Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
russell.ryan

ETA 2824 czy Powermatic 80?

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym słowem - nie ma się czego obawiać - kupować - nie martwić się - dzięki Zeno. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I nosić ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z technicznego punktu widzenia, inżynieria modelowania czasu życia produktu zawsze w modzie. Po co komu zegarki, które będą chodzić 20-30 lat skoro można sprawić, że...

Edytowane przez apodyktyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co komu zegarki, które będą chodzić 20-30 lat skoro można sprawić, że...

Nie o to tu chodzi, bo wiadomo, ze są zegarki takie na pokolenia i takie na rok. Rzecz w tym, żeby kupujący/posiadacz mając wybór wiedział za co płaci/co nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

No właśnie! To lepiej by włos był z monokrzemu i wolny a podzespół balansu nie miał przesuwki regulacyjnej i ewentualne odchyłki trzeba było trymować mikroregulowanymi masami na kole czy też lepiej by włos był metalowy ze stopu i była stosowna przesuwka?

Kotwica wykonana stal + żywica + kamień czy plastik? No i jak do tego mają się "plastikowe" panewki np. w sztucznych stawach biodrowych? To jaki mają mieć średni przebieg użytkowy? Ktoś to w ogóle sprawdzał szybkość zużycia czy też tak sobie wpisał do broszury, katalogu?

To ile lat wytrzymają sprzęgiełka naciągu automatycznego ETA2824-2 normalnie użytkowanego zegarka?

 

Jeżeli już ETA2824-2 będzie trwalsza od PM80 to nie jakoś kosmicznie.

Jak producent chciałby to postarzyłby 2824 tak, że nawet by się nikt nie spostrzegł a mechanizmy by się rozlatywały. A już na pewno serwisant nie wykombinowałby różnic w nowych mechanizmach za pomocą lupy x10. Nie musi psuć się ta sama część :) .

 

Aby na pewno celem producenta PM80 była tandetyzacja nowego mechanizmu i tylko z tego powodu postanowił wstawić plastikową kotwicę? A może znów postanowił, rzecz jasna producent, spozycjonować klientów? Wprowadzając piramidę prestiżu nie tylko góra-dół ale również nieco w bok :) ?

Tak wiele pytań i tak mało odpowiedzi...

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy Powermatic 80 ma plastikowe części. Dla przykładu nie ma go w C07.611 stosowanym w zegarkach Rado. Nie ma też wersji "chronograf'. Zakładam, że chodzi Ci o "chronometr"  :)

Czy zegarki MIDO tez z c07.611 są full metal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Wedle mojej wiedzy, to ten sam werk, więc pewnie tak :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie o ile Wam spóźnia sie/spieszy Powermatic 80 i czy w porownaniu z ww ETA wypada lepiej czy gorzej, czy porównywalnie?

I od ilu sekund mozna powiedziec, ze zegarek nie spelnia normy dokladnosci?

Dzieki!

Edytowane przez kawaii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W mojej ocenie to nie jest dobrze postawione pytanie. Eta występuje w kilku wersjach: Standard, Elabore, TOP i COSC. Sam kiedyś się zastanawiałem, jak to jest w przypadku Powermatica? To bez wątpienia zmodyfikowana Eta, najczęściej z obniżoną do 21600 bhp częstotliwością pracy i plastikowymi elementami (nie zawsze, bo dla przykładu w C07.611 ich nie ma). Ale czy i w przypadku tego Powermatica mamy rózne wersje? Jeśli nie, to którą Etę z nim porównywać? U mnie pod tym względem najlepiej wypada Tudor z 2824-2 w wersji TOP (+1s/24h).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mido dla caliber 80 podaje - 4/+6s dla wersji COSC i - 10/+30s dla wersji bez certyfikatu. W moim egzemplarzu bez COSC chyba nigdy nie było większej odchyłki niż 5s na dobę.

 

 

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierze az tak dokladnie odchylek dobowych ale Powermatic 80, ktorego mam to jeden z moich najdokladniejszych zegarkow.

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ETA C07.611 (w Rado):

post-92718-0-20949700-1570200867_thumb.png

 

Ponieważ w określonych pozycjach spieszy, a w określonych spóźnia, odpowiednio go odkładając zawsze pokazuje dobry czas. Wystarczy tylko trochę przypilnować i korekty czasu robię tylko przy zmianie czasu. Mam go 2,5 roku (od nowego) i cały czas działa tak samo, bez zmian.

 

A jak wypada na tle innych? Mocno to zależy jak zdefiniujesz kryteria.

Dla przykładu - mój L888 (czyli zmodyfikowana ETA 289x) robi od +1,0 do +5 s/d. Niby lepiej. Ale zawsze spieszy, więc po dwóch miesiącach jest z 80-90s do przodu i trzeba go korygować.

