Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Puszek

W poszukiwaniu mojego zegarkowego Ja ...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów,

 

Od dłuższego czasu rozglądam się za zegarkiem, który będzie "właśnie taki", jednak zaznaczam, że nie jestem biegły w zegarkowych tematach, jak i dobrze zorientowany w temacie jakość / odpowiedniość.  

 

Kilka lat temu rozmowa z zegarmistrzem w sędziwym już wieku wprowadziła mnie w meandry filozofii Upływającego Czasu, jak i zaznajomiła z terminami takimi jak: "dusza zegarka" itp. Ziarno we mnie kiełkowało, aż w końcu zdecydowałem się pierwsze kroki w tym temacie poczynić. 

 

Tak więc stoję przed Wami i proszę o poradę. Jaki pierwszy poważny zegarek byście byli łaskawi doradzić / wskazać, dla nowicjusza, który przeszukując internet odkrył, że nie może oderwać wzroku od zegarków z otwartym / półotwartym mechanizmem? 

 

Przechodząc do meritum:

- Poszukuję zegarka z przedziału cenowego do 1200 zł chociaż delikatny margines też uwzględniam,

- Chciałbym, aby był mechaniczny - nakręcany, nie na ruch ręką ( nie znam fachowego terminu ) i zdaję sobie sprawę, że w tym przedziale cenowym może być to nie lada wyzwanie,

- Mój obwód nadgarstka to ~20 cm., więc nie chciał bym, aby zegarek był ogromny - preferowałbym subtelny / średni,

- Chciałbym, żeby ten zegarek trochę mi posłużył - będzie miał wartość sentymentalną, jako pierwszy.

- Chciałbym, aby miał widoczne serce i/ lub część mechanizmu - na tym punkcie bardzo mi zależy,

- Wszelkiego rodzaju datowniki / stopery nie są koniecznością, a nawet ucieszę się, gdy ich nie będzie.

 

Jak do tej pory moim faworytem wyłowionym w trakcie poszukiwań był:

https://www.otozegarki.pl/zegarki/fossil/fossil-me1163-townsman-zegarek-meski?ceneo_spo=true

 

Jeżeli jednak nie są to wymagania na tę półkę cenową, lub w ogólności ciężkie do spełnienia śmiało to napiszcie - wolę poczekać jeszcze trochę i oszczędzać , szukać, niż żałować.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o faworycie. Na początek szukaj coś z seiko lub citizen.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszesz 20 cm obwód nadgarstka to z całym szacunkiem, ale np. subtelne 38-39cm średnicy zegarka będzie nieco damsko/dziecinnie wyglądało...Proponuję ponowny pomiar i jak faktycznie taką masz męską grabę to rozmiar zegarka 42-43 mm będzie subtelny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @fidelio słusznie wyżej prawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w jednym z pierwszych punktow wykluczal automaty - chcial nakrecany zegarek mechaniczny, wiec wasze promozycje chyba odpadaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy średnicy nadgarstka 20cm to śmiało możesz atakować rozmiar 44mm.

 

Zobacz tego Hamiltona Khaki Field Mechanical Officer

https://www.jomashop.com/hamilton-watch-h69619533.html

 

Zegarek tak jak chciałeś jest na ręcznym naciągu (to Unitas więc pięknie cyka) i ma widoczny mechanizm, co prawda od stron dekla, ale zawsze.

Niestety jest droższy niż Twój zakładany budżet (ze wszystkimi opłatami to wyjdzie ze 2000 zł), ale to bardzo fajny zegarek sam nawet się na niego zasadzałem, jednak dla mnie rozmiar 44mm jest poza zasięgiem.

