Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Wrzuciłem na forum kilka zdjęć mojego PAMlajka i widze, że jest zainteresowanie, więc kilka dodatkowych informacji.

 

http://www.sanmartinwatch.com

 

tu najlepiej widać portfolio

 

http://www.sanmartinwatch.com/wb

 

w ich sklepie na taobao jest dużo zdjęć, których nie mają na stronie.

 

Niestety sklep ten nie obsługuje klientów z naszej strefy klimatycznej.

 

SGshop ma ceny mocno zawyżone. Na eB jest tylko kilku sprzedawców mających w ofercie te zegarki, ale nikt nie oferuje wszystkich modeli w jednym sklepie. 

 

tongbotoys ma fajne ceny i jest sprawdzony. Dobry kontakt, pomocny i ogólnie do dogadania. Polecam Tong Bo.

 

Jego błędem jest to, że nie informuje jakiej marki zegarki sprzedaje, przez co ludzie nie bardzo wiedzą co to jest.

 

Sprzedaje je jako: 

 

Stainless steel watch mechanical pillow pillow retro style luminous diving watch

 

Na WUSie i innych forach jest kilka recenzji głównie nurków i pilota. Nurki są z WR do 500m. Pilot ma obłędną lumę. Fajne tarcze ze słonecznym szlifem, co ożywia ponury germański design. Szara - miodzio.

 

W ofercie jest kilka zegarków z brązu saksofonowego. Nie wiem jak się on patynuje, ale znawcy będą wiedzieć.

 

Jakość. Nie jest to Parnis, a raczej 2 półki wyżej. Blisko Maraneza., wyłączając pasek.

 

Ściągnąłem jedną sztukę PAMlajka i jestem pod wrażeniem. Koperta wypolerowana na lustro (wolałbym szczotkowaną), wyregulowane NH35, dobra luma, WR200, dekiel z reliefem, wypukłe szkiełko mineralne (w wersji z brązu jest szafir), pasek z szybkimi pinami i etui. Pasek jest przyzwoity, ale szału nie ma. Cos jak paski firmowe od Seiko - twardawy, ale sklejony przyzwoitą chemią, która nie truje oparami. Fajne wymiary 42mm, L2L 50mm, koperta nie jest wysoka, ale szkiełko jest mocno wypukłe. Wolałbym płaskie, ale to wygląda spektakularnie ;-) i zwraca uwagę osób postronnych. Nie jest przegięte jak w astrohelmie. Pomimo wypukłości zegarek nie dominuje na nadgarstku. Naprawdę udany zakup. No i ta cena - ok. 650PLN - zależy od kursu przewalutowania w PP. 

 

Kiedy kupowałem swoją stukę Tang Bo nie miał zielonych, które chyba wyglądają najlepiej. Teraz ma, więc... Skrzynka taka ciasna... a pilot też fajny - zwłaszcza szary. Jak przyjedzie, to wrzucę fotkę ;-)

 

 

57ac2592c4740d4033948cb605e48c47_big.jpg

 

2df35573e9c24fa5ef319c0ceb059d36_big.jpg

 

38f623569a3facee04862f34c7d79876_big.jpg

 

 

1d6c940c5be7259d444aa38df3e0bc1d_big.jpg

 

Pasek z przejrzałego banana pochodzi ze strapsco.com

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj stronę dokładnie z jakiej zamawiałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z sieci

 

Re: San Martin Soul Bronze Diver review
3 month update: The lume is excellent. The watch keeps great time and I still love the cali dial.

 

http://forums.watchuseek.com/f72/san-martin-soul-bronze-diver-review-4153970.html

 

http://forums.watchuseek.com/f72/review-san-martin-a1611-pilot-type-42mm-4672329.html

 

http://forums.watchuseek.com/f71/another-62mas-homage-san-martin-china-4622791.html

 

Nie chce mi się szukać więcej. Wujek Google Wam pomoże. Przerabiałem temat przed pierwszym zamówieniem. Czekam teraz na drugi.

 

PAMlike to najprawdopodobniej to ten sam zegarek co nowy Spinnaker Hull - na YT sporo recenzji. Rożnica jest w deklu, wysokości szkła i tarczy. Na eB jest dzisiaj chyba 2 szt. Miałem kod rabatowy jak wychodził i można go było dostać za 195 USD. Zrezygnowałem z Hulla dla San Martin. Wymiary, poza wysokością szkła, są take same. 


