Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, dzyndzl napisał(-a):

No zastanawiaj, zastanawiaj...

 

 

5 godzin temu, Emil/efa116 napisał(-a):

Wybacz ale jak tak przeczytałem Twój post, zorientowałem się że mam podobne rozterki. I niestety wygląda to na "babski" problem. Na przykład moja żona oglądając ciuchy mówi 

"Piękna jest ta niebieska rozkloszowana sukienka, ale jednak zastanawiam się czy kupić sobie czerwone buty i do tego torebkę kopertówkę" :D

Tak ja oglądając ostatnio addies dive zobaczyłem promocje na benyara i go kupiłem :) przy dobrych wiatrach za miesiąc będzie u mnie :)

 

dzięki Chłopy za pomoc :(  .................. :)  w sobotę będę w pracy, czyli trochę wolnego czasu przy biurku i sobie porównam dokładnie te dwa modele, ale znając życie i tak kupię SM z ciekawości :) a Kolego jakiego benyara importujesz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KobyS0 napisał(-a):

 

dzięki Chłopy za pomoc :(  .................. :)  w sobotę będę w pracy, czyli trochę wolnego czasu przy biurku i sobie porównam dokładnie te dwa modele, ale znając życie i tak kupię SM z ciekawości :) a Kolego jakiego benyara importujesz? 

Zupełnie inny styl :)

https://m.pl.aliexpress.com/item/1005001496761547.html?srcSns=sns_Copy&spreadType=socialShare&bizType=ProductDetail&social_params=60041941877&aff_fcid=80fa30232094469480723511079db9d6-1615932476791-02234-_vUzxwB&tt=MG&aff_fsk=_vUzxwB&aff_platform=default&sk=_vUzxwB&aff_trace_key=80fa30232094469480723511079db9d6-1615932476791-02234-_vUzxwB&shareId=60041941877&businessType=ProductDetail&platform=AE&terminal_id=8d8cc1cdcf244b80a013c2139b175a19

Edytowane przez Emil/efa116
Poprawa linku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Emil/efa116 napisał(-a):

wziąłem i takiego i podobnego, takiego oddałem a podobnego mam, coś ala PAM ale mimo, że w automacie to jakoś nie lizie na łapkę :( pewnie też poleci dalej... 

jednak jakoś wykonania może nie najwyższa ale wystarczająca i fajnie wygląda

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

wziąłem i takiego i podobnego, takiego oddałem a podobnego mam, coś ala PAM ale mimo, że w automacie to jakoś nie lizie na łapkę :( pewnie też poleci dalej... 

jednak jakoś wykonania może nie najwyższa ale wystarczająca i fajnie wygląda

 

Teoretycznie za miesiąc powinien być u mnie, wtedy postaram się opisać go co nieco :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Emil/efa116 napisał(-a):

Teoretycznie za miesiąc powinien być u mnie, wtedy postaram się opisać go co nieco :)

no i gitara :) ja zobaczę co będzie 20 marca ... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów na temat San Martin 53, którego jestem posiadaczem od kilku tygodni (forumowa transakcja - dzięki Karol). Miałem napisać coś wcześniej, ale jakoś ostatnio z czasem krucho. To moja pierwsza styczność z zegarkiem zza Wielkiego Muru, a moje dotychczasowe doświadczenia opierają się na styczności niemalże wyłącznie ze szwajcarskimi zegarkami. 

Zegarek wpadł mi w oko podczas oglądnia jednego z przeglądów u Jodiego z JOMW - nie jestem jakimś wielkim fanem vintage w zegarkach, ale akurat model na którym 53' jest wzorowany to absolutnie moja bajka. Dla mnie na plus na pewno było właśnie nawiązywanie do dość odłegłego w czasie modelu - nie wiem czy czułbym się przesadnie komfortowo z homarem nowego Sub'a. 

