Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty zegarmistrzowskie 3 / 2018

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo tego że lipiec to już wakacje i raczej lenistwo i relaks, to my  spróbujemy się spotkać aby porozmawiać o historii i rozwoju zegarków do nurkowania. Tym bardziej że temat spotkania jest jak najbardziej wakacyjny.

Dla wszystkich chętnych i zainteresowanych tym tematem, proponuję spotkanie z Mateuszem Piechnikiem, który wystąpi w roli wykładowcy. Wiem, bo już tego doświadczyłem, że wiedza Mateusza na temat zegarków do nurkowania jest bardzo, bardzo duża !  Aktualnie Mateusz pracuje nad wydaniem książki pt. "Czas Na Głębokości. Historia I Rozwój Zegarków Do Nurkowania". Nasze spotkanie będzie doskonałą okazją do poznania Mateusza i zapoznania się z częścią materiału który ukaże się w jego książce.  

 

Miejsce spotkania, to wstępnie  siedziba Victorinox.  Termin, to już ustalona i zapisana w kalendarzu klubowych aktywności, sobota 14 lipca godzina 10:30

 

 

Chętnych proszę o deklaracje uczestnictwa.

post-24159-0-09908700-1529617645_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

 

Będzie mi bardzo miło spotkać się z Państwem podczas warsztatów. Nie jestem wielkim oratorem, ale lubię opowiadać o swoim hobby i dzielić się moimi ustaleniami.

 

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Staruszek


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Staruszek

2. RTK-WGM


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

1. Staruszek

 

2. RTK-WGM

 

3 _Kwiatek_ - wstępnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jest ustalone i potwierdzone, czyli spotykamy się:

 

w warszawskiej  siedzibie firmy  Victorinox w  sobotę 14 lipca o  godzinie 10:30

 

 

 


1.   Staruszek
2.   RTK-WGM
3.   _Kwiatek_ - wstępnie
4.   Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wszystko już jest ustalone i potwierdzone, czyli spotykamy się:

 

w warszawskiej  siedzibie firmy  Victorinox w  sobotę 14 lipca o  godzinie 10:30

 

 

 

1.   Staruszek

2.   RTK-WGM

3.   _Kwiatek_ - wstępnie

4.   Eugeniusz Szwed

 

 

Z przyjemnością dołączę :

 

1. Staruszek

2. RTK_WGM

3._  Kwiatek_- wstępnie

4. Eugeniusz Szwed

5. Wahnik


pozdrawiam, Grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się skuszę...

 

1. Staruszek

2. RTK_WGM

3._  Kwiatek_- wstępnie

4. Eugeniusz Szwed

5. Wahnik

6. fotolizard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety będę na wyjeździe, a szkoda bo temat jest bardzo interesujący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Staruszek

2. RTK_WGM

3._  Kwiatek_- wstępnie

4. Eugeniusz Szwed

5. Wahnik

6. fotolizard

7. bart123 + 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to i wiele innych pytań odpowie osobiście autor Mateusz Piechnik podczas spotkania.  Brak odpowiedzi z mojej strony to nie złośliwość tylko zaproszenie  :)

A  już całkiem poważnie, to nie jestem upoważniony ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej informacji od Mateusza jest zamieszczone na stronie KMZiZ. Zachęcam do przeczytania. Co do warsztatów proszę o wpisywanie się na listę, są jeszcze wolne miejsca.

 

 

 

post-24159-0-22129900-1530572824_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SzymonJestem to akurat nie tajemnica. W warstwie tekstowej książka jest niemal ukończona. Następnie czeka ją korekta, selekcja zdjęć, skład, co zajmie co najmniej miesiąc. W połowie sierpnia planuję przedsprzedaż, również na forum Klubu, we wrześniu druk. Premiera na przełomie września i października. Takie terminy wyznaczyłem sobie już na początku roku i do tej pory udaje się je realizować.

 

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam i zapraszam na spotkanie warsztatowe którego liderem będzie autor przygotowywanej  do druku książki pt. "Czas na Głębokości. Historia I Rozwój Zegarków Do Nurkowania" - Mateusz Piechnik

 

