Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Solarin

Stylowy zegarek do ślubu około 800zł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

IMO zegarki wytypowane przez Ciebie jako "faworyty" nie za bardzo nadają się do garnituru. To powinien być zegarek prosty, cechujący się minimalizmem, a tych warunków te Twoje nie spełniają. Uważam też, że 42 mm średnicy to trochę za dużo, jak na typowego garniturowca. Mając na uwadze nadgarstek nie wyobrażam sobie, żeby był to zegarek większy niż 38-39 mm średnicy. Jak dla mnie bardzo dobrym pomysłem, mimo nieco większej grubości niż typowy garniturowiec, będzie Orient Star Classic, jednak trzeba by nieco dołożyć  :)

 

Ewentulanie, skoro w grę wchodzą także zegarki kwarcowe:

 

https://www.demus-zegarki.pl/product-pol-47591-Zegarek-Meski-Davosa-Pianos-II-Quartz-162-485-15.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping


https://zegarkicentrum.pl/pl/p/Tissot-CLASSIC-DREAM-T0334101605301/29284

 

https://zegarkicentrum.pl/pl/p/Tissot-EVERYTIME-T1094101603300/59660

 

https://zegarkicentrum.pl/pl/p/Tissot-EVERYTIME-T1094101603301/59664

 

Jeśli ma to być zegarek mechaniczny, to w tym budżecie raczej coś z SEIKO/ORIENTA/CITIZENA  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mi też chodziło TO Bambino po głowie, IMO najfajniejsze Bambino w ogóle, ale w tym wypadku bez przymiarki faktycznie ani rusz... Katalogowo 40,5 mm średnicy, ale lunetka dość wąska, więc optycznie jest nieco większy niż by to wynikało z suchych danych. Ale zegarek SUPER  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, "bauhasowy" styl tego Bambino do garniaka sprawdzi się świetnie, choć ja akurat najbardziej lubię ten model: :)

 

post-100313-0-27341500-1528362965_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Moim zdaniem, "bauhasowy" styl tego Bambino do garniaka sprawdzi się świetnie, choć ja akurat najbardziej lubię ten model: :)

Fajny pod względem kolorystyki, choć dla mnie troszkę za bardzo ...dziadkowy  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pod względem kolorystyki, choć dla mnie troszkę za bardzo ...dziadkowy  ;)

Eee, może i dziadkowy, ale klimat jest, potrzymam go jeszcze z 25 lat i wtedy będzie pasował wręcz idealnie! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te orienty nawet mi się podobają. Tylko gdzie ja je znajdę do przymiarki, w salonach terpiłowskiego je mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

To dość popularne zegarki. Popytaj na forum, może w Twojej okolicy trafi się jakiś posiadacz Orienta, który Ci go udostępni do przymiarki... Orienta można też zobaczyć w sklepach stacjonarnych, a i zegarmistrzowie dość często mają je w swojej ofercie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bambino powinno załatwić tematu.

Mnogość wersji oraz możliwość przymierzenia w sklepach stacjonarnych powinno ułatwić decyzje.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że jak zawsze wygrywa Bambino :) Do formalnego stroju wieczorowego polecam jakiś zegarek z jasną tarczą. Bambino ma sporo modeli, które pasują na tak szczególną okazję jak zaślubiny. Generalnie istnieje zasada - im bardziej tarcza prosta i minimalistyczna, tym bardziej formalny zegarek. A ślub to wydaje mi się okazja najbardziej formalna w życiu wielu z nas.


Kiedyś też poruszałem ten temat - ważne, żeby sprawdzić, czy zegarek bez problemu chowa się pod mankietem koszuli. Dobrze zatem w koszuli właśnie go mierzyć. Jeśli okaże się "za gruby" mankiet nie będzie go obejmował, ale nieładnie się na nim łamał. Np. w tańcu, kiedy mankiet podczas podnoszenia rąk w górę może odsłonić zegarek, ważne jest żeby opadając z powrotem go zakrył, a nie zatrzymał się na jego krawędzi. W przeciwnym rękaw będzie się łamał i wyglądać to będzie nieestetycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę trochę zwiększyć budżet tak do 1200 zł. Co powiecie na Redentore na modyfikowanym mechanizmie Miiyota 821a. Biała tarcza brązowy skórzany pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a co dla Panny Młodej ? :wub:

Tylko bukiet ? :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Mogę trochę zwiększyć budżet tak do 1200 zł. Co powiecie na Redentore na modyfikowanym mechanizmie Miiyota 821a. Biała tarcza brązowy skórzany pasek?

Miałem Redentore na Myiocie i IMO to super wybór! W tej sprawie porozmawiaj z Kolegą @Lincoln Six Echo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę trochę zwiększyć budżet tak do 1200 zł. Co powiecie na Redentore na modyfikowanym mechanizmie Miiyota 821a. Biała tarcza brązowy skórzany pasek?

