty z kolei. Mam 3 klasyki na brązowym pasku w różnej kolorystyce tarczy, Mam jeden z czarną tarczą i czarnym paskiem, znajdzie się też typowy, acz niezbyt prestiżowy garniturowiec Grovana na czarnym pasku z białą tarczą. Także nowy nabytek też nie będzie eksploatowany codziennie w trudnych warunkach - jestem typową biurwą choć pobrudzić rączki jak to się mówi na szop florze podczas audytu też się zdarza. Teraz zdałby się jakiś na czarnym pasku z jasną tarczą bądź od bidy Diver na bransolecie bo tego typu zegarka nie posiadam w ogóle.

 

Co powiecie o tym sun and moon? nie ukrywam że mi się podoba. Czy werk w środku można uznać za dobry? Jego mogę wyrwać za 670 zł z cłem i vatem w najgorszym przypadku. to samo pytanie o Kinetica - znalazłem go za 650 zł więc chyba w obu przypadkach dobra cena. zaznaczę, że źródła są bardziej niż pewne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jako wół roboczy mam na myśli zegarek na co dzień jako n-ty z kolei. Mam 3 klasyki na brązowym pasku w różnej kolorystyce tarczy, Mam jeden z czarną tarczą i czarnym paskiem, znajdzie się też typowy, acz niezbyt prestiżowy garniturowiec Grovana na czarnym pasku z białą tarczą. Także nowy nabytek też nie będzie eksploatowany codziennie w trudnych warunkach - jestem typową biurwą choć pobrudzić rączki jak to się mówi na szop florze podczas audytu też się zdarza. Teraz zdałby się jakiś na czarnym pasku z jasną tarczą bądź od bidy Diver na bransolecie bo tego typu zegarka nie posiadam w ogóle.

 

 

 

 

Jeżeli tak to spoko, Bambino będzie bardzo dobrym wyborem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Divera sobie na razie odpuszczę:)

 

zastanawiam się nad Orientem sun and moon lub bambino. na razie na prowadzenie wychodzi sun and moon bo lubię jak coś się dzieje więcej na tarczy a dni tygodnia oraz pora dnia wygląda po prostu ładnie:) Jeżeli ktoś mnie nie odwiedzie od tego wyboru twierdzeniem, że werk jest słaby, awaryjny bądź szalenie niedokładny to chyba go kupię. Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chyba Divera sobie na razie odpuszczę :)

 

zastanawiam się nad Orientem sun and moon lub bambino. na razie na prowadzenie wychodzi sun and moon bo lubię jak coś się dzieje więcej na tarczy a dni tygodnia oraz pora dnia wygląda po prostu ładnie:) Jeżeli ktoś mnie nie odwiedzie od tego wyboru twierdzeniem, że werk jest słaby, awaryjny bądź szalenie niedokładny to chyba go kupię. Ktoś coś?

Tutaj raczej nikt na Orientowe werki nie będzie psioczył  :) Jako użytkownik Bambino, a obecnie OSa nic złego o tych werkach nie powiem  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boniek Prawdziwy elegant z Ciebie, jeśli "marynarka" piszesz przez "M".

 

Zegarek sun and moon jest dość gruby (14 mm) co u mnie go dyskwalifikuje, choć jest ładny, na bazarku jeden widziałem niedawno. Seiko kinetic to też taki grubas i do tego kwarc, a zdaje się, że wykluczyłeś kwarce.


Może warto zastanowić się nad "open heart"?


http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sag02005w0-fag02005w0-esteem-2nd-generation-open-heart-semi-skeleton-japan-automatic-gents-elegant-watch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj raczej nikt na Orientowe werki nie będzie psioczył  :) Jako użytkownik Bambino, a obecnie OSa nic złego o tych werkach nie powiem  ;)

Zgadzam się, Orient fabrycznie ma bardzo dobrze wyregulowane werki, w odróżnieniu np. od Ety 2824-2 (takie osobiste doświadczenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zgadzam się, Orient fabrycznie ma bardzo dobrze wyregulowane werki, w odróżnieniu np. od Ety 2824-2 (takie osobiste doświadczenia).

Co dotyczy fabrycznego wyregulowania, to również potwierdzam  ;) A do tego mamy in housa  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boniek Prawdziwy elegant z Ciebie, jeśli "marynarka" piszesz przez "M".

 

Zegarek sun and moon jest dość gruby (14 mm) co u mnie go dyskwalifikuje, choć jest ładny, na bazarku jeden widziałem niedawno. Seiko kinetic to też taki grubas i do tego kwarc, a zdaje się, że wykluczyłeś kwarce.

