Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CIESLUT

Czym/ w jaki sposób wysłać zegarek???

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko jeśli wpiszesz wartość powyżej 100zł już nie możesz dodatkowo ubezpieczyć...

Dlatego albo wpisujemy wartość albo wypieramy 100zł i ubezpieczamy :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jest tak jak kolega pisze - po wejściu paczki+ ani jedna nam nie zaginęła a wysłanych chyba setki już 

wiele pobraniowych z dosyć dużą wartością pobrania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak kolega pisze - po wejściu paczki+ ani jedna nam nie zaginęła a wysłanych chyba setki już 

wiele pobraniowych z dosyć dużą wartością pobrania 

A jeśli jest nie pobraniowa?

Też jest tak prosto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli jest nie pobraniowa?

Też jest tak prosto?

Potwierdzeniem zawarcia transakcji kupna sprzedaży są paragony, faktury ale tez maile, konkretne aukcje allegro itd... cała ta korespondencja jest podstawą do udowodnienia co było w środku i jakiej wartości dla tego lepiej pisać mail niż dogadywać tematy przez telefon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega jeszcze na czymś innym : sporo ludzi chce kupić cenę, a nie usługę

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega jeszcze na czymś innym : sporo ludzi chce kupić cenę, a nie usługę

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnie ceny. Dziś wysłałem zegarek PP. Ekspres+wartość (100zł)+ubezpieczenie, waga paczki 1,2 kg -tyle jeśli chodzi o usługi - cena 18zł :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przez wiele lat wysyłałem pocztą zegarki z ubezpieczeniem i nigdy mi nic nie zgineło, ale niestety ten pierwszy raz się zdarzył .Wysłałem paczkę z ubezpieczeniem, za pobraniem (złoty longines) i paczka została okradziona. Firma zewnętrzna pocztowe ubezpieczenie odmówiła mi wypłaty powołując się na regulamin, który mówi, że papiery wartościowe, pieniądze, srebro, złoto, biżuteria nie podlegają reklamacji. zastanawiam się czy zegarek jest biżuterią ?, złotem (jedna trzecia zegarka wykonana jest ze złota) i powstaje pytanie do którego z wymienionych rzeczy można zakwalifikować zegarek-złoto ?, biżuteria ?.

Jeżeli ktoś miał podobną sprawę , albo słyszał o podobnej sprawie to proszę o wiadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłane w kopercie? czy paczka owinięta papierem?Były ślady otwierania które można było stwierdzić przed otwarciem paczki?


Ludzie wysyłają paczką ale pakują w kopertę którą można odkleić i zakleić bez śladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłane w kopercie? czy paczka owinięta papierem?Były ślady otwierania które można było stwierdzić przed otwarciem paczki?

Ludzie wysyłają paczką ale pakują w kopertę którą można odkleić i zakleić bez śladu

Paczka wysłana w kartonie, dobrze zapakowana i oklejona taśmą. Paczka dotarła do Warszawy tam dwa dni leżała w sortowni, potem została wysłana do Łodzi ( nie wiem po co ? ) i z powrotem do Warszawy, gdzie została przekazana do doręczenia. Paczka była otwierana zauważył to odbiorca i kurier, ponieważ były doklejone taśmy w podobnym kolorze, ale różniącym się od oryginalnej taśmy. W protokole też jest zaznaczone, że są ponaklejane taśmy na paczce.Wydaję mi się, że pocztowe ubezpieczenie doskonale wie że zegarek został wyjęty z paczki ponieważ prowadzili przez 4 dni dochodzenie dopiero po 4 albo nawet 5 dniach odesłali mi paczkę totalnie oklejoną taśmami poczty polskiej. Paczki nie odebrałem i złożyłem reklamacje i tak jak już napisałem dostałem odmowę wypłacenia ubezpieczenie z powodu regulaminu a nie z powodu kwestionowania wyjęcia zegarka z przesyłki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka wysłana w kartonie, dobrze zapakowana i oklejona taśmą. Paczka dotarła do Warszawy tam dwa dni leżała w sortowni, potem została wysłana do Łodzi ( nie wiem po co ? ) i z powrotem do Warszawy, gdzie została przekazana do doręczenia. Paczka była otwierana zauważył to odbiorca i kurier, ponieważ były doklejone taśmy w podobnym kolorze, ale różniącym się od oryginalnej taśmy. W protokole też jest zaznaczone, że są ponaklejane taśmy na paczce.Wydaję mi się, że pocztowe ubezpieczenie doskonale wie że zegarek został wyjęty z paczki ponieważ prowadzili przez 4 dni dochodzenie dopiero po 4 albo nawet 5 dniach odesłali mi paczkę totalnie oklejoną taśmami poczty polskiej. Paczki nie odebrałem i złożyłem reklamacje i tak jak już napisałem dostałem odmowę wypłacenia ubezpieczenie z powodu regulaminu a nie z powodu kwestionowania wyjęcia zegarka z przesyłki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczka wysłana w kartonie, dobrze zapakowana i oklejona taśmą. Paczka dotarła do Warszawy tam dwa dni leżała w sortowni, potem została wysłana do Łodzi ( nie wiem po co ? ) i z powrotem do Warszawy, gdzie została przekazana do doręczenia. Paczka była otwierana zauważył to odbiorca i kurier, ponieważ były doklejone taśmy w podobnym kolorze, ale różniącym się od oryginalnej taśmy. W protokole też jest zaznaczone, że są ponaklejane taśmy na paczce.Wydaję mi się, że pocztowe ubezpieczenie doskonale wie że zegarek został wyjęty z paczki ponieważ prowadzili przez 4 dni dochodzenie dopiero po 4 albo nawet 5 dniach odesłali mi paczkę totalnie oklejoną taśmami poczty polskiej. Paczki nie odebrałem i złożyłem reklamacje i tak jak już napisałem dostałem odmowę wypłacenia ubezpieczenie z powodu regulaminu a nie z powodu kwestionowania wyjęcia zegarka z przesyłki.  

