Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
baqq

SEIKO SKX013 - złoty środek czy jednak odrobine za mały?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Nigdy nie byłem fanem diverów, ale myśle, ze w końcu przyszedł czas, aby spróbować się przekonać. Czym lepiej zacząć jak nie SKXem.

 

Mam niewielki nadgarstek, bo 16,5cm i rozważam zakup wariantu 013, widziałem wiele filmów i wiele zdjęć, jednak chciałbym zrobić przymiarkę na swój nadgarstek, stad moje pytanie:

 

Ma ktoś z forumowiczów z okolic Krakowa seiko skx013 i byłby tak miły udostępnić na przymiarkę? Bo znaleźć skxa w sklepie rączej na pewno nie znajdę.

 

Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo 16,5 cm w nadgarstku i preferuję zegarki w okolicach 37-40 mm, ale uważam, że akurat 013 byłby zbyt mały.  Moim zdaniem możesz atakować 007, ale „wybór należy do Ciebie”. :)

 

 

42099250742_52194ce88a_b.jpg

 

 

Może raczej wejdź tu: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/3472-klub-mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-zegark%C3%B3w-seiko/ i spróbuj upolować w Krakowie kogoś z 007? Na pewno będzie łatwiej. :)

 

Przy okazji, brałeś może pod uwagę Orienta Ray? „Nurkowanie” zacząłem właśnie od niego (chociaż SKX też kusił i – jak widać – w końcu skusił) i moim zdaniem ładniej leży na nadgarstku bo SKX ma dość specyficzny profil.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dostęp do 007, chciałem jednak sprawdzić jak będzie wyglądał mniejszy brat ;)

Nosze zegarki w okolicach 41mm czasem i jak założę później SNKM41 ze średnica 37mm to jakoś po prostu lepiej się czuje :)

 

Glownie się boje, ze w 013 będzie za bardzo „naciapane”... no nic, pójdę za rada i może tam zapytam o 013, dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, takie buty. Sam w sumie nie macałem 013, ale podejrzewam, że masz rację i „będzie za bardzo naciapciane”. Raczej nie widzi mi się ten zegarek pomniejszony o aż pół centymetra. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może citizen ny0040?

 

Podobno troszke mniejsze wrażenie sprawia niż skx 007 i nosi sie jak mniejszy. Zobacz porównanie, jakie TGV robił na youtube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem jednak jakoś do końca mnie nie przekonuje. Ładny, ale czegoś mu brakuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ktoś wie na jakie zniżki można liczyć na skx103 np na Cw? W tym momencie na gumie to koszt 250euro plus pewnie podatki przy odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły jakiekolwiek kody dają chyba coś w stylu 5%. Nie ma na co czekać specjalnie.

 

250 EUR? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śledzę cen, a widzę, że ostro poszły w górę. Swojego 007 kupowałem za połowę obecnej ceny jakieś 2 lata temu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.Hej.Odświeżę trochę temat,być może coś się zmieniło.

Mam nadgarstek 16cm ... Zastanawiam się nad SKX013 ale niestety nie mam gdzie przymierzyć u siebie w okolicy ???? W domu mam tam jakiś zegarek tarcza 40mm i leży idealnie,przez co zastanawiam się nad SKX007 bo ma większą tarczę o 2 mm.Tylko teraz pytanie czy jest to "tylko" 2mm czy "aż" 2mm ... Być może przy dużych nadgarstkach 2mm nie robi różnicy,a przy 16cm jednak może to być już widoczne ...

 

Bardzo bym prosił o poradę :) A może znalazło by się coś ciekawego z tarczą ~40mm w kwocie do 2.500 zł maks.Oczywiście im mniej tym lepiej :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, POL||AK napisał:

Hej.Hej.Odświeżę trochę temat,być może coś się zmieniło.

Mam nadgarstek 16cm ... Zastanawiam się nad SKX013 ale niestety nie mam gdzie przymierzyć u siebie w okolicy ???? W domu mam tam jakiś zegarek tarcza 40mm i leży idealnie,przez co zastanawiam się nad SKX007 bo ma większą tarczę o 2 mm.Tylko teraz pytanie czy jest to "tylko" 2mm czy "aż" 2mm ... Być może przy dużych nadgarstkach 2mm nie robi różnicy,a przy 16cm jednak może to być już widoczne ...

 

Bardzo bym prosił o poradę :) A może znalazło by się coś ciekawego z tarczą ~40mm w kwocie do 2.500 zł maks.Oczywiście im mniej tym lepiej :)

 

Pozdrawiam.

