Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  

Recommended Posts

Witam,

co może robić facet który od 3 lat nie musi już pracować? Szuka nowych zajęć i mnie to właśnie dopadło, były od lat zwierzęta, działka, wnuki aż przyszedł czas poszukiwań,  "co by tu jeszcze" więc z pudełka wyjąłem zegarki naręczne Cyma obok Delbana i jeszcze jest Bałtyk.  Cyma po Ojcu, nie chodzi, Delbana z lat 60-tych działa ale chrom schodzi z koperty, Bałtyk uszkodzona koperta nie chciał chodzić lecz wytrwale przez miesiąc czytałem co pisali na ten temat braciszkowie franciszkanie, oczywiście to forum dokładnie było czytane i zgromadziłem około 20 książek z tego tematu łącznie z Biblią Zegarmistrzostwa 12T o tu byłby błąd okazało się, że są dwa tomu numer 9 mam oba. Ktoś powie - po co tobie dziadku wiedzieć jak chodzi zegarek? Słuszne pytanie moja odpowiedź jest prosta - bo w Krakowie nikt nie chciał się zabrać za ponad 80 letnią Cymę. Po dwu miesiącach udało się odszukać zegarmistrza który nie wiem czy nie starszy od niej podjął się naprawy, termin na koniec sierpnia. Oczywiście pisać za wiele tutaj nie zamierzam ale czytać będę dla ciekawostki dodam gromadzę narzędzia zegarmistrzowskie  i zamierzam sam rozebrać jakiś budzik i tu problem nikt w rodzinie nie ma starego poczciwego zegarka mechanicznego do budzenia, po co to dzisiaj są komórki.  Problem rozwiązany zamówiłem chiński budzik mechaniczny duży aby zobaczyć co jest w środku za jedyne 25 zł na "alledrogo".  To właściwie wszystko o mnie, no może dodam mam od 20 lat ciąg na internet własną domenę, serwis o zwierzętach o działkowych pracach, forum o zwierzętach, stronę byłych z 6 PDPD, trochę żołnierskiej historii  z czasów obecnie nielubianych oraz kilka innych działów z ciekawostkami. Jest fragment czym się pochwalę o zegarkach oczywiście moich : www.kazior5.pl/zegary    dla informacji ucinamy wyraz po ukośniku i mamy główny serwis. Podaję na stronie wszystkie adresy w sieci jakie uzyskałem w swoich poszukiwaniach do książek o zegarmistrzostwie które można dla swoich własnych celów ściągnąć w pdf, kto lubi w formie papierowej nie problem każde ksero to wydrukuje z CD lub pendrive.

Pozdrawiam serdecznie

Kazimierz Rutkowski

dla przyjaciół KazioR

 


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By msz38
   Witam serdecznie!
   Nazywam się Michał, zegarkami interesuje się od dawna, ale tylko kwarcowymi i tylko regulowanymi przez bluetooth albo radio. 
   Zawsze interesowałem się zegarkami ekstremalnie dokładnymi i praktycznymi, dlatego odpadały mechaniczne. 
   Taka obsesja  
   Jestem na etapie zakupu nowego zegarka, mam nadzieje że niedługo napiszę jakąś fajną recenzję. 

    
  • By Piotoman
   Witam,
   Pierwszy raz jako zalogowany
   Wcześniej tylko anonimowo czytałem interesujące mnie wątki, teraz się odważyłem i jestem z Wami.
    
   Pozdrawiam
   Piotr
  • By Waldi011065
   Zgodnie z tradycją witam Was serdecznie, przywiała mnie tu pasja do starych zegarów, którą odkryłem stosunkowo niedawno  . Generalnie lubię antyki, starocie bo mają duszę. Teraz będę czytał, pytał i zgłębiał wiedzę o zegarach.
  • By Kat.Wiez.Zaw
   Dzień dobry 

   Mam na imię Katarzyna, od wielu lat, a praktycznie od kiedy tylko sięgnę pamięcią, moją pasją są pióra wieczne. Jednakże (jak zauważyłam jest to często te dwa "schorzenia" występują jednocześnie), od ponad roku zainteresowałam się tematem zegarków. Jak mam w zwyczaju, nie zwykłam robić niczego powierzchownie, temat wciągnął mnie na całego. Jak do tej pory moja kolekcja jest niewielka - klasyczny, elegancki Tissot PR50, codzienny, kwarcowy Timex oraz może to dziwne, dwa aviatory od Seiko, z linii SNK, z beżową tarczą (wersja na lato z paskiem nato) oraz czarną (bardziej w klasycznym wydaniu, z paskiem skórzanym w stylu buhrów). Mam zamiłowanie również do rzemiosła i skóry, toteż stawiam pierwsze kroki w tworzeniu pasków do zegarków. 
   Nie ukrywam, iż w wyborze Seiko bardzo pomogło mi forum, swoją nieocenioną wiedzą, za której pokłady serdecznie dziękuję. Z radością poszerzam swoją wiedzę dzięki właśnie Wam.

   Pozdrawiam wszystkich
   Katarzyna
  • By Plaj3r
   Witam,
    
   Jestem miłośnikiem zegarków od 2 lat. Impulsem było zakupienie z ciekawości jakiegoś badziewnego tevise z chin za kilka PLN. Rozebrałem go i ku mojemu zdziwieniu rzeczywiście były tam malutkie metalowe(?) części, które radośnie sobie tykały a nie kawałek cegły. Tak się zaczęło.
    
   Aktualnie w kolekcji posiadam:
    
   Seiko SKX007K2 (własnoręczny mod; bezel z insertem, chapter ring oraz mechanizm nh36),
   Seiko SKX007J1,
   Victorinox Officers Classic 241369,
   Seagull Chinese Military D813.581,
   Epos 3433.228.29.19.99
   Casio LCW-M170D-1AER - wzornik czasu
    
   Choruję na:
    
   Seiko SRP309J1
   Seagull 1963,
   Seiko Presage Cocktail Blue SRPB41J1,
   Epos 3440.322.20.16.25
   Frederique Constant Manufacture Classics FC-710MC4H6.
    
   Pozdrawiam wszystkich entuzjastów horologii, zegarów i zegarków.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.