 

Może jednak coś pochrzaniłeś z tą paczką, podobnie jak tutaj, zgłaszając swoja historię do moderacji? 

post-6402-0-11832200-1531082467_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jednak coś pochrzaniłeś z tą paczką, podobnie jak tutaj, zgłaszając swoja historię do moderacji? 

attachicon.gifObraz 2.jpg

Raczej nie.Tak jak już napisałem wysyłam zegarki od 8 lat jako osoba fizyczna, a wcześniej jako firma, więc tych zegarków trochę wysłałem i nie miałem żadnych problemów z pocztą polską , wręcz przeciwnie zawsze się o niej dobrze wypowiadałem. Te zdarzenie też nie przekreśla mojej opinii, tym bardziej czytając inne posty wielu sprzedawców chwali sobie usługi poczty.

Co do zgłoszenia mojej historii do moderacji jest to wynikiem, że są to moje pierwsze posty i nie bardzo się jeszcze orientuję, gdzie i jak moją sprawę umieścić.Jeżeli mógłbyś mnie pokierować gdzie moją sprawę umieścić byłbym Ci wdzięczny.

Pozdrawiam

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regularnie już od ponad trzech lat wysyłam pocztą polską.

Odnośnie wartości i ubezpieczenia są to dwie osobne usługi. Wartość paczki wypłaca poczta polska (dlatego nie może być większa niż 100zł) i dodatkowo ubezpiecza paczkę firma zewnętrzna na kwotę do 50tyś. Po zaginieciu paczki poczta w ciągu miesiąca wypłaca 100zł i dwukrotną cenę podstawowej przesyłki ok 30zł. Natomiast firma ubezpieczająca dodatkowo paczkę wypłaca w ciągu dwóch kwotę do 50 tyś zł w zależności od wartości w tym przypadku zegarka np. 39tyś zł.

Odnośnie wypełnienia druku. Zaznaczmy wartość do max 100zł i dodatkowo ubezpieczenie :) i wszystko działa a nasza paczka jest podwójnie ubezpieczona. Raz na poczcie i dwa w innej firmie :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To co napisałeś wygląda logicznie, tylko rzeczywistość pokazuje zupełnie co innego. Miałem tak jak opisujesz ubezpieczoną paczkę z pobraniem za zegarek i firma ubezpieczeniowa odmówiła mi wypłaty odszkodowania powołując się na paragraf 3 ust 1 OWU nadanych przez klienta indywidualnego ochroną ubezpieczeniową nie są objęte przesyłki, których zawartość stanowią monety,banknoty, papiery wartościowe, platyna, złoto ( w przypadku złotego zegarka) , srebro, kamienie szlachetne, wyroby jubilerskie ( zegarek może zaliczać się do wyrobów jubilerskich) i taką dostałem odpowiedź.

