Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maciej Wojas

ASTRONOMICZNY ZEGAR na Sadybie powstanie jeśli ZAGŁOSUJESZ !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Maciej z Janem, Jan z Maciejem, czyli ...

 

ASTRONOMICZNY ZEGAR MIEJSKI NA SADYBIE – Głosowanie !!!

Moi drodzy. Potrzebny jest Wasz głos w ważnej sprawie. Dzięki wysiłkowi i dużej determinacji kilku pasjonatów, po pokonaniu wielu przeszkód, udało się doprowadzić do fazy głosowania w ramach Budżetu Partycypacyjnego wyjątkowy i bardzo wartościowy projekt, który powinien Was zainteresować. Zakłada on zbudowanie mechanicznego, wolnostojącego zegara miejskiego (ulicznego) w sercu Starej Sadyby w Warszawie przy Pl. Rembowskiego. Zegar ten ma być wyposażony w odrestaurowany, zabytkowy mechanizm wieżowy, tarcze ze wskazaniami 12h, 24h, kalendarz, FAZY KSIĘŻYCA oraz system bicia godzin i półgodzin. CUDEŃKO !!! Dodatkowo zostanie opracowany system zewnętrznego (społecznego) nakręcania mechanizmu umożliwiający naciąg każdemu przechodniowi czy obserwatorowi. Całość będzie maksymalnie ażurowa i zamknięta pod pancernym szkłem pozwalającym na obserwację pracy mechanizmu. Dzięki temu ten piękny obiekt, oprócz propagowania tradycyjnego zegarmistrzostwa będzie miał też walor edukacyjny.

Szczegółowy opis projektu na stronie UM
(link - www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401  )
Aby realizacja doszła do skutku wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów, o co w tym miejscu BARDZO PROSIMY. Jeżeli to się uda M.St. Warszawa sfinansuje całe przedsięwzięcie i powstanie piękny Zegar. Głosować może każdy kto mieszka w Warszawie (nie jest konieczny meldunek), nawet osoby niepełnoletnie. Głosowanie rozpoczyna się 15.06 i kończy 30.06. Aby zagłosować online wystarczy wejść na stronę Urzędu Miasta
(link - www.app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401 ),kliknąć przycisk ZAGŁOSUJ, wybrać Mokotów, obszar Miasto-Ogród Sadyba i postępować zgodnie z instrukcją – to bardzo proste i zajmuje dosłownie 2 minuty w 3 krokach. Można też głosować w kilku punktach na terenie miasta - lista tutaj (link -  http://www.mokotow.waw.pl/strona-792-budzet_partycypacyjny_… ). Ponieważ każdy głos jest bardzo ważny prosimy abyście podzielili się tym z rodziną oraz znajomymi i poprosili również ich o oddanie głosu. Projekt ma wymiar absolutnie społeczny i dlatego chcielibyśmy aby jak najwięcej osób miało swój wkład w powstanie Zegara – takim wkładem będą głosy Wasze oraz ludzi, których do tego przekonacie. Poniżej znajdziecie dwie wizualizacje, które należy na tym etapie traktować wyłącznie poglądowo, ostateczny projekt powstanie po zamknięciu głosowania oraz uzyskaniu finalnych wytycznych od różnych urzędów, w tym Konserwatora Zabytków (miedzy innymi wysokość zegara została zredukowana do 3 - 3,5m). Oczywiście będziemy Was informować o postępach ale też chętnie zapoznamy się z Waszymi pomysłami i uwagami, które mogłyby wzbogacić projekt. Liczymy na Was Miłośnicy i z góry dziękujemy za poświęcony czas.

Pozdrawiamy Maciej Wojas i Jan Szymański.

post-89949-0-73410900-1529309210_thumb.jpg

post-89949-0-64426000-1529309220_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zagłosować, ale za dużo danych trzeba podać. Adres@, imię, nazwisko, pesel, adres ... dziękuję, jeszcze ktoś weźmie chwilówkę na mój rachunek <_<


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieruje mnie do fejsbuka, nie jestem tam zarejestrowany , co robić?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Kieruje mnie do fejsbuka, nie jestem tam zarejestrowany , co robić?

