Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomaszzt

Zachciało mi się dobrego kwarca...

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Rozglądam się za zegarkiem kwarcowym...banał, problem w tym, że ten zegarek ma łączyć bardzo dobry ( w sensie niezawodny, bo dokładne one są) mechanizm kwarcowy i wygląd klasycznego zegarka prawie do wszystkiego (wiem, wiem, takie rzeczy tylko w ....).

Na rynku jest cała masa "kwarcoków" i rzeczywiście jest w czym przebierać. Tylko jak znajdę jakiegoś szwajcara, który mi się naprawdę podoba, to okazuje się, że w środku tyka jakaś ronda515 (tak, tak, to ta gdzie wskazówka najczęściej nie trafia w indeksy i często drga) a zegarek kosztuje 1k. Z drugiej strony są japońskie zegarki, które mi się....nie podobają.

Doprecyzowując - maksymalnie 40mm średnicy, dla przyzwoitości minimum 50WR, jeśli chodzi o ogólny wygląd, to wzorem może tu być linia Alliance Victorinoxa, czy hamiltony khaki. Cena ?! Wiecie, co czuję, jak mam wydać 1200 zł za kwarca z rondą za 40 zł  :wacko:

Może ktoś poleci dobry kwarcowy zegarek, który wygląda dobrze i posiada mechanizm na prąd, któremu można zaufac  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jest pogląd, że kwarce szwajcarów do pięt japońskim nie dorastają. Ale nie tylko japońskie zegarki mają w sobie japońskie mechanizmy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200 to szczyt? Poleciłbym Casio OCW-100, które zbiera niesamowicie pochlebne opinie o wykończeniu


Może obywatel z solarem?https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/bm7360-82lpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy stylistycznie będzie Ci pasować, ale jest dość rozbudowanym kwarcem o szerokości 39mm - https://www.zegarek.net/zegarki/casio/zegarek_casio_LCW-M170D-1AER.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaszzt niech Cie nie przeraża wydanie 1200 na kwarca - ja przez momoent chorowałem na seiko astrona, cena 5.500 i to po obnizce z 8.300 i prawie kupiłem  :) .

 

Ale juz sie chyba nie zdecyduje - za duzo kasy jak za "przeskakujaca wskazowkę", chcociaż jakośc wykonania naprawde robiła wrażenie, indeksy, kperta itd. ... no i magia najdokładniejszego zegarka swiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wydanie więcej niż 1,5k na kwarca to przesada. Ale co kto woli, kwarce są praktycznie bez obsługowe i nie trzeba się bawić w rotomaty itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to koniecznie musi być swiss i nie byle Ronda to przy lekkim naciągnięciu budżetu możesz spojrzeć np. na Certinę DS2 Precidrive.

post-40960-0-83924000-1529133557_thumb.jpg

 

Lepsze mechanizmy ETY to właściwie tylko Blancpain i Sinn, więc inna półka cenowa, podobnie jak radiowe Junghansy.

 

W tych pieniądzach w europejskim zegarku mechanizm tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Jeśli nie jesteś koneserem mechanizmów to właściwie w ogóle nie ma znaczenia bo szczerze mówiąc ronda w mojej 20-letniej Adriatice pokazuje czas tak samo dobrze jak 9F w Grand Seiko czy A660 w Chronomasterze, i to samo dotyczy zegarków mechanicznych - super werki są głównie dla wyobraźni. Patrz na kopertę, szkło, wykończenie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to koniecznie musi być swiss i nie byle Ronda to przy lekkim naciągnięciu budżetu możesz spojrzeć np. na Certinę DS2 Precidrive.

attachicon.gifC024.410.11.031.20_zegarek_Certina.jpg

 

Lepsze mechanizmy ETY to właściwie tylko Blancpain i Sinn, więc inna półka cenowa, podobnie jak radiowe Junghansy.

 

W tych pieniądzach w europejskim zegarku mechanizm tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia. Jeśli nie jesteś koneserem mechanizmów to właściwie w ogóle nie ma znaczenia bo szczerze mówiąc ronda w mojej 20-letniej Adriatice pokazuje czas tak samo dobrze jak 9F w Grand Seiko czy A660 w Chronomasterze, i to samo dotyczy zegarków mechanicznych - super werki są głównie dla wyobraźni. Patrz na kopertę, szkło, wykończenie itp.

Intrygująca wypowiedź. Od tej strony, na to nie spojrzałem. Fakt, że tani kwarcowy mechanizm kosztuje 40 zł = wymiana za grosze, i mamy nowy mechanizm w potencjalnie dobrze wykończonym zegarku.

Co do szwajcarów, to nie...nie musi być szwajcar, może być nawet chińczyk, jeśli ma być dobrze zrobiony.

Wiecie Panowie co tyka w środku kwarcowej Festiny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby Japończycy robią brzydkie zegarki?? :P

Z męskich np SNE323, SKP369

SUR897 - co prawda damski ALE... :)

 

sur897p1-1.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To automat jest ;) ale poza tym świetny zegarek.