Rozważ propozycję, moim zdaniem warto poczekać i dozbierać kaski na niego jak zależy Ci na manualnym naciągu z "Open Heart"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zależy Ci na manualnym naciągu z "Open Heart"

Należy pamiętać, że piękno zasadza się na prostocie. Ten oczekiwany "open heart" IMHO stanowi dodatek do eleganckiego zegarka jak róża do kożucha. To coś jak onegdaj melodyjki w zegarki. Thorsten dobrze zauważył, że powinno wystarczyć gdy będą przeszklone plecki w zegarku. Wiem z doświadczenia, że te wszystkie udziwnienia w zegarku, podziwiane w początkowym okresie fascynacji stanowią potem tylko niepotrzebne dodatki, zaburzające porządek rzeczy.

Ale jeżeli lubisz, to w końcu Twoje pieniądze :rolleyes:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli szukasz zegarka mechanicznego i niezbyt dużego a faworytem jest kwarc w rozmiarze 44mm - chyba musisz się zastanowić jeszcze raz, czego potrzebujesz.


 


Dodatkowo Fossil jako pierwszy i sentymentalny ? Kup Orienta Bambino v4 (automat z możliwością nakręcania) - moim zdaniem nadaje się na pierwszy zegarek a jak kupisz w odpowiednim miejscu to na kolejny zegarek zostanie większa część budżetu. (ten Fossil to za kilka lat będzie powodem do wstydu raczej niż nostalgii)


 


Zobacz także zegarki Orient star open heart - automat (wiem wykluczyłeś) ale z ok 120-170 Euro masz spory wybór całkiem ciekawych zegarków na początek. Albo dalej Orient Sun and Moon i tu już trafisz w podobnej cenie z szafirowym szkłem.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega w jednym z pierwszych punktow wykluczal automaty - chcial nakrecany zegarek mechaniczny, wiec wasze promozycje chyba odpadaja

 

 

 

Czyli szukasz zegarka mechanicznego i niezbyt dużego a faworytem jest kwarc w rozmiarze 44mm - chyba musisz się zastanowić jeszcze raz, czego potrzebujesz.

 

Dodatkowo Fossil jako pierwszy i sentymentalny ? Kup Orienta Bambino v4 (automat z możliwością nakręcania) - moim zdaniem nadaje się na pierwszy zegarek a jak kupisz w odpowiednim miejscu to na kolejny zegarek zostanie większa część budżetu. (ten Fossil to za kilka lat będzie powodem do wstydu raczej niż nostalgii)

 

Zobacz także zegarki Orient star open heart - automat (wiem wykluczyłeś) ale z ok 120-170 Euro masz spory wybór całkiem ciekawych zegarków na początek. Albo dalej Orient Sun and Moon i tu już trafisz w podobnej cenie z szafirowym szkłem.

 

Faworytem był Fossil automat, ale faktycznie kolega pisał, że nie na ruch ręką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że w twoim budżecie nie ma zegarków które spełniłyby twoje wymagania(poza chińczykami).

Zegarki które spełniają wszystkie twoje wymagania poza ceną to np.:

4-1.jpg7519243b_xxl.jpg?v=17750099_xxl.jpg?v=1

3424oh.jpg

7.jpg

 

 

Tak więc masz 3 wyjścia:

1. Zwiększyć budżet
2. Zadolić się chińczykiem typu skeleton na mechanizmie ST36 czyli Asian unitas np:

p1010922.jpg

p1010926.jpg

 

 

3. Zmienić wymagania i zadowolić się open heart  na mechanizmie automatycznym, wtedy faktycznie będziesz mógł wybrać sobie coś z oferty Orienta


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że w twoim budżecie nie ma zegarków które spełniłyby twoje wymagania(poza chińczykami).

Zegarki które spełniają wszystkie twoje wymagania poza ceną to np.:

 

 

 

 

 

Tak więc masz 3 wyjścia:

1. Zwiększyć budżet

2. Zadolić się chińczykiem typu skeleton na mechanizmie ST36 czyli Asian unitas np:

 

 

 

 

3. Zmienić wymagania i zadowolić się open heart  na mechanizmie automatycznym, wtedy faktycznie będziesz mógł wybrać sobie coś z oferty Orienta

Bardzo fajne te Atlantiki. Podobają mi się choć nie lubię modeli "open heart" a i marki w planach nie było. Tylko ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te Atlantiki. Podobają mi się choć nie lubię modeli "open heart" a i marki w planach nie było. Tylko ta cena...