Klikasz "wyświetl link" i już kieruje na stronę bez FB, gdzie można zagłosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zagłosować, ale za dużo danych trzeba podać. Adres@, imię, nazwisko, pesel, adres ... dziękuję, jeszcze ktoś weźmie chwilówkę na mój rachunek <_<

 

No przecie to na stronie Urzędu Miasta ... Muszą jakoś policzyć te głosy i wykluczyć ludzi spoza Warszawy. Głosuję razem z rodziną i znajomymi w ramach Budżetu Partycypacyjnego co roku, dzięki temu powstają wartościowe projekty inspirowane przez mieszkańców i nigdy nie słyszałem aby ktokolwiek miał problemy albo żałował. Nie duży wysiłek a Zegar będzie niesamowity. Każdy ma prawo do swoich obaw ale to chyba na wyrost. Namawiam mimo wszystko.

Kieruje mnie do fejsbuka, nie jestem tam zarejestrowany , co robić?

 

To dziwne, mnie kieruje bezpośrednio ale proszę kliknąć ten link https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401  albo skopiować https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecie to na stronie Urzędu Miasta ... Muszą jakoś policzyć te głosy i wykluczyć ludzi spoza Warszawy. Głosuję razem z rodziną i znajomymi w ramach Budżetu Partycypacyjnego co roku, dzięki temu powstają wartościowe projekty inspirowane przez mieszkańców i nigdy nie słyszałem aby ktokolwiek miał problemy albo żałował. Nie duży wysiłek a Zegar będzie niesamowity. Każdy ma prawo do swoich obaw ale to chyba na wyrost. Namawiam mimo wszystko.

 

To dziwne, mnie kieruje bezpośrednio ale proszę kliknąć ten link https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401  albo skopiować https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401 

Ale jestem spoza Warszawy, to się nie liczy ;)  ...Powodzenia  :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Widac malo ludzi bywa na sadybie, chyba ze zmienicie lokalizacje na plac pod best mallem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac malo ludzi bywa na sadybie, chyba ze zmienicie lokalizacje na plac pod best mallem.

 

Chyba sama lokalizacja nie jest aż tak ważna bo Zegar będzie wyjątkowy w skali całej Warszawy a nawet Polski. Dlatego dziwi mnie taka dysproporcja w zainteresowaniu tym tematem w stosunku do wielu innych dość błahych wątków. W końcu chcemy STWORZYĆ zegar !!! Czy Forum Klubu nie jest właściwym miejscem do szukania wsparcia tej inicjatywy? Raz jeszcze proszę wszystkich mieszkańców Warszawy o poświęcenie 2 minut i oddanie głosu. Zostało już niewiele czasu. app.twojbudzet.um.warszawa.pl/projekt/15401

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Na dwa projekty nie mozna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy na forum są z Warszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy na forum są z Warszawy

 

No tak. Ale zakładam, że forumowiczów mieszkających w Warszawie (bez względu na meldunek) jest więcej niż 10. 

 

A poza tym większość z tych, którzy nie mieszkają w Warszawie ma znajomych mieszkających tutaj - może można ich zmobilizować? 

Na dwa projekty nie mozna.

 

Nie można głosować na na dwa projekty w różnych dzielnicach ale można na dowolną liczbę na jednym obszarze. Np. nasz Zegar i Pchli Targ oraz Sadyba w Muzyce. Ważne aby zmieścić się w budżecie dla danego obszaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

ok, zagłosuję. chociaż nie podoba mi się koszt opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania - 38.000 zł + VAT. Trochę mi to śmierdzi ZAWYŻENIEM realnych kosztów, k..wa. Lekkie przegięcie.


Ze strony projektu_

punkt pierwszy - Budowa zegara w wersji z mechanizmem bicia godzin i półgodzin wraz z montażem i dostarczeniem, pozycja uwzględnia wykonanie projektu zegara - 66 000 zł + VAT.