 

Edit: Jak chcesz zegarek "kwarcowy" którego sekundnik będzie zawsze trafiał w indeksy weź Bulova z "płynąca sekundą"  https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/14244-bulova-precisionist-96b257.html


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dodatkowy benefit że automat :D ładnie tyka. 

 

Autor jak będzie zainteresowany niech najpierw go przymierzy, mi akurat nie przypadł do gustu jak go zobaczyłem na żywo, ale co kto lubi :)

To automat jest ;) ale poza tym świetny zegarek.

 

Edit: Jak chcesz zegarek "kwarcowy" którego sekundnik będzie zawsze trafiał w indeksy weź Bulova z "płynąca sekundą"  https://www.timetrend.pl/meskie-bulova/14244-bulova-precisionist-96b257.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na Arctowskiego od VC.

Tytan, w środku ronda, cena do 700 zł ma być.1bd07b7a9646eb2791653a36d3f7b06f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że wydanie więcej niż 1,5k na kwarca to przesada. Ale co kto woli, kwarce są praktycznie bez obsługowe i nie trzeba się bawić w rotomaty itd :)

Co kto lubi :)

Polecam Citizena , najlepiej z RC .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Jak chcesz zegarek "kwarcowy" którego sekundnik będzie zawsze trafiał w indeksy weź Bulova z "płynąca sekundą"

Jak się okazuje, nawet w tańszych modelach można znaleźć dobry werk, trafiający w indeksy. Przechodziłem ostatnio obok lombardu i zajrzałem na wystawę, a tam szwedzki GUL, diver, wr20bar, pełna stal, zakręcona korona i dekiel, ale co najbardziej zwróciło mają uwagę - pełna zbieżność wskazówek i sekundnik trafiający centralnie w indeksy, wszystkie. Kosztował tyle co dwie flaszki czytej, wziąłem. W domu z czystej ciekawości otworzyłem a tam...

złota miyota 1M12 : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

supaplex - Tyle, że to totalna loteria. Niestety coraz częściej owa loteria zdarza się w klasie wyższej zegarków.

 

Na Arctowskiego też czekam, ale to inny "target".

 

Klaruje się w ten sposób:

Budżetowo:

http://www.creationwatches.com/products/seiko-quartz-262/seiko-quartz-sapphire-stainless-steel-sur009-sur009p1-sur009p-mens-watch-3679.html?currency=USD

http://www.creationwatches.com/products/seiko-quartz-262/seiko-neo-classic-quartz-sapphire-100m-sgeh47-sgeh47p1-sgeh47p-mens-watch-7833.html

 

W przypadku seiko niepokoję się o mechanizm, czytałem o tych werkach bateryjnych i jest klasa niższa. Jasne, że ceny tych zegarków są niskie, ale japończycy potrafią zrobić budżetowy mechanizm, dorównujący tym szwajcarskim. 

 

Mniej budżetowo:

http://www.creationwatches.com/products/tissot-quartz-241/tissot-t-trend-couturier-quartz-t035-410-16-051-00-t0354101605100-mens-watch-5734.html?currency=USD

 

Tu mnie martwi jedynie cena, dwa razy tyle, co za seiko, ale opinie w sieci o tym zegarku bardzo dobre.

 

Grand seiko to już inna liga i za dużo, jak za zachciankę. Sarba 35 miałem, ale jakoś nie zrobił na mnie wrażenia, no i automat, cena trochę za wysoka.

 

Co Panowie myślicie o tych propozycjach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku seiko niepokoję się o mechanizm, czytałem o tych werkach bateryjnych i jest klasa niższa. Jasne, że ceny tych zegarków są niskie, ale japończycy potrafią zrobić budżetowy mechanizm, dorównujący tym szwajcarskim. 

 

 

Z całym szacunkiem ale jest dokładnie odwrotnie - szwajcarom czasem uda się zrobić budżetowy mechanizm napędzany elektrycznie dorównujący budżetowym japońskim mechanizmom. Japończycy ewidentnie poszli w kierunku zasilania elektrycznego czasomierzy i moim zdaniem żadna ze szwajcarskich marek nawet nie ma startu do takich producentów jak Casiio czy Citizen albo Seiko - zobacz ile i jak różnorodne są moduły do g-shock'ów czy edifice. W cenie każdego elektrycznego szwajcara, otrzymasz zdecydowanie więcej kupując Japończyka. Zobacz jak Citizen rozwinął tematykę zasilania solarnego, a Seiko zasilanie Kinetic - na płaszczyźnie qwartz'u miedzy swiss made a madei japan jest przepaść.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. a Ty Daito, co byś, na moim miejscu, wybrał ? Oczywiście biorąc pod uwagę wybrane kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. a Ty Daito, co byś, na moim miejscu, wybrał ? Oczywiście biorąc pod uwagę wybrane kryteria.

 

Trudno jest mi doradzać na płaszczyźnie "co ja bym wybrał" bo to zupełnie nie moja bajka - zegarek dla mnie musi mieć WR 200 a minimum 100. Preferuję automatyczne diver'y albo kwarcowe  g-shock'i. Jednak jeśli chodzi o kwarcowy zegarek raczej nie kupiłbym nic szwajcarskiego.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.