Może warto zastanowić się nad "open heart"?

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sag02005w0-fag02005w0-esteem-2nd-generation-open-heart-semi-skeleton-japan-automatic-gents-elegant-watch

 

Ehh już nie wytykaj błędów. Każdemu może się zdarzyć. Nacisnąłem shift w złym momencie. Staram się pisać szybko i wracać do roboty. 

Wracając do meritum. masz rację. trochę grubas i przy średnicy 41 mm będzie wyglądał troszkę nienaturalnie. Co do Seiko jeszcze bym przełknął to dynamo, ale jeżeli taki grubas na co nie zwróciłem uwagi to odpada.

 

Open heart piękny i taki też podałem jako jedną z propozycji które znalazłem. Gdyby tylko miał dodatkowo datownik to już bym był w domu. 

Jako, że cena sun and moon właśnie wzrosła na Amazonie (mendy jedne) całkowicie odpada. Wybieram między bambino a tym open heart. No chyba, że ktoś poleci coś innego. Może jest jakiś używany model Tissota, bądź inny szwajcar około 40-42 mm, którego można złowić w tych pieniądzach i będzie warty polecenia. Może być vintage.

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sag02005w0-fag02005w0-esteem-2nd-generation-open-heart-semi-skeleton-japan-automatic-gents-elegant-watch

Bambino , jest dobrym wyborem :

Pięknie się prezentuje:) Wszystkie bambino mają taki ładny metaliczny refleks na tarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Może jest jakiś używany model Tissota, bądź inny szwajcar około 40-42 mm, którego można złowić w tych pieniądzach i będzie warty polecenia. Może być vintage.

http://www.dutyfreeislandshop.com/orient-sag02005w0-fag02005w0-esteem-2nd-generation-open-heart-semi-skeleton-japan-automatic-gents-elegant-watch

Co do Tissota, to w zadanym budżecie szukałbym używanego Le Locla - przy odrobinie szczęścia i wytrwałości powinno się udać. Tylko rozmiarowo będzie nieco poniżej 40 mm średnicy... Ale IMO zegarek jest SUPER  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Boniek Ale ja nie wytykam błędów, gdzieżbym śmiał! :) Po prostu myślałem, że celowo wcisnąłeś ten szift, gdyż reszta wypowiedzi była utrzymana w tonie, który wg mnie mógł na to wskazywać.  Niedługo będę zamawiał Bambino na prezent. Wahałem się pomiędzy nim a Redentore od Veneziane. I wybrałbym Redentore (wiem, jest nieco droższy) ale no właśnie - GRUBOŚĆ.

 

A orientuje się ktoś, czy jak się kupuje 2 zegarki z zagranicy to cło/vat płaci się za oba? Głupie pytanie i pewnie offtop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

@Boniek Ale ja nie wytykam błędów, gdzieżbym śmiał! :) Po prostu myślałem, że celowo wcisnąłeś ten szift, gdyż reszta wypowiedzi była utrzymana w tonie, który wg mnie mógł na to wskazywać.  Niedługo będę zamawiał Bambino na prezent. Wahałem się pomiędzy nim a Redentore od Veneziane. I wybrałbym Redentore (wiem, jest nieco droższy) ale no właśnie - GRUBOŚĆ.

 

A orientuje się ktoś, czy jak się kupuje 2 zegarki z zagranicy to cło/vat płaci się za oba? Głupie pytanie i pewnie offtop.

Skoro piszesz o Redentore, które jest "nieco droższe" to czy znaczy to, że znalazłeś je jeszcze w wersji na Miyocie? Ja chciałem go Koledze zaproponować - mam wielką słabość do tego zegarka, ale jakoś nie mogłem znaleźć aktualnie wersji na Miyocie, a "swiss made" to jednak zauważalnie wyższe koszty  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Parę dni temu kolega, który je sprzedaje na forum w którymś z tematów o wyborze zegarka proponował za 999 zł właśnie wersję na Miyocie. 

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/163125-zegarek-do-800-900-z%C5%82/

No to ja na miejscu Kolegi @Boniek88 uderzyłbym w tej sprawie do Kolegi @Lincoln Six Echo, bo może coś na Miyocie jeszcze się uchowało  ;) A samo Redentore jest miodzio, bo i nakładane indeksy, wypukłe i fajnie pocięte szafirowe szkiełko, sprawdzony i niezawodny mechanizm, a do tego fenomenalny pasek  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, mi się ten zegarek podobał i to bardzo, sam go tam polecałem. Ale widziałem na youtubie:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.