Rozumiem koszt realizacji, nie jest zbyt wygórowany, ale dlaczego koszt projektu wynosi ponad połowę kosztów realizacji? SZALEŃSTWO, wydaje mi się ktoś chce na tym ostro zarobić, pisząc ktoś, mam na myśli was.

Za mało zarabiacie na tej zegarmistrzowskiej? : D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zagłosowałem jak tylko pojawiła się informacja o tym projekcie (ze dwa tygodnie temu). Moim zdaniem na tle innych projektów to fajny pomysł. Natomiast co do kolegi @supaplex najprościej będzie jak wpadniesz do Zegarmistrzowskiej i wyjaśnisz sobie z Panem Wojasem swoje wątpliwości co do "zapachu" tego projektu. Podpowiem może kolega też zadzwonić. Najprościej jest posądzać każdego o przekręt będąc oczywiście samemu wzorem cnót wszelkich.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zagłosuję. chociaż nie podoba mi się koszt opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania - 38.000 zł + VAT. Trochę mi to śmierdzi ZAWYŻENIEM realnych kosztów, k..wa. Lekkie przegięcie.

Ze strony projektu_

punkt pierwszy - Budowa zegara w wersji z mechanizmem bicia godzin i półgodzin wraz z montażem i dostarczeniem, pozycja uwzględnia wykonanie projektu zegara - 66 000 zł + VAT.

Rozumiem koszt realizacji, nie jest zbyt wygórowany, ale dlaczego koszt projektu wynosi ponad połowę kosztów realizacji? SZALEŃSTWO, wydaje mi się ktoś chce na tym ostro zarobić, pisząc ktoś, mam na myśli was.

Za mało zarabiacie na tej zegarmistrzowskiej? : D

 

Rozumiem, że to żart z tym zarabianiem. 

 

Dla mnie ten koszt też wydawał się przesadzony i początkowo wpisałem do projektu 4000zł na przygotowanie dokumentacji ale następnie zostałem pouczony przez urzędników z miasta, że jest to kwota zupełnie nierealna. Teren na którym ma powstać projekt czyli Stara Sadyba jest w całości objęty ochroną konserwatorską i całe przedsięwzięcie będzie realizowane w oparciu o pozwolenie na budowę.  Do tego koszty projektów przyłączy itd. To Urzad Miasta polecił wpisanie takiej kwoty !!!

 

Chyba się osobiście nie znamy i nie wiem na jakiej podstawie wysuwasz wniosek, że my coś na tym zarabiamy. Rzucanie takich aluzji jest bardzo nie fair. Otóż sporo czasu i prywatnych pieniędzy angażuję w to aby doprowadzić do realizacji tego SPOŁECZNEGO projektu. A inwestorem jest UM i to właśnie miasto wyłania wykonawcę oraz płaci za projekt. Ja jestem tylko pomysłodawcą. To gdzie tu mój ekonomiczny interes? Proponuje pomyśleć chwilę zanim się wklepie takie bzdury.

Ja już zagłosowałem jak tylko pojawiła się informacja o tym projekcie (ze dwa tygodnie temu). Moim zdaniem na tle innych projektów to fajny pomysł. Natomiast co do kolegi @supaplex najprościej będzie jak wpadniesz do Zegarmistrzowskiej i wyjaśnisz sobie z Panem Wojasem swoje wątpliwości co do "zapachu" tego projektu. Podpowiem może kolega też zadzwonić. Najprościej jest posądzać każdego o przekręt będąc oczywiście samemu wzorem cnót wszelkich.

 

Pozdrawiam

 

Bardzo dziękuję za głos na Zegar i głos rozsądku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

Rozumiem, dziekuje za sprostowanie. Zaglosowalem.

