Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Harvester

Pasek Frederique Constant

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Mam  taką sprawę. Tata kupił sobie parę miesięcy temu zegarek Frederique Constant. Po niecałych 5 miesiącach pasek popękał i nie nadawał się do użytku. Kupił nowy, oryginalny ale sytuacja się powtarza.  Pasek jest dosyć nietypowy bo to 23mm montowany na 2 teleskopy z każdej strony (taki: https://www.watchesulike.com/en/frederique-constant/13318-frederique-constant-crococalf-strap-23-mm.html ) i cieżko kupić zamiennik. 

Pytania mam 2: czy jakiś forumowy rzemieślnik wykona taki (porządny) pasek na zamówienie? Napisał do paru firm, ale puki co chyba nic z tego. 

Zegarek oddał też niedawno na naprawę gwarancyjną i poinformował przy okazji o rozlatującym się pasku, jednak powiedziano mu, że gwarancji na paski nie udzielają. Serio mogą sprzedawać zegarki za 10k, w których paski nie wytrzymują nawet pól roku i nic z tym nie robić? 


Omega Vintage, Zenith Vintage, Hamilton Khaki Field, Sea-Gull Seamaster, Atlantic Art Deco, Seiko 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam dokładnie ten sam zegarek i miałem ten sam problem. Oryginalny pasek jest chyba z plastiku. Mi pasek dorabiał bodajże Andy GP.

Ważne żebyś nie wyrzucał starego ponieważ te podwójne teleskopy są w plastikowej obudowie i można ją wykorzystać w nowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety paski we Fryderykach sa jakies krotko mowiac slabe... ja juz tez wymienialem na szczescie mam zwykly na jeden teleskop.

Spytal JFSzymaniak robi bardzo dobre paski, mozesz napisac do niego u nas na forum. Biorac pod uwage ile FC wola za oryginalny pasek ja od razu zaczalem szukac zamiennika.


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ma czegoś takiego jak brak gwarancji. Jeśli sprzedawca jej nie udzielił, a wada nie jest z winy uzytkowania/użytkownika to obowiązuje 2 letnia rękojmia. W przypadku konsumentów (zakładam, że zakup był prywatny) to prawo jest niezbywalne. Tzn sprzedawca nie może się od niego uchylić. Czas obowiązywania może być skrócony w przypadku materiałów eksploatacyjnych, ale i tu obowiązuje rękojmia. Jeśli uszkodzenie nie wynika z normalnego zużycia, np bateria w telefonie ma krótszą gwarancję, ale jeśli wybucha, to podlega gwarancji/rękojmi.

 

Wysłane z mojego COL-L29 przy użyciu Tapatalka


Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. 

Ostatecznie po wymianie kilku maili  z serwisem pasek zostanie wymieniony na nowy. Także puki co będzie nowy oryginał, ale pewnie docelowo będzie pasek customowy. 


Omega Vintage, Zenith Vintage, Hamilton Khaki Field, Sea-Gull Seamaster, Atlantic Art Deco, Seiko 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.