Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

krystian214

Seiko czy Orient Star

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Zastanawiam się nad kupnem zegarka Orient Star JC00001B0 lub Seiko SRP609K1. Będzie to mój drugi zegarek automatyczny- pierwszy elegancki. Zegarek będzie noszony codziennie: praca/ wypoczynek/basen/rower itd. Nie musi pasować stylistycznie do eleganckiego ubioru- różnica w cenie pomiędzy tymi zegarkami nie jest czynnikiem decydującym w zakupie. Proszę o pomoc ponieważ  podobają się obydwa- fajerwerki typu stop sekunda czy datownik nie są mi potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zastanawiam się nad kupnem zegarka Orient Star JC00001B0 lub Seiko SRP609K1. Będzie to mój drugi zegarek automatyczny- pierwszy elegancki. Zegarek będzie noszony codziennie: praca/ wypoczynek/basen/rower itd. Nie musi pasować stylistycznie do eleganckiego ubioru- różnica w cenie pomiędzy tymi zegarkami nie jest czynnikiem decydującym w zakupie. Proszę o pomoc ponieważ  podobają się obydwa- fajerwerki typu stop sekunda czy datownik nie są mi potrzebne.

Orient Star to wyższa półka zegarków Orient a to oznacza lepsze wykonanie, większą dbałość o szczegóły, lepszy ( bardziej dokładny i trwały ) mechanizm.

Te Seiko to seria 5 czyli najtańsza seria Seiko. A to oznacza bardzo dużą różnicę jakościową w porównaniu do Orient Star. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe Seiko vs Orient Star - wybór oczywisty, jeśli różnica w cenie nie ma znaczenia.

Dziękuję przedmówcom za pomoc, czy dużym błędem będzie stwierdzenie, iż odpowiednikiem jakościowym pod względem precyzji, jakości wykonania  Orient Star jest Grand Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję przedmówcom za pomoc, czy dużym błędem będzie stwierdzenie, iż odpowiednikiem jakościowym pod względem precyzji, jakości wykonania  Orient Star jest Grand Seiko?

No nie,

Grand Seiko to już absolutny szczyt. I jakościowy i cenowy :) Orient Star jest jeszcze baaardzo daleko od klasy Grand Seiko ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe Seiko vs Orient Star - wybór oczywisty, jeśli różnica w cenie nie ma znaczenia.

I po temacie .

Wybór prosty.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam OS, miałem jakiś czas temu i był bardzo przyjemny

 

post-90856-0-49161400-1530005423.jpg


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam OS, miałem jakiś czas temu i był bardzo przyjemny

Jaki dokładnie model przedstawiłeś na zdjęciu? Retrograde tylko jaki numer referencyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc. Na zdjęciu amatorskim prezentuje się lepiej niż na zdjęciach promocyjnych chyba taka przypadłość Orienta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To render, a zazwyczaj zegarki na takich gorzej wyglądają...u orienta rzeczywiście szczególnie źle


SPRZEDAM: Omega Ploprof, Panerai Luminor 217, Breguet 7097 Tradition, Rolex GMT, Omega Globemaster, Omega Speedy Tokyo, Hermes H08, Bvlgari Octo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obie marki, i nie widzę szczególnych różnic jakościowych. Pierwsze kupiłem Seiko ,,w ciemno" przez internet, jako zegarek do koszuli/marynarki, jednak wg mnie jest trochę za duży dla mnie (lubię mniejsze zegarki). Dlatego zdecydowałem się na OS, z którego jestem bardzo zadowolony. Oba zegarki są po prostu ładne, choć przyznam, że Seiko powala tą tarczą.

 

afeaa2a4758427c7gen.jpg

 

Choć to inne zegarki niż te, którymi Ty jesteś zainteresowany, to moje oba są chyba z tej samej ,, półki" - i u moich różnicy nie ma. Z Twoich zdecydowanie wybrałbym OS.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Gość maritimeeng
      Przez Gość maritimeeng
      Witam serdecznie,
       
      Dojrzałem mentalnie do zakupu droższego zegarka i zastanawiam się który:
      1. Omega Seamaster Planet Ocean 43,5
      2. Tudor GMT
       

       

       
      Obydwa bardzo mi się podobają. Kwestia ceny jest drugoplanowa. Nadgarstek średni 18,5 cm.
      Jakieś za i przeciw? Który ma lepszy mechanizm? itp. itd.
      Uprzejmie proszę o pomoc.
       
      Pozdrawiam
      Paweł
    • Przez krystian214
      Cześć
      Po zakupie automatu (Orient Star na co dzień to trochę szkoda)  przyszedł czas na jakiś kwarc-wiem że bezduszne i w ogóle bee     . Chciałbym coś z Citizen, zastanawiam się pomiędzy poszczególnymi modelami
      CB0150-62L- widziałem na żywo i skradł moje serce, ale później zacząłem szukać…
      AT8110-61L
      CB1070-56L
      CB0011-69E
       
      Zależy mi na radiowej synchronizacji czasu( działającej w Europie z obsługą naszej strefy czasowej), szafirowym szkle i produkcji w Japonii ( nie tylko użycie japońskiego mechanizmu)- w jednym jest chronograf, ale pewnie użyję raz żeby sprawdzić czy działa. Proszę też o opinie odnośnie dutyfreeisland ( poprzez e-bay) oraz shopping-in-japan (ebay). Czy miał ktoś doświadczenie z wyżej wymienionymi sklepami? Proszę o opinie i pomoc z wyborem.
    • Przez kodajkonai
      Witam, poszukuję NOWEGO zegarka kieszonkowego w budżecie ograniczającym się do 500zl, choć jest to granica, która w szczególnych przypadkach może się delikatnie przesunąć. Urządzenie w kolorze srebrnym, odcień nie ma większego znaczenia, chociaż im ciemniejszy, tym lepiej. Materiał z którego czasomierz został wykonany również nie odgrywa większej roli. Datownik jest dodatkowym plusem. Ważną dla mnie cechą, jest niewidoczny mechanizm. Zależy mi również na zegarku otwieranym. Rozmiar możliwe najmniejszy. Chciałbym się ustrzec podróbek i "chińszczyzny". Łańcuszek, zauważyłem, że dodawany do niemal każdego zestawu, nie jest dla mnie niezbędny.
      Wszelkie linki będą mile widziane, gdyż jeżeli chodzi o zegarki jestem całkowitym laikiem.
    • Przez mrbartuss
      Proszę o pomoc!
       
      Chciałbym kupić swój pierwszy zegarek. Na co dzień chodzę w koszuli, swetrze, więc szukam czegoś w tym stylu. Bardzo podoba się się LORUS RT313CX9. Niestety nie jest on już dostępny. Najlepiej na skórzanym pasku. Budżet niewielki z racji tego, że jeszcze nie pracuję. Jestem w stanie przeznaczyć 250, maksymalnie 300 zł jeżeli coś mi się naprawdę spodoba. Co proponujecie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.