Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rekomendowane odpowiedzi

Temat coś zamarł, więc wrzucę fotkę zegara, który zawsze chciałem kupić, ale ciągle się mijaliśmy.

W końcu znalazłem, co prawda w podłym stanie, jednak po kilku dniach pracy zaczął wyglądać. Lazurowe, rzymskie indeksy są IMO świetne, teraz poczekam, aż się troszkę spatynuje, już w PL dobiorę włos i dołączy do kolegów. 

Wewnątrz, na przedniej płycie wybite w dolnym rogu "6", w kilku innych miejscach "27". "Made in Germany" w łuku nad numerem. Rocznik +-1913.

post-39092-0-71391500-1529242617_thumb.jpg

post-39092-0-89327000-1529242649_thumb.jpg

post-39092-0-46588800-1529242679_thumb.jpg

post-39092-0-65251200-1529242702_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  ladnie  go  wypolerowales,mozesz  wrzucic przyblizenie  wahadla  i  regulacji  na nim ?


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny. Blask odzyskał. Trudno się dziwić, kilka dni pracy dało wymierne efekty. I zdjęcia pięknie go eksponują, to tło i sceneria.

Kiedyś pewnie jednego sobie sprawię. Ten ruch wahadła jest hipnotyzujący, wyeksponowane mechanizmy przykuwają uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem go przeczyścić, bo wyglądał jak z chlewa przyniesiony. Na szczęście warstwa brudu osłoniła zegar i pod spodem wszystko było ok. Jak się zacznie usuwanie tego dziadostwa, to sam wiesz, właściwie nie wiadomo kiedy się zatrzymać, bo niby czysty jest, ale plamy wyłażą, zacieki po oleju, paluchy etc. Niczym nie pokrywałem, niech się równo spatynuje. Za pół roku będzie miodzio  :D.

Wahadło typowe, żadnych fajerwerków. Ot, JUF kulowy z patentem. 

 

Może później pokażę troszkę ciekawsze...

post-39092-0-00009900-1529251061_thumb.jpg

post-39092-0-56090200-1529251074_thumb.jpg

post-39092-0-33164900-1529251086_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba bylem drugi-jesli to ten z 12 maja :D :D :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sherlock mieszkał w Londynie, chyba, że w Irl. otworzył filię tytoniową  :D. Aż strach coś pokazać, bo tu akurat skończyło się przyzwoicie, ale czasem jest hardkor, a żona czyta Forum incydentalnie. Jak jej potem wmówię, że okazja i grosiki zapłaciłem???  :wacko:

Jeśli to rzeczywiście byłem ja, to akurat na tym chabrowym zależało mi dosyć mocno... Niby nic wielkiego, ale tarcza dla mnie świetna.

Podobne zegary nas interesują, więc pewnie się potykamy często, nawet o tym nie wiedząc i podbijamy sobie ceny. Nie tylko na tym portalu.

Wielu zdobyczy życzę, pozdrowienia! 

post-39092-0-03661100-1529261077.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w przeszlosci wiele razy nasze drogi krzyzowaly sie :D, Twoje,moje i Anetty.

To pokazalem poniewaz cena byla niska :D i pomyslalem po przegranej aukcji ze jest maj i konkurencja wrocila do UK :D :D  :P .

Ja ze swoim zbieractwem roczniakowym dotarlem prawie  do konca-interesuje mnie jeszcze pare zegarow ale to juz jest bardzo wysoka polka.Teraz szukam drabiny zeby tam dostac :D :D .

Poniewaz lubie grzebac w tych zegarach to kupuje,serwisuje :D  :D i sprzedaje-takie przyjemne z pozytecznym.

Poniewaz jest taka mozliwosc to usune tajne dane.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

;)  :P  :D  :lol:  B)

 

Chyba bylem drugi-jesli to ten z 12 maja :D :D :D :D :D

 

post-27388-0-33825500-1529263315.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo paczy-dzień i noc,noc i dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w przeszlosci wiele razy nasze drogi krzyzowaly sie :D, Twoje,moje i Anetty.

To pokazalem poniewaz cena byla niska :D i pomyslalem po przegranej aukcji ze jest maj i konkurencja wrocila do UK :D :D  :P .

Ja ze swoim zbieractwem roczniakowym dotarlem prawie  do konca-interesuje mnie jeszcze pare zegarow ale to juz jest bardzo wysoka polka.Teraz szukam drabiny zeby tam dostac :D :D .

Poniewaz lubie grzebac w tych zegarach to kupuje,serwisuje :D  :D i sprzedaje-takie przyjemne z pozytecznym.

Poniewaz jest taka mozliwosc to usune tajne dane.

Pozdrawiam

 

Dawno to bylo :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno to bylo :(

Tak, dawno to bylo ale wtedy temat roczniakow zyl bardzo intensywnie.

Teraz kiszka zupelna.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Czas szybko płynie. Mam trochę roczniaków kupionych kilka lat temu (głównie JUF, Schatz, Kienzle). Niektóre wymagają smarowania i naprawy. Jeżeli się zmobilizuję to mógłbym podsyłać. To choć by w małym stopniu  coś ruszyło  w temacie tych zegarów. Były by opisy ze zdjęciami przed po z naprawie i czyszczeniu. Na razie jest kłopot, bo nie mam miejsca gdzie mógłbym się rozłożyć spokojnie z robotą.

W ciągłej pracy są od kilku lat dwa: Schatz z ok 1960 roku i Badische z zębnikami latarkowymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.