Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

CIESLUT

Czym/ w jaki sposób wysłać zegarek???

Rekomendowane odpowiedzi

To nie wiesz co to metale szlachetne ;) ? Złoto,srebro, platyna itp. Stal nie :)

Bardziej chodzi mi o to czy np nie zalicza do tej grupy stal nierdzewną.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bardziej chodzi mi o to czy np nie zalicza do tej grupy stal nierdzewną.

Hejka,

 

ja wysylam wszystko przez DHL, UPS a jak z zagranicy to przez Galle. 

 

Nigdy nie bylo problemów.

 

Nara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobre doświadczenia z DPD polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi- będę próbował DPD

wysłałem już kilka paczek przez DHL i nie było problemów

 

taka ciekawostka- wczoraj się dowiedziałem że poczta znowu zmieniła cennik (wysłanie paczką plus ubezpieczoną ekspres wartość 100zł było 14.5zł jest 16zł)

 

no i informacja ze strony poczty:

"W związku z wszczęciem przez UOKiK postępowania przeciwko Poczcie Polskiej informujemy, że Spółce zależy na pełnym wyjaśnieniu tej sprawy oraz wyjaśnieniu zgłaszanych przez UOKiK wątpliwości. Poczta Polska, jako operator wyznaczony, prowadzi działalność zgodnie z obowiązującym Prawem pocztowym. Spółka realizuje obowiązki operatora wyznaczonego i działa na konkurencyjnym rynku usług pocztowych. Oprócz realizacji misji społecznej Poczta Polska działa jako podmiot komercyjny według standardów biznesowych."


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Czy istnieje jakaś firma kurierska która ma opcję aby odbiorca obowiązkowo musiał przy kurierze otworzyć paczkę i sprawdzić zawartość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba każda jeśli zaznaczysz opcję sprawdzenia zawartości przy doręczeniu

czy sprawdzi to już jego sprawa bo jak inaczej kurier zmusi do otwarcia paczki? przyłoży bron do skroni?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie każda firma taką usługę oferuje. W DHL nie mają takiej opcji jak zapytałem. W Poczcie Polskiej jest paczka plus. Wypełnia się standardowo druk z danymi adresowymi i dodatkowo wypełniałem kartę co jest zawartością paczki. Na tej karcie odbiorca ma się podpisać potwierdzając zawartość wiec chyba musi otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Problemem jest sprzedaż na eBay.

 

Znajomy sprzedał zegarek a kupujący twierdził że paczka była pusta, PayPal zwrócił kupującemu pieniądze i kolega nie ma zegarka który sprzedał i nie ma pieniędzy. Przepychanka trwa już ponad pół roku i stąd pytanie o taką formę wysłania zegarka aby kupujący przy kurierze otworzył i podpisał że zegarek otrzymał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to normalny już proceder- tak działają złodzieje na ebay


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

To zostaje tylko Chrono24 i Allegro gdzie chyba takiego dziadostwa niema?

 

Powoli szykuję się aby jeden zegarek sprzedać i kupić kolejny więc rozmyślam jak to bezpiecznie zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa to tak samo kiedy wysyłka jest zagranicę ? Chodzi mi o ubezpieczenie do 50k ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysyłałem do tej pory pocztą, ale wysyłałem dwa razy z pomocą kuriera

gls

oraz dpd

W obu przypadkach nie mam nic do zarzucenia. Przesyłka dotarla w dobrym stanie oraz w terminie na jaki się umawialiśmy, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga, chciałbym jakby troche ostrzec Was przed kwestią wysyłania kurierem zegarka za granice z ubezpieczeniem.

 

Jest sytuacja kuriozalna, bo jak firmy słyszą "zegarek o wartości 20kpln" to odmawiają jakiegokolwiek przyjęcia zlecenia.

DHL dostarczył mi zegarek do Polski, z ubezpieczeniem, bo tego wymaga Chrono24.

Jak ja chciałem wysłać zegarek z powrotem, to okazało się, że ani DHL, ani Fedex w Polsce nie realizują takich wysyłek za granice naszego kraju :wacko:

 

Myślałem że mnie krew zaleje. Do tego co osoba, to mówi co innego, widać że niestety u nas są to rzadkie przypadki z takimi wysyłkami.

 

Wyjściem jest dokupienie osobnego ubzepiczenie do danej wysyłki, np, Allianz, i ja tak zrobiłem

Zegarek Fedexem + ubezpieczenie do 100% wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki koszt?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.