Można je zobaczyć na żywo w Tempusie na Zamenhofa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można je zobaczyć na żywo w Tempusie na Zamenhofa :)

Dzięki. Pamiętasz może ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, ale proszę bardzo:

 

https://zegarmistrzlodz.com.pl/atlantic-lusso-limited-edition-529514151r-p-7153.html

 

Generalnie można u nich negocjować, kupowałem żonie certinę i dostałem niższą niż w necie.

No cóż, cena sporo wyższa niż znalazłem w necie.

Swego czasu na Massdropie był czarny za ok. 2100 zł + ew. Vat.

No taką cenę bym zaakceptował. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

czy zegarek musi być nowy? bo jeżeli nie, to znajdziesz coś ciekawego w tym przedziale cenowym, chociaż rozmiarowo może być problem. ja osobiście mam 20.5cm w 'przegubie' i nie mam problemu z noszeniem zegarków w rozmiarze 34-36mm, imo gro najpieknieszych mechaników powstała w tym rozmiarze, ale co człowiek, to historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zegarek musi być nowy? bo jeżeli nie, to znajdziesz coś ciekawego w tym przedziale cenowym, chociaż rozmiarowo może być problem. ja osobiście mam 20.5cm w 'przegubie' i nie mam problemu z noszeniem zegarków w rozmiarze 34-36mm, imo gro najpieknieszych mechaników powstała w tym rozmiarze, ale co człowiek, to historia.

 

Chciałbym aby był nowy, kwestia symboliki. Ciesze się, że podałeś dużo mniejszy rozmiar niż poprzednicy, popatrzę i na tę pułkę.

I chciałbym jeszcze zapytać, czym różni się zegarek Automatyczny z możliwością ręcznego dokręcenia, od Mechanicznego z automatycznym naciągiem? Czytam i czytam i wydaje mi się, że oprócz możliwości "dokręcenia" to absolutnie to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym aby był nowy, kwestia symboliki. Ciesze się, że podałeś dużo mniejszy rozmiar niż poprzednicy, popatrzę i na tę pułkę.

I chciałbym jeszcze zapytać, czym różni się zegarek Automatyczny z możliwością ręcznego dokręcenia, od Mechanicznego z automatycznym naciągiem? Czytam i czytam i wydaje mi się, że oprócz możliwości "dokręcenia" to absolutnie to samo?

 

Dobrze ci się wydaje, to to samo tylko z możliwością dokręcenia ręcznego.


2gwatchblog.com         facebook: 2gwatchblog.com             instagram: 2gwatchblog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

znaczy to mniej więcej tyle, że możesz się zbyt mało ruszać, by automatycznie dociągnąć rezerwę chodu, do 40H(40 godzin mnie/więcej), więc możesz sobie ręcznie, jak stricte mechanika koronką dokręcić, żeby ci w nieodpowiednim momencie nie stanął. imo bardzo dobra opcja bez rotomatu. chyba że jest/bedzie twój jedyny zegarek, więc martwić si ę tym nie musisz w tym momencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl jeszcze kwestię czy musi być nowy.

Jeżeli nie to otwiera to wiele możliwości

 

jeżeli musi być nowy przejrzyj licytacje

 

lub weź chińczyka np

 

Sea Gull M171S

 

https://www.ebay.com/itm/Original-SeaGull-M172S-Automatic-Analog-Classic-Watch-Retrograde-Month-Date/152414660415?epid=2254328690&hash=item237c9f273f:g:X3EAAOSwI-BWO0NM

jeszcze zostanie Ci na paski i czyszczenie, da się taniej

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.