Pozdarwiam

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety poczta robi co może aby nie wypłacać odszkodowań a z drugiej strony bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę iż paczki co raz częściej giną

 

ja obecnie mam złożonych chyba 5 reklamacji

 

w jednej która pojechała w zupełnie inną stronę i wróciła do mnie zwrócono mi koszty bo przecież nie było mowy o opóźnieniu w doręczeniu (paczka w ogóle nie została doręczona tylko wróciła po kilku dniach)

 

za drugą paczkę nie zwrócono mi dwukrotności kosztów (24zł x 2) z niewiadomych przyczyn tylko dostałem 29zł na pocieszenie- łaskawcy

 

oczywiście można się odwołać od decyzji ale trzeba wysłać odwołanie listem na adres odrębny adres


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety poczta robi co może aby nie wypłacać odszkodowań a z drugiej strony bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę iż paczki co raz częściej giną

 

ja obecnie mam złożonych chyba 5 reklamacji

 

w jednej która pojechała w zupełnie inną stronę i wróciła do mnie zwrócono mi koszty bo przecież nie było mowy o opóźnieniu w doręczeniu (paczka w ogóle nie została doręczona tylko wróciła po kilku dniach)

 

za drugą paczkę nie zwrócono mi dwukrotności kosztów (24zł x 2) z niewiadomych przyczyn tylko dostałem 29zł na pocieszenie- łaskawcy

 

oczywiście można się odwołać od decyzji ale trzeba wysłać odwołanie listem na adres odrębny adres

Kiedyś pisałeś, że zgineły ci dwie paczki zegarkami, czy je odzyskałeś ??? dopytuję się nie z ciekawości tylko szukam jakiejś sprawy do której mógłbym się odnieść, ponieważ będę teraz pisał pismo z wezwaniem do zapłaty, a później prawdopodobnie skieruję sprawę do sądu.

Obserwuję sprzedaż zegarków na allegro i większość wysyła paczki z zegarkami albo pocztą tak jak ja albo kurierem. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym kurierem z DPD i pytałem o warunki i ewentualne odszkodowanie za zaginione rzeczy, to odpowiedział mi, że z urzędu wszystkie reklamacje są odrzucane, tylko wytrwali mogą w efekcie otrzymać odszkodowanie ( działanie na zniechęcenie ) Pewnie były jakieś sprawy w sądzie gdzie poczta przegrała  sprawę za kradzież zegarka z paczki tylko muszę gdzieś dotrzeć do takiej osoby.

Pozdrawiam

Leszek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałeś, że zgineły ci dwie paczki zegarkami, czy je odzyskałeś ??? dopytuję się nie z ciekawości tylko szukam jakiejś sprawy do której mógłbym się odnieść, ponieważ będę teraz pisał pismo z wezwaniem do zapłaty, a później prawdopodobnie skieruję sprawę do sądu.

Obserwuję sprzedaż zegarków na allegro i większość wysyła paczki z zegarkami albo pocztą tak jak ja albo kurierem. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym kurierem z DPD i pytałem o warunki i ewentualne odszkodowanie za zaginione rzeczy, to odpowiedział mi, że z urzędu wszystkie reklamacje są odrzucane, tylko wytrwali mogą w efekcie otrzymać odszkodowanie ( działanie na zniechęcenie ) Pewnie były jakieś sprawy w sądzie gdzie poczta przegrała  sprawę za kradzież zegarka z paczki tylko muszę gdzieś dotrzeć do takiej osoby.

Pozdrawiam

Leszek 

Daj znać jak się to skończy bo jestem ciekaw 

To że z góry odszkodowania są odrzucane lub zaniżane to standard - miałem kilka stłuczek samochodem (dokładnie 9  :lol: ) ale żadna nie była z mojej winy - wszystkie odszkodowania jakie dostałem nie zostały prze zemnie przyjęte - kilka wręcz śmieszne odpisanie że kwota jest za niska i nie rekompensuje strat - po 2 tygodniach pismo że przeliczyli ponownie i dołożyli średnio 20% jak chcę więcej to już tylko sądownie 

Tak że opłaca się składać odwołanie i nie traktował bym tego jako wyłudzenie tylko odzyskanie tego co się należy 

Daj znać co wyszło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałeś, że zgineły ci dwie paczki zegarkami, czy je odzyskałeś ??? dopytuję się nie z ciekawości tylko szukam jakiejś sprawy do której mógłbym się odnieść, ponieważ będę teraz pisał pismo z wezwaniem do zapłaty, a później prawdopodobnie skieruję sprawę do sądu.

Obserwuję sprzedaż zegarków na allegro i większość wysyła paczki z zegarkami albo pocztą tak jak ja albo kurierem. Ostatnio rozmawiałem ze znajomym kurierem z DPD i pytałem o warunki i ewentualne odszkodowanie za zaginione rzeczy, to odpowiedział mi, że z urzędu wszystkie reklamacje są odrzucane, tylko wytrwali mogą w efekcie otrzymać odszkodowanie ( działanie na zniechęcenie ) Pewnie były jakieś sprawy w sądzie gdzie poczta przegrała  sprawę za kradzież zegarka z paczki tylko muszę gdzieś dotrzeć do takiej osoby.

