Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

slepak

Certina - pierwszy "poważny" zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Ma do szanownego grona pytania na temat zegarków firmy CERTINA.

Im więcej czytam tym mniej wiem - ale to jak z wszystkim.

Do meritum:

Posiadam już w swojej kolekcji 6 zegarków - wszystkie firmy CASIO - dwa modele serii EDIFICE oraz 4 G-SHOCK.

Nadszedł czas na jakiś poważniejszy zakup. Nie wiem dla czego ale moją największą uwagę przykuły CERTINY serii DS - być może bo kiedyś widziałem edycję Kubicy.

Planuję zakup zegarka w kwocie do ok 3200 PLN.

Moje typy an dzień dzisiejszy:

1: DS Podium Big Chrono Precidrive Titanium, numer katalogowy producenta to C001.647.44.087.00 - jest wg mnie przepiękny i w takim stylu właśnie szukam zegarka

2: Certina, C027.417.11.057.01, DS Sport Chrono Precidrive

3: Certina, C032.407.11.051.10, Męski, DS ACTION POWERMATIC 80 DIVER’S WATCH SEA TURTLE CONSERVANCY SPECIAL EDITION - ten też śliczny - czytałęm już o nim na forum ;)

4: Certina, C001.639.22.207.02, DS PODIUM BIG SIZE CHRONO GMT

5: Certina, C001.647.22.057.00, DS Podium Big Chrono PRECIDRIVE

 

Tak mniej więcej wyglądają moje typy - chciałbym, abyście przede wszystkim wiedzieli jakiego stylu szukam.

I teraz parę pytań:

Czy tytan się mocno rysuje? różne czytałem opinie, tzn wiem że wszystko się rysuje ale chodzi mi o normalne użytkowanie - czy bardziej niż stal.

Czy ta tytanowa jest warta swej ceny - mogę ją mieć za ok 2800 nówkę ze sklepu PL.

Nie wiem dla czego uczepiłem się marki CERTINA ale jakoś ona mi się najbardziej podoba.

Chciałbym też żeby zegarek w kopercie miał te minimum 43 a najlepiej więcej mm ( nie szukam odpustowego złotego z kopertą większą niż nadgarstek.

Zegarek musi być też wodoszczelny - wątpię żebym z nim pływał - do tego mam G-SHOCKI ale przynajmniej mycie rąk bez stresu ;)

Nie będzie to zegarek na co dzień bo do tego mam inne - po prostu chcę zacząć spełniać marzenia i mieć parę jakiś lepszych zegarków.

Wracając jeszcze do wyboru - kiedyś była edycja WRC rajd Polski ale niestety na pasku z tworzywa - nie wiem czemu ale mnie to jakoś w takich zegarkach odpycha.

Bardzo Was proszę o doradzenie czy powyższe zegarki to dobry wybór na start zabawy z lepszymi zegarkami?

Może jakaś alternatywa dla CERTINY w podobnym stylu i podobnych założeniach cenowych?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli masz do wydania taką kwotę, to IMO warto pomyśleć o czymś innym. Spójrz np. na Alpiny - model Startimer Pilot, którego na naszym bazarku sprzedaje Kolega _Kwiatek_ :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina na początek jak najbardziej Ok ale ja był odpuścił te z mechanizmem powermatic , weź tez coś pod uwagę od eposa i Alpiny jak radzi fidelio ta sama półka jesli chodzi o jakość. Generalnie nie błądzisz i idziesz w dobrym kierunku jak na początek :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sam kiedyś miałem tego Startimera, który jest teraz na bazarku. Świetnie wykonany zegarek! Dla mnie jedynym minusem była wielkość, bo to jednak 44 mm średnicy. Ale sam zegar miodzio, a za takie pieniądze to grzech nie brać :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem przed chwilą na te zegarki - wyglądem do mnie nie przemawiają. Owszem ładne - ale za proste.. jakkolwiek by to nie zabrzmiało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź za głosem serca. Ale najpierw przymierz wybrańca na ręku. Bardzo często odczucia "na żywo" odbiegają od wrażeń wirtualnych :wub:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź za głosem serca. Ale najpierw przymierz wybrańca na ręku. Bardzo często odczucia "na żywo" odbiegają od wrażeń wirtualnych :wub:

Potwierdzam. Żółwie nie podobały mi się, ale jak przymierzyłem to od razu pokochałem  :wub:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie. Najpierw trzeba przymierzyc. Mialem na lapie ta wersje wrc rally poland... tylko ten pasek...

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... tylko ten pasek... /quote] Generalnie jest zasada, że kupuje się zegarek na bransolecie. A potem sobie można dopasować pasków ile dusza zapragnie.

Jeżeli gumowy pasek nie ma jakiegoś dedykowanego sposobu mocowania do koperty, paski będzie mógł zmieniać jak rękawiczki ku swemu zadowoleniu :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina na początek jak najbardziej Ok ale ja był odpuścił te z mechanizmem powermatic , weź tez coś pod uwagę od eposa i Alpiny jak radzi fidelio ta sama półka jesli chodzi o jakość. Generalnie nie błądzisz i idziesz w dobrym kierunku jak na początek :))

Dlaczego odpuściłbyś Powermatica 80? Poważnie pytam bo mam go w Tissocie i złego słowa nie byłbym w stanie z własnych obserwacji powiedzieć a szykuję się właśnie do kolejnego zegarka i myślę min o Certinie DS-1 na Powermatiku. Jeśli więc ktoś zna jakiś powód dla którego nie miałbym posiąść tej cytrynki niech wyjawi go teraz lub zamilknie na wieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego odpuściłbyś Powermatica 80? Poważnie pytam bo mam go w Tissocie i złego słowa nie byłbym w stanie z własnych obserwacji powiedzieć a szykuję się właśnie do kolejnego zegarka i myślę min o Certinie DS-1 na Powermatiku. Jeśli więc ktoś zna jakiś powód dla którego nie miałbym posiąść tej cytrynki niech wyjawi go teraz lub zamilknie na wieki :)

Bylo już trochę tego poszukaj na forum ,i nawet nie chodzi o plastiki w środku ,ale jest to tańszy substytut ety którego się nie naprawia bo się nie opłaca a wyśmiania na nowy koszt jakieś 900 zl, ale nie znaczy ze się będzie psuł :))

Ja nie chciałbym kupować zegarka z takim mechanizmem z przyczyn jak powyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej Powermatików boją się Ci, którzy go nie mają. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że było na forum, śledzę to zagadnienie bo jestem nim żywotnie zainteresowany że się tak wyrażę. Negatywów nie widziałem a przeciwnie - czytałem że jest dokładny i jak najbardziej naprawialny. Ale może widziałem to co chciałem widzieć, nie upieram się. Nie wiedziałem że to jest tańsza wersja ety. Ja swój sobie chwalę w każdym razie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za mną chodzi zielona w kwarcu...ale wiem, że nie nosiłbym jej zbyt często więc się bronię jak moge 

 

4e0a76961834d7abe5634153641d5920.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.