No właśnie, czy te WR200 wyimaginowane ?!

Nie moczyłem, bo zdecydowałem, że wolę zielone big numbers. Cali ma nowego właściciela. Jak zielony przyjedzie do zamoczę go specjalnie dla Was. Z resztą wszystkie swoje zegarki, włącznie z Parnisem WR50, regularnie myję pod kranem, bo nie kolekcjonuję zegarków, ale ich używam, a nie lubię brudu.. Nie wiem jak pod kranem odróżnić WR200 od WR50, bo żaden z nich nie "przemaka". Jeżeli ktoś na forum ma odpowiedni sprzęt, to za jakiś miesiąc, bo tyle zajmuje DHL e commerce we współpracy z poczta chińską i polską, dostarczenie zegarka do PL, chętnie udostępnię zegarek do testów, żeby zaspokoić Waszą ciekawość. Nie mam interesu w promowaniu chińskiej marki, wolałbym polską, ale wiem, że co drugi z Was chciałby mieć PAMa, ale nie ma na niego kasy lub nadgarstka, więc podzieliłem się informacją, że jest PAMopodobny zegarek za rozsądne pieniądze i w rozsądnym rozmiarze. Miałem go 3 dni. Moja opinia jest taka, że to solidny kawał zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, Kolego, że mi chodzi o wypróbowanie go pod wodą - choćby przez dłuższe pływanie. Z tymi PAM-ami masz zupełna rację, bardzo chciałbym mieć. Nie stać mnie na oryginał, wszelakie "marina militare" to zegarki niefunkcjonalne, moim zdaniem, tylko i wyłącznie bardzo podobne (jak nie identyczne) wizualnie. Jesli ktoś sprawdzi ten zegarek pod kątem wodoszczelności, kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety wersji w stali nie ma na eB. 

Edytowane przez nononame

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ciekawości 62Masa za 155 dolarów na ali, zobaczymy co tam ciekawego przyjdzie :).

61DPXFXrTFL._UX342_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już drugą sztukę PAMowego. Jestem z niego bardzo zadowolony i na pewno zostanie na dłużej. Jedyna rzecz, która mnie irytuje to bardzo wypukłe szkiełko. Wiem, że wielu osobom się ten "bajer" podoba, ale mnie drażni. Ja tylko zarysuję, to od razu idę w prawie płaski szafir. Miałem przemalować tarczę z zielonej na antracyt, ale w pierwszej kolejności postanowiłem poprawić po fabryce Glicyne Combat, a ta zieleń coraz bardziej mi pasuje, więc może też zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z ciekawości 62Masa za 155 dolarów na ali, zobaczymy co tam ciekawego przyjdzie :).

I jak tam zegarek? Dotarł już? Też zainteresowałem się tą marką. Znalazłem fajnego nurka vintage , koperta z brązu. Może ktoś takiego posiada?

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam zegarek? Dotarł już? Też zainteresowałem się tą marką. Znalazłem fajnego nurka vintage , koperta z brązu. Może ktoś takiego posiada?

Dotarł, wszystko w porządku. Zegarek bardzo fajnie wykonany, dekiel robi wrażenie, podobnie jak i luma. Zabieram się za stworzenie jakiejś recenzji, ale to musi mnie dopaść natchnienie :)

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym zgadzam. Wszystko pasuje. I koperta , i mechanizm ...

Geckota ma inną kopertę. Ma cieńsze uszy (zbyt cienkie), a koperta poniżej bezela/lupy jest bardziej kanciasta - nie ma tej przyjemnej pochyłości co w SM. Mam już drugiego SM, tym razem z tarczą big numbers, i ciągle jestem zachwycony tym zegarkiem. Chodzi za mną czarna california, choć nie do końca jestem przekonany, że ta koperta powinna dostać DLC, a z czarną californią jest niestety tylko DLC. Miałem brązową tarczę i to nie był mój kolor, teraz mam zieloną i jestem zachwycony. Szkoda, że nie występuje matowy antracyt jak w seiko. Jako cali byłoby idealnie.Znajomy sprzedawca zegarków stwierdził, że PAM to nie jest, ale z markowymi zegarkami w okolicach 2 tysiaków może jakościowo konkurować. Obaj uważamy natomiast, że jego przewagą nad PAMem jest brak logo i innych szpetnych napisów na tarczy. O cenie nie wspominam ;-) Wciąż uważam, że najsłabszym elementem jest bardzo wypukłe szkiełko - psuje optycznie zegarek. Takie jak w Maranezie byłoby idealne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest głęboka inspiracja tylko homage. Jedni lubią inni nie akceptują zjawiska. Kupuj, noś i się ciesz. Nie bój się ( z zachowaniem naturalnej ostrożności ) kupować z drugiej ręki. No i jak masz budżet w okolicach podlinkowanych zegarków i celujesz w nurka popatrz na Orienta. Nie homage, dobra jakość, dobra mechanika, ładne. Mam Raya ll i polecam.