Pierwsze co od razu rzuca się w oczy to stosunek jakości do ceny - pewnie dla cześci z Was to oczywiste, ale ja pierwszy raz mam styczność z zegarkiem automatycznym, z szafirem i ceramicznym bezelem w takiej cenie. A do tego bardzo poprawne wykonanie koperty i bransolety - naprawdę poprawne. I rozmiar - dla mnie w punkt. Ale chyba największy plus to ogólny komfort użytkowania - zakładasz zegarek i o nim zapominasz, a jak do tej pory używam wyłącznie bransolety .... 

Z minusów, brak AR (albo prawie brak). Może jeszcze drukowanej tarczy brakuje trochę głębi - no ale cena :) 

Jeżeli ktoś szuka czegoś w takiej stylistyce, i nie chce wydawać dużych pieniędzy to mogę 53' z czystym sumieniem polecić.

20210320_105453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2021 o 13:39, GaltJ napisał(-a):

Kilka słów na temat San Martin 53, którego jestem posiadaczem od kilku tygodni (forumowa transakcja - dzięki Karol). Miałem napisać coś wcześniej, ale jakoś ostatnio z czasem krucho. To moja pierwsza styczność z zegarkiem zza Wielkiego Muru, a moje dotychczasowe doświadczenia opierają się na styczności niemalże wyłącznie ze szwajcarskimi zegarkami. 

Zegarek wpadł mi w oko podczas oglądnia jednego z przeglądów u Jodiego z JOMW - nie jestem jakimś wielkim fanem vintage w zegarkach, ale akurat model na którym 53' jest wzorowany to absolutnie moja bajka. Dla mnie na plus na pewno było właśnie nawiązywanie do dość odłegłego w czasie modelu - nie wiem czy czułbym się przesadnie komfortowo z homarem nowego Sub'a. 

Pierwsze co od razu rzuca się w oczy to stosunek jakości do ceny - pewnie dla cześci z Was to oczywiste, ale ja pierwszy raz mam styczność z zegarkiem automatycznym, z szafirem i ceramicznym bezelem w takiej cenie. A do tego bardzo poprawne wykonanie koperty i bransolety - naprawdę poprawne. I rozmiar - dla mnie w punkt. Ale chyba największy plus to ogólny komfort użytkowania - zakładasz zegarek i o nim zapominasz, a jak do tej pory używam wyłącznie bransolety .... 

Z minusów, brak AR (albo prawie brak). Może jeszcze drukowanej tarczy brakuje trochę głębi - no ale cena :) 

Jeżeli ktoś szuka czegoś w takiej stylistyce, i nie chce wydawać dużych pieniędzy to mogę 53' z czystym sumieniem polecić.

20210320_105453.jpg

 

Cieszę się, że siadł. Ja go dobrze wspominam, ale moja miłość do Citizenów jest za mocna. Wymieniłem go na takiego gagatka (przepraszam za offtop z tym foto):

 

IMG_20210321_110515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po głowie coś z krzykliwą stylistyką na wakacje. Jaki kolor ma tarcza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, GaltJ napisał(-a):

Chodzi mi po głowie coś z krzykliwą stylistyką na wakacje. Jaki kolor ma tarcza ?

 

miętowy, a to dlatego, że w ciemności robi tak:

 

IMG_20210318_202738.jpg.4a7950882d5da457fe471d387ee089ed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na San Martina w tej wersji? 