 

Na 16 cm tylko 13. Będzie idealnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się. Sam mam niecałe 16,5 cm w nadgarstku i akurat 007 leży bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Vonziej napisał:

 

Na 16 cm tylko 13. Będzie idealnie!

Chyba tak zrobię i kupię 013,tak się rozglądam i w sumie nie ma nic ciękawego do 40mm ???? do 43 już jest w czym wybierać,ale na chwile obecną to za dużo ...

14 minut temu, brz napisał:

Nie zgodzę się. Sam mam niecałe 16,5 cm w nadgarstku i akurat 007 leży bardzo dobrze.

Miał byś jakieś foto ? Był bym bardzo wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to sobie zmierz szerokość nadgarstka, bo może się okazać że nie jest tak źle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, POL||AK napisał:

Chyba tak zrobię i kupię 013,tak się rozglądam i w sumie nie ma nic ciękawego do 40mm ???? do 43 już jest w czym wybierać,ale na chwile obecną to za dużo ...

Miał byś jakieś foto ? Był bym bardzo wdzięczny :)

 

A lubisz duże zegarki? Jak tak to 007, jak nie i wolisz dopasowane ładnie rozmiarowo to 013

 

Godzinę temu, brz napisał:

Nie zgodzę się. Sam mam niecałe 16,5 cm w nadgarstku i akurat 007 leży bardzo dobrze.

 

Więc lubisz większe zegarki. Nic tutaj nie stoi na przeszkodzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jaką masz średnice nadgarstka(możesz zmierzyć suwmiarką) Ja mam 17.5 ale 6cm średnicy i skx 009 ma jeszcze dużo luzu. Ważniejszy jest rozmiar L2L.35c9129376116c79b3099e61b0e72d60.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma podobny nadgarstek i bardzo sobie ceni 013 - przymierzał też mojego 007  i stwierdził, że dla niego jest zdecydowanie za duży.

Wszystko zależy jednak od budowy nadgarstka, oraz osobistych preferencji, 007 bardzo dobrze leży na ręce i ma krótkie uszy, dlatego jest taki uniwersalny.

Jedna rzecz, którą musisz wziąć pod uwagę - grubość zegarka.  013 ma mniejszą średnicę, ale wysokość już taką samą co jego większy brat. 

Jak dla mnie staje się przez to nieco beczułkowaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, siwus90 napisał:

Najpierw to sobie zmierz szerokość nadgarstka, bo może się okazać że nie jest tak źle. 

Jakieś 5/5.2 cm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja mam 57mm (bo trochę mi się przytyło ????) i tu 44mm citek, no i raczej pasuje, a też się bałem. Jak zamierzasz kupić przez internety w Polsce to masz 14 dni zwrotu, kup to, co Ci się podoba, najwyżej zwrócisz albo wymienisz.

citek.jpg.fe6950207273dc49532a12355d1d4361.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery. Nie mierz zegarka ani nadgarstka  liczbami. Ja mam szerokość zegarka około 57 mm i mam zegarki o średnicy od 48 mm do 38 mm. I każdy zegarek dobrze leży na ręku. Wszystko zależy od dobrania paska, bransolety. Według mnie pasek nie może być za sztywny, bo zegarek wtedy nie ułoży się odpowiednio na ręku. Ale to moje zdanie. Najbardziej lubiłem swojego czasu 40 mm casio, ale teraz ulubiony jest Wostok 41mm 46 z koronką. Przymierz, popatrz i dopiero decyduj o zakupie. A tym bardziej nie pytaj innych o to jaki rozmiar. Dla jednego duży zegarek na małym nadgarstku jest super a dla innego kicz. Jeżeli nie masz jeszcze zegarka kup sobie jakieś tanie casio, na przykład 40mm srednicy i ponoś. Wtedy będziesz wiedział czy chcesz mniejszy czy większy. Najfajniejszym moim kontrastem jest mały mtd1053 vs mdv-106. Jeden mały drugi duży a obydwa mi się dobrze nosi :) Na szczęście jak już ktoś wspomniał możesz kupić zegarek i masz 14 dni na dokładne przymierzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.06.2020 o 20:52, POL||AK napisał:

Miał byś jakieś foto ? Był bym bardzo wdzięczny :)

 

Masz jedno w drugim poście, ale dorzucam jeszcze inne kąty, żeby było sprawiedliwie. :)

 

48651344531_e7590454f8_b.jpg

 

29822651268_ec4b1514d7_b.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.