Edytowane przez sielwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest głęboka inspiracja tylko homage. Jedni lubią inni nie akceptują zjawiska. Kupuj, noś i się ciesz. Nie bój się ( z zachowaniem naturalnej ostrożności ) kupować z drugiej ręki. No i jak masz budżet w okolicach podlinkowanych zegarków i celujesz w nurka popatrz na Orienta. Nie homage, dobra jakość, dobra mechanika, ładne. Mam Raya ll i polecam.

Sam mam Ray'a II i czekam na tritona (dziś Pani ze sklepu dzwoniła że na początku lipca będzie). Ale żona mi chce na 30 sprawić i nie chciałbym jej potem mówić że zwracam

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Podobna zawartość

    • Przez rur91
      Drodzy forumowicze,
       
      rozważam zakup tańszej alternatywy dla rolexa datejust lub day date (może kiedyś będzie mnie stać na oryginał ). Wziąłem pod uwagę głównie Adriatica A1090.2111Q oraz Parnis President 7.
       

       

       
      I tutaj pojawia się pytanie, który Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem i dlaczego? A może ma ktoś któryś z tutaj wymienionych zegarków i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na ich temat.
       
      Adriatica to kwarc, Ronda 515, szkiełko mineralne, szerokość koperty 39mm i zapięcie co do którego wyglądu mam pewne zastrzeżenia, ale ostatecznie nie jest to element, na który patrzy się szczególnie często.
      Parnis pracuje na Miyocie (niestety nie wiem jakiej), szkiełko szafirowe, szerokość 36mm. 
       
      Chyba, że znacie jakieś ciekawe alternatywy, chętnie się zapoznam.
       
      Znalazłem także Orienta SEV0J005WH, ale niestety nie znalazłem wersji ze złotą tarczą, a biała jakoś do mnie nie przemawia, gdyby nie to nie miałbym dylematu
       

       
      Pozdrawiam
    • Przez NoblemaN
      Witam, jestem uzytkownikiem forum od niedawna wiec prosze o wyrozumialosc. Moja przygoda z zegarkami zaczela sie stosunkowo niedawno. Zaczelo sie od rozmowy z rowniesnikami poprzez ogladanie filmow zapoznajacych z tematem az znalazlem sie tutaj. 
      Do rzeczy: zainspirowal mnie zegarek Toma Cruise'a w filmie Top Gun
       

       Wielu uwaza ze zegarek ten to Orgina Porsche Design i tego sie trzymam.
       
      Czy ktos zna zegarek podobny ktory bylby dobrą alternatywą do tego i nie przekraczal granicy 1000zł??  
       
      W poszukiwaniu takiego zegarka przeszukuje internet juz jakis czas i aktualnie trafilem na jeden tylko model ktory w jakis sposob nawiązuje lub przypomina powyzszy i miesci sie w przedziale cenowym, jest to Seiko SSC623   

       
      Z zegarkow ktore rowniez bardzo mi sie podobają ale znacznie przekraczają dostepny mi budzet znalazlem:
      - Seiko Turtle SRPB49K1
      - VICTORINOX AIRBOSS
      - alpina geneve chrono
      - SEIKO SNN233P1
      - Certina C015.434.11.050.00
      - IWC Top Gun 
       
       
      Jak widzicie wszystkie z powyższych zegarkow są w kolorze czarnym wiec prosilbym o propozycje w takim wlasnie w takim lub podobnym wariancie kolorystycznym. Jesli chodzi o rodzaj: Diver, Pilot, Chrono to wszystko jedno.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.