Zegarek może okazać się za gruby pod mankiet, a pasek musiałbyś wymienić, bo ten oryginalny, choć piękny, to na formalne okazje się nie nadaje.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Co do paska to zgoda, bo ori faktycznie na bardziej formalne okazje raczej się nie nadaje :-) Sam zegarek, mimo swojej grubości, pod mankiet spokojnie powinien się zmieścić :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesele będzie tematyczne Wyspy Kanaryjskie i klimaty tropikalne to może pasek jednak by do tego pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A zamiast garnituru zakładasz bermudy i luźną koszulę w kratę? Najwyżej pasek sobie zmienisz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do paska to zgoda, bo ori faktycznie na bardziej formalne okazje raczej się nie nadaje :-) Sam zegarek, mimo swojej grubości, pod mankiet spokojnie powinien się zmieścić :-)

Zmieścić się zmieści - to na pewno - ale że jak na garniturowy formalny standard jest trochę gruby, chyba się zgodzisz ?

 

Wesele będzie tematyczne Wyspy Kanaryjskie i klimaty tropikalne to może pasek jednak by do tego pasował?

Nie mnie oceniać, ale o jprdl !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A jaki jest standard jeśli chodzi o grubość zegarków garniturowych/formalnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest standard jeśli chodzi o grubość zegarków garniturowych/formalnych?

Jak Łucz de Luxe :)

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest standard jeśli chodzi o grubość zegarków garniturowych/formalnych?

Standard jest taki, że im mniej tym lepiej

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

No cóż, takiego standardu Redentore nie trzyma ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieścić się zmieści - to na pewno - ale że jak na garniturowy formalny standard jest trochę gruby, chyba się zgodzisz ?

 

Nie mnie oceniać, ale o jprdl !

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co ci się w tym nie podoba he? :P Na dzień dzisiejszy liść monstery masz gdzie tylko się nie obrócisz. Źle to wygląda?

Tropical-Wedding-Inspiration-Hannah-McCl

 

stylish-tropical-wedding-inspiration-in-

 

stylish-tropical-wedding-inspiration-in-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to wygląda?

Intrygująco post-97650-1528548523,4912_thumb.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Przez Feymozim
      Ostatnio miałem przyjemność naprawiania Junghansa z lat 60 z systemem nastawczym chybotki. 
      Zegarek był w ciężkim w stanie ale pomimo tego że w ogóle nie chodził udała się reanimacja.






    • Przez Kacperek_77u
      Przeglądając forum zawsze brakowało mi tego tematu gdzie można by było pokazać aktualną wschodnią sytuacje z zegarkami lub pogadać o późnych rusach
       
      Jako pierwszy post odrazu zadam pytanko-co myślicie o tym?
      https://www.facebook.com/100064452019478/posts/pfbid0bdxJCFyPFup3ZVNeUDKFeFW1fi3KRnuatkL7mwytZbRBph2wfrwLBjMEzKUFNksdl/?sfnsn=mo
       
    • Przez R_Kruk
      Witam,
      Chciałbym opisać moją przygodę z jednym orientem.
       
      Jakiś czas temu znalazłem po dziadku zegarek. Był sprawny i zadbany oprócz bardzo porysowanego szkła i niewielkich rys na kopercie. Postanowiłem go odnowić aby mieć fajną pamiątke po dziadku.
       
       

      Orient przed polerką.
       
      Po doszkoleniu się na forum i zakupienia potrzebnych materiałów zabrałem się do pracy. Zaczełem papierem ściernym o gradacji 400 bo rysy były na tyle glebokie a szklo twarde ze wyższą gradacja robiłbym to 3 dni. Ścierałem okrągłymi ruchami na mokro aż wszystkie rysy znikły a powierzchnia zrobiła się matowa. Zajęło mi to 2 godziny. Następnie przeszedłem do papieru o gradacji 2000 i 2500 żeby wyrównać powierzchnię i przygotować do polerowania. Gdy powierzchnia zrobiła się gładka przygotowałem krążek filcowy i pastę automax (próbowałem też innymi m.in. Tempo ale ta dziala najlepiej). Polerowałem 3 godziny też okrągłymi ruchami dokładając pastę co 10 minut. Szkiełko jest jak nowe. Po tym przeszedłem do polerowania koperty i bransolety do tego użyłem tej samej pasty i ścierki z mikrofibry. Po chwili polerowania już można było się przejrzeć. Zegarek wygląda świetnie 😀
       

       
      Orient po skończonej pracy😁
    • Przez peterc89
      Witam Wszystkich Forumowiczów
      Zdecydowałem się z racji zbliżającego się własnego ślubu na kupno nowego zegarka na tą uroczystość. Budżet w ok. 1k. Przeglądając zegarki czy to w sklepach czy w internecie najbardziej podpasywały mi modele firmy Zeppelin. Liczę na pomoc w znalezieniu odpowiedniego zegarka z tej firmy lub podobnego. Z góry dzięki !
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.