 

Pasek mojej roboty , dziś skończony. Chciałem uzyskać efekt retro, mam nadzieję że się udało :D

 

Przy okazji przedstawiam mojego Willarda, drugie miejsce wśród moich ulubionych zegarków :)

 

 

IMG_20210411_180420.jpg

IMG_20210411_181146.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek super, zegar super, komplet nie super 🤪 pasek rally do nurka słabo myślę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, chyba rzeczywiście do nurka to tak sobie, ale oczywiście gusta. Sam pasek bardzo ok ! Nosiłbym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak dla mnie, bardzo ładne połączenie, fajnie wyglada i pasuje bo zegar okrągły i okrągłe motywy na pasku :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 23:21, blaise napisał(-a):

Odkopię stary temat bo jakiś czas temu przyjechał do mnie homar Willarda w brązie i muszę przyznać że robi robotę.
Wczoraj zamówiłem żółwia z tarcza full lume Great wave of Kanagawa. I i właśnie zastanawiam się nad homarem Datejusta z marmurową tarczą. 81df877f538d5a310a0997e4473991db.jpg

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Wczoraj zamówiłem dokładnie taki sam model. Jak oceniasz swój zegarek po prawie roku używania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Wczoraj zamówiłem dokładnie taki sam model. Jak oceniasz swój zegarek po prawie roku używania?
Będziesz pan zadowolony. Mi najbardziej brakuje pogrubionych indeksów co 5min w chapter ringu. Kolejnym małym minusem jest to że zegarek jest dość duży i koperta styka się z nadgarstkiem przez co plami na czarno zielono, ale to już urok wszystkich zegarków z brązu.
Patyna wjedzie bardzo szybko, nowy wygląda super, świeci się itd, itp ale już po jednym/dwóch dniach noszenia zaczyna się oxydacja.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny dorobek w SM. 

 

 

IMG_20210608_101029.jpg

 

 

No jak Kolega Blaise zauważył, nowa wersja Willarda w brązie ma pogrubione indeksy. Tym bardziej polecam, choć rzeczywiście brąz ma swój zapach i nieco "koloryzuje" zapoconą skórę. 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pasek przy czerwonej puszce jak odbierasz?

Miękki i wygodny, czy raczej sztuczniak i nie polecasz?

Szukam od jakiegoś czasu takiego z przeszyciami do Zelosa.

Cena SM tyłka nie urywa (50$ z klamrą z brązu) ale jednak wolałbym sprawę obadać :)


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, porcelanowy napisał(-a):

Powitoł

Pasek przy czerwonej puszce jak odbierasz?

Miękki i wygodny, czy raczej sztuczniak i nie polecasz?

Szukam od jakiegoś czasu takiego z przeszyciami do Zelosa.

Cena SM tyłka nie urywa (50$ z klamrą z brązu) ale jednak wolałbym sprawę obadać :)

 

Nie jestem ekspertem, ale na moje oko i nos, to skóra. Pachnie skórą, mimo że dość gruby, to miękki. Nie noszę go regularnie, bo mam sporo innych zegarków, więc trudno mi oceniać jego trwałość. W każdym razie mam zegarek na tym pasku już sporo ponad rok, może nawet i dwa? SM się ceni, ale wydaje się, że jeżeli cenę akceptujesz, to powinieneś być zadowolony. 

Dołączam kilka zdjęć pokazujących pasek. Mam nadzieję, że to Ci pomoże. :) 

 

 

IMG_20210609_124146.jpg

 

IMG_20210609_124153.jpg

 

 

IMG_20210609_124159.jpg

 

 

IMG_20210609_124216.jpg

 

 

IMG_20210609_124222.jpg

 

IMG_20210609_124242.jpg

 

 

IMG_20210609_124300.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2021 o 11:20, Paulus57 napisał(-a):

Mój aktualny dorobek w SM. 