To który lepszy?

 


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mierze az tak dokladnie odchylek dobowych ale Powermatic 80, ktorego mam to jeden z moich najdokladniejszych zegarkow.

Ja tak samo. Kiedy noszę Orient Stara to po kilku dniach musze delikatnie wyregulować bo troche spieszy. Kiedy natomiast noszę przez kilka dni Tissota z P80 ten problem nie istnieje w ogóle. Odchyłki, o ile jakieś są - są niezauważalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tissot chemin na Powermatic80 z certyfikatem COSC jak na moje potrzeby jest bardzo dokładny. Noszony na zmianę z innymi zegarkami nie robie korekt czasu. Chociaż dla mnie +/- 1 minuta nie robi różnicy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sama odpowiem sobie przynajmniej częściowo po wizycie u zegarmistrza

Precyzja chodu Powermatica może się wahac od -10 do +20 s/24h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. jeśli powermatic ds-80 spóźnia się więcej niż 10 sek, staje się to dość irytujące. Lepiej, gdyby spieszył...

Czy jest to podstawą reklamacji nowego zegarka?

I jesli tak - czy da się to wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się wyregulować ale w Powermaticu jest to trochę trudniejsze, zegarmistrz musi mieć wiedzę i sprzęt (chodzi o zablokowanie koła balansu podczas przesuwania na nim śrubek celem zmiany momentu bezwładności).

 

Jeśli zegarek późni się więcej niż granice podane przez producenta regulacja powinna buc wykonana w ramach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie są odchylki w certinie wg specyfikacji? Masz cocs, czy zwykła wersję?

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zwykła wersja, nie cocs. Ale certina podaje: POWERMATIC 80

 

Innowacyjny kaliber automatyczny Powermatic 80 jest nie tylko bardzo precyzyjny, lecz także oferuje 80-godzinną rezerwę chodu

https://www.certina.com/pl-pl/expertise

-10s/24h to nie jest bardzo precyzyjnie. Poza tym skoro rezerwa jest na ponad 3 dni, dobrze by było nawet przy nienoszonym zegarku mieć dokładny chód, a nie opóźnienie już ponad pół minuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dokladnosc na poziomie -10s / 24h to szczerze mowiac bez dramatu  dla zegarka mechanicznego aczkolwiek z wlasnego doswiadczenia i tego, co czytam w internecie ETA C07.111 (czyli Powermatic 80) jest dosc precyzyjna.

Jesli chcesz miec cos super dokladnego to niestety trzeba siegac po wersje COSC, gdzie odchylki sa gwarantowane standardem (-4s / +6s) ale i placisz za to, albo kupic kwarca (badz nawet UHP / VHP super dokladnego kwarca).

 

Dla spokoju sumienia napisz do wsparcia technicznego Certiny i sie okaze czy wezma na regulacje czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ten "innowacyjny" kaliber to pewnie c07.111 z plastikiem w środku. Bazą jest Eta 2824-2, w porównaniu z którą c07.111 pracuje z niższą częstotliwością, ma mniej kamieni - 23 no i oczywiście wydłużoną rezerwę chodu. A te 10 s, no cóż, mogę tylko zakładać, że jednak mieści się to w normie dla tego werku  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ETĘ 2824-2 spokojnie wyregulujesz u średniej klasy zegarmistrza do +1/+5 sek na dobę bez zbędnego certyfikatu COSC, który miał rację 50 lat temu, gdy zegarki były bardziej niedokładne. P80 niestety już w ten sposób nie wyregulujesz.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-10s/24 to nie jest jakiś zły wynik dla zegarka mechanicznego, owszem bywa lepiej, ale i gorzej w tej kwestii. Ja bym nie kruszył kopii jak wyjdzie ponad minuta spóźnienia na tydzień.

Edytowane przez Thorsten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak odkladasz zegarek na noc? Z reguly sa pewne niewielkie roznice w zaleznosci od tego jak zegarek lezy.

Z reguly tarcza w gore lub w dol na plasko jest ciut szybciej, koronka w gore (w dol ciezko) ciut wolniej.

Mozesz probowac poszukac najlepszej pozycji do odkladania zegarka na noc zeby skompensowac troche to -10 sek.

 

fa75ac7ce944204425c296d9998fc170.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję pokombinować z odkładaniem. Dotychczas odkładany zawsze na płasko tarczą w górę. No i noszony prawie cały dzień. Dziś przy odbiorze innych zagarków zegarmistrz powiedział, że wpływ na precyzję może też mieć temperatura otoczenia i ten sam zegarek może w lecie zacząć przyspieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.