Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomek33

Ray II czy Big Mako luminova???

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Jestem nowy na forum ale zegarki Orienta zawsze mi się podobały, pierwszy Orient 3 star kupiłem ponad 20 lat temu.

Mam dylemat, podobają mi się nurki, wytypowałem 2 z nich

 

1. RAY 2 Blue, biorę pod uwagę także czarną wersję

https://www.orientuhren.de/product_info.php/automatic-ray-diver-mens-watch-faa02005d-box-p-701?osCsid=oc6hdj741to7l64n6ogqb50gs3

 

2. BigMako Luminova

https://www.orientuhren.de/product_info.php/automatic-mako-diver-mens-watch-fem75005r-box-p-415?language=pl&osCsid=oc6hdj741to7l64n6ogqb50gs3

 

Mój nadgarstek ok 18 cm więc szału nie ma i nie wiem czy BM nie jest za duży, choć prawdę powiedziawszy trochę bardziej mi się podoba od Raya

Może miał ktoś do czynienia z dwoma tymi zegarkami, uważam że stop sekunda czy dokręcanie nie są niezbędne

 

Obecnie noszę MAKO II Blue i trochę żałuję że nie wziąłem RAYa ale posłuchałem się małżonki

 

pozdrawiam i z góry dzięki za porady

 

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tyle że ja mam nadgarstek 16,5 cm, a podoba mi się big mako :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, tyle że ja mam nadgarstek 16,5 cm, a podoba mi się big mako :D

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Tak jak pisałem mam 18 cm noszę obecnie Mako II ale to tylko 41,5 i w sumie myślę że większy by mi nie przeszkadzał ale pewny nie jestem, przeszukałem forum i zdania są podzielone...W ogóle kusi mnie kupić oba ale druga połowa będzie mi głowę suszyć że za dużo wydaję na zegarki, po drugie za dwa mógłbym mieć już prawie Orienta Trytona który bardzo mi się podoba, a w planach jest w przyszłości jeszcze jakieś Bambino najlepiej z małą sekundą, może Curator albo Vintage czyli jakiś w garniakowym stylu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Mako to teraz bierz Ray'a. Na pierwsze oko różnica jest jedna (poza rozmiarem): prostokątne indeksy vs. okrągłe. 

Osobiście, bardziej podobają mi się kropki zamiast pasków i Ray nie ma konkurencji w swojej grupie cenowej (szczególnie w wersji niebieskiej)

Bierz Ray'a


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz Mako to teraz bierz Ray'a. Na pierwsze oko różnica jest jedna (poza rozmiarem): prostokątne indeksy vs. okrągłe. 

Osobiście, bardziej podobają mi się kropki zamiast pasków i Ray nie ma konkurencji w swojej grupie cenowej (szczególnie w wersji niebieskiej)

Bierz Ray'a

Mądrego to i dobrze posłuchać, chyba tak zrobię, szkoda że przy wyborze Mako vs Ray posłuchałem małżonki bo teraz Ray bardziej mi się podoba, teraz muszę poszukać gdzie będzie najtaniej.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiedziałbym inaczej. Jeśli masz Mako to Ray będzie różnił się tylko indeksami i wskazówkami. Reszta jest kropka w kropkę. Skoro mówisz, że „to tylko 41,5 mm”, to po co pakować się znowu w ten sam rozmiar? Albo obecnego sprzedaj i wtedy kup Raya (mi się zupełnie nie podobają te wskazówki oraz indeksy w Mako i puściłbym go bez bólu).

 

Mako XL to już zupełnie inny zegarek, więc byłaby jakaś odmiana. Przy moim nadgarstku 16,5 cm nie odważyłbym się na nic więcej jak Ray, ale przy Twoich 18 cm powinien leżeć akurat.

 

 

Niebieskiego raya najtaniej masz tu, ale niedostępny i chyba w ogóle rzadko bywa:

http://www.dutyfreeislandshop.com/pl/orient-faa02005d9-faa02005d-ray-ii-mechanical-automatic-divers-watch

 

Tu niewiele gorzej, ale też aktualnie go nie ma (pojawia się i znika):

http://www.creationwatches.com/products/orient-automatic-288/orient-ray-ii-automatic-200m-faa02005d9-mens-watch-10620.html?currency=USD

 

Tu najdrożej, ale przynajmniej jest:

https://www.skywatches.com.sg/reviews/orient-automatic-watch-aa02005d-9484.htm

 

Musisz doliczyć ewentualny VAT i resztę opłat, więc w tym najdroższym wariancie może wyjść około 900 PLN. W polskich sklepach zaczyna się już od tysiąca.

 

Przy zakupach na creationwatches wyjdzie jakieś 670 PLN już z opłatami, ale trzeba polować na dostępność.

 

 

 

Duże mako:

http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-mako-automatic-fem75002d-mens-watch-2704.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zawsze zdania są podzielone, Mako nie sprzedam dopóki nie będę miał drugiego, a kusi mnie żeby kupić BM i Raya w odstępie jakiegoś czasu i dopiero wtedy sprzedać najsłabszego, pewnie Mako. Tylko jak ukryć zakupy przed małżonką...

Jeżeli zdecyduję na oba to pierwszy będzie BM, trochę tańszy i łatwo dostępny. Zwróćcie uwagę że Euro/dolar drogo stoi teraz.

To jeszcze do przemyślenia...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mislem Big Mako - ciut za duzy mi sie wydal przy 18.5 cm nadgarstku. Mislem Raya i wydal sie maly. BM ma kiepsko profilowane uszy, brak w zasadzie lumy i jkekoczace maskownice. Wybralem wtedy Seiki Stargate (jest na bazarku). Teraz mam Tisrlla Submersible i czeksm ns Msko USA 2 by porownac je ze soba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie zmiana - Defender tylko zastanawiam się jaki czarny czy niebieski,  są jeszcze wersje na paskach ale jestem przyzwyczajony do bransy, mam nadzieję że nie będę żałował tej zmiany...

post-48357-0-57690900-1530559481_thumb.jpg

post-48357-0-05428800-1530559495_thumb.jpg

 

Trzeci zegarek będzie na pasku ale jeszcze nie wiem czy curator czy vintage, może bambino ze small sekudą

Mako II na razie zostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze na bransolecie , łatwiej i taniej dokupić pasek niż odwrotnie.

Z bransoletą łatwiej tez sprzedać dalej zegarek.

Niebieski wg. mnie jest bardziej uniwersalnym wyborem.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też 18 cm i ray II dla mnie był za mały.Ja zdecydował bym się na Twoim miejscu na mako xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z lumą w Orientach? W porównaniu z Seiko świecą lepiej, dłużej ?


Moje zegarki: CYMA na ETA2783, SEIKO SNKE63K1, LORUS RXN55BX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do Seiko świecą gorzej i krócej.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.