 

 

IMG_20210608_101029.jpg

 

 

No jak Kolega Blaise zauważył, nowa wersja Willarda w brązie ma pogrubione indeksy. Tym bardziej polecam, choć rzeczywiście brąz ma swój zapach i nieco "koloryzuje" zapoconą skórę. 

piękne !!!!!   :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, KobyS0 napisał(-a):

piękne !!!!!   :) 

Dzięki. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Dzięki. :) 

a wiem co mówie, bo jakiś czas temu sam sie przekonałem do chinoli i naprawdę szacun, moje seikacze np. srp 777 jest brzydsze od SD a do SM to juz nie ma nawet co startować, to ryli dobre czasomierze...   :) 

ps. właśnie grzebię u majfrendów i szukam czegoś do kupienia  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, KobyS0 napisał(-a):

a wiem co mówie, bo jakiś czas temu sam sie przekonałem do chinoli i naprawdę szacun, moje seikacze np. srp 777 jest brzydsze od SD a do SM to juz nie ma nawet co startować, to ryli dobre czasomierze...   :) 

ps. właśnie grzebię u majfrendów i szukam czegoś do kupienia  :) 

 

Mam taką długą listę... Czy to już pomocy specjalisty nie wymaga? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

 

Mam taką długą listę... Czy to już pomocy specjalisty nie wymaga? ;) 

nie, to jest zwykła ciekawość..  ;)  mi osobiście znudziły się "markowe" zegarki, już ich tyle przerobiłem, że czas na cos innego.... ale nadal je mam :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez rur91
      Drodzy forumowicze,
       
      rozważam zakup tańszej alternatywy dla rolexa datejust lub day date (może kiedyś będzie mnie stać na oryginał ). Wziąłem pod uwagę głównie Adriatica A1090.2111Q oraz Parnis President 7.
       

       

       
      I tutaj pojawia się pytanie, który Waszym zdaniem będzie lepszym wyborem i dlaczego? A może ma ktoś któryś z tutaj wymienionych zegarków i podzieli się swoimi spostrzeżeniami na ich temat.
       
      Adriatica to kwarc, Ronda 515, szkiełko mineralne, szerokość koperty 39mm i zapięcie co do którego wyglądu mam pewne zastrzeżenia, ale ostatecznie nie jest to element, na który patrzy się szczególnie często.
      Parnis pracuje na Miyocie (niestety nie wiem jakiej), szkiełko szafirowe, szerokość 36mm. 
       
      Chyba, że znacie jakieś ciekawe alternatywy, chętnie się zapoznam.
       
      Znalazłem także Orienta SEV0J005WH, ale niestety nie znalazłem wersji ze złotą tarczą, a biała jakoś do mnie nie przemawia, gdyby nie to nie miałbym dylematu
       

       
      Pozdrawiam
    • Przez NoblemaN
      Witam, jestem uzytkownikiem forum od niedawna wiec prosze o wyrozumialosc. Moja przygoda z zegarkami zaczela sie stosunkowo niedawno. Zaczelo sie od rozmowy z rowniesnikami poprzez ogladanie filmow zapoznajacych z tematem az znalazlem sie tutaj. 
      Do rzeczy: zainspirowal mnie zegarek Toma Cruise'a w filmie Top Gun
       

       Wielu uwaza ze zegarek ten to Orgina Porsche Design i tego sie trzymam.
       
      Czy ktos zna zegarek podobny ktory bylby dobrą alternatywą do tego i nie przekraczal granicy 1000zł??  
       
      W poszukiwaniu takiego zegarka przeszukuje internet juz jakis czas i aktualnie trafilem na jeden tylko model ktory w jakis sposob nawiązuje lub przypomina powyzszy i miesci sie w przedziale cenowym, jest to Seiko SSC623   

       
      Z zegarkow ktore rowniez bardzo mi sie podobają ale znacznie przekraczają dostepny mi budzet znalazlem:
      - Seiko Turtle SRPB49K1
      - VICTORINOX AIRBOSS
      - alpina geneve chrono
      - SEIKO SNN233P1
      - Certina C015.434.11.050.00
      - IWC Top Gun 
       
       
      Jak widzicie wszystkie z powyższych zegarkow są w kolorze czarnym wiec prosilbym o propozycje w takim wlasnie w takim lub podobnym wariancie kolorystycznym. Jesli chodzi o rodzaj: Diver, Pilot, Chrono to wszystko jedno.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.