Ps. Ale z zawgzeniem kosztow mialem racje, przepraszam ze posadzilem o to autora projektu, powinienem od razu podejrzewac urzad miasta. I nie, nie jestem wzorem cnot, ale w pewnych sprawach sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakaś narodowa mania z tym podejrzewaniem wszystkich o wszystko teraz. Masakra. Za chwilę znowu przyjdzie czas zaciągania zasłon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

to nie jest mania, to życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało jeszcze dzisiaj, jutro i pojutrze do zagłosowania. Trochę zaskakujący jest nie tylko brak odzewu spośród prominentnych działaczy klubu, ale również raczej niezbyt przychylne głosy ze strony bywalców tej grupy dyskusyjnej i tego Forum. Wydawałoby się, że taka inicjatywa powinna być dla środowiska miłośników zegarów i zegarków bardzo interesująca i godna polecenia i poparcia.

Oczywiście, zrozumiałe dla nas jest, że ludzie głosują również na postawienie nowych ławeczek czy placów zabaw dla dzieci w swojej okolicy, bliższa bywa ciału koszula, to prawda - i do tego zegar ma powstać na Sadybie, co dla niektórych jest pewnie miejscem egzotycznym.

 

Prosząc o wsparcie tej inicjatywy w żaden sposób nie krytykujemy innych pomysłów.

Faktem jest, że procedura głosowania wymaga pewnego wysiłku i podania nr PESEL, ale jakaś konieczność weryfikacji przez Urząd Miasta jest przecież konieczna.

 

W trakcie prowadzonych od jakiegoś czasu dyskusji z różnymi osobami, którym idea popularyzacji zegarmistrzostwa, zegarów i zegarków jest bliska, pomysł budowania zegarów w przestrzeni miejskiej był zwykle odbierany jako ciekawy i pozytywny.

Gdy jednak faktycznie pojawiła się możliwość jego zrealizowania to pojawiły się podejrzenia co do niecnych intencji pomysłodawców i duża doza niechęci....

przykre to bardzo......

                                  

                                   Jan Szymański

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Mamy 2 głosy z forum KMZiZ? Dobre i to. Jeżeli ktoś jeszcze oddał głos proszę o wpis, może to zachęci niezdecydowanych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest mania, to życie.

Czyli ile kosztuje wykonanie dokumentacji projektowej fundamentowania, konstrukcji nośnej zegara wraz z osłonami i stroną estetyczną. Potem projekt montażowy mechanizmu, projekt rozdzielaczy, przekładni wskazań, części kalendarza oraz układu wskazań faz księżyca. Do tego zamocowanie dzwonu i przekazanie napędu do młotka bijącego w dzwon...? To ile to kosztuje?  A uzgodnienia budowlane, pozwolenia i uzgodnienia z konserwatorem miejskim Miasta Stołecznego Warszawy?

Poza tym co jest Warszawa? Nie chcecie zegara, czy nie chcecie dać komuś zarobić? Co?  :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość supaplex

To ile to kosztuje?

Dla mnie ten koszt też wydawał się przesadzony i początkowo wpisałem do projektu 4000zł na przygotowanie dokumentacji ale następnie zostałem pouczony przez urzędników z miasta, że jest to kwota zupełnie nierealna(...)To Urzad Miasta polecił wpisanie takiej kwoty !!!

Temat odpuszczam, juz zagłosowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co w opisie projektu części składowe kosztów budowy przedstawiają się tak:

 

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

1. Budowa zegara w wersji z mechanizmem bicia godzin i półgodzin wraz z montażem i dostarczeniem, pozycja uwzględnia wykonanie projektu zegara - 66 000 zł + VAT. (pozycja podana przez firmę zajmującą się budową tego typu zegarów)
2. Wykonanie fundamentu - 4800 zł + VAT. (pozycja zaproponowana przeze mnie - Maciej Wojas)
3. Koszty opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania - 38.000 zł + VAT (pozycja została podana przez URZĄD M.ST. WARSZAWY Dzielnica Mokotów Wydział Infrastruktury i Inwestycji dla Dzielnicy - uwzględnia budowę przyłącza elektrycznego)

 

Całkowity koszt brutto - 133.824,00 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.