Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaceniunio

Damski automat do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Szukam zegarka dla żony. Chciałbym, żeby miał następujące cechy ( od najważniejszej do najmniej ważnej):

- automat

- open heart / skeleton

- możliwie duże WR, najlepiej 100

- datownik

- wskaźnik rezerwy chodu

 

Wiem, że dwa ostatnie są praktycznie niemożliwe w damskich zegarkach ( w połączeniu z poprzednimi cechami), ale może ktoś jednak taki zegarek będzie znał.

Najbardziej w oko wpadły mi, w kolejności:

Oris Artelier lady skeleton 01 560 7687 4351-07 5 14 70FC

Potem

Hamilton jazzmaster open heart, albo viewmatic

I na końcu

Roamer, ale jego w sumie można pominąć- taki awaryjny w razie jakby nic innego nie było.

 

Pytanie do Państwa mam następujące: czy znajdą Państwo jakieś model zegarka odpowiadający mojemu opisowi? Może jakieś inne marki jak Longines/Epos są lepiej wykonane od Orisa?

Pytanie drugie- czy mechanizm umieszczony w Orisie jest dobry? Da się w przyszłości ,,doszczelnić" zegarek?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi/podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

epos ma model 4390 z ETĄ 2892 A2 dedykowany paniom o średnicy 34 mm:

4390sk_3_small-351x600.jpg

jednak sprawdza się też jego wersja męska 3390 o średnicy 41 mm:

Gosia Rdest:

33207173_1703866753030899_74875800566513

 

 

W EPOSie również open heart:

 

Model 4314:

post-774-0-27795900-1528795222_thumb.jpg


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odwiedź. Bardzo ładny model, tylko nie wiem nic o mechanizmie. Czy dobry, bezawaryjny, czy nie.

 

A istnieją damskie skeletony/ open hearty z WR 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETA 2892 to praktycznie najlepszy werk jaki można za te pieniądze dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał znaleźć sklep, żeby mu się fizycznie przyjżeć i poszukać gdzie na necie jest najniższa marża.

Ogólnie rzecz biorąc jak ma się jakość wykonania zegarków Epos do zegarków Oris?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę musiał znaleźć sklep, żeby mu się fizycznie przyjżeć i poszukać gdzie na necie jest najniższa marża.

Ogólnie rzecz biorąc jak ma się jakość wykonania zegarków Epos do zegarków Oris?

Moim skromnym zdaniem podobny poziom przy czym ceny Eposa bardziej atrakcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na ofertę rado. Mają ciekawego opena z zeszłego roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rado to porządna marka. Zapytaj na zgora.pl mają dobre ceny na rado. Na żywo ten model wyglada dużo lepiej. Mija żona była o krok od zakupu centrix,ale parlit na taga.

Osobiście wolałbym rado niż eposa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się podpuścić małżonkę i że wszystkich pokazanych przeze mnie zegarków ( oris, epos, rado, hamilton, Tissot, roamer, orient) najbardziej podobał się jej Hamilton model jak w linku

https://shop.hamiltonwatch.com/hamilton-collection/jazzmaster/jazzmaster-viewmatic-open-heart-lady-h32115191.html

Jednakże mam obawy co do zegarka.

1 Wiem że to jest technologia szwajcarska, ale firma jednak jest amerykańska, więc zapewne robi mechanizmy po swojemu- czy dobrze?

2 mechanizm Hamilton h-10 - kompletnie nie wiem co to, czy jest dobry i gdzie go można u nas serwisować.

3 rezerwa chodu - 80h - czy to jest ten sam system Powermatic co mają certiny? Nie słyszałem o nim za dobrych opinii.

4 gdzie to można w Polsce kupić/obejrzeć?

 

Ponadto, w związku z powyższym, stwierdzam, że w mniemaniu małżonki open heart jest bardziej damski niż skeleton, więc wcześniejsze, piękne modele np eposa, sobie daruję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.