Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

adiblue

mechanizm edox 600 13" 7231 Quartz

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś coś wie na temat tego werku?Google milczy.Czy to na bazie ety czy rondy a może jakaś tandeta rodem z Chin?Oczywiście pan z apartu zapytany stwierdził,że to na 100% eta,ale ten sam pan twierdził też że w seiko są werki myota :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wizytę na stronie Edoxa

 

Wszystkie informacje tam znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok,w takim razie poszukam choć raz juz kopałem bez skutku.Jedyne co znalazłem to przytoczona tu nazwa mechanizmu.Ale może to kwestia mojej nieudolności w szukaniu.Nie zaszkodzi przejrzeć raz jeszcze.

 

edit: tak jak myślałem,jest sporo o mechanizmach,ale nie ma odpowiedzi.Są opisane użyte werki mechaniczne eta oraz dwa ultra slim kwarce od edox.O mechanizmach kwarcowych z tanich serii firma milczy,a jest to co najmniej podejrzane.Zwłaszcza wobec faktu chwalenia się pozostałymi werkami np taką przecież prostą etą 7001.

Ale może kolega satyr mnie jednak zaskoczy i napisze coś konstruktywnego (najlepiej odpowiedź na pytanie skoro twierdzi,że tam takowa jest)poza grzecznym "znajdź se sam".Najlepiej jak napiszesz gdzie odpowiedź znalazłeś (a jak widać to wiedza tajemna,której obecnie nie posiadam)to na przyszłość będę mądrzejszy i sam znajdę bez zawracania głowy kolegom :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Podaj mi nr. referencyjny ( dokładnie 2 pierwsze cyfry z numeru), postaram się coś znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi szkodzi,podam całośc :D

 

nr seryjny218002

nr modelu 60005

dziękuję za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiam z zegarmistrzem zajmującym się Edoxami, może czegoś więcej się dowiem na ten temat.

Daj mi trochę czasu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie znalazłem......

Tylko o mechanikach i tych cienkich z kalendarzem...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dokładnie prosukowane przez

Technotime SA. www.technotime.com


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olek

koledzy może Wam udało się coś ustalić na temat tego mechanizmu :???: W aparcie nic nie wiedzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest to tajemnica ze edox modyfikuje kal bazowe Q ety skracajac wysokosc koła minutowego i godzinowego jednak po takiej modyfikacji jest to kaliber edox zaczyna to robic wiele firm chcacych sie wybic z cienia Swatch Group .

zegarki takie sa jednak trudniejsze w serwisowaniu gdyz nie zawsze da sie wykorzystac kalibry bazowe ety do naprawy


zegarmistrz norbert żukowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.