Najbliższa sobota tj. 14 lipca godz 10:30 w polskiej siedzibie firmy Victorinox przy dawnej ul. 17 Stycznia 62

aktualnie Komitetu Obrony Robotników nr 62

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas warsztatów będą dostępne egzemplarze magazynu Zegarki Club. Prognoza pogody na sobotę nie jest najlepsza i nie będzie sprzyjała spacerom, dlatego gorąco zachęcam do przyjechania na warsztaty i spotkanie z Mateuszem Piechnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoda na zewnątrz była taka jak dzisiaj czyli absolutnie niesprzyjająca  jakimkolwiek spacerom czy innym aktywnościom na świeżym powietrzu. Ale, pogoda i nastrój w showroom'ie Victorinoxa były wspaniałe. Mimo tego że okres urlopowy nie jest zbyt dobrym czasem do brania udziału w takich spotkaniach jak to wczorajsze, to fani zegarków do nurkowania i chętni do pogłębienia swojej wiedzy o trochę krętej historii powstawania zegarków do prac ekstremalnych pod wodą nie byli zawiedzeni. Autor książki  pt. "Czas na Głębokości. Historia I Rozwój Zegarków Do Nurkowania" - Mateusz Piechnik, przygotował dla nas obszerną prezentację pełną danych historycznych i odwołań do przeróżnych ciekawostek technicznych dotyczących konstrukcji zegarków do nurkowania. Był czas na pytania, dyskusje i picie kawy. Gdy już został omówiony temat dotyczący  stosowanych w zegarkach rozwiązań uszczelnień, pojawił się dyżurny temat - zawór helowy ! Była dyskusja, ale na poziomie. Jestem przekonany, że teraz każda z osób biorących udział w sobotnim spotkaniu wie do czego służy zawór helowy i będzie potrafiła każdemu wytłumaczyć czym on w istocie jest.

Wcześniej przed warsztatami nie myślałem, że z dwóch godzin zrobią się aż cztery ! Nasza mała licząca dziesięć osób grupa była wyjątkowo dobrze zorientowana w tematyce i zaangażowana w dyskusję. Mateusz mimo zmęczenia i delikatnej chrypki po czterech godzinach mówienia był zadowolony z możliwości stanięcia twarzą w twarz z przyszłymi czytelnikami swojej książki.

Dostaliśmy obietnicę od Mateusza na wyłączność  zorganizowania i poprowadzenia przez KMZiZ  jego pierwszego wieczoru autorskiego podczas  którego spotka się z czytelnikami i zaprezentuje już gotową, wydaną książkę.

 

Serdecznie dziękuję Mateuszowi za ciekawą prezentację, Wam za czynne uczestnictwo i Igorowi  za pomoc w zorganizowaniu spotkania. Niżej zamieszczam kilka zdjęć ze spotkania. Ale aby nie było tak słodko mam uwagę do tych klubowiczów którzy wpisują się na listę po czym bez jakiejkolwiek informacji nie przychodzą na zajęcia. Jest to wyjątkowo niekulturalne i zmusi mnie do dokonania zmian organizacyjnych przyszłych spotkań warsztatowych. Lepiej jest nie składać deklaracji uczestnictwa i przyjść na zajęcia niż wpisać się na listę i nie przyjść. Proszę, szanujmy siebie, doceńmy czyjąś bezinteresowną pracę  i poświęcony czas.

Ta uwaga dotyczy: Staruszka, _Kwiatek_, Wahnik.

 

Poza warsztatowo:

od niedawna poza butikiem firmy Victorinox przy ul. Ptasiej,  można robić od pon do pt w godz 8 - 16 zakupy detaliczne  w showroom'ie Victorinoxa na Okęciu przy ul. Komitetu Obrony Robotników nr 62. Dostępna jest pełna gama zegarków oraz wszystkich innych akcesoriów będących w ofercie firmy. 

 

 

 

 

 

  

post-24159-0-43926400-1531646829_thumb.jpg

post-24159-0-58396800-1531646844_thumb.jpg

post-24159-0-23058000-1531646867_thumb.jpg

post-24159-0-31942500-1531646887_thumb.jpg

post-24159-0-79454100-1531646914_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Zapomniałam poinformować o swojej nieobecności - przepraszam.

Postaram się następnym razem aby wcześniej dać znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za przybycie i aktywny udział w prezentacji. Takie warsztaty są bardzo cenne również dla mnie. Będąc nie najlepszym mówca w takim "przyjaznym" otoczeniu mam szansą oswoić się w publicznymi wystąpieniami. Druga sprawa, że wiedza była przekazywana dwukierunkowo. Publika przybyła przygotowana bardzo dobrze od strony merytorycznej i wiele ciekawych informacji padło w trakcie dyskusji :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mogłem być, ale na wieczór autorski już się zapisuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz,

po wakacjach, jeśli to nie problem, to wnioskuję o powtórzenie warsztatów :) urlopowo się dzieje i nie mogłem być. Temat jak najbardziej rewelacyjny. Zazdroszczę tym, którzy byli:)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pewnie. Będę. To już w sezonie :) Czekam zatem na info.


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy

Niedawno ruszyły na forum zapisy na książkę "Czas na głębokości - historia i rozwój zegarków do nurkowania":

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/166799-przedsprzedaż-książki-czas-na-głębokości-historia-i-rozwój-zegarków-do-nurkowania/

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.