Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacek17

Co dolega Seagull st1612?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o pomoc w diagnozie - w automacie (mutacja seagulla st1612) prawidłowo chodzi sekundnik (na osi z innymi wskazówkami), natomiast wskazówka minutowa stoi w miejscu. Zegarek nakręca się, nie ma problemów z ustawianiem godziny czy daty.

 

Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

Pozdrawiam

Jacek


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wskazówka minutowa stoi również jak przestawiasz godzinę to być może spadła z koła.

Jeśli nie, to problem w przekładni chodu. Trzeba rozebrać i sprawdzić.


Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, podczas przestawiania godziny chodzi prawidłowo. Tak samo godzinna - ona też "stoi" podczas normalnej pracy, ale chodzi podczas ustawiania godziny.


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno podobny problem z moją Sławą. Winowajcą był ćwiertnik. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem - luźny ćwiertnik. Sprzęgiełko cierne umożliwiające ustawianie godziny - jeśli nie ma odpowiedniego tarcia, zegarek idzie, a wskazówki stoją. Jeśli tarcie jest za duże, ustawiając godzinę, można uszkodzić mechanizm. Tarcie musi być... w sam raz.

Wymiana pomoże, ale często (zwłaszcza jeśli nie ma części zamiennych) starczy nieco zacisnąć i też działa. Każdy zegarmistrz (nie "bateryjkarz") Ci to zrobi.

 

Miałem niedawno podobny problem z moją Sławą. Winowajcą był ćwiertnik. Po wymianie wszystko wróciło do normy.

Akurat w Sławie jest to bardzo częste z uwagi na konstrukcję samego sprzęgiełka. Miedziane kóleczko łatwo się wyciera, niestety...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem - luźny ćwiertnik. Sprzęgiełko cierne umożliwiające ustawianie godziny - jeśli nie ma odpowiedniego tarcia, zegarek idzie, a wskazówki stoją. Jeśli tarcie jest za duże, ustawiając godzinę, można uszkodzić mechanizm. Tarcie musi być... w sam raz.

Wymiana pomoże, ale często (zwłaszcza jeśli nie ma części zamiennych) starczy nieco zacisnąć i też działa. Każdy zegarmistrz (nie "bateryjkarz") Ci to zrobi.

 

 

Akurat w Sławie jest to bardzo częste z uwagi na konstrukcję samego sprzęgiełka. Miedziane kóleczko łatwo się wyciera, niestety...

Dzięki za wskazówkę. Kupiłem ten zegarek w cenie złomu do ćwiczeń i tak się zastanawiam, czy mam szansę sam to zrobić? Może ktoś gdzieś widział "manual" do tej usterki?


Tanie zegarki są dobre, bo są dobre i tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem - luźny ćwiertnik. Sprzęgiełko cierne umożliwiające ustawianie godziny - jeśli nie ma odpowiedniego tarcia, zegarek idzie, a wskazówki stoją. Jeśli tarcie jest za duże, ustawiając godzinę, można uszkodzić mechanizm. Tarcie musi być... w sam raz.

Wymiana pomoże, ale często (zwłaszcza jeśli nie ma części zamiennych) starczy nieco zacisnąć i też działa. Każdy zegarmistrz (nie "bateryjkarz") Ci to zrobi.

Dobrego majstra miło poczytać ... B)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manual do usterki...

Zasadniczo trzeba zdjąć wskazówki, tarczę, być może datownik (nie wiem, nie dłubałem nidgy w ST-16), potem koło wskazówki godzinowej i masz odsłonięty ćwiertnik.

Cwiertnik ściaga się z osi minutowej, to trzeba go delikatnie zacisnąć (łatwiej powiedzieć niż zrobić - ja za pierwszym razem rozgniotłem ;) ), założyć z powrotem i sprawdzić tarcie - koronka powinna obracać go dość lekko, ale z wyczuwalnym oporem. Nie jest to trudne, ale datownik pogarsza sprawę. Jak patrzę na zdjęcia z netu - w wersji z dniem miesiąca chyba nie trzeba go demontować (?), w wersji z dniem tygodnia - przynajmniej częściowo...

 

Dobrego majstra miło poczytać ... B)

Majstra klepki ;) Pamiętajcie, ze jestem hobbystą-amatorem :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Zeno
    • Przez Zeno
    • Przez Zeno
    • Przez cordi7
      Witam serdecznie,
       
      Wpadl mi ostatnio w oko Seagul z naciagiem recznym, model 819.619.
      Tarcza piekna, cieniutki (9mm) wiec garniturowiec bomba, cena przystepna:
       

       
      http://www.seagullwatchstore.com/Sea-Gull-819-619-Bauhaus-Style-Mechanical-Watch-p/819.619.htm
       
      Czy ktos z forumowiczow mial moze z nim stycznosc?
       
      Co mozecie mi powiedziec o mechanizmie ST17?
      Na ile jest sprawdzony i solidny, jak dobrze trzyma czas, itp. ?
       
      Czytam i czytam w internecie i wiem tyle, ze wystepuje w automacie i recznym naciagu.
      W tym konkretnym egzemplarzu jest naciag reczny, nie wiem czy warto wydac te 208 baksow
       
      Z gory dziekuje za kazda podpowiedz
      Dominik
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.