Pozdrawiam

Leszek

 

Jednej już nie pamiętam bo to było dawno temu jak nie było jeszcze paczki plus.

A druga była nadawana do mnie pocztexem i po prostu odparowala z sortowni poczty.

Pracownicy z którymi rozmawiałem powiedzieli że nic się nie da zrobić bo paczek nie pilnują ani nie rejestrują w trakcie sortowania.

Więc jeśli ktoś ukradnie paczkę na sortowni to przykro nam.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednej już nie pamiętam bo to było dawno temu jak nie było jeszcze paczki plus.

A druga była nadawana do mnie pocztexem i po prostu odparowala z sortowni poczty.

Pracownicy z którymi rozmawiałem powiedzieli że nic się nie da zrobić bo paczek nie pilnują ani nie rejestrują w trakcie sortowania.

Więc jeśli ktoś ukradnie paczkę na sortowni to przykro nam.

Ok, dziękuję za odpowiedź, jak się sprawa skończy to wrzucę post.

Pozdrawiam

Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może orientujecie się jak firma kurierska (chyba poza DPD) zgodnie z jej regulaminem dopuszcza wysyłanie zegarków za normalne pieniądze?

 

po rozmowach na poczcie dochodzę do wniosku że nie ma opcji aby wysłać zegarek paczką plus zgodnie z regulaminem poczty za "normalne" pieniądze

taki fajny myk stosują pracownicy- przy paczce plus ubezpieczonej trzeba wpisać wartość (do 100zł nie ma opłaty)

wpisując 100zł w przypadku zaginięcia paczki dostajemy 100zł :) a ubezpieczyciel powie że tak ją sobie wyceniliśmy

natomiast wpisując powyżej 100zł kasują nas jak za paczkę wartościową i nie możemy jej ubezpieczyć więc "papa"

 

czyli albo ryzykujemy brakiem ubezpieczenia albo podając wartość zegarka około 1000zł płacimy za wysyłkę ponad 40zł


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo fajne antywłamaniowe taśmy których po zerwaniu nie da się już przykleić z powrotem a zostawiają po odklejeniu informacje na opakowaniu iż zostało otwarte.

Jeśli zostaną przecięte to też już nie da się jej naprawić.

 

Rozmawiałem nie dawno ze sprzedawcą opakowań w pobliskim sklepie, to właśnie mi pokazywał taką taśmę, droga jest bo około 50 zł kosztuje, a kupują te taśmy firmy które sprzedają małe i drogie rzeczy z każdej branży.

 

Może przed kradzieżą taka taśma nie zabezpieczy ale daje bardzo solidny dowód do starania się o odszkodowanie.

Wystarczy przy odbiorze spisać protokół i otworzyć paczkę w obecności kuriera.

A wysyłając kurierem pierwszym lepszym nie musimy podawać wartości paczki, za to mamy czy dowód wpłaty za daną rzecz czy ewentualne pobranie i to powinno wystarczyć aby starać się o odszkodowanie w wyniku kradzieży. 

 

 

tu jest jakaś tania 

https://allegro.pl/sticker-plomba-25x50m-tasma-gwarancyjna-plombujaca-i6963062946.html

 

ale tanie mają taką lipę iż można poświęcając trochę czasu palcem zetrzeć to co zostaje po zerwaniu taśmy, około 50-60 zł kosztuje taka że nic jej nie ruszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jeśli firma kurierska w "wyłączeniach" ma zegarek lub biżuterię która zostanie skradziona to odszkodowania i tak nie dostaniesz 


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mają  :blink:  gdzieś czytałem że antyków nie przewożą ale żeby biżuterii  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko do tematu tytułowego:

karton/ gazety i folia bąbelkowa. Oblepione pudło całe taśmą klejącą i zdjęcie ( w tle z odbierającą osobą z firmy kurierskiej).

Wysyłałem już naprawdę sporo paczek i NIGDY nie zdarzyło mi się aby coś było naruszone/połamane itp.

Korzystam z DHL-a ( bez reklamy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dhl przedmioty zabronione:

"Biżuteria, zegarki oraz przedmioty sporządzone ze szlachetnych metali"

 

Pytanie co rozumieć pod pojęciem szlachetne metale?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dhl przedmioty zabronione:

"Biżuteria, zegarki oraz przedmioty sporządzone ze szlachetnych metali"

 

Pytanie co rozumieć pod pojęciem szlachetne metale?

To nie wiesz co to metale szlachetne ;) ? Złoto,srebro, platyna itp. Stal nie :)

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wszystkie zegarki